Skrytá epilepsia

mirka_to
22. júl 2014

Ahojte, chcem sa spýtať syn (4r.) dostal doma 2 zachvaty také že uplne zmrzol,chcel ísť domov pritom doma bol,strášne ho bolelo bruško, išli sme do topolčianskej nemocnice, kde dostal tie záchvaty 4 tam nám povedali, že s takím sa nikdy nestretli po 5 dňoch hádania sa s doktormi nám konečne vybavili prevoz na Kramáre na detsku neurologiu- kde sa epilepsia nepotvrdila, už sme ale 2 týždne doma mal 1 záchvat zatial takí 30sekundový, dnes sme akurát boli v Nitre na gastroentrologii kde mal všetky výsledky v poriadku, ale doktori tvrdili že na 99 percent je to Skrytá epilepsia, má niekto s tím skusenosti.??

kiki68
22. júl 2014

vzdy ked pride zachvat si ten zachvat nahrajte na mobil napr. Je to velmi dolezite,lebo opisovat zachvat je velmi tazke, vynechate vdaka tomu,ze mate paniku z toho co sa deje kopec veci. Mne to prikazal neurolog si nahravat zachvaty u psa,ked ich mal. A skryta epilepsia, nemysleli tym idiopaticku epilepsiu? cize epilepsiu bez zistenej priciny? takze dokumentovat,tym sa bude vidiet aj dlzka zachvatu a smer neurologia. Ja osobne som vzdy za poriadnu diagnostiku MRI, EEG, aby sa videlo ci je nieco v hlavicke a co presne je pricina. Podla toho sa totiz nasadzuje aj liecba, podla toho v ktorej casti nieco uvidia,pripadne aj podla toho kedy a ake zachvaty sa vyskytuju. Epilepsia sa inak da na 100% vylucit az po 4 mesiacoch bez zachvatu,ak sa neberu ziadne antiepileptika. Inak sa to neda takto uzatvorit. Kurnik, akoze veterinarnu neurologiu mame na lepsej urovni nez tu detsku... 🙄

niki101988
22. júl 2014

@mirka_to Ahoj, my to máme tak kľudne napíš IP

lawrus
14. aug 2017

Nas zivot s epilepsiou - lezim na nemocnicnej posteli s mojim synom a rozmyslam, co vsetko nas caka....Pred par dnami nam po viacerych zachvatoch stanovili tuto diagnozu. Popravde, mam o nej par informacii ale viete ake sme my mamy, chceme vsetko lepsie ako sa to len najlepsie da. Preto som prisla s napadom vytvorit tuto skupinu, kde by sme si mohli povymienat rady, informacie a pozitivnu energiu v boji s touto diagnozou. Spolubojovnicky, rada vas tu privitam 😊
https://www.modrykonik.sk/group/9776/