Pomôže zvlhčovač vzduchu zahlienenému dieťatku?

cicuska9999
20. jan 2013

maminky prosim vas, mam choru 3 a pol mesacnu dcerku a je strasne zahlienena ☹ 😖 ,pomoze jej ked pri nu zapnem zvhcovac vzduchu?? som s toho zufala,u lekarky sme uz boli

raszuz
20. jan 2013

Ja som zacala odvcera kvoli tomu,ze maly mal stale plny nostek pouzivat zvhlcovac,kvapla som tam trochu eukalyptoveho oleja a musim zatukat,zatial pomaha,takze ja seba hovorim ano 🙂

marcelatje
20. jan 2013

@cicuska9999 určite jej to neuškodí, len pomôže 😉

amdeis
20. jan 2013

Zvlhcovac jednoznacne pomaha, len nech na nu nepada ta hmla, lebo to chladi. Drzim palce.

slava76
23. jan 2013

Ano pomáha.. Používam ho už 5 rokov odkedy sa nám narodila prvá dcérka , ktorá ma problémy s dýchaním a kašlom... a vždy ho používam len si dávaj pozor na to, podľa toho aký zvlhčovač vzduchu budeš mať že ak tam nebudeš dávať destilovanu vodu tak ho pravidlene čistí lebo práve včera sme boli na imunologii tak nam lekárka povedala že máme si dávať na to pozor že v tých nejakých kanálikoch či čo môže to začnuť plesnúť aby sa do vzduchu nedostávala pleseň ... no a ako píše jedna mamina aby nešla tá para - hmla na hlavu dieťatka aby neprechladlo..
Dávali sme tiež aj eukalyptový olej ale len trošičku ale zas nie veľa aby dieťa nebolelo z toho hlava..
Určite ho zapni.. píšem ti ako skúsená s troma deťmi, ktoré su tiež sústavne zahlienené a nevedia dýchať 😝

hroxinka
23. jan 2013

najskor by si si mala kupit vlhkomer staci rucickovy za 5eur a zmerat vlhkost v izbe ja som zistila ze nieje to az tak zle davam plienku na radiatok a kvapky do keramickej misky z vodov a pred spanim vyvetram a mame 45 optimum je od 45 do 60 niekto si pochvaluje inhalator. A dolezite je aky zvlhcovac kupis je dobre aby maj ionizator pohlcuje prach a pel ja som pozerala na tefal disnei da sa kupit cez zdravotnu poistovnu dovera za 67 eur inak stoji 89, abo lanaform charly

hroxinka
23. jan 2013

dobry je aj solmukol na odhlienenie a mozno fenistil kvapky a odsavat sopliky nam pomohol aj pamykon do nosa

amdeis
29. jan 2013

Pamykon sa dava pri bakterialnom ochoreni. Pokial su sopliky cire nie je potrebne to riesit lokalnymi antibiotikami.

repka15
3. dec 2014

@amdeis AHOJ,chcem sa ta opytat,ze kde sa dava do zvchcovaca olejcek.Do vody,alebo na penovy NADSTAVEC??MAM zvlchcovac,do ktorého sa moze pouzit aj olejcek,len neviem ,kde ho mam dat.DAKUJEM pekne.

amdeis
3. dec 2014

@repka15 Fuuuu no neviem aky mas zvlhcovac. Ja nemam zvlhcovac urceny na pridanie oleja a tak davam priamo do zasobnika s vodou. Musis si pozriet v navode kam ti to patri, kedze mas na to vhodny. Ak nemas navod najdi si ho na nete. Viac ti bohuzial poradit neviem. ☹

maca283
3. dec 2014

@repka15 davaj do vody lebo penovy nadstavec napachne a keby chceš zmenit vonu asi by sa to dost bilo My pouzivame eukasol pepermitovy olej 31bylin

repka15
4. dec 2014

@maca283 dakujem krásne za radu.

petruskaaa111
5. dec 2014

anoooo ano z praxe - odporucam 🙂