Trojmesačný syn má soplíky. Poradíte?

bezka1
14. sep 2014

Maminky mam 3 mesačneho synčeka a dnes v noci nemohol vobec spat mal sopliky a bol zahlieneny akoby to nemohol prehltnut?neviete mi niečo na to poradit?kedže lekarka dnes ani zajtra nerobi?alebo možem mu už dat nejake kvapky?do nošteka?v noci to bolo hrozne noštek zapchaty a v pusinke zas hlieny..dakujem vam..

maribell
14. sep 2014

rychlo kupit odsavacku a odsavat, odsavat, odsavat ...

janka11.3
14. sep 2014

Ak ho dojcis tak skus mliecko nastriekat na palicku a vytierat nostek a hlavne odsavat

zuzana612
14. sep 2014

kupit odsavacku, najlepsie na vysavac. Ja ju mam odskusanu pri vstkych troch detoch. Pouzivali sme ju od narodenia a je to jedna super vec na ktoru nedam dopustit. A kupit roztok morskej soli, bud physiomer alebo libenar ci ako sa to vola a to moze babatko od narodenia

katkasofi
14. sep 2014

Odsávačka na vysávač. A odsávať, odsávať, odsávať....lebo ak sa mu to dostane do ušiek...

jedina30
14. sep 2014

pekne krasne do lekarne,kup odsavacku-na vysavac a kvapky do nosa-Nasivin alebo Otrivin...morskou vodou mu prestiekas nostek..pockas chvilku(jemu sa zriedia hlieny)...zapojis odsavacku na vysavac a odsajes mu hlieny a potom kvapnes kvapky do nosteka...nedavaj ho narovnu podlozku,ale v posielke podloz pod madrac-napr knizku,plys. hracku ,aby sa mu lepsie dychalo.. 😉 😉 ..ono to prejde,len to trva dlho.. 😎 😎

ivetpb
14. sep 2014

Ahoj, skus odsavat ja som davala quixx ale to mal cez pol roka, mozno by poradili v lekarni. Ale ak sa ti to zda zle skus pohotovost . 😉

pribinak
14. sep 2014

Ako pisu baby urcite odsavat a skus mu vyvysit matrac, alebo podlozit nohy postielky, aby mu ked bude spunkat nezatekal sopel a hlieny

ikika
14. sep 2014

@bezka1 ako pisu baby... streknut do nosteka na zvlhcenie niektory z roztokov (Sterimar Baby, Libenar alebo podobne), odsat... prip. podlozit matrac alebo nohy postielky, aby bol trosku vyvyseny.
Ja som tiez pouzivala odsavacku na vysavac, ale je to dost brutal, ak fakt nema strasne sople, co nejdu von ani za svet... pri druhej som zatial pouzivala len kojenecku hadickovu a pekne to tiez vytiahne - a to uz mala dost brutal choroby... 😖
Kazdopadne, sleduj, aby nedostal teploty... keby sa Ti hocico nezdalo, radsej ist na pohotovost... 😉

matkamirko
14. sep 2014

nas sa vzdy od malicka z tych hlienov aj povrackal. Nepomohlo ani odsavanie, ani vyvysena postel, proste nic, len mu to muselo prejst, zostalo mu to doteraz, a aj mne ten strach, aby sa tymi hlienmi nezadusil-momentalne je tiez chory, a aj ked vie uz pekne fukat davno, odsavacka na vysavac je urcite dobra vec. Detom pomozu aj fenistil kvapky, pomozu odpuchnut sliznici, sopliky idu pekne von-treba si pozriet davkovanie.

nini1010
14. sep 2014

Takze moja mala silne sople a dosliva sa nimi uz dusila tiez ked mala tri mesiace.Do nosteka Libenar alebo Nasivin,pozor nasivin max 7 dni,moze byt navykovy tak preto radsej Libenar.to je slana voda.Sinupret sirupom nic nepikazis,moze sa uzivat dlhodobo - 10kvapiek 2 krat denne -je na uvolnenie hlienov ktore su v dutinach a nedaju sa vysmrkat.a pokial by uz aj kaslal tak potom Ambrobene kvapky -2 krat denne 2,5 ml,uziva sa 2-3 dni ak nezaberie potom k lekarovi.tiez je na to aby sa uvolnili hlieny.presne tieto lieky sme brali mi a berieme ich aj teraz ked ma sopkiky.

zuanach
14. sep 2014

Okrem toho všetkého čo ti radia pomáha aj pobyt na čerstvom vzduchu

tova
14. sep 2014

k odsavacke uz len dodam, ked uz ani zvlhcovac vzduchu v izbe nezabera, tak v sprche pust horucu vodu 10 min (nechod pod vodu) aby sa spravila para, ked je mala kupelna staci zobrat na ruky (para sa drzi hore) a vedla sprchy stat chvilu kym nezacnu tiect sopliky, a ked je vacsia tak vojdi s dietatom na rukach do sprchy ale nasmeruj sprchu na kachlicky a ty sa postav prva k chrbatom k sprche. Mlieko a mliecne vyrobky podporuju tvorbu hlienu, tak to na chvilu treba vylucit.

bonaqa2013
14. sep 2014

Vždy keď som nevedela čo robiť, tak som zavolala na detskú pohotovosť. Opísala som im problém a vždy poradili. Aj to je riešenie. Ale večer možeš skúsiť odmerať dieťaťu teplotu. Ak je nad 38 tak choď na pohotovosť.

lebo5
14. sep 2014

vyvýš matrac, odsávačka na vysavač + nasivin pre novorodencov

stanislava88
14. sep 2014

my mame to iste, ale bez horucky.odsavam tou obycajnou, davam nasivin a nejaku hnedu vodicku mi dala doktorka. Stale placene, tazko dychame a zle sa nam dojci, nechce sa prisat. a k tomu mame este aj bolau pusu - to biele od mlieka.

bajka411
14. sep 2014

presne tak- odsávačka na vysávač, kvapky do nosa-ja som mala sinupret,ale zdal sa mi veľmi silný a tak som dávala len po dve kvapky do každej dierky,hlava na vankúš a mne sa zdalo,že aj parný kúpeľ celkom zaberal.

ajana1
14. sep 2014

hlavne nepanikar. Nuz s odsavackou na vysavac by som bola opatrna nakolko moze urobit viac zloby ako ohosu. Vysavac ma totizto prilis velku sacu schopnost a tym mozem babatku poskodit sliznicu. Co nam pomohlo bolo castejsie kojenie. Tym sa mu hlieny trosku rozriedia a lahsie prejdu cez telicko do plienky. Skus pozriet v lekarni len nejaky roztok s morskou solou. Inak vacsinou prechladnutie trva iba par dni.

ejha
14. sep 2014

Okrem toho, čo je už písané - u nás pomohlo, keď som úplne prestala jesť mlieko a výrobky z neho. Kým som to neurobila, stále sa opakovali takéto nádchy.

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

skus odsavacku.. navys mu matrac. nech to ma kade stekat.. a v lekarni urcite zozenies aj kvapky do nosteka pre drobca. ja by som ti mozno este odporucila nieco na imunitu pre maleho... aby ste toto nemali doma casto. ja som velmi spokojna s probiotikami Actibax.. a po kasli a soplikoch nie je ani stopa 🙂