Výber nosnej mandle v štátnej nemocnici verzus súkromné Centrum Kramáre

lulla
21. mar 2013

Ahojte maminy, viete mi prosim poradit ? Synovi idu vyberat nosnu mandlu. Na Kramaroch v BA v statnej to je 0,-€ , budeme tam 3 dni (obavam sa trosku preberania z narkozy) pocula som ze male deti zle reaguju na narkozu, a pri preberani sa hadzu ako pri epilepticom zachvate, moja kamoska to zazila s malym pre pol rokom , tiez mu vyberali nosne mandle pri celkovej anesteze. Druha moznost je v sukromnom centre Centrum Kramare , je to za 200€ trva to len 1 den - tj.nespi sa tam, tiez pri celkovej anesteze. Druha mamina co bola v tomto Centre mi hovorila, ze maly sa prebral v poho (tak neviem ci pouzivaju inu chemiu pri anesteze, alebo je to len vec konkretneho dietata). Ak je jediny benefit casovy - tak zvazujem zaplatenie 200€. a pojdem s nim na Kramare statne. Ak by to bol rozdiel aj zo zdravotneho hladiska pre maleho , tak by sme to zaplatili. Viete mi prosim poradit ? Vdaka.

rumkolka
21. mar 2013

@lulla my sme boli na kramaroch na ORL uz viackrat hospitalizovany s dcerou a aj par narkoz a ja mam velmi dobre skusenosti.Preberanie z narkozy je cisto individualna zalezitost,su deti ktore sa zobudia vyskerene a pochvaluju si ako sa dobre vyspinkali a su deti co sa preberaju zle,maju hystericke zachvaty.Moja dcera je ten druhy pripad,ale da sa to zvladnut,zachvat trva u nas hodinu a potom je dobre a dcera si vlastne nic nepameta.Moja dcera sa tesi ked mame ist lezat na ORL,ma to ako tabor.Je len na tebe ci chces byt rychlo doma ale zaplatit za to,ja som rada ze sme vzdy v nemocke dlhsie lebo nas casto kontroluju a prepustia az ked je vsetko v poriadku.

zivika
21. mar 2013

@lulla ja by som volila statnu nemocnicu...neviem, ci v sukromnom pouzivaju inu anestezu, ale aj tak kazdy clovek reaguje inak, moze sa stat, ze ine dieta dostane zachvat v sukromnom a naopak v statnej nie...no a co sa tyka casu straveneho v nemocke po operacii, keby slo o dospeleho, urcite volim jednodnovu chirurgiu, ale u maleho dietata by som uprednostnila lekarsky dohlad...

dadka13
21. mar 2013

My sme boli s malým pred necelým rokom na Jednodňovej chirurgii na kramaroch ( v sukromnom centre) a musim povedať - že som bola nadmieru spokojna 🙂 Maly to zvladol uplne v pohode ( kedže sa necitil ako v nemocnici - ale skor ako doma - cely čas sme pozerali rozpravky - našiel si tam kamoša 😉 . Keď sa preberal z narkozy - bala som s ním - bol taký umrnčaný - ale uplne v pohode - asi po hoďke sme sa vratili na izbu - pospinkal si. A potom sme znovu kukali rozpravky a okolo 15:00 sme už šli domov. Ja by som sa znovu rozhodla takto - pre to dieťa je to podľa mňa prijemnejšie a menej stresujuce ako nemocnica a byť tam 3 dni . A za tie peniaze to stoji :o)

lulla
autor
21. mar 2013

Dakujem za info, veru to ma nenapadlo, ze aj ten dohlad lekarov je dobra vec. Obavam sa tej narkozy, ale netusim ci sukromne centra pouzivaju niejaku "menej skodlivu". Termin mame n 22:4 a v skukomnom centre mi vedia dat na 11:4. tak ani velky casovy benefit tam nie je. Velmi pekne dakujem za vase reakcia 🙂. Rumkolka, pises m ze ste spokojni s ORL Kramare, som rada ze si mi napisala, predsa osobna skusenost je najlepsia - my sme tam este neboli (ORL Kramare) , tak neviem, aka tam je starostlivoat a trosku sa aj obavam, aby sa tam na nom nejaky mlady doktor "neucil". Prosim ta, aby som sa na to pripavila, ako prebiehaju tie zachvaty a co vtedy robis ? Mozes malu drzat na rukach ? vdaka

rumkolka
21. mar 2013

@lulla je tam plno mladych lekarov ale su fakt super,krasny pristup k detom,dokonca lepsi ako stary doktori.My tam chodime casto,aj do ambulancii.Moja dcera ked ju privezu na izbu a prichadza k sebe tak ma velikansku zimnici (vraj je to normalne) a place,krici,zuri...kedze ma infuziu tak sa snazim aby si ju nevytrhla o co sa vzdy snazi,ona vecsinou krici ze chce pit 😀 potom zaspi a ked sa zobudi je uz super naladena.Ale moja dcera je trocha v tomto extrem,takze ja predpokladam ze je malo deti co takto reaguju.Oddelenie je uplne v pohode,nemozem nic zle povedat.

niikoletka
21. mar 2013

Panebože mne vyberali nosné mandle 5 krát a som tu a detičkám čo boli vtedy na izbe so mnou sa nikdy nič nestalo ani žiadne hádzanie 🙄 200 € môžeš využiť omnoho lepšie 🙄

pogy11
22. mar 2013

🙂)200e?no teda ..mozem vam doporucit statne ORL v DFNs pol.a to ze tam dieta musi byt dlhsie to by pre vas mala byt vyhoda...dieta je pod kontrolou ak by v noci nastalo krvacanie sama to nezistite .v nemocnici pravidelne deti kontroluju aj v noci.anesteza je vsade rovnaka ....rozdiel je len v tom ze v sukromnej klinike platite verte mi....a nie vzdy plati ze je lepsie to co sa plati🙂)))ňpoznam osobne aj lekarov aj sestricky ziaden strach🙂

ada30r.
3. jan 2014

@lulla Ako ste dopadli ak sa môžem opýtať. Mi ideme do nemocnice v utorok a tiež sa trošku bojím. Ďakujem.

lulla
autor
3. jan 2014

@ada30r. Ahoj Ada, Dopadli sme nastastie dobre - tuto otazku som kladla ked isli vyberat mandle 2,5 rocnemu synovi - mal uz vypadky dychania v noci- fakt to bolo dost kriticke - vybrali aj nosne - aj krcne - uz v jeho veku - lebo boli tak obrovske ze by mu branili v dychaniu aj keby boli nosne vonku a este mal aj zatecene uska - tak dostal stipulky do usiek na rok aby sa cistili ... ORL operacia dopadla vyborne operovala nas na Kramaroch - ORL velmi dobre akurat sme mali vynimocnu situaciu , ze sa neprebral z narkozy - nikto nevie preco... tak skoncil na ARE ale nastasite do 24 hod. sa prebral.... tak sme isli po 2 dnoch po prebrati domov - ani nemusim opisovat aky to bol pre mna stres - ale aj na ORL povedali ze to sa stava cca raz za 3 roky ak vobec... ze je to velmi nezvycajne -a hlavne je to vec ineho oddelenia - anestezie a nie ORL. Teraz v oktobri vyberali nosne aj krcne 5r. dcerke Kramare - ORL- samozrejme som sa strasne nala a chcela som po prijati aj odist - ale nastastie vsetko ok aj co sa tyka preberania a narkozy... verim ze aj u vas to prebehne v poho s ORL sme boli spokojni - su tam zlate sestricky aj doktori a doktorky... nechcela som ta nijako vystasit - len skor poukazat na to, ze sa mozu stat aj niekedy necakane situacie a je dolezite, aby rodic bol psychicky vyrovnany za kazdych okolnosti... prajeme vsetko dobre a skory navrat - ak budu vyberat len nosne pustaju do 24 hod, domov - ak nie su problemy, uz aj v ten den vecer 🙂

ada30r.
5. jan 2014

@lulla Veľmi pekne Ďakujem. Mali sme jeden taký názor, že aj krčné aj nosné, ale som sa rozhodla, že skúsime najprv len tie nosné a dúfam, že zdroj našich chorôb je tam. Aj pri tých nosných si nie som celkom istá, lebo vždy keď ju vyšetrovali bola aktuálne chorá (čo je už skoro rok v kuse) - či nebola zväčšená len preto.

ada30r.
6. jan 2014

@lulla Ešte jedna otázočka ak sa nenahneváš - mali ste pred zákrokom nejaký pohovor s anesteziológom?

dejnas
6. jan 2014

dcérke vyberali nosnú mandličku pred 2 rokmi, (mala vtedy presne 3 rôčky).... boli sme v štátnej nemocke (mimo BA) a zákrok prebehol vrámci jednodňovej chirurgie, pod narkózou...
ráno o 7,00h, nalačno nás prijali, cca o 2 hoďky sme boli na rade, na sál išla prvá alebo druhá v poradí (bola vtedy asi najmenšie dieťatko zo všetkých, takže nás nenechali dlho čakať).... z narkózy sa prebrala našťastie úplne bez problémov, bola umrnčaná, sestričky vraveli, že to je len dobre, aspoň nezaspí.... večer už bolo v podstate ok, na druhý deň ráno nás po vyšetrení a poučení prepustili do domácej liečby....
celkovo jej zákrok "prospel"... dovtedy bývala chorľavá, chrčala, chrápala, opakovné infekty.... po zákroku sa jej zdravotný stav výrazne polepšil 😉
@ada30r. my sme boli v rámci predoperačných vyšetrení aj u anesteziológa

lulla
autor
7. jan 2014

ano, boli vysetenie u anesteziologa je povinne vysetrenie, bez toho zakrok neurobia, ak budu vyberat len nosne, je mozne ze vas vecer uz pustia ked bude vsetko OK. drzim palne nech vsetko dobre dopadne 🙂 L

ada30r.
7. jan 2014

@lulla ďakujem, dnes sme predoperačné absolvovali, ale bola to riadna masovka u anasteziológa - vlastne len dotazník a otázky, žiadne počúvanie tlak či niečo podobné, čo ma prekvapilo. Ráno ideme na zákrok o 11 hodín a už mám srdce v krku, najťažšie bude držať formu pred malou.
Ďakujem za reakcie aj za podporu.

monda17
7. jan 2014

Čo mozem dávam robit na jednodnovej chirurgii ( nosna mandla, slabinovy pruh ) . Ani raz som nemala problém pri preberaní z narkozy. Tiež som rozmyslala či nepoužívajú iné lieky, lebo kamoska má odhovarala pri pruhu, vraj jej mala sa ledva na posteli otočila a môj syn zvládol po operácii cestu domov 100 km, doma sa hral, bol v psychickej pohodicke a na druhy den sa chcel bicyklovať 🙂

lulla
autor
8. jan 2014

na jednodnovku som volala a zistovala presne tieto info este pred operaciou syna cca april 2013, ale povedali mi v stredisku jednodonovej chirurgie na Kramaroch, ze pouzivaju vraj tie iste medikamenty a antesteziu ako na Kramaroch , v podstate aj ti isti doktori - lebo vacsina z nich vraj pracuje na Kramaroch.. tak neviem - asi sme skor mali my taku extremnu skusenost s malym, ale mohlo to byt preto, ze mal v sebe nerozpoznany infekt - ale po prebrati chori nebol... nevedeli ani doktori ze co a preco - na niektore veci sa vraj odpovedat neda.....vdaka Bohu cele to dopadlo nakoniec dobre 🙂 vraj pri dalsej operacii takyto problem s narkozou vobec mat nemusi .... ADA - drzte sa - urcite to bude v poho a mozno zajtra vecer ste uz doma 🙂) drzim palce L ps. ja som sa pri oboch neubranila slzam , ked mi ich anestizolog zobral na operacku - ale kym mi ich priviezli spat som sa zrovnala 🙂

monka_m
26. mar 2014

Ahojte, neviete mi prosím povedať aká je teraz cena za vyberanie mandlí na súkromnej jednodňovej klinike na Kramároch. Ďakujem.

simonavanova
2. jún 2014

@ada30r. Ahojky....moj krpec bol min.tyzden v narkoze kvoli biopsii na internom na Kramaroch v BA (uz tretikrat narkoza za presne jeden rok) a dr.Valentin osetr.doktor mu zistil, ze krcne mandle su obrovzke, ze sa mu to nevidi. Dnes sme boli na krcnom tu v TO a opat musi ist syncek na operaciu urgentne krcne mandle musia von...chcem to riesit na ORL na Kramaroch opat....takze ako dlho je pobyt pri tejto operacii, nevies prosim ta?

ada30r.
3. jún 2014

@simonavanova Ahoj, pri krčných neviem. My sme tie nosné absolvovali v januári a klopem dobre. Ráno sme prišli, kolo 12tej ju operovali a o 19.00 nás prepustili domov. Mála bola v lepšej pohode ako ja. Kontrolovali krvácanie, potom ich musel pozrieť ešte anesteziolog a ak to bolo OK, pustili nás. Všetky deti boli vtedy na nosné, tak ti bohužiaľ neviem povedať ako je to pri krčných. No možno to budem onedlho zisťovať aj ja 😢
Ale sú tam milé sestričky, skús zavolať možno ti poradia.

okbukaj
23. júl 2014

@ada30r. ahoj boli ste v statnej ci sukromnej? a robili v celkovej narkoze?

ada30r.
23. júl 2014

@okbukaj nemocnica Kramáre a celková

okbukaj
23. júl 2014

to sukromne centrum? ci statna? lebo citam ze len den ste tam boli a ta jednodnova sa robi len v sukromnej, ci uz aj v statnej?

okbukaj
23. júl 2014

@ada30r. lebo citam ze len den ste tam boli a ta jednodnova sa robi len v sukromnej, ci uz aj v statnej?

ada30r.
23. júl 2014

DNsP Kramáre, ORL Klinika - štátna.

sendym
29. dec 2014

Prosim viete mi povedat kolko sa caka na vybratie nosnej mandle na kramaroch v celkovej anesteze?

lauricka
2. apr 2015

synovi vyberali mandle 2x mal 1,5 roka a takmer 3,5 roka. Prvykrat sme boli v Medissime a druhykrat v Medicone v Malackach. Medicon odporucam, bolo to super a stalo to 150,- EUR oproti 300,- v Medissime. Vzdy sme v ten isty den isli domov a vzdy robili zakrok v celkovej narkoze. Co sa tyka preberania sa z narkozy, videla som po zakroku niekolko deti a ziadne sa nehadzalo ako pri epileptickom zachvate 😕

tinad
29. júl 2015

@lulla
@rumkolka
@rumkolka
@dejnas
@simonavanova
@ada30r. Ahojte, prosim vas caka nas operacia plastika jazykovej uzdicky na Kramaroch. Ako vase deticky zvladali pobyt v nemocnici, operaciu, kanylu, prebudzanie... ja mam z toho velmi velky strach, nakolko nas krpec sa boji ihiel, kanyl...

dejnas
29. júl 2015

@tinad ahoj, som tu, tak hneď reagujem...
malá mala vtedy presne 3 roky... boli sme na výber nosnej mandle len vrámci jednodňovej chirurgie, t.j. ráno o 7,00h v deň zákroku príjem, druhý deň ráno po vizite prepustenie...
čiže pobyt v nemocke zvládla bez problémov.... zákrok jej robili v celkovej anestéze, po prebratí bola veľmi umrnčaná, už zo sály sme ju viezli s plačom (mrnčaním), čo ale podľa sestier nebolo na škodu, aspoň neupadla opätovne do spánku... celkovo bola taká plačlivá, maznavá... ale to bolo skôr ľútostivé až maznavé plakanie, večer po zákroku už necítila nejaké extra bolesti, pobehovala po izbe, hrala sa.... celkovo rekonvalescencia bola v jej prípade výborná

simonavanova
29. júl 2015

@tinad môj už bol 4krát operovaný.....na Kramároch žiadny problém, skvelý prístup lekárov aj sestier.....za mňa obrovská spokojnosť.....operácie, zákroky na 100%...prvýkrát bol ako 2,5ročný.....detičky s týmto zákrokom púšťali podvečer vždy domov

manzanillaa
29. júl 2015

Ahojte, môjmu malému v pondelok vybrali nosnú mandlu, v utorok o 9tej už bol doma, bol tam s ním muž..boli sme tiež v štátnej, ale v RK, nie v BA..po prebratí bol celkom ok, tiež to bral ako výlet🙂 Keď sa zobudil, len sa pýtal, čo to má na nošteku (zaschnutá krvička) a že kedy mu idú tú mandlu vyberať😀