Staphylococcus a pseudomonas v nose

danadany
25. feb 2013

Ahojte maminky. V poslednej dobe nás trápi choroba. Najprv sme mali teploty, skončili sme s laryngitídou v nemocnici a k tomu chrípka. Po prepustení z nemocnice sme išli k obvodnej Dr. tá nám povedala, že sople nám zišli na priedušky a máme bacile. Pozrela som na prepúšťaciu správu z nemocnice kde sme strávili 6 dní a našla som nález z nosa. Je tam napísané Staphylococcus epidermidis a Pseudomonas aeruginosa. Neviete niekto čo to vôbec je? Pri prepúšťaní z detského oddelenia nám nikto nič ani nespomenul, že by sme niečo také mali ☹

lenuska1991
25. feb 2013

Ahoj, Streptococcus epidermidis je bežná nosná flóra, ten sa tam nachádzať môže a P.aeruginosa tam zas nemá čo robiť, na neho by mali nasadiť liečbu... ale zase záleži na koľko križov bol nález... ak na 1 -2 nič sa s tým nerobí.... lekárka dostane odporúčanie z mikrobiologického labáku v akom množstve sa vo výtere z nosa nachádza, poprípade sa robí aj citlivosť na ATB aby nasadila správnu liečbu...

lenuska1991
25. feb 2013
danadany
autor
25. feb 2013

@lenuska1991 a prosím ťa ešte tu čítam že v moči má Proteus mirabilis 10 3 a aj pri tom P. aeruginosa a aj pri P. mirabilis máme vypísané tú citlivosť na ATB

lenuska1991
25. feb 2013

@danadany a co mate písane pri tej citlivosti?? oni ti vlastne testuju ake ATB by mohla lekarka použiť aby vyzdravel... máte ich tam vypísané a lieky vám dala lekárka? ak hej pozri na krabičke aká je tam napísana účinná látka a porovnaj si, či sa nachádza v tej citlivosti.... ale daj si pozor či más vypísané citlivé alebo rezistentné.. ja myslim, že pokial máš ty na tom papieri napísane aj citlivosť a hento.. tak by mu mala vedeť nasadiť liečbu... teda mne to pride automaticky a logicky...ja robim prave v mikrob.labaku.. a ten p.mirabilis máš 10 na tretiu?? spravne osm pochopila ci nie ? ak je to 10 na tretiu tak to nerišia, rieši sa ATB až ked je 10 na 4-10 na 5, >10na 5 v 1ml ...neviem či som ti teraz poradila alebo skorej zmietla.. dost zle sa to takto vysvetluje 🙂 pravdepodobne to máte len na 1 križik max na 2 a to nemusí rieišť....

danadany
autor
25. feb 2013

@lenuska1991 poradila si mi veľmi, ďakujem .... nás prepustili z detského oddelenia s touto správou a dnes sme boli u našej Dr. dobrali sme dnes aj ATB takže možno už toho bacila ani nemáme, v stredu ideme na kontrolu a máme ísť na infekčné, idem pozrieť tú účinnú látku v ATB

lenuska1991
25. feb 2013

@danadany pozri si to.. pokial sa tam bude nachadzat tak by malo zabrat 🙂 nerobia sa ty testy len tak... ono by ti lekari v podstate ani nevedeli, co zabere.. leda by typovala, ci zaberie, ci nie alebo by sa s tym stretavala denodenne a uz by vedela co nasadit 🙂 urcite vám budu robit znova moc a vyter aby si to okontrolovali, ci sa tam bacil este nachadza alebo nie... ono sa to zacne riesitt az v dajakej miere 🙂 rada som poradila 🙂

danadany
autor
26. feb 2013

@lenuska1991 jeden bacil citlivý na tú látku a jeden rezistentný, uvidíme čo z toho bude