Proporcionálna hypotrofia

deny1983
5. máj 2014

Ahoj, chcela by som sa opytat, ci je tu niekto komu sa narodilo hypotroficke dieta, ale hypotroficke proporcionalne a ak by, tak najlepsie tie maminy, co uz maju tieto deti starsie, pretoze mam ozaj obavy o psychomotoriku, vseobecne o vyvoj mozgu, pretoze tento druh hypotrofie je tazsi a moze mat nasledky v podobe chybneho fungovania mozgu napriklad a dcera ma zatial len dva a pol mesiaca a ma obvod hlavy 36cm,myslite, ze je to ok? ak by bola nejaka matka ktora ma dieta s touto diagnozou, proporcionalnou hypotrofiou, prosim dajte vediet ako sa vyvijate, ci su problemy atd, dakujem.

drinka
6. máj 2014

Ahoj, prepac neviem sa ti vyjadrit k hypotrofii, ale skor co sa tyka obvodu hlavicky. Nas sa narodil s obvodom 34 cm, co je mensia, ale vraj v norme. Mal malu fontanelu a rychlo zarastala (ako pol rocny ju uz mal zrastenu), takze sme sledovali obvod a pokial si dobre pamatam, tak hlavicka ma rast 1 cm mesacne... Takze nas drobec mal okolo 2 mesiacov tiez okolo 36 cm a je uplne v poriadku, ale opakujem u nas slo len o obvod a malu fontanelu. Inak niekde na nete najdes aj tabulky na rast hlavicky, mozes si to skontrolovat 🙂