3,5 ročný syn je stále chorý

nigguska
3. feb 2014

Ahojte,
tychto tem je tu vela,ale aj tak by som potrebovala poradit....
Syn ma 3,5 roka a byva stale chory....ked mal dva,dala som ho do sukromnej skolky,kedze som musela z financnych dovodov nastupit do prace.....zo zaciatku bolo vsetko ok,rok sa drzal krasne....ale posledneho pol roka je stale chory....nastupili do skolky nove deti a vtedy sa zacal tento kolotoc. 3dni v skolke,dva tyzdne doma,zasa 3 dni a zasa doma....davam mu euchanaceu(neviam ako sa to pise),probiotika,martankov(lebo ich lubi 🙂 ), odstavujem ovocie, zo zeleninou mame problem,zje iba mrkvu a kel (surove) a potom robim kelovy privarok alebo aj ine aby mal este nejaku zeleninu. Ale ovocia aj zeleniny zje fakt malo...no neviem to donho dostat....zo skolky som ho uz tento mesiac odhlasila,lebo platit za to,ze tam nieje 200eur je fakt uz nad moje sily....prosim o radu,co davate svojim detom (a viem ze ovocie a zelenina su najlepsie) ,alebo ci pomohlo plavanie atd...moc moc dakujem!
Lucia

m.i.r.i
3. feb 2014

stare zname vsak? Nas ma 4...a uz je to o nieco lepsie ale minuly rok ako 2.5 rocny ked nastupil do skolky ( tiez sukromnej) tak to bolo ako u vas..2 dni v skolke, 2 tyzdne doma, 3 dni v skolke, 2 tyzdne doma..v zime 7 tyzdnov doma s nekonciacim kaslom atd..a vzdy su to sople, sople, kasel , sople sople...bez teplot, bez zapalov, nic supe vazne, ale tak zly spanok, plny zahuhnany nos, potom to stecie do hrdla, kasel, obcas dusenie...minuly rok sme obehali v zime aj ORL aj alergologiu a nic mu nezistili..mandla nie je zvacsena, alergie ziadne..proste vydrzat, vydrzat..buduje si imunitu..tohto roku uz je to o nieco lepsie, vydrzi mi 2-3 tyzdne v skolke a potom tyzden doma, potom zas tak 3 tyzdne vydrzi a tyzden doma..tak uz ta frekvencia je lepsia..ale aj tak..dokola sople..
ja som davala minuly rok Imunoglukan...rakytnikovy olej, rybi tuk...nas ale spapa velmi vela ovocia, zeleniny trosku menej, ale ovocia vela..uprimne..tohto roku som uz prestala so vsetkymi pripravkami..martankov a podobne som nedavala vobec, podla mna marketing...teraz uz davam jedine cecko, mame take kvalitne z bio obchodu, je to len o stipke co sa rozpusti vo vode..ale to len tak pre dobry pocit, ze v zime mu dodam cecko..inak uz nedavam vobec nic..papa to ovocie a zeleninu...ked ho nieco chyti tak nasadim este zazvorovy caj, cibulovy sirup a take veci..ale nejako ja neviem...celkovo mam pocit, ze je to uplne jedno co im budeme davat...troska tych vitaminov urcite treba, ale zas vidim proste, ze si tym musi asi prejst..je to stale menej, obcas nieco chyti v skolke, obcas nie..ale my si tych 7-10 dni zakazdym doma musime presoplit...plavat chodime tiez, raz do tyzdna..ale len od tohto roku..ci to pomaha..neviem...lebo proste je stale starsi, s bacilmi sa vysporiadava lepsie..tak ci tomu nieco pomaha neviem..

darina1952
3. feb 2014

@nigguska Ahoj, ja som mala podobný problém so starším synom keď nastúpil do MŠ ...keď sme už mali asi tretie ATB v rade tak nám detská lekárka predpísala RIBOMUNYL - je to prášok na posilnenie imunity ktorý sa rozrába v troche vody a pije sa na lačno, berie sa podľa určitej schémy - to ti lekárka vysvetlí (je to taká "kúra" cca na tri mesiace - každý mesiac jedno balenie tuším)....neverila som tomu ale naozaj to pomohlo 😉 ..skús sa poradiť so svojou pediatričkou 🙂

migely
3. feb 2014

vybrať mandle

nigguska
autor
3. feb 2014

@m.i.r.i dakujem...ako by som citala o mojom malom...tiez uz neviem co vymysliet....v lekarni si uz pytam aj modre z neba....takze vydrzat....no uvidme 🙂 ale dakujem!

svetluska4
3. feb 2014

Nam ribomunyl predpisala imunologicka, tiez kvoli tomu ze casto chory a predpisovane atb. Budeme ho brat pol roka, teda nie v kusr, je na to schema ako a kedy brat. Dufam ze pomoze 🙂

nigguska
autor
3. feb 2014

@darina1952 skusim,dakujem....on uz mal nieco take od lekarky,ale malo to iny nazov a tiez to bola 3 mesacna kura,potom mesiac pauza a zasa tri mesiace....uz sme boli aj u alergologa,aj na orl a nic mu nezistili,nic mu nie je...

nigguska
autor
3. feb 2014

@migely tak ty sa fakt vyznas.....nema zvacsene mandle....

nigguska
autor
3. feb 2014

@svetluska4 dakujem,skusime.....

migely
3. feb 2014

@nigguska no ja som bol stále chorý odkedy ich mam venku bývam chorý iba raz za rok

darina1952
3. feb 2014

@nigguska skús nech mu dá niečo iné - každý organizmus inak zaberá, takže sa na prvýkrát nemusela trafiť 😉 ...inak len vydržať, možno máte len také obdobie a vyrastie z toho
...a pokús sa v škôlke poprosiť učiteľky aby dôraznejšie dbali na nedávanie chorých detí do MŠ - keď oni urobia tento "filter" ráno pri prevzatí dieťaťa od rodiča (hlavne kašeľ a soplíky), tak je menšie riziko nákazy v triede 🙂

m.i.r.i
3. feb 2014

@migely ked mandle nie su zvacsene, tak nie je dovod ich vyberat..na to je potrebna nejake indikacia, zvacsena mandla, caste chrapanie, vrzganie v nose, dychanie na usta stale atd..inak tie mandle tam aj na nieco su...a velka vacsina deti do 5 roku so soplov vyrastie..

mokon
3. feb 2014

@nigguska aj u nás jednoznačne ribomunyl, pri oboch deťoch pomohol, zhruba to bolo tiež okolo 3 -4 rokov, berie sa to v cykloch, podľa presného rozpisu, nám pomohol už prvý cyklus - 3 mesiace, mandle určite nevyberať, ak na to nie je fakt vážny dôvod. Držte sa.

migely
3. feb 2014

@m.i.r.i presne ked som mal 5 mi ch vyšklbli

karollka21
3. feb 2014

mali sme odmala podobny problem (hnisave anginy 6x rocne a pod), ATB kazdy druhy mesiac. Odkedy davam nalacno kolostrum, klopem - maly je styri mesiace zdravy, ani raz nevynechal skolku. drzim palce

buffinko
3. feb 2014

@nigguska môžem pridať tiež pozitívnu skúsenosť s ribomunylom, naša berie tablety, od septembra je teraz 1x chorá, ak nerátam 3dňovú nádchu...a to bola na tom tak ako váš...

lucka694
3. feb 2014

Ahoj ja mam podobny problem, mala ma 2,5 r. do 22 mes. jej vobec nic nebolo ani soplik, nic, uplne zdrava...vtedy v lete mala zapalene hrdlo a doktor jej dal prvykrat ATB to bolo v juli a odvtedy kazdy mesiac chora...uz mala asi 7 ATB, stale nieco...minuly tyzden sa jej potvrdil rotavirus z ktoreho sme sa dostali 4 dni bola ok a dnes zasa sopliky, som z toho uz na nervy, davam Imunoglukan, ale zatial nevidim nejake zlepsenie...az mam strach co bude ked pojde v septembri do skolky...

somjankad
3. feb 2014

@nigguska my sme mali problem s imunitou po skusani roznych homeopatik nic nezaberalo-poslala nas detska lekarka na imunologiu-spravili nam imunologicky profil a nasadili nam imunor-je to zo zaciatku dost drahe -lebo sme ho brali kazdy druhy den-postupne nam znizovali davky-teraz berieme raz za mesiac a pozajtra ideme na kontrolu-mala mi za rok bola chora raz a pred tym tyzden doma tyzden skola hruuuza

m.i.r.i
3. feb 2014

@karollka21 kolko ma rockov tvoj? a to kolostrum ktore konkretne? Ja som aj toto zvazovala, ale v lekarni mi nevedeli vobec poradit ake kolostrum..raz mi dali take v spreji, co som malemu na jazyk striekala, ale to sa mi zdalo nejako divne..potom take velke kapsule, to som radsej brala ja, lebo maly mi to neprehltne..ake kolostrum to mate?

@somjankad ono u deti nad 6 rokov je to uz ine..tam uz je to casto o poruche imunity ak su casto chore...u 3 rocnych deti v skolke ale je to zvycajne ine..tam si tymi soplavymi obdobiami proste musia prejst a buduju si tym imunitu..akoze uz ATB 7x za sebou je zle, zle..to by som dieta nedavala do kolektivu asi...ale u 3 rocnych sa neda moc hovorit o poruchach imunity...

jul11
3. feb 2014

@nigguska novinka arco deffenses,je to spojenie imunglukanu a kolostra.je beriem pre seba dospelacke,myzlim,ze mi to zabralo a existuje aj pre deti.dostat v lekanri bez predpisu

duracelko
3. feb 2014

ja dávam detom multi Cebion sa to volá, na imunitu su take tabletky, teraz maju len sirup, a deti mám od septembra zdravučké. skús kupit malem tento Cebion tie tabletky a daj vedieť či pomohlo 🙂

nigguska
autor
4. feb 2014

@migely aj ja mam vonku mandle a byvam menej chora,ale na to musi byt dovod aby ich vybrali....

nigguska
autor
4. feb 2014

@darina1952 no,lenze je to sukromna skolka a ked som na to upozornovala a ziadala,aby aj dali rodicia vysetrit deti,urobit stery,tak ma zrusila s tym,ze ona,ako sukromny poskytovatel,si nemoze taketo nieco dovolit.....vies,ona mala uvedene v zmluve,ze aj ked dieta do skolky nechodi,musis zacvakat 200eur....tak som ho odhlasila....nebudem predsa platit za nieco co nevyuzivam...

nigguska
autor
4. feb 2014

@mokon dakujem 🙂

nigguska
autor
4. feb 2014

@buffinko dakujem,vyskusame...

nigguska
autor
4. feb 2014

@jul11 ahoj,o tomto som uz pocula a asi mu kupim aj toto....uz som to chcela kupit minuly rok,ale maly asi 6mesacny vypadok a nedalo sa to nikde zohnat...obvolala som asi vsetky lekarne v okolo 20km aj v rakusku a nic....a potom som na to nejako zabudla.....

nigguska
autor
4. feb 2014

@duracelko dakujem,vyskusame

nigguska
autor
4. feb 2014

Dievcata a co hovorite na plavanie?

katinka71
4. feb 2014

@nigguska ahoj moj nezje zeleninu ani ovocie,ked bol mensi nebol problem aspon so zeleninou,v jaslickach je uz 2 skolsky rok stale bol soplavy ,ukaslany,zapalene priedusky,momentalne sa uz 2 mesiac drzi bez choroby,soplov ,ja som vyskusala arko defersens zatial 2 davky tento mesiac nas caka 3 davka,a pomedzi mu davam martankovia sirup imunaktiv,

bettynka222
4. feb 2014

@nigguska ahoj. mala som rovnaký problem a tiez som dávala echinaceu. Az mi v lekárni povedali ze sa nesmie dlho, lebo neprospieva imunite. V decembri som začala dávať tekuté kolostrum (takmer cely december bol doma,lebo po chorobe dr hned na zaciatku odporučila zostať doma pred vianocami). A teraz odchodil cely mesiac. A nieje jediný, komu zabral.

katinka71
4. feb 2014

@nigguska my chodime na plavanie od 3 mesiacov,na kurzy aj ako spolu rodina urcite sme tam minimalne 1xtyzdenne.aj tento polrok pojdeme na plavecky s instruktorom,voda je tam +33,chodime aj do sauny aj ked najviac 3 minutky,v decembri sme sa boli vonku +2 stupnoch kupat v 38 vode lebo iba tam chcel byt myslela som ze bude taky chory a vobec ani sople nedostal
a este som zabudla nas dr nas posiela aj choreho do kolektivu ani jeden den mi nedal ocr,aj pri zapale priedusiek aby behal vonku za kazdeho pocasia,momentalne chodime na poobedny spanok vonku do kocika a fusaku spat aj ked ma 2roky a 8 mesiacov