Sú lepšie kúpele Lúčivná, Smokovec alebo Štós?

vinifred
25. okt 2012

Mám 5 ročného syna,alergika..Alergologička mi doporučuje kúpele,výber necháva na mňa..nebola som ani v jednom,poradíte,v ktorom je príjemne,príjemný personál,pekné prostredie?Ďakujem za rady a typy../ ospravedlňujem sa za prípadne opakujúcu sa otázku /

kabelka11
26. okt 2012

srobarov ustav v dolnom smokovci zrusili,dobry je vraj helios

kusni
26. okt 2012

my sme boli v hornom smokovci a boli sme velmi spokojny.

mata0812
26. okt 2012

dcéra bola dva roky za sebou v Stose a potom v Lučivnej,ale viac si chválila Lučivnú a kamoška bola minulého roku v Lučivnej s3 ročným synom a v januári ide znovu,ale už berie aj syna a dcéru je tam perkektne aj prostredie,ale aj vybavenie🙂

barboramarek
26. okt 2012

Lucivna bola super 🙂

monky1
2. nov 2012

@kabelka11 musim ta poopravit - zrusili ustav v hornom smokovci, v dolnom nie, predvcerom sme sa odtial vratili a prave preto ho mozem vrelo odporucit - isli sme tam na diagnostiku kvoli castym ochoreniam hornych dych. ciest a zahlieneniu a poviem, ze sa oplatilo - urobili vysetrenia mozne aj nemozne, nasli diagnozu, zahajili liecbu a ja tajne dufam, ze uz bude len a len dobre 🙂
takze ja som za smokovec 😉

reniko
3. nov 2012

no my sme boli s deťmi v Lučivnej, a tiež môžem doporučiť, je to tam skvelé po všetkých stránkach, všetko prispôsobené deťom, my sa chystáme opäť do Lučivnej

lendka007
14. nov 2012

V Hornom Smokovci je aj súkromná detská liečebňa. Kúpele Horný Smokovec - www.kupelehs.sk. Je to obdoba Lúčivnej. Len s tým, že v Hornom vyššia nadmorská výška. Čiže klimoterapia je účinnejšie. V kúpeloch sú nové apartmanové domčeky, ktoré za prijateľnú cenu poskytujú ten najvyšší komfort. Sociálne zariadeniá sú na izbe, plazma na každej izbe. Wifi free. Detičky, ktoré majú schválený pobyt absolvujú minimálne 3 x individuálne procedúry denne. Chodia tam na inhalácie,bietrom, saunu,bazén, rehabilitácie a pod. Funguje tam aj okrem iného škôlka. Je možnosť aby si mamičky vyskúšali dať svoje detičky do školky. Môžu tam byť a spolu s nimi. Stravovanie je suprové, také domáce od babičky. Aj do kúpeľov hs sa zobrať dietičky samoplatcov. Do 3 rokov je to 4,- Eur/deň so stravou 5 x denne a lôžkom.

dioliana1
29. máj 2013

Neodporúčam pre deti Bardejovské kúpele, personál sa im nevenuje a deti tam robia čo chcú, čiže bordel... 😝 😔 🙄

vierka6
30. máj 2013

Ahoj, ja som bola so svojimi detmi v Smokovci, ktory ti vobec neodporucam. Personal je neochotny, prostredie nevyhovujuce. Nebola som vobec spokojna. Povedala som nikdy viac. Lucivna je super.

ciklamenka
19. mar 2014

ja som si myslela že v šrobárovom je dobre, až kym som nezažila s deťmi Lučivnú. V Lučivnej je personál uplne úžasný od doktoriek až po predavačky v bufete. V šrobárovom bola iba diagnostika, žiadne liečenie, žiadne procedúry, ani inhalácie, nič... jediné čo dali synovi cvičenie s fukanim do takej trubičky s loptičkou. Iba chceli nasadiť antibiotika, čo som odmietla, nakolko syn bol počas pobytu uplne zdravý. Lučivná sa nedá porovnať so šrobárovym ale čítam, že ho aj tak zrušili... Ja by som tam už nešla, do Lučivnej ideme druhý krát.

julia283
22. apr 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

aj ja mam s dcerkou vyborne skusenosti s kupelmi lucivna.. vyborny personal.. profesioanli.. animatori pre deti ktory im robia rozne programy.. detom sa naozaj venuju.. prvy krat som tam s dcerkou bola .. chcela som vediet.. ako to tam vyzera.. prebieha.. a naozaj som bola spokojna.. teraz tam uz dcerka pojde aj sama.. nakolka mam este niekolko mesacneho synceka este 🙂 a vyborne je. ze deti okrem procedur a volnych aktivit s animatormi sa tam aj ucia.. cize ked sa vratia spat do skoly.. mozu kkludne pokracovat ako keby nikde neboli. akurat su o nieco zdravsi 🙂

visna264
28. apr 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

ja som bola so 7rocnou dcerkou v kupeloch Lucivna.. su rekonstruovane. takze parada.. krasne prostredie, velmi mily personal. rozne procedury vhodne pre alergikov a pre deti s dychacimi tazkostami 🙂 dcera akurat nastupila do 1.veho rocnika.. a v kupeloch prebiehala aj skola 🙂 malej sa tam velmi pacilo.. animatory im pripravovali program na volne chvile.. takze tam nuda nehrozila 🙂 dieta tam je takmer zadarmo. ja ako doprovod som si zaplatila.. ale nebola to ziadna hrozna palka 🙂 tento rok tam ideme zase.. mala si tam nasla aj kamosky a pobyt v kupeloch malej urcite prospel 🙂

pitik
28. apr 2014

Tiež odporúčam Lucivnu, boli sme 2 krát v Dolnom Smokovci, potom sme začali chodiť do Lucivnej a už len tam chodíme, tento rok už 4 krát pôjdeme

conkulinka
29. apr 2014

dobrý deň, chcela som sa opýtať na postup vybavovania kúpeľov do Lúčivnej a ako dlho ste čakali za termínom do kúpeľov. Ja som bola s dcérkou 2x v štóse, bolo tam výborne, ale chceme vyskúšať aj niečo iné, napr.Lúčivnú. Je tam problém sa dostať?

veronikak55
24. jún 2014

my so syncekom chodime pravidelne do kupelov Lucivna..a neviem si vynachvalit. nove ubytko, animatori, deti sa ucia, rozne procedury.. doteraz som chodila s malym vzdy ja.. ale zhodnotil ze ako prvacik je uz velky.. a uz to zvladne aj sam emoticon tak som zvedava... skuste si pozriet www.tkl.sk

dollynkaa
24. jún 2014

Ja som bola lucivna aj stos. Je to sice viac rokov naspat ale obidve boli super.

tamaram283
25. jún 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my sme boli s dcerkou v kupeloch lucivna.. a nevieme vynachvalit. chodime uz viac menej pravidelne.. sme tam velmi spokojny.. aj co sa tyka stravy, ubytovania, pristupu personalu... urcite by som si volila ich 🙂

miriamnovysedlakova
26. jún 2014

Dobrý deň, prosím Vás, na ubytovni Slnečný lúč v Štósi, sú na každej izbe wecká a sprchy?

betka999
14. júl 2014

ja som mala dcerku velmi casto choru.. stale kaslik a soplik. nepomahali nam ani lieky.. nakoniec nam lekarka odporucila kupele..pravidelne chodime do kupelov Lucivna.. nakolko su perfektne a teda podla mna nemaju konkurenciu na SR.. podla mna ked byvaju deti casto chore. je lepsie ich preliecit takto ako napchavat liekmi..

mirka331
17. aug 2014

Ahojte boli ste niektorá s dvomi deťmi?? mám 4 a polročnú a 1 a polročnú a chcela by som ísť s oboma...poprípade manžel na týždeň s nami?? neviem či sa to dá?

henas
17. aug 2014

Tak ja odporucam Lucivnu 🙂 Boli sme iz dvakrat, druhy som bola uz aj so syncekom,ktorý mal 4 mesiace 🙂) a v pohode. Pôjdeme aj tento rok 🙂

milkav03
28. aug 2014

podla mna jednoznacne kupele Lucivna 🙂 chodime tam so starsou dcerkou 2 roky. a neviem si vynachvalit 🙂

lauricita7
31. aug 2014

ja som bola s dvoma detmi v kupeloch Lucivna.. 2 roky po sebe.. a teda urcite pojdeme zase... pre mna su Lucivna uplne top 🙂

mita30
31. aug 2014

Ja som bola s malou v Lučivnej a bolo super, super ludia - sestričky, doktory aj prostredie, určite odporúčam 😉

teruliatenko
27. sep 2014

my ideme 16okt, s oboma chlapcami 3a pol a 5 rocny dufajme nepridem sediva...juchu uz sa ale tesim.. konecne vypadnem s doma..mamicky idete este niektore tento termin??

rebecca2006
6. nov 2014

ahojte, neviem sa rozhodnúť- kúpele štós alebo lučivná? Je niekto kto bol v Štósi? Celkovo sa mi viac pozdáva Lučivná- na druhej strane, v Štósi je možnosť liečby aj maminky s dieťaťom, a ke´dže som astmatička, tak by sme to možno využili. ďakujme

malilinkamamka
11. nov 2014

AHOJ, rebecca2006. môžem ti povedať, že v Lučivnej sa síce dospelý neliečia, ale aj tak všetky procedúry absolvuješ spolu s dieťatkom, takže sa aj tak liečiš. Ja som síce v Štóse nebola, ale od ostatných mamiek som počula, že to tam nie je bohvie čo, ubytovanie o ničom, o čistote nehovoriac. Je to tam vraj staré, len vellness je zrekonštruovaný. Jediné čo tam mamky ťahá, je jaskyňa, ktorá aj tak nie je ich a vstup sa tam platí a je aj tak viac zavretá ako otvorená...
V Lučivnej je všetko zrekonštruované, čisté, cítiš sa tu ako doma, len variť a upratovať nemusíš 🙂

simona2003
11. nov 2014

Ahojte mamičky.
Nakoľko máme veľmi chorú dcéru, musela som s ňou absolvovať všetky liečenia. Celkovo sme boli v Lučivnej (4 x), Štóse (1 x), v Hornom Smokovci (1 x), Bardejov (3 x) a stihli sme ešte aj Helios na Štrbskom Plese (3x,ale to je už bezpredmetné). Vždy ako sprievodca schválený poisťovňou. Z môjho pohľadu pre malé dieťa je najlepšia Lučivná (veľký areál, zrekonštruované izby, ihriská, preliezky, aj štandardné izby majú vlastné soc. zariadenie a TV). Strava sa dá, jej pestrosť závisí od diétnej sestry, zažila som ich celkovo 3. Pre väčšie dieťa je to už ale nuda. Štós nám 1 x úplne stačil. Areál vzdialený niekoľko km od dediny s najbližším obchodom, ku ktorému sa išlo strašným kopcom. V areáli žiadne ihrisko, žiadny bufet, kaviareň. Jednoducho nič. Žiadne možnosti na výlet. Prvý týždeň sa dal (spoznávali sme sa), druhý týždeň si liezli na nervy deti, treí už aj mamy, štvrý sme sa vyhýbali všetky všetkým, jednoducho ponorková choroba. Išli sme tam kvôli speleoterapii (jaskyňa). Horný Smokovec? Horor, tie budovy kde sme bývali už teraz asi nestoja ale pre 21 osôb bolo na chodbe 1 umyvadlo. Pre všetkých 1 WC a 1 sprcha. Večer sme si museli urobiť poradovník podľa toho ako sa ukladali deti spať. Na okolí žiaden les, takže o nejake klimatoterapii sa nedá hovoriť. Bardejov je fajn. Ste v krásnom parku kde nechodia autá. MHD chodí do mesta asi každú hodinu. V lete k dispozícii kúpalisko. Pre deti ale nič moc, nie je tam poriadne ihrisko. Ak idú deti samé majú strašnú stravu (my sme sa v "reštavrácii" pre detských pacientov stravovali 1 deň a išli sme sa sťažovať. Preložili nás potom do jedálne pre dospelých (cca 10 minút pešo od miesta ubytovania).

simca663
6. dec 2014
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

Nasej malej sa pacilo v kupeloch Lucivna hlavne kvoli skvelemu personalu, je taky maly poserko, stale mi len beha za suknou 🙂 aj som sa bala, ze bude moc uplakana ale zvladla to bojovnicka nasa 🙂 a stale mi rozpravala potom ake tam maju preliezky a smyklavky, ja som hlavne rada, ze sa jej zlepsila astma a mne sa tam tiez pacilo lebo je to tam fakt novucickeee

andrejka3333
16. dec 2014

Na kupele Lucivna nedam dopustit 🙂 dcerke sa velmi polepsilo a maju to tam vymakane pre deti, aby za nami mamami velmi neplakali, areal je vynoveny, a naozaj profesionalna starostlivost, je tak velmi mili personal a skvele varia 🙂