Zrezanie krčných mandlí a výber nosnej mandle

vanessm
14. jan 2012

Maminy nerobili Vášmu dieťaťu zrezanie krčných mandlí? Nie je to výber celých mandlí, ale len zrezanie. Zaujímalo by ma či mali vaše deti bolesti, ako to znášali. Sme objednaní na výber nosnej mandle + zrezanie krčných a tých krčných sa obávam, či bude mať veľké bolesti.

vanessm
autor
14. jan 2012

Nikto nemá skúsenosť? :(

karmelka77
14. jan 2012

@vanessm mne osobne to robili v puberte, pamatam si to...neviem ako Vam to idu robit, ci v narkoze alebo nie...je v tom velky rozdiel, lebo ako 4 rocnej mi vyberali nosne mandle pri vedomi a dodnes si to pamatam, strasne nieco, a ked mi vyberali cast krcnych bolo to v narkoze, ked som sa prebrala musela som tam jednu noc ostat a isla som domov...bolelo to ako angina, ale za par dni bolo dobre, ale bola so mnou na izbe baba ktorej to nerobili v narokze a ta mala velke bolesti...mne to vtedy vysvetlili tak ze ked mi to robili bolo to laserom, cize nemala som otvorene rany a preto to menej bolelo...neviem ci som ti pomohla...

vanessm
autor
14. jan 2012

@karmelka77 ďakujem. Trochu si ma upokojila, teda veľmi. Malej to idú robiť v narkóze, ale keď to je bolesť ako pri angíne, tak to určite zvládne, aj keď mala hnisavú angínu tak ani nič nepovedala, že ju niečo bolí. Ešte raz dík.

martina_uk
14. jan 2012

@vanessm Ajojky, mne to robili bez narkozy a vyberali mi komplet krcne mandle ked som mala asi 6 rokov, pamatam si ze to bolo strasne ked mi to robili, sedela som v kresle a mala som sputane ruky, nohy, do ust mi dali taku dlahu aby som nehryzla lebo som pokusala lekara led mi daval umrtvovacku.. cista hruuuza ale potom to uz bolo ok, fakt to bolelo asi iba ako angina a musela som z neviem akeho dovodu jest vela zmrzliny takze to sa mi lubiloo ;) ked to budu robit malej v narkoze tak by to malo byt ok, ja som mala traumu z toho ako som bola sputana a dlho som sa bala lekarov ale potom to je ok ;)

sona_123
14. jan 2012

mne prepichovali v 6 rokoch nos, bolo to najstrasnejsie co som kedy zazila. bez narkozy, sputana na kresle. nikoho nezaujimalo ako to strasne boli. neboj sa narkozy, je to naj pre krpatu. nic si nebude pamatat, ziadna truma na dalsie roky. mam kamosku, ktrora mala nieco podobne a vsetko zvladli perfektne. drzim palce 😉

macamac
14. jan 2012

@martina_uk presne-mne brali ako 3-ročnej krčné aj nosné,pamätám si,ako mi priviazali nohy o stoličku,ruky za chrbát...otras zážitok..
synovi brali pred rokom v narkóze nosné a čistili mu ušká-na parádu 🙂 boli sme na jednodňovej operácii,o pol dvanástej ho brali na sálu-a o druhej sme už boli doma 🙂
netreba sa báť, dnes je to už trochu inak 😉
@vanessm

karmelka77
14. jan 2012

@vanessm som rada ze som trochu pomohla🙂) nas mozno caka tiez vyber nosnej mandle uvidim v utorok ideme na vysetrenie, ale jedno viem nech sa deje co sa deje urcite v narkoze, lebo ked si to pamatam ja ako stvorrocna je to zazitok na cely zivot...mna vtedy tiez museli priviazat o stolicku...takze vy to urcite pekne zvladnete neboj 🙂)) drzim palce

martina_uk
14. jan 2012

@macamac ja nerozumiem ako to mohol niekto dovolit aby to takto vyberali detom.. nasilu.. ved ja som sa od vtedy tak bala lekarov ako koza noza.. a zo zubara mam strach do dnes, ved to je ako tyranie ked si to tak spatne preberiem...zviazany clovek a vsetci tam mudruju ze nejac, neboj sa,drz.. no chcela by som vidiet ako by sa oni tvarili.. este ze teraz to uz robia setrnejsie.

macamac
14. jan 2012

@martina_uk veď-to nepochopím dodnes ani ja 😒 a ani rodičia nemohli byť v nemocke-sama som tam bola.pamätám,ako mi doniesli tú bielu misku+tampóny-3-ročnej!!! a že strkaj si to do hrdla,aby sa tá krv odsávala"strašné....starostlivosť-0 bodov. mama spomína,že ma tam našla v takom stave+z tých stresov a samoty asi - pocikanú, že v momente písala reverz a brala ma domov. ja som totiž mala ako 3-ročná len 9,5kg, lebo som mala abnormálne krčné mandle, aj keď som dobre jedla, v noci som sa ležmo dusila,chrčala,tak ma museli na striedačku nosiť na rukách-a tým pádom,keď som sa riadne nevyspala,mi váha nestúpala. preto dali výnimku-a brali mi v 3rokoch krčné,lebo vtedy sa bralo od 6rokov...to bolo ale....
ja som bola v TN. ty kde?

martina_uk
14. jan 2012

@macamac ja som bola v levoci, a aj ja som tam bola sama a dokonca som bola na izbe s jednou romskou obcankou a ta mi do vsetkeho plula a do coho mi nemohla naplut tak to mi ukradla.. este aj do papuciek mi naplula.. jaaaj hruza spomienky.. a tie vatove tampony a biela miska to bolo hnusne..ach dnes sa mi asi bude o tom snivat :D sa mi vynaraju spomienky, mne ich teda brali asi ako 6rocnej kedze sa to mohlo az vtedy lebo viem ze som potom sla onedlho do skoly prvy krat.

vanessm
autor
14. jan 2012

@martina_uk
@sona_123
@macamac
@karmelka77
ďakujem za povzbudenie. Bez narkózy by som jej to určite nedala, aj keď tá narkóza nie je bohviečo, vo štvrtok nás to čaká , už aby sme to mali za sebou.

martina_uk
14. jan 2012

@vanessm neboj malinka to zvladne ;) drzime palceky

tinki
15. jan 2012

@vanessm ahoj, mojej robili presne to isté pred rokom. Zvládla to dobre. Bola v úplnej narkóze. Najprv jej dali náladovku, takže sa tešila, že ju vezú na posteli a potom si pamätala, že "fúkala balón". Keď ju uspávali. Trvalo to asi 15 minút. Potom ju priviezli ani nekrvácala, troška popľúvala krv, raz ju naplo. Bola taká oťapená, ale ako po narkóze a potom spinkala. Keď sa zobudila, všetko ok. Hrala sa, mali sme platenú izbu, tak som jej púšťala rozprávky, jedla krémiky, výživky. Na druhý deň si už ani nepamätala, prečo sme v nemocnici. Vtedy mala 3 roky a mesiac. Deti mojich kamarátiek to prežívali obdobne. Nemaj strach. My rodičia sme mali väčší strach ako deti..Bude to ok... 😉 🙂

vanessm
autor
15. jan 2012

@tinki ďakujem, a pomohlo Vám to? Naša malá chrápe a má apnoické pauzy, tak dúfam, že jej to pomôže.

tinki
16. jan 2012

@vanessm áno, čo sa toho dýchania týka, platí, veď som pri nej ani poriadne nespala, stále som sa bála, keď prestala dýchať. A po operácii sme chodili k nej, či vôbec dýcha, tak potichučky a spokojne si spinkala..

dadka13
17. jan 2012

maminky - my máme ísť na výber nosnej mandle - malý má takmer 4 roky. Mali by mu to robiť v úplnej narkóze na jednodnovej chirurgii - takže večer by sme mali byť doma. Mne osobe najvačší strach naháňa práve tá narkóza - nie je to pre také malé dieťa nebezpečné? Aké máte skúsenosti s pooperačným stavom? ďakujem

tinki
17. jan 2012

@dadka13 v pohode..keďže ten zákrok je rýchlo hotový, nedáva sa ani silná narkóza. Detičky sú oťapené, ale u nás aj u mojich známych, to deti zvládli v pohode.

dadka13
18. jan 2012

tinki - vďaka - ja mám z toho taký strach. Ale keď mu to má pomôcť - tak sa asi musím premôcť. A v pohode aj ten pooperačný stav ??? - keď nás pošlú hneď domov - aby sa potom niečo nestalo predsa ked potom to už vlastne nie je pod lekarskym dohladom ...

katkafree
21. jan 2012

Dcerke vcera vyberali nosne mandle a krcne zrezavali lebo mala ich velke, znasala to dobre, bola v celkovej anestezii aj po zakroku bolo vsetko v poriadku. Noc doma bola tiez kludna , len dnes sa mi ku veceru stazovala ze ju boli hrdielko. Ma na mandliach taky biely povlak. Pije repikovy cajik , je dobry co som citala. A zabudla som napisat ze dcerka ma 3 rocky.

bambulka026
25. jún 2012

@vanessm Synovi to robili v 4 rokoch a znasal to na moje prekvapenie velmi dobre.
Po 4 hodinach uz jedol piskotky s cajikom...

kucminka
23. júl 2012

@katkafree
@bambulka026 maminy,chcem sa spýtať,dcére vyberali vo štrtok nosné mandle a krčné skracovali.Po narkoze mi celý deň aj noc vracala.teraz je už o.k.len jej strašne páchne z úst.Na letáku čo nám dali,som čítala,že je to tým,že sa rana hojí,ale nedá sa to vydržať,uvarila som jej aj kamilkový čaj,aby si stým vyplachovala ústa,ale samej je to nepríjemné a čaj nezaberá.Neviete mi poradiť,čo na to,či ste to mali aj vy?

bambulka026
23. júl 2012

ja som mu striekala Tantum verde zo zaciatku, to mu aj tlmilo bolest a potom Florsamin sprej.

bambulka026
23. júl 2012

@kucminka odpovedala som nizsie... 🙂

didi83
23. júl 2012

mojej Terezke vyberali mandle v piatok, v sobotu boli doma. Bez teplot, operacia ok, ale ten zapach z ust - fuj, veru strasny.. zatial som na to nic nedavala moze sa to uplne v pohode? nebulizim ked dam tantum verde alebo florsamin sprej? ten sa mi zda ze stipe.. a Terezka rozprava tak nosovo, niekedy jej tazsie rozumiet - zevraj by sa to malo casom upravit no neviete dokedy?

kucminka
23. júl 2012

@bambulka026 ju ani tak nič skoro nebolí,len krk,že ju tam mali položenú na takom kolečku,tak z toho,ale ten zápach,fuj.Kúpili sme balíky žuvačiek.tantum verde mám aj ja doma,vyskúšam teda aj to.

kucminka
23. júl 2012

@didi83 aj naša rozpráva nosom,už som jej za to aj nadávala,že ako to rozpráva a ona že normálne.Tak hádam sa to upraví.V stredu ideme na kontrolu,tak uvidím,čo nám povie,inak ona je po tej operácii ako vymenená,je ako chodiaca mrtvola,frúza 😒

didi83
23. júl 2012

kucminka a kde ste boli dat vybrat mandlu? v stredu idete na kontrolu na orl? daj vediet co ti povedali prosim

drahusa1
24. júl 2012

prosim va som objednana na vyber nosnej mandle a zrezanie krcnych velmi sa bojim syncek ma 3r a 2m mame objednanu izbu za ktoru platime 105eur je to sukromna v BB roos.nemocnici ma niekto skusenosti dakujem

tinki
24. júl 2012

@drahusa1 Neboj sa, aj moja mala toľko rokov, keď jej robili to isté..Dostane vypiť náladovku, nebude sa báť, po 15 minútach je hotovo a je pri tebe. Bude troška mimo po narkóze ale do večera nebude ani vedieť, že načo ste tam..Bude to v poriadku..

maslenka47
24. júl 2012

@drahusa1
@tinki Zrejme zavisi ako u koho. Mne toto robili 2x, ako asi 4rocnej v nemocnici a v cca v 11tich ambulantne. Oba zakroky si pamatam. Netvrdim, ze by som z toho mala nejaku traumu ale jednoducho si to pamatam ako by to bolo vcera, ze tam vrestali ine decka, co boli predo mnou, zakrok aj ze som potom bola na izbe a otec mi na tajnasa nosil zmrzlinu :D Tak mozno uz odvtedy doba pokrocila a maju lepsie oblbovaky.