Operácia nosných mandlí

lienkaxy
3. sep 2013

Ahojte! Nemáte niekto skúsenosti s operáciou nosných mandlí? Ako to o operacií prežívali vaše deti a ako dlho sa zotavovali? My sme boli v piatok a mala sa nemá o nič lepšie. V noci sa mi budí a plače, že ju bolí hlava, hrdlo, brucho...nechce veľmi jesť, hrozne jej zapácha z úst a lekár nám nedal žiadne lieky. Včera ju aj napínalo na vracanie :( Poraďte prosím, čo robiť.

nefertitka
3. sep 2013

@lienkaxy my sme boli vyberat mandlu v novembri minuly rok, mala to zvladla uplne ukazkovo, nebola uspata a vraj ani nezaplakala (vraj prve dieta v historii, ze boli v soku) 😝 ...taka som bola na nu pysna... a tyzden potom sa pekne hrajkavala v postielke, citali sme si, kukavala telku, vravela, ze ju to trosku boli, tyzden rozpravala ako Smolko, ale inak fajn...
nemoze jej byt nieco ine?nezavisle od tej mandle?

maznacik007
3. sep 2013

@lienkaxy toto mal aj nas tiez mal vyber mandle v celkovej anesteze... je to normalne aj ten zapach z ust to su tie chrasty co sa hoja ... ja som davala tannum verde pastilky cmulat ... je aj sprej da sa aj vystriekat ... vyplachujte repikovym cajom ale vlaznym ... davala som nurofen od bolesti ...

lienkaxy
autor
3. sep 2013

@maznacik007 a ako dlho trvalo kým sa dal dokopy?

maznacik007
3. sep 2013

@lienkaxy nieco vyse tyzdna ...

lienkaxy
autor
3. sep 2013

@maznacik007
☹ diky za odpoved. Neviem, ci moje nervy tolko vydzia.

janinah
3. sep 2013

teplota nie je zvýšena? je možné,že sa nahltala krvi počas operácie či po nej/treba tie krvavé sliny vypluvať/ a krv v tráv.trakte pôsobí tak ťažko,nemala hnačku? najlepšie bude,ak zavoláš priamo lekarovi,ktorý ju operoval...na kontrole ste boli kedy?

lienkaxy
autor
3. sep 2013

Chrape horsie ako manzel a huhnavo rozprava este k tomu vsetkemu :(

maznacik007
3. sep 2013

@lienkaxy inak vacsinou co tu pisali kocky tak im to trvalo menej neviem preco mojmu tak dlho ... ale on mal dost silne tie chrasty ... tak pevne nervy kup si cokoladu a sumive magnezko ...

😉

a ano presne aj moj uplne huhnavo rozpraval hrozne to bolo pocut v hlase ... chrapanie si uz nepamatam ... jemu to robili v maji

sissy27
3. sep 2013

@lienkaxy tiež sme to svojho času absolvovali, ale nič z toho čo opisuješ 😖 prvý deň po sa nám podarilo dodržiavať aj rady lekára (kašovitá strava, nič horúce / ľadové, nič kyslé a neviemaké), na druhý deň už sme fungovali normálne, nič ju nebolelo... to, že jej nechutí jesť, je normálne, ale bolesti až také, no neviem... teplotu nemá? cez deň sa nesťažuje? ten zápach z úst ak to nie je žalúdok alebo pokazený zub, tak najskôr nejaká infekcia... nedávaš jej ani nejaký panadol alebo brufen?

lienkaxy
autor
3. sep 2013

@janinah
Teplotu ani hnačky nemala. Boli sme hneď v pondelok u obvodného a povedal, že keď nevracia a keď nemá teplotu, tak je v poriadku. Poobede robí najväčší cirkus. Nechce vstať, ani jesť, len plače. NIč jej nie je dobré....... ☹

lienkaxy
autor
3. sep 2013

@sissy27
asi zajtra zajdeme na krčné a uvidím, čo povie ona. Dávam jej sirup od bolesti.

nefertitka
3. sep 2013

@lienkaxy ozaj, som zabudla, nam vraveli aspon prve tri dni davat nurofen kazdych 6 hodin...

danielatn
3. sep 2013

@lienkaxy ahojcek, my sme boli na vyber nosnej mandle pred asi 2 mesiacmi. Pooperacny priebeh bez problemov. Kazali nam brat nurofen, bez ohladu ako sa bude citit a dali nam aj antibioticke kvapky do nosa. Kamaratkina mala vsak take stastie nemala. Jej dcerka bola na tom ako vy. Lekarka im predpisala celkove antibiotika, neviem vsak konkretne ake.

lubina
3. sep 2013

@lienkaxy my sme boli vyberat mandlu teraz n azaciatku leta. Mala to zvladla super, aj ked tiez sa stazovala ze ju skrabe v hrdielku. Ale lekar ma upozornil presne na to, co ty opisujes. Ze ju to moze boliet, aj skrabat, ze moze preto odmietat tuhsiu stravu, teda je lepsie davat tekute a riedke.Tiez mi povedal, ze jej moze zapachat z ustociek zopar dni....na kontrole sme boli po tyzdni, zhodnotil nas ako hojace sa krasne......a este ma napadlo, ze mi povedal, ze od bolesti jej mozem normalne davat nuforen sirup alebo panadol (cize detska klasika). Prajem vam, aby jej to co najskor preslo.......

zdenus11
3. sep 2013

@lienkaxy My máme boli nosnú mandlu vybrať minulý týždeň, presne v utorok. Syn to zvládol na jednotku, celú noc po operácií prespal, kým ostatné detičky preplakali a prevracali celú noc. No nás po operácií prišla pozrieť lekárka a oboznámila nás čo a ako keď budeme doma. Zvlášť nás upozorňovala nato, že môže nastať zápal, čiže môže mu ranka po vybratí začať hnisať, sprievodným príznakom je zápach z úst, tak nám dala antibiotiká pre prípad, že by k tomu došlo, kedže išiel víkend. A tak aj bolo, presne ako povedala a sme na antibiotikách, ale ináč všetko v poriadku. Žiadne obmedzovanie, kašovité jedlá, jednoducho akoby nikde nebol.

tinkaaa
21. sep 2013

Prosím vie nietko poradiť,dcére 5.9. vyberali mandle a včera dostala nádchu môžem jej niečo podať nejaký sprej alebo tak- fúka už zelený sopel

lienkaxy
autor
23. sep 2013

@tinkaaa moja od operácie dostala 2x zapal nosnych dutin :( a este stale kasle. Tak uz si ani nie som ista, ci ta operacia mala vobec zmysel. Dali nam antibioticke kvapky do nosa pamykon a okrem toho spreje s morskou solou by nemali vadit. Od 5.9 by uz nos mal byt zahojeny.

m_ij_ka
28. sep 2013

@lienkaxy mojej staršej dcére vyberali nosné mandle pred dvomi rokmi. Po zákroku bola nevrlá, nič ju nezaujímalo , ani nebavilo, odmietala piť tekutiny aj jesť, a takto bola skoro tri mesiace. Bola som s ňou aj u doktorky a tá nám kázala kúpiť preventan junior a keď ich začala užívať tak sa to trošku zlepšilo. 🙂