Nedokončili ste aj vy Vojtovú metódu kvôli plaču?

lili456
15. apr 2012

chcem sa spytat ci ste vsetky maminy s detickami dokoncili vojtovu metodu.my sme tam boli asi 5 krat a mala straaasne moc plakala ze as sa nevedela nadychnut tak som sa jednoduchon nato vykaslala.je tu niekto taky?

didiana333
15. apr 2012

Aj ja som tak urobila...poslali nás na cvičenie,lebo sa nepretáčal...odvrieskal si všetky cvičenia ,tak som sa na to už nemohla ja osobne dívať...cvičila som s ním iba doma,v rámci hry a prebalovania,pred kupaním a tak....JA OSOBNE to nelutujem,lebo je z neho zdravé dieťa,len bol ako bábo lenivejší ako ostatné deti....ale nepoznám vašu diagnozu,tak neviem,či to bude aj vo vašom prípade správne riešenie.... 😉

mummy01
15. apr 2012

no zalezi kvoli comu ste ju cvicili.Ja niesom velmi zastancom tejto metody ale su pripady kedy treba cvicit aj ked dieta place.Je to pre jeho dobro aj ked to este nechape-na to je tu mama a ona to musi pochopit.Moj syn bol v stave kedy sa uvazovalo ze budeme cvicit ale nasa detska lekarka je mudra zena a sli sme inou cestou a dnes nelutujem.Ak ma ale problem ktory sa da napravit len vojtovkou potom nerobis dobre.Treba si to dobre zvazit.Vies,aj ja musim synovi robit procedury kvoli jeho zdrav.stavu pri ktorych strasne place ale robim to prenho a pre jeho zdravie.

traktor
15. apr 2012

preco tam mate chodit.?musis zvazit, ci to tvoje dieta neovplyvni do buducna...plac k tomu patri, ved je tam cudzi clovek,a robi nieco, co sa dietatku nepaci..ale pomaha mu to..a radsej chodit a pretrpiet plac, ako potom neskôr plakat, ze sa neda pomôct, pripadne sa to zhorsi..to nie je ani tak o bolesti, ale skôr zo strachu..a ked sa na to nemôzes pozerat, tak popros muza, babku..nech tam ide miesto teba..hoc si myslim, ze ta mama tam da tomu dietatku taky ten pocit bezpecia..ja som bola len parkrat..ani nebolo treba / zalezi, preco tam mate chodit -/..a prvy krat som myslela, ze uteciem a v zivote sa tam nevratim a aj som si porevala..ale malemu som tym nepomohla, plakal este viac, ked videl mna plakat..druhy krat to bolo lepsie / aj ked to bolo strasne tazke byt silna, ked moje dieta place/, som sa mu prihovarala, tisila ho..aj ked dost plakal, bal sa..ale da sa to zvladnut..ked musis, tak musis..je to pre dobro dietatka..

lenocka84
15. apr 2012

zavisi od diagnozy kvoli ktorej ste to dostali cvicit. ono cvicenie nie je bolestive, ale neprijemne, lebo treba rozbyhat svaly ktore su "lenive" aj moj syn si ju odtrpel a nelutujem, lebo hned po par dnoch som videla zlepsenie, a coskoro nam ju zrusili

gubcikova
15. apr 2012

ja ju idem ukončiť teraz.syn má vraj zvýšení svalový tonus.mal ho prvé 2mes.teraz je kludnučký,pokojný,rád hýbe nožičkami.sestričky sním cvičia ja nie.

janinah
15. apr 2012

dokončila som so synovcom,aj napriek plaču,jeho mama a moja sestra nemohla,presne kvôli plaču,mal 4mes....a neľutujem 😉

mia551
15. apr 2012

ja som tak urobila a kamoska tiez.... urobila som tak po tom, co mala zacala byt hyperaktivna a strasne nervozna, v noci sa zacala castejsie budit... ked som prestala, do dvoch dni vsetko toto prestalo... 🙂 dnes by som ju ani nezacala cvicit, podla mna to dnes "predpisuju" prilis casto, aj vtedy, ked by stacili jednoduche cviky (nie vojtovka)...

kerynka87
15. apr 2012

@lili456 my cvičíme vojtovku prakticky od vtedy čo sa malý narodil ( 31tt), tiež som s tým chcela koľkokrát skončiť, ale potom som si uvedomila že malý neplače preto že by ho to bolelo, ale preto, že je v takej polohe v akej momentálnej nechce byť... ako tu už jedna maminka spomínala, je lepšie to pretrpieť aj s dieťaťom ako si potom vyčítať že si mohla niečo pre vlastné dieťa spraviť a nespravila si lebo si ho nechcela počuť plakať.

S tým plačom som si to všimla napríklad aj pri odsávaní soplíkov vysávačom. malý vrieskal ako pri cvičení - ako keby ho drali a keď som si to skúsila spraviť sama sebe, tak to nič neni, skoro vôbec som to necítila.

nada1326
15. apr 2012

my sme cvicili, odplakali a nelutujem 😉

azarijka
15. apr 2012

my sme cvicili od 1mesiaca, ked mala dcerka 5mes pytam sa sestricky ze co je to ta vojtova preco deti pri tom tak placu... a ona sa zacala smiat, ze vsak toto co cvicime je vojtovka... dcerka pri tom neplakala vobec....
aaz ked mala 7mes mali sme jeden cvik pri ktorom plakala, ten som preto necvicila... viem ze dovod pre ktory sme to cvicili nebol vazny takze mi konkretne tento cvik prisiel ze viac placu ako uzitku....

ale celkovo by som asi nemala odvahu celu liecbu a cvicenia odmietnut... radsej problem vyriesit skor kym sa vsetko vyvija ako neskor ...

ano a este ako pise kerynka, deticky to vobec neboli, len nechcu byt v tej polohe do akej ich pri cviku davame...

liliana363
15. apr 2012

Ja som tiez chodila s dcerou na cvicenie asi mesiac po narodeni, mala zlomenu klucnu kost. zo zaciatku neplakavala, a cvicili sme poctivo kazdy den 3 az 4 krat. potom prislo leto a boli sme viac vonku tak aj to cvicenie som skratila len na 2x za den. Dieta place lebo musi nejako vydrzat v nejakej polohe. nemyslim ze by to bolelo. cim bola starsia a to cvicenie som trosku flakala tak zacala aj plakavat. ked sa to ale robi kazdy den ako ma, tak si to dieta na to zvykne. a je lepsie ten plac vydrzat ako by potom malo trosku zaostavat v pohybe.chvalabohu primarka povedala asi po roku ze uz netreba cvicit, ze uz to ma dobre, len do buducna odporucila plavanie a bezky.

janulkama
15. apr 2012

cvičili sme do konca,síce plakal malý,aj ja,ale neľutujem,nemáme žiadne problémy s chrbticou ani ničím,čo by inak mal...

margarita
15. apr 2012

my sme cvicili cely rok kvoli hypotonii, a revala ako tur, uz ked sme ju niesli k tej budove, a doma 3x denne tiez, mozno akurat trochu menej. ak ma vazny zdravotny dovod, podla mna je treba ten plac skratka ignorovat, dieta to neboli, neublizujes mu, chces mu pomoct, hneva sa len, ze ho nutis robit pohyby a pouzivat svaly, ktore sa mu nechce.
aj moja mama cvicili Vojtovku pred 30 rokmi s mojim mladsim bratom, od narodenia vazne telesne postihnutym, a jemu to dost pomohlo, takze mozno aj preto som ja vedela, ze ak nechcem mat neskor problemy, musim sa naucit ten plac "ignorovat".

sima.p
15. apr 2012

ja som cvičilia s oboma deťmi, naštastie nemali nejaké "vážne" diagnozy, obe chodia, staršia síce má hypotoniu dodnes, ale nie je to nič tragické. Ale mám kámošku, ktorú so synom poslali cvičiť neskoro vojtovku, ked poriadne začali mal okolo 10 mesiacov a dodnes sa to s ním všetko ťahá (bude mať 4 roky). Chodiť začal v cca ked mal 2 roky a tým, že meškal vo fyzickom vývine, k tomu sa nabaloval a psychický vývoj, takže pohybovo je už realatívne dobre, ale mentálne nie je na úrovni svojho veku. Všetko u nich zanedbal pediater, na poradni kamošku odbil, že je len lenivší, ale nebolo to tak, on fakt potreboval začať cvičiť aspon v troch mesiacoch a všetko mohlo byť dnes inak... A ako tu už bolo spomínané, tak deti plačú preto, že sa im nepáči nanútená poloha. A jasné, že mi to nebolo jedno, že pri tom plačú, tiež mi to bolo ľúto.

cillikat
15. apr 2012

podla toho aku ma babatko diagnozu, su rozne cvicenia, ale Vojtova metoda je urcite ucinna a ako uz bolo spominane, dieta neplace od bolesti, ale preto ze je v polohe v akej prave nechce byt, touto metodou sa lepsie rozvijaju nervove drahy v mozgu a nasledkom je lepsia pohyblivost a koordinacia pohybov. Ja by som radsej cvicila, aby som si niekedy nevycitala, ze som neurobila pre svoje dieta vsetko co som mohla. Ak uz dietatko zacne byt velmi aktivne a zle spava a pod. (ako tu uz jedna mamicka spominala)... potom uz je na mieste ukoncenie, drzim palce aby s sa spravne rozhodla 🙂 🙂 🙂

duracelko
15. apr 2012

môj timko je skôr narodený /32.t/ najprv vraveli dr ze nebude musiet cvicit potom asi v 6mesiaci ze máme cvičit. my sme doma cvičili len trochu, malý plakal tiez na ratu, on bol uplakaný stále tak este viac mu pridávat bolo nad moje sily. mám tretie dieťa tak som sama videla ze sa timotejko vyvýja normálne a zaostávanie bolo len normálnym výsledkom toho ze sa narodil skôr. maly sme neprijemnu rehabilitačnú ktorá neznášla deti tak aj to bol dôvod necvičit tak brutálne ako nám to kázala. mám normálne zdravé dieťa, niekedy dr. predpíšu cvicit aj tam kde netreba 🙂

slniecko103
15. apr 2012

my sme ju dokoncili a davidko vobec neplakal.aj dr bareval ze nemala take dieta co by neplakalo.samozrejme zo zaciatku plakal a ja snim a ale potom si asi zvykol.konecne sme ju dokoncili a uz tam nechodime.ale zato kamoska sa na to vykaslala,lebo maly jej dostal z toho pruh a prednedavnom ho operovali na ten pruh,a maly jej uz aj krasne chodi :D

danka.k
15. apr 2012

ja som sa na to vykaslala. neskutocne reval, vlastne ričal, po kazdej nasteve rehabilitacie mal na tele neskutocne modriny tak som povedala dost. Neviem co to bolo za sestricku co s nim cvicila ale co je moc to je moc. Povedala som to aj doktorke, ona povedala ok. a kedze mal herniu, na chirurgii nam povedali, ze ako nahle mu to navre a bude revat, tak ho utisit, ze najlepsie by bolo keby vobec nereval. Takze tie cviky neprichadzali vobec do uvahy. A je vsetko v pohode

michaela80
15. apr 2012

So stasim kedze bol narodeny v 31 tt som cvicila 13 mesiacov pokial nezacal chodit, plakal pri tom hrozne ale poctivo som cvicila 3 x denne aj napriek placu..akosi som sa obrnila a brala to tak ze jednoducho musim..ale akonahle zacal behat som cvicit prestala..a cvicila som aj s malou ,nie uz tak poctivo ale cvicila... tiez plakala ... vzdy pred kupanim sme pocvicli a akonahle som ju dala do vedierka/vanicky uz bolo po placi.. s nou som cvicila asi 8 mesiacov...

lara1981
15. apr 2012

My sme ju dokončili aj napriek plaču, aj doma som s ním cvičila každý deň, babka chodila do izby aby som prestala, nech neplače, raz som ju poslala von a odvtedy mala zákaz vstupu počas cvičenia. Ja by som to nevzdala, nakoľko ich to absolútne nebolí, len tie polohy sú trošku neprirodzené...

marianka0101
15. apr 2012

my sme ukončili po 2 mesiacoch, malý sa narodil v 41t, malý sme problém, že otáčal iba hlavičku do jednej strany, asi 4 mesiace mal vtedy, povedala som to doktorke a tá nás poslala na vojtovku, 2 dni na to malý začal pekne otáčať hlavičku aj do druhej strany. 2 mesiace sme aj tak chodili na vojtovku, lebo hneď na vstupnej prehliadke nám povedali, že malý je úplne pozadu, zaostalý a je neviem čo ešte bola som úplne vystresovaná. Chodili sme, plakali sme v kuse, bolo to hrozné, potom som si povedala dosť a zrušila som to. Malý je úplne v pohode, môj pocit bol správny,malý sa narodil veliký mal 54cm a 4320g, tak podľa mňa tým bol trošku lenivší, teraz je úplne v pohode 🙂

rebroza
15. apr 2012

nas maly bol asymetricky - jedna polovica tela silnejsia a pohyblivejsia ako druha. cvicili sme od troch mesiacoch do roka. plakal - zuril stale. po case stacilo, ze som ho u lubovolneho doktora/rky vyzliekla a prisiel rev. inak bol v pohode, spaval dobre, hravy a spokojny bol... asymetria sa stratila, pohybovo je jemne pozadu (ale len v tom, ze jeho rovesnici vedia skakat a on nie napr.) a cca po pol roku prestal u doktorov plakat a uz vobec netusi, ze sme s nim cvicili.
a ci by sa asymetria stratila aj bez cvicenia? to neviem a nechcela som to risknut. tak nam povedala aj fyzioterapeutka - mozno by cvicit nebolo potrebne, ale lahsie pocvicite s dietatom do roka (ked ho este udrzite) ako so starsim - ked uz si sice budete na istom, ze to fakt treba, ale bude to aj ovela komlikovanejsie. ja som nasho "zurivca" uz v pol roku sama neudrzala pri cviceni a museli sme byt vzdy dvaja.

katka8453
16. nov 2012

Ahojte, my sme začali cvičiť Vojtovku pred dvoma dňami ( malá ma 10 mesiacov ) kvoli tomu, že mala nelozí a ani si sama nesadne . Najprv som bola proti tomu, lebo som všade počula ako deti pri tom plaču. Nakoniec sme začali a musím povedať , že malá to zvláda celkom dobre. Jasne , že tam bojovala jak sa dalo , najprv nevedeli ake cviky jej dať kedže už sme s tým mali dávno začať a teraz už ma dosť veľkú silu. Diagnoza znela laicky povedané , že ma stuhnuté svaly na nožkach a skratene šlachy. Dúfam, že to čoskoro uvolníme a začne loziť 🙂

janaalzbeta
16. nov 2012

To nie mi cvičíme ešte stále malý vrieska no je to pre jeho dobro.................je mi ľúto no proste, keď to potrebuje nie je iné východisko. Ako predčasne narodený s pôr.váhou 580g v 24/25tt, sedí, lozí, a už aj chodí no trošku sa to kazí no chodí................chodíme aj plávať je to dobré na dychové cvičenia a drobcovi sa to páči.......

slavka86
26. nov 2012

ahoj, my sme cvicili asi 3 mesiace a maly samozrejme dost plakal, ale viaceri ma ubezpecili, ze tato metoda nie je bolestiva. som o tom aj presvedcena, lebo sprckom som cvicila jemne ale dosledne. detickam je neprijemne to, ze su do toho nutene, nechapu preco a co s nimi robime, ale urcite ich to neboli. preto by som na tvojom mieste s cvikmi pokracovala. je lepsie vydrzat "trochu" placu ako si o par rokov vycitat, ze sa nieco zanedbalo. cvicenie urcite neuskodi a aj tak netrva dlho. teda aspon to nase trvalo cca 10 min 3x denne. skus dietatku pri cviceni spievat oblubene pesnicky a po cviceni ho pomojkat a pripadne mu dat nejaku odmenu ( pohojdanie, pohladkanie, oblubenu hracku...cokolvek co ma dietatko rado). ak na to cvicenie nemas zaludok, tak skus poprosit niekoho z rodiny, kto bude s babatkom cvicit miesto teba. drzim palce

abbie
26. nov 2012

deti pri Vojtovej metode neplacu od bolesti, tak sa nezlakni a pokracuj dalej 😉 vadi im len nanutena poloha, pri ktorej ho musis drzat ...

gabika_tkacikova
26. nov 2012

nas syncek ma skrateny sval na krku, preto otaca hlavku hlavne do pravej strany, odkedy cvicime vojtovku, tak sa snazi otocit hlavku aj dolava, keby som nevidela vysledky, tak by som to asi vzdala, pretoze maly pri tom neskutocne ryčí, ja si tiez poplacem....(suseda nastastie vie co je vo veci, inak by na nas asi poslala socialku :D ) urcite to nevzdavaj, nas maly nema este ani tri mesiace, a mna do toho cvicenia nuti aj to ze dufam ze sa to napravi coskoro, aby sme nemuseli cvicit vo veku ked si uz zacne viac veci uvedomovat, tajne dufam ze maximalne do 4.mesiaca.....

monika0409
8. jan 2015

ja tiež cvičím s malým a je to strašné.brala som to len tak,že plače lebo mu je to nepríjemné.raz sme si s mužom vyskúšali na sebe aké to je. keď mi ten cvik robil kričala som naňho aby už prestal .bola som ako môj štvormesačný syn. odvtedy to nerobím s takou intenzitou,keď chce dvihnúť hlavu nechám ho.

cmurko451
28. dec 2015

Ja som s naším malým cvičila od jeho 2 mesiacoch, aj u nás to bol plač ale jedným uchom dnu druhým von, a dnes som vdačná že som to ja osobne vydržala,prečože malý má 7 mesiacov a štvornožkuje, sedí a stojí na nohách. my sme mali problém kvoli porodu a malý mal silný tonusna nohách a slaby na brušku a chrbátiku.

U cvičených detičiek je tento vývoj o niečo rýchlejší ako u necvičených. Kedže sa im precvičuju potrebné svaly. Z vlastnej skusenosti viem že sa to oplatí vydržať a nepoľaviť, Vaše dieťa vám raz za to bude vdačné a vy zabudnete na neštastný plač.

Nič ich pri tom nebolí, len tým že majú naučený zlý pohyb a podobne sa im nepáči že ich dávame do tej správnej polohy.

Ked náš plakal, spievala som mu, zabávala a potom bolo už cvičenie bez plaču, dokonca sa pri tom rehlil a na rehabku takisto 🙂

stascha
28. dec 2015

Aj nas maly strasne nie plakal ale reval. Tiekli mu slzy, sliny, aj soplik. No proste hroza. Pripadala som si ako tyran a normalne som sa bala ci daky dobrak na mna nezavola policiu alebo socialku ze tyram dieta. Ked sme mali cvicit vsetci zdrhli len aby ho nepoculi. No odvtedy nemusi ,ziadnych lekarov. Ale urcite to vydrz stoji to zato aj ked je to neprijemne nie len pre teba ale aj okolie. Aby si si v buducnosti nevycitala ze si sa na to vykaslala.
Nam primarka povedsla ze aj keby sme neprisli on by sa vyvyjal ako ine deti, ale v buducnosti by sa to niekde prejavilo.
Vela trpezlivosti 😉