Tupozrakosť u deti

ewwwulka1
29. sep 2013

Dobrý deň mamičky hľadala som niečo na internete o tupozrakosti u deti a tam chválili jeden prístroj z Bieloruska АИСТ-01ЛК. nemáte s ním niekto skúsenosti či to vôbec funguje a ako a kde ho zohnať. Za každú radu alebo skúsenosť vám veľmi pekne ďakujem

zita19
29. sep 2013

Nezhanaj zazracne pristroje ale dobreho oftalmologa. A ked vam ten sucasny odporucili dominantne oko zakryvat, tak zakryvaj. Nasi to zanedbali (alebo sa to v mojom detstve neriesilo) a dosledky nesiem dodnes. Na lave oko sice vidim, ale moja hlave ho uspesne ignoruje, takze nemam priestorove videnie. To zmanene, ze nemozem soferovat, neviem chytit loptu, lebo moja hlava nevypocita drahu letu...

gretocka
29. sep 2013

@ewwwulka1 - ak mas dobru ocnu lekarku, pocuvaj jej rady. Som jedna z tych, ktora ma tupozrake lave oko. Rodicia mi ho lepili od malicka, mam na kazdom oku vykonane dve operacie, no napokon sa mi tupozrakost nevyhla. Moj stvorrocny syncek uz rok nosi okuliarky a taktiez ma rozdiel dioptrii na pravom a lavom ocku skoro o 3. Lekarka nam kazala ocko lepit a tak poctivo lepime, pretoze by som nerada aby mu lave oko uplne vyplo.
Vodicak sice mam, ale soferujem len ked musim, lebo odhady vzdialenosti a rychlosti mi robia trochu problem a s loptovymi hrami mam taktiez problem, napr. nevidim 3D - minule to na mne manzel skusal, dala som si 3D okuliare a nic, videla som rovnako ako bez nich 🙂 )
TAkze nespoliehaj sa na zazraky a hlavne ries tupozrakost uz v zaciatkoch...

svano
29. sep 2013

Prešla som tým so synom. Zistili mu to keď mal 6 rokov. Dva mesiace som ho vodila do denného sanatória,nosili sme okuliariky, zakrývali očko a chodili na pravidelné kontroly. Oplatilo sa, dnes má chalan 19 rokov a zrak sa mu napravil tak,že už cca 7 rokov nenosí ani okuliare a jazdí na aute bez problémov. Takže nehľadaj zázračné prístroje, nájdi si dobrého lekára,on už bude vedieť čo treba.

drake
29. sep 2013

@gretocka ja mam tiez tupozrakost a presne ako pises nevidim 3D,raz sme boli s mm v kine a v polke filmu sa ho pytam, ze kedy konecne uvidim to 3D a on na mna ze ved od zaciatku filmu mas 3D a ja okuliare na ociach a nic som nevidela

zita19
29. sep 2013

Este jedna moja skusenost. Bola som deviatacka a v ramci telesnej sme hrali basketbal. Samozrejme, ze som chytila len taku prihravku, ktore mi doslova padla do ruk. Cize pre zvysok ostatnych som bola neuveritelne drevo. To drevo som bola odkedy sme na telesnej hrali akekolvek loptove hry a kazdy mi to dal riadne vyzrat. Na tej pamatnej hodina sa rozhodla moja "milovana" telocvikarka, ze to konecne vyriesi. Dala nas nastupit do radu a ohodnotila. Pouzila "druka dreveneho" ako hodnotenie. Kedze tesne pred tym som bola na velmi dokladnom ocnom vysetreni, kde mi pan doktor jasne vysvetlil ako to so mnou je a ake mam (teda nemam) sance na riesenie tak som sa ozvala, ze s tym nic nenarobim, ze ja tu loptu jednoducho chytit neviem. Krava Polakova to zobrala ako jasny prejav pubertieckej drzosti a ako si tak nezavazne driblovala loptou, tak ju hodila po mne. Kym som zistila, ze kde leti uz som ju schytala do hlavy a vystrelo ma na parkety. Siska ma bolela tyzden, modrinu som mala na cele tiez tyzden ale aspon som od tej kravy mala do konca ZDS svaty pokoj.

anatalia77
30. sep 2013

@ewwwulka1 tiež som tupozraká a nemám ani vodičák,lebo nemám priestorové videnie,mňa operoval Izák celkovo 3x,ale nepomohlo mi to.

zita19
30. sep 2013

Mna nasi operovat nedali. Prof. Izak v tom case bol asi cersvve medicke ucho 😉 Vdedy bola najvacsia ociarska kapacita sustredena vo Vojenskaej nemocnici v Kosiciach a pan primar povedal, ze sice po operacii by som uz neskulila, ale veci by sa nezmenili.
A tak som sa dopracovala k 4 okuliaro. Jedna mam na to aby som nevosla pod auto a trafila do dveri 🙂 , dalsie na pocitac, jedna na citanie a jedny co volam Hablov teleskop aby som trafila ucho na ihle. Vene niektore hlada a pruser nastane ked niektore doma zabudnem (alebo v robote). A lepsie to uz nebude, lebo uz ma dostihla aj starecka dalekozrakost.
Raz som chytila zapal spojiviek na to lepsie oko, tak mi ho pani doktorka napriek mojim protestom zalepila. Nevedela som najst klucku na dverach z ordinacie a domov ma musel odviezt (a doviest) kolega. Kavu som si kydla tesne vedla salky a zalievala som ju po pol kredenca. Tri dni som sa len motala, deti ma vodili na prevazy a v kuse ma bolela hlava.
ewwwulka1 naozaj nehladaj zazrak, rob to najlepsie co sa da, kym sa da. Mozno veda postupi, ale zatial to treba riesit na urovni dostupnych moznosti.

hanikbanik
30. sep 2013

Prikláňam sa k lekárom a mamičkám, ktoré odporúčajú zakrývanie očka. Má zmysel, mojej dcérke sa tupozrakosť upravila. Najskôr sme lepili, neskôr sma na nete našli šité látkové okluzory a bolo to fajn. Držím palce 🙂

anatalia77
30. sep 2013

@zita19 ja to tupozraké oko mám podla lekárov mŕtve,ono by sa rozkukalo,ale je lenivé.ja mám už tiež dalekozrakosť,a občas keď mám zahmlené zdravé oko,tak to je horor.Ja si musím oči chrániť,lebo ak prídem o to zdravé,tak som de facto slepá.
Inak som rozmýšlala aj nad tým,že sa začnem angažovať v otázkach invalidity,nakolko sa mi ten zrak rapídne zhoršuje,a občas v robote tŕpnem,či nespravím chybu. 😒 Ale to len ako alternatíva,ak to naberie obrátky..

babulina
30. sep 2013

@ewwwulka1 moj kolega ma nieco take dovezeny z ukrajiny a maju dobre vysledky, su pod dohladom ocnej a maju ho schaleny od nej ze ho mozu pouzivat, ich syn ma teraz cerstvych 5 rokov

zita19
30. sep 2013

@anatalia77 Pokial Ti to jedno funguje invalidku Ti nedaju. Akurat Ti poradia aby si si nasla inu robotu ked to nezvladas. Mna pri poslednych organizacnych zmenach chceli poslat na ZERIAV!!! To ze nevidim bol moj problem a ja som nevyhovala ponukanej robote, tekze mi realne hrozil padak. Nastastie som sa uchytila na inom oddeleni IT ale ked uz na ten monitor nedovidim tak neviem... Pokial tie dvere najdem je to v poriadku. Najst tu klucku sa da aj hmatom takze nie je dovod na invaliditu. ☹

anatalia77
30. sep 2013

@zita19 jasné 😀 veď pokial mám nohy a ruky tak som na tom dobre..a roboty je plno,len ja si vyberám 😀 jáááj občas lutujem,že som na invalidnú nešla v 27 rokoch,keď mi to odporučila doktorka,lebo som na to jedno ucho už prestala počuť-zistené pri nástupe do roboty z materskej!
Ona ma vtedy varovala,že mám blbú kombináciu-hlucho slepota-ale ja nie,povedala som si,že ešte sa nepoddám ☹ Ale roky idú,a lepšie to nebude.

anatalia77
30. sep 2013

@zita19 😀 teraz ma napadlo,že by som mohla ísť robiť do call centra telefonistku,a ponúkať nejaké mini šperky,najlepšie farebné a gravírované 😀 😀 😀

zita19
30. sep 2013

@anatalia77 Este lepsiae ako ja na zeriave prenasam 20 tonove zvitky ludom na hlavou a triafam s nimi do vagona 😀 😀 😀

kokorunecka
30. sep 2013

Tiež som tupozraká...
Ale úspešne mám dnes okuliare len na čítanie a prácu s PC a šoférovanie mi tiež problém nejaký extrémny nerobí 🙂 🙂
Treba prelepovať, cvičiť.

ewwwulka1
autor
30. sep 2013

@babulina Presne na tento prístroj som bola zvedavá hľadám to pre švagrinú lebo jej synovi 5 ročnému to teraz diagnostikovali a nechce to nosiť plače stále je nervózni ale má to stále prelepené ale chce vyskúšať ten prístroj nevieš ako a kde ho zohnala za pokus to stoji.

babulina
30. sep 2013

Neviem detaily ale nejako komplikovne k tomu dosli, ale spominal ze to bolo smiesne lacne nieco okolo 20eur ale fakt pomohlo velmi

zuzanka7117
5. okt 2013

Aj ja som tupozraka na prave oko. V detstve mi prelepovali oko nosila som okuliare, na operacii som bola 3x, ale len koli utekaniu oka. Teraz okuliare nenosim, vodicak mam a zhodou okolnosti som uz mala asi 3roboty ako sofer....aj ako taxi a aj rozvazanie balikov. To jedno oko v podstate nepouzivam. 3D nevidim, ale inak si to ani neviem predstavit ako asi vidia zdravi ludia...... 🙂

lubi22
17. okt 2013

@babulina @ewwwulka1 - dostali ste sa k informácii, kde ten prístroj zohnať? Ak áno, tak Vás poprosím o kontakt. Ďakujem.

korenbaba
6. okt 2014

@hanikbanik Zaujali ma tie látkové okluzory. Prvý krát som o tom počula z tohto tvojho rpíspevku. Nakolko sme čerstvo tupozrakovo diagnostikovaný, a to lepenie je nie moc pohodlné. vadí dcére, odliepa to, takže za den minieme aj 5 okluzorov. Mohla by som poprosit nejakú stránku. dakujem

hanikbanik
6. okt 2014

@korenbaba Pokúsim sa nájsť, bola by som rada ak by pomohli. Ak by bol záujem, môžem poslať dáky z tých našich na odskúšanie 🙂 Inak to mama šila podľa fotiek na stránke www.okluzory-latkove.cz v časti ako nasadiť okluzor 🙂 Kľudne tie naše posuniem 🙂

lubi22
6. okt 2014

@korenbaba - ja som objednávala viackrát zo stránky http://www.okluzoryprodeti.cz/, posielajú na Slovensko.

nikuska13
21. okt 2014

@svano ahoj, chcela by som ta poprosit o radu... mam 6 ročného synčeka a dnes mu zistili tupozrakosť, na lavom očku 1,5 dioptrie, mame chodiť na cvicenia, objednali sme okuliariky a tiez mame lepit ocko... ale len doma, do skoly nie..moze sa teda stat, ze sa mu to upravi a bude mat ocko uplne v poriadku?Dakujem za odpoved. Veronika

svano
21. okt 2014

Nám sa to upravilo,tak snáď to vyjde aj vám. Nakoľko syn bol vtedy škôlkár,vodila som ho do denného očného sanatória (tuším 3 mesiace),kde sa takýmto detičkám odborne venovali. Skús zistiť,či je taká možnosť,určite doporučujem. Držím palce 🙂

standu
21. okt 2014

@korenbaba neviem ci je to este aktualne, ja som dcere objednavala minuly tyzden z detske-okluzory.sk

standu
21. okt 2014

@nikuska13 treba dosledne zakryvat a cvicit. moja este nema tupozrakost, iba nabeh tym, ze skuli, minuly tyzden bola 3ti x operovana. dufam, ze tupozrakost ju obide.

matulinuska
21. okt 2014

@standu ak mozem otazocku? Operacie vam preplacala poistovna ci vy na vlastne naklady?

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuska13
22. okt 2014

@lenko ďakujem za odpoveď, som zvedavá... 🙂

nikuska13
22. okt 2014

@standu da sa to operovať? aký je postup?