Rázštep pery

kvetinka217
19. feb 2013

Ake s tym mate skusenosti?

kreonka
20. feb 2013

ahoj...nam sa narodila mala s razstepom pery a podnebia...co konkretne by si potrebovala vediet ??

kvetinka217
autor
20. feb 2013

Ja som 2o ročna buduca mamička a mam naznak razstepu iba pery nič važne.Nikto nikdy u nas v rodine nemal iba ja . A teraz ked som ja tehotna tak sa trošku bojim.Idem na buduci tyžden do Martina na geneticke testy.Na ultrazvuku žiadu vyvojovu chybu nevidno. vy ste to ako a kedy zistli?

kreonka
20. feb 2013

az po porode sa u nas na to prislo

kvetinka217
autor
20. feb 2013

a na 3D ultrazvuku a na testoch nič?

kvetinka217
autor
20. feb 2013

a na 3D ultrazvuku a na testoch nič?

kreonka
20. feb 2013

na 3D sme neboli a testy tiez nic neukazali

kvetinka217
autor
20. feb 2013

ja som zvedava na tie testy či niečo ukažu....ale chcem aj 3D ultrazvuk alebo 4D aby som videla či je tam niečo alebo nie...lebo testy ukazať raštep pery nemusia skor len chrbtice

elizabeth453
23. feb 2013

@kvetinka217 ahoj,,,ja mam malu s razstepom per a podnebia. mne to zisitli na obycajnom ultrazvuku v 5mes. ze tam ma naznak pery...potom som isla na 3D a tam uz mala aj naznak podnebia. potom v 6mes. to uz bolo jasne, komplet razstep pera aj podnebia. len nevedeli v akom rozsahu to bude zasahovat podnebie.

kvetinka217
autor
24. feb 2013

ahoj...ja som teraz v 5 mesiaci a noštek sa tam ukazuje pekny zatial....idem v stredu na geneticke testy....no nevadi aj ked bude da sa pekne operovat si myslim...

kreonka
24. feb 2013

mozem potvrdit...da sa to nadherne zoperovat..je to sice v nemocnici narocne, ale vyzera to nadherne...my sme boli v ke v starej nemocnici a pani prednostka odviedla krasnu pracu...skoro to nie je ani vidiet..teraz sa nam asi spravila strbinka v podnebi, ale nesondovala to, takze mame este sancu, ze je pod tym tkanivo ...takze uvidime o rok, dva, ci esteb udeme operovat...ale vizualne je to nadherne

elizabeth453
24. feb 2013

@kvetinka217 drzim palce...ak budes nieco potrebovat, kludne sa ozvy...no nas sice neoperovali na SVK, ale myslim, myslim, ze to je asi jedno. krasne sa to da spravit,,,moja ma za sebou "chvalabohu" len 3operacie. vsetko bolo v poriadku, je velmi sikovna/i ked troscha rozmaznana🙂/ ale myslim, ze sa nicim nelisi od ostatnych deti. len sa stym musis vysporiadat v prvom rade ty sama🙂 a vsetko bude OK

kreonka
24. feb 2013

Presne ako di napisala..najtazsie je,aby sa s tym matka a celkobo rodicia zmierili

memory97
16. mar 2013

@kvetinka217 rastep pery sa dnes da krasne operovat. Mam babo s rastepom pery a podnebia. V rodine to nikto nema,chytila som virus pocas tehu,o ktorom som ani netusila... Dr.v 20tt odflakol ultrazvuk,rovnako aj 3D... dozvedela som sa to az po porode.. AK chces vediet viac kuk na www.usmevsciarkou.sk 🙂 najdes tam viac info o rastepoch.

step13
14. jan 2014

ahoj pridavam sa kvam ja mam dcerku ma 9 mes a rastep mekeo podnebia zistili nam to 2 den po porode skorosom umrela nikto vrodine nema toto ochorenie caka nas operacia asi februari ☹

andreakubalikova
5. feb 2014

@step13 Ahoj ja mam tiez dcerku z raztepom podnebia ma 5 mesiacov a operaciu budeme mat v marci ☹ nem to zistili hned po porode.

0silvia0
5. feb 2014

niekde som čítala, že rázštepy vznikajú v treťom týždni tehotenstva. Ich vznik doteraz nie je zistený, ale vraj to môže byť čokoľvek: stres, fajčenie, alkohol, tabletky atď. V treťom týždni matka zväčša o svojom tehotenstve ešte nevie, takže netuší že napr. aj tabletka proti bolesti hlavy môže ublížiť. Nemusí to byť vôbec dané genetikou. Matky s rázštepom plánujúce deti by mali zvýšiť prísun kyseliny listovej už pri plánovaní tehotenstva. Takto som to čítala a takto podávam ďalej.

andreakubalikova
5. feb 2014

@0silvia0 ja pred planovanim tehotenstva som uzivala kyselinu listovu, ale 1 tr.som prekonala chribkove obdobie. uz ma aj poucili ze to mohlo vzniknut prave preto. ideme na genetiku.

0silvia0
5. feb 2014

@andreakubalikova určite aj vírusy sú nebezpečné pre vývoj plodu a hlavne v 1. tr., toto človek naozaj nemôže ovplyvniť...

step13
6. feb 2014

@andreakubalikova ahoj 🙂 no my sme mali ist 10.2 teras na operaciualedcerka ochorela tak ju upat ☹ ☹ ja som ties snervami p,,li 🙂nam tozistili azpo 3 dni porodu dotedi zezdrava a potom dcerka ma rastep ja som pocas tehotenstva prekonala infekciu aleties niktonevie preco ho ma nik v rodine nema rastep ☹ ☹

andreakubalikova
6. feb 2014

@step13 Ani u nas v rodine nema nik raztep. No musime sa zmierit s tym ☹ ja radsej na to nemyslim. mame uz aj termin 12.03. tak aby sme to mali za sebou. ja som tiez v tehotenstve prekonala chribku. ale oni tiez nevedia z coho to je. ideme na genetiku. ja som chodila na 3D sono a tiez to nik nezistil. Ja sa snazim na to nemysliet. Tak vam drzim palce a mozno ze sa aj stretneme. Idete tiez do BB?

dmajka
6. feb 2014

ahoj u nas v rodine to nemal nik na ultrazvuku nič nevideli až pri pôrode mal mali razštep pery bol operovani ako 8 dnovi . Dnes ma 10 ročkou a okrem jazvičky / hoc kto sa pita kde spadol / nie je nič .Mali sme dve operacie a je to super . Operovený sme boli v BB.super doktorka.Doktorka Valentova Dakujeme

andreakubalikova
7. feb 2014

@dmajka aj nas bude mat doktorka Valentova. Mi mame vnutorny tvrdeho podnebia.nas to len caka ☹

dmajka
7. feb 2014

Držim palce je to doktorka z veľkym D- mne vybavila ubytovanie aby som mohla byt z malým / sme od Popradu/ a to všetko len po telefone nikdy predtým sme sa nevideli .veľmi zlata aj teraz ked ideme na kontrolu vždy s usmevom povie, vysvetli nieje nervozna ked sa vypitujem naozaj super. Držte sa budeme na vas myslieť.
🙂

tinusss87
7. feb 2014

ja mam razstep pery a mam dve deticky 🙂 ani jedno to nema 🙂 ale ja som to ani nijak neriesila, ci budu mat alebo nie...ani som kvoli sebe nikdy nemala ziadne komplexy 🙂

sirael
27. mar 2014

@step13 Ahoj, pozeram, ze si z MA 🙂 Aj ja som z okresu MA a malinku ma razstep pery. Ma prave 7 tyzdnov a pred dvoma tyzdnami ju operovali v Banskej Bystrici. Vy ako? Uz mate po operacii? 🙂

step13
28. mar 2014

@sirael ahoj ano sme s malaciek 🙂 no moja bude mat rok boli sme uz na vysetreniach vsetko sme uz mali nachystane na operaciu no ochorel7 sme tak stoho nic nebolo🙂

lenkaks
23. apr 2014

Ahojte,sme 3tt po operácii rázštepu pery a mne sa zdá,že špičku pery synovi jemne ťahá hore...neviete,či keď to bude úplne vyliečené,bude ju mať zarovno?Mali ste to tiež tak?Ja malého kojim,žeby preto sa mu dvíha,že ju má opretú o prsník ?

werronikar
15. okt 2014

@kreonka dobrý den chcela by som sa spýtat kde ste boli operovaný a kto vas operoval a vaše skusenosti a nazori. jaj mam 3 mesačneho syna s kompletným pravostranným rozštepom a mal by nas operovat na kramaroch u pana doktora Banskeho počuli ste to meno

kvetinka217
autor
16. okt 2014

Ahojte.Dcerka sa nam narodila krasna a zdrava 🙂

dannaniella
5. jún 2015

Ahojte, čakám synčeka s rázštepom pery aj podnebia. Mohli by ste mi poradiť, pre ktoré stredisko sa rozhodnúť s operáciou? čítala som rôzne názory, ale máte dobré skúsenosti, ktorú kliniku mi odporučiť? Ďakujem.