3 ročné dieťa sa sťažuje na bolesť nožičiek

dadys
27. mar 2012

Milé mamičky, moja dcéra trojročná sa mi začala sťažovať na bolesť nožičiek. Keď chce cikať ju treba odniesť, keď stojí tak sa podopiera.Lenže ja som 18 tt a nevládzem ju furt nosiť. Dobrali sme druhé antibiotiká, dostala ešte tabletky na imunitu priedušiek lebo nás už dlhšie trápia. Do toho prišla ešte nádcha a ja už nevládzem. Ďakujem

zvedavamt
27. mar 2012

@dadys
Aj moju dceru bolievali nohy, boli sme aj u Dr , v krvi nemala ziadny zapal, tak nam povedala ,ze to len rychlo rastie.
Tiez niekedy musim dat sirup od bolesti,lebo ten plač v noci je na nevydrzanie. Niekedy staci pomasirovat bylinkovym kremom,ale niekedy nie. Na druhy den viem, ze jej treba doplnit mineraly, my pouzivame BIO chlorelu, je čista a pre deti neškodna na rozdiel od vitaminov z lekarne. Aj po antibiotikach je vhodna, lebo ma prirodzeny probioticky učinok.
Ked dieta sopli /kasle staci len obmedzit mliecne a jedla z bielej muky, su rvozne zdravsie nahrady.Ked sa telo docisti,samo to prejde.

vodnarky
27. mar 2012

nasu tiez bolievali nozicky a Dr. nam povedala,ze to ma z rychleho rastu..chce to len teplucko na nozicky a pomasirovat.. 🙂

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinki
28. mar 2012

@dadys ahoj, aj u nás to tak bolo, presne, znížená imunita, časté zápaly priedušiek, nádchy..zistili nám alergiu na mlieko, to spôsobilo asi zníženú reabsorbciu vápnika a vitamínu D. Podľa krvných testov mala vtedy málo vápnika aj vitamínu D, napriek tomu, že mlieko a mliečne výrobky jedla vo veľkom. Ale nerobili jej dobre. Po vysadení mlieka sa stav zlepšil, neskôr sa bolesť opakovala, tak nám dali ešte ortopedické vložky do topánok, lebo vraj má ako keby ploché nôžky. Mne sa veľmi nezdalo, ale odvtedy, čo ich používa a navyše dodávame vápnik, tak bolesti prestali. Ale predtým sme to tiež tak mali, bola som tehotná, ona furt, že nôžky bolia, chcela sa len nosiť.. Časté nádchy a zahlienenia môžu byť spôsobené neznášanlivosťou mlieka...treba spraviť krvné testy, na alergie, krvný obraz..budete múdrejší...My sme s nožičkami pochodili po všetkých možných vyšetreniach, navyše moja má aj stále zvýšenú teplotu do 37,3 a všetky testy boli ok. Takže sa neboj, ale vyšetrenia treba podstúpiť, aby sa malej uľavilo. Radšej teraz, lebo keď sa ti narodí druhé, nepôjdete ani toľko.. 😉

bevab
28. mar 2012

@tinki Ahoj, a aky vapnik davas. Mam 3rocnu a tiez ma podobny problem. Mlieko nedavame, ale vapnik by bolo treba len si netrufam dat akykolvek.dakujem pekne

tinki
28. mar 2012

@bevab ahoj, tak nám odporučili Biomin H. Je to čistý vápnik v prášku. Máme dať štvrťku sáčku do troška vody, alebo čaju. Je to nechutné, ale deťom ak niečo vysvetlíme, tak si väčšinou dajú povedať, že? 😉 Najlepšie ho dať ráno nalačno a potom ešte pol hodiny počkať s jedlom, aby sa dobre vstrebal. Ale nedávam ho každý deň. Doktorka mi vravela, dávať tri týždne a týždeň pauzu. Ale ja dávam, tak dva až tri krát do týždňa. Malej dávam piť aj ryžový nápoj s calciom s DM-drog. A výsledky krvné boli v poriadku. A popri tom Biomin-e treba dávať aj viac piť, lebo pri nadmernom používaní sa môžu vytvoriť obličkové kamene. Inak aj mak obsahuje veľa vápnika.. 🙂

tobias2010
28. mar 2012

Ahoj, mala som podobný problém so starším synom, asi tiež v troch rokoch, boleli ho nožičky, išli sme ortopédovi a zistil mu ploché nohy, vraj je to z toho a tiež z toho, že nožičky rastú.

monika74
28. mar 2012

@dadys mi sme niečím podobným tiež prešli,no malého bolievali a mal krče hlavne v noci .Nám pomohlo,že som mu nohy obväzovala teplou plienkou na noc.Skús možno,že to pômože

tinki
28. mar 2012

rastové bolesti sú zväčša v noci, cez deň ani nie. Preto ak bolia cez deň, je dobré ísť aj na ďalšie vyšetrenia.

vodnarky
28. mar 2012

@tinki -suhlasim s tebou..nam to povedala aj Doktorka..my sme mali bolesti len v noci,ked spala..aj to bolo len velmi zriedkave,cize tam bol velky casovy odstup..

sisiska
19. nov 2012

@tinki ahoj, pred casom si sem pisala, ze ste mali problemy s nedostatkom vapnika a vitaminu D u malej....prosim, ta, ako vam na to prisli? myslim, presne akym vysetrenim, brali vam krv len zo zily a na zaklade toho alebo vam brali aj z prsta krv, tzv. Astrup? dakujem...a ako ste na tom teraz?

tinki
19. nov 2012

@sisiska ahoj, bol to klasický odber krvi zo žily na ruke. Potom sme zistili, že to spôsobila alergia na mlieko a po vysadení mlieka a všetkého s obsahom mlieka máme krvný obraz perfektný.. 🙂

hellboy
23. sep 2013

stym musis ist ku doktorovy.moze jej to poskodit rast.treba nato masaz ale ked to boli.ja som to mal ako decko.