Rekonvalescencia po výbere mandlí

jarabicka
10. jún 2013

Chcela by som sa opýtať koľko trvá rekonvalescencia po výbere krčných a nosných mandlí, resp.obmedzenia, ktoré dieťa môže mať...koľko trvá pobyt v nemocnici, koľko musí byť dieťa doma, čo jedlo a pitie???

ribelina
10. jún 2013

Ahoj ja som bola vyberať krčné mandle ako 19 ročná a zatial čo ja som zomierala od bolesti ešte 3 týždne po zákroku deti na druhý deň už pobehovali po chodbách. Deti sa z toho dostanú veľmi skoro čím mladšie tým rýchlejšie. Nesmie sa jesť nič ľadové ani nič horúce ale inak sa musí jesť všetko aj chlebík a suchšie veci. Na druhý tretí deň po zákroku som šla domov, nepametám sa presne ale asi druhý den.

maznacik007
10. jún 2013

@jarabicka malemu idu vybrat aj cele krcne mandle... on ma kolko rokov.... lebo co ja viem tak malym detom sa len orezavaju ked uz treba ...
v nemocke si potom 4 dni jeden den nastup, druhy den zakrok a dva dni po zakroku aspon s malou som tak bola..a po tyzdni ides na kontrolu a po daslom tyzdni do skolky ak je vsetko ok...

jedlo a pitie ti povedia oni ...
ale nesmie sa horuce ani studene len vlazne ... kremovite, nic drsne co by mohlo poskriabat hrdlo, ani kysle ani moc slane to by ho stipalo ...

tinki
10. jún 2013

@jarabicka ahoj, moja dcéra mala robené zmenšenie krčných a vybratie nosných mandlí. Robili jej to tento rok vo februári. Záleží od toho, ako vám to budú robiť..
Ale krčné sa hoja dlhšie. Síce sme už v deň zákroku išli poobede domov, ale bolesti prišli vlastne až večer, keď vyprchali injekcie.
Ako všeobecne to znášala dobre, ale z jedlom opatrne. Treba piť len vlažný čaj a polievky, tuhé jedlo až na druhý deń, aj to veľmi opatrne. Pár dní treba jesť nedráždivé jedlá. Bez chlebovej kôrky, nič tvrdé a tak..potom už to bude dobre. Tri týždne musí byť doma, kým sa to nezhojí všetko..

jarabicka
autor
10. jún 2013

@maznacik007 jasnéé, idú ich "len" orezať,nie celé, som to tam nespomenula, ale asi bolesť je tá istá...a vonku môžme chodiť cca týždeň po zákroku alebo nie???sú tam aj nejaké obmedzenia behania, šantenia???

jarabicka
autor
10. jún 2013

@maznacik007 ...a má 4 roky 😉

maznacik007
10. jún 2013

ano nemal by moc na slnko a nesmie skakat a pod. aby sa nezranil lebo by to mohlo zakrvacat... moj je teda hyperaktivny a veru bol ako lazar...

uvidis ako to bude maly znasat ...ale v pohode von sa da ale do skolky este nie tym ze je tam rana deti su nachylnejsie na choroby..

bboossoorka
12. jún 2013

@jarabicka ahoj my ideme tiež 9.9na vyber obidvoch plus na idu robin plastiku vnutornych nosnych dierok....budeš tam len jeden den rano ta prijmu nato ju spravia a poobede idete domov....jeden tyžden by sa mala vyhybat kolektivu a oddychovat....nič ju boliet nebude nam to už raz robiliked mala 2roki....ale teraz jej to idu vyrezat od korenov.....pit može ale len čaje bez medu cukru a citronu....papat može všetko...hlavne vela chladneho odporučaju lizat zmrzlinu a nanuky aby sa to hojilo chladenim.....

siskatan
12. dec 2014

oživujem túto tému a pýtam sa, čo ste dávali deťom po zákroku jesť - v nemocnici kázali 2 týždne kašovitú stravu - no mňa nič okrem krupicovej kaše, zemiakového pyré a pudingu nenapadá... nejaké tipy? viem že aj polievky môžem dávať, ale čo ešte, nech je to pestrejšie? 😔

lusja
14. mar 2016

Ahojte. aj my sme boli s malym na vyberani mandli (nosna a zmensenie krcnych) minuly tyzden...a ostalo mu to huhnanie a zle rozpravanie... neviete nahodou, co s tym? zajtra ideme na kontrolu na ORL, opytam sa na to doktora. Je nejaky predpoklad, ze sa ta rec zlepsi? Maly doteraz mlel stale... ale teraz rozprava malo a velmi zle...

kapokapo
13. máj 2017

@lusja ahoj, my mame to skite , prosim ta , ako ste dopadli ? My sme 2 tyzdne po a otrasne rozprava :(

lusja
15. máj 2017

@kapokapo nuz, uz je to vyse roka od vybratia...tie prve tyzdne neboli bohvieco. Maly sa snazil rozpravat, musela som mu to zakazovat, aby si velmi hlasivky nenamahal. Ono sa to upravi 😉 zbytocne som sa znervoznovala. Sice to mozno trosku dolhsie trvalo - predsalen je to hrdlo aj nos po operacii bolestive... ale vsetko sa dalo do poriadku. Drzim palce 😉

kapokapo
15. máj 2017

@lusja ahoj, dakujem velmi pekne...drzte sa...

lusja
17. máj 2017

@kapokapo aj vy sa drzte, vsetko bude OK, len treba chvilku vyckat a zbytocne hrdielko a nos nenamahat - rozpravanim 😉

terezitka
4. jún 2018

@kapokapo ahoj prosim ta preslo to huhnanie a zla rec po vybere casom? Akurat to riesim,syn je tyzden a pol po operacii a rec sa mu zhorsila,nic mu nerozumiem ☹ dakujem

kapokapo
4. jún 2018

@terezitka ahoj...nasa cca 3 az 4 tyzdne...ja som uz bola hotova z toho...zacala mat komplexy...dovtedy ukecana bola...a zrazu nic jej nebolo rozumiet...a potom zrazu sup a bolo po huhnani ...ale som sa vystrasila riadne ...neboj sa ...urcite to prejde... drzim palce...som si ista ze do mesiaca bude ok...

terezitka
5. jún 2018

@kapokapo si zlata,upokojila si ma,dakujem a pekny den 🙂