5 ročný chlapček a bolesti v nožičke

timotea244
22. nov 2013

Maminky prosim vás stretli ste sa s tým alebo ste tu nejaké,ktorým detičky sa sťažujú na bolesť v nožičke/nožičkách...?Môj 5 ročný syn sa mi sťažuje,že má bolesť v nožičke ale opísať mi to samozrejme nevie...nie je to časté alebo pravidelné no dnes sa to stalo už asi 4x za určité obdobie...lekárke som to ešte nehovorila.Vždy to pre§lo,ale už mám strach,že to bolo viac krát...keď sa sťažuje,že ho bolí nožička napuchnutá nie je ani nijaké fľaky či iné príznaky tam nevidím...neviete čo to môže byť?

billam
22. nov 2013

@timotea244 rastie 🙂

peta1510
22. nov 2013

A kde ho ta nozicka boli? Tiez si myslim,ze rastie.Moj syn to tiez mava,raz sme museli dokonca davit Panadol od bolesti vecer.

anjelicek26
22. nov 2013

@timotea244 - Moze to byt vsetko od skutocne nevinneho rastu az po reumu a kamoskinmu malemu predbezne diagnostikovali ubudanie svalovej hmoty :( Väcsinu veci z krvi vylucia alebo potvrdia, radsej raz zbytocne k lekarovi, ako nieco zanedbat. Symptomy ma maly rovnake... pobolievaju ho nozicky, sem-tam klbik, po doskoceni obcas pokrival bez ineho dovodu... vyskocili mu hlavne pecenove testy.

timotea244
autor
22. nov 2013

@billam
@peta1510 ste ma trochu upokojili lebo som dostala naozaj strach...minule ho bolelo pod kolienkom teraz dole na chodidle z vrchu ako sa prehýba nožička...vždy vtedy natierame krémikom a snažím sa mu nožičku masírovať a hladkať...ale tento krát som sa preto tak vyplašila lebo normálne plakal a stále opakoval,že ho to bolí a bol nepokojný...tiež som myslela,že mu dám už liek na bolesť,ale našťastie zaspinkal...

timotea244
autor
22. nov 2013

@anjelicek26 no a zase som tam kde som nechcela byť myšlienkami...v marci mu brali krv na testy lebo sme boli v nemocnici s alerg.reakciou a vtedy nič také nevyšlo...Je pravda,že keď som mu povedala aby sa postavil tak na tú nožičku nevládal :(

aristka
22. nov 2013

môžu to byť rastové bolesti ,skús potrieť nejakým chladivým masážnym gelom a uvidíš a ak máš strach povedz to dr....inak ak ho bolí nožička ,logicky ju nebude zaťažovať,lebo ho to bolí ...

anjelicek26
22. nov 2013

@timotea244 - ono je otazne, co vsetko mu testovali, niektore veci sa v beznych testoch netestuju. Hlavne klud,, tie rastove bolesti su najpravdepodobnejsie vysvetlenie. Rovnako moze mat aj ploche nohy, nohy do x a uz s tym spojene problemy ak sa to neriesilo a je starsi... proste kadeco.. .lekar, ktory ho uvidi, ti povie viac 🙂

babetka78
23. nov 2013

Moju dceru bolia nožky asi od 4 rokov. Tiež sa striedajú miesta. Natierame, niekedy brufen, panadol. Lekarky sme sa pýtali, či to môže byť rastom. Ona len s úsmevom prikývla. Keď som si vydupkala u doktorky aspoň nejaké vyšetrenie poslala nás k ortopédovi. Asi pol roka sme nosili pravidelne ortopedické vložky a bolesti sú menej časté (dcéra má už 6 rokov). Teraz ich nosí len niekedy, lebo to treba meniť do topánok, lebo máme len jedny.

desantana
23. nov 2013

Ja by som urcite išla k doktorovi. Bolesť u deti rozhodne netreba podceňovať. Moze to byt hocičo. A samozrejme dufam, ze u Vas to bude rast.

bobusa1
23. nov 2013

@timotea244 Samozrejme moze to byt z rastu. Moja 6 rocna dcera sa zacala stazovat na bolest nohy, vzdy v oblasti koxy. Najprv sme si tiez mysleli, ze je to z rastu, ked neprechadzalo, boli sme u ortopeda, po prvom RTG bolo jasne, ze tam nieco je, nasledovalo milion vysetreni, zvysene zapalove parametre v krvi, nakoniec diagnostikovali osteomyelitidu, zapal stehennej kosti. Nasledovalo 6 tyzdnov v nemocnici a 4 mesiace ATB liecby. Samozrejme, ze to nemusi byt Vas pripad, hlavne ked ho to boli vzdy na inom mieste. Urcite by som dala u detskej robit testy, pripadne navstivit ortopeda.

timotea244
autor
23. nov 2013

no ráno sme sa zobudili a ukazuje mi nožičku,aha maminka už ma nebolí 🙂 on sám bol z toho taký rád a Ja spolu s ním...veľmi si prajem,aby to bol ten rast ako píšete...no každopádne som pripravená nato,ak sa to zopakuje v takej miere ako včera večer,že okamžite idem za našou lekárkou a nech sa vyjadrí...ono vždy mu to poľaví,keď to natrieme tým chladivým gélom a nie je to pravidelné...ako som písala vyššie stalo sa to pár krát,ale včera večer som na ňom videla,že to musí byť veľmi bolestivé,lebo tak ešte neplakal...každopádne ďakujem za vaše postrehy,lebo som sa veľmi preľakla a ako matke mi behalo kadečo po rozume...A ešte sa opýtam myslíte si,že tá bolesť by mohla byť aj z toho ak by mal ploché nohy a neviem o tom?Pýtam sa preto,pretože ma to napadlo v tejto súvislosti s tým,že v rodine máme ploché nohy...
@aristka
@anjelicek26
@babetka78
@desantana
@bobusa1

skvele
23. nov 2013

Aj moj sa stazuje, hlavne v noci. Vtedy mu dam nurofen, inac sa do rana nevyspime. Hrozne vtedy place. Nedavno mu zistili, ze ma ploche nohy a krivu chrbticu, ci to s tym suvisi, neviem. ☹

alami
23. nov 2013

@timotea244 a nemôže mať kŕč v nohe? ten je tak riadne bolestivý, žeby človek až plakal. pamätám z tehu. Budila som sa na to hlavne v noci.
Z plochých nôh môžu nožičky bolieť, môj syn má ale strááášne ploché nohy, klumbu má úplne dovnútra padnutú, ale nikdy nám neplakal, žeby ho nožičky boleli. Ale môže to byť, až do predkolení, v podstate aj kĺby, lebo sú zle postavené, teda aj bedrové a kolenné kĺby. z toho aj chrbtica. Ale nechce sa mi veriť, žeby si to nevidela na ňom, že tie nôžky sú ploché.
Skús sa ho pri tej bolesti popýtať tak. aby si zistila, či to nie je kŕč. Hlavne, vtedy by ho bolela, len jedna noha, nie obe naraz. Inak by som sa fakt poradila s lekárkou.

alami
23. nov 2013

@timotea244 som sa ešte vrátila k tvojim príspevkom, opisuješ vždy jednu nohu, fakt to môže byť kŕč, teda mohol by mať nedostatok horčíka, skús doplniť v potravinách, alebo v tabletách, ak to deti môžu (treba pogoogliť, či na letáčiku prečítať od akého veku deti môžu) a uvidíš, malo by to potom ustúpiť.

aristka
23. nov 2013

@timotea244 je to normálne ,čo sa týka tvojho strachu ,sama ,keď to začalo u môjho staršieho som sa preľakla ,pretože ich to fakt dosť bolí a hlavne na večer a v noci a ,keď bol menší som sem tam musela dať nurofen a samozrejme aj konzultácia s dr.bola ..obozretnosť je vždy namieste.....

jaja28
23. nov 2013

@timotea244 mam 6 rocnu dcerku a rastove bolesti mame asi tak od 2,5 roka, niekedy trvaju 1-2 dni, niekedy si odplaceme aj 7 noci, bohuzial mame rastove bolesti sem tam aj cez den, co nieje caste, ale ze vraj to u niektorych deti byva, u nas nezabera masirovanie, takze vacsinou sa sice chvilku pomasirujeme, ale aj tak nakoniec dam sirup od bolesti, lebo inac by bol plac celu noc...... co sa tyka bolesti noziciek sa to sa strieda raz je to jedna raz druha a aj miesto sa meni..... raz clenok, raz koleno, raz cela holenna kost...bolesti noziciek mavaju aj deti, ktore maju ploche nohy, ked cez den vela behaju v noci ich to potom boli, nas pripad, takto mi to vysvetlil lekar, mame predpisane aj ortopedicke vlozky, kvoli tomu. viem aky strach prezivas a pokial si nie si ista, ci su to rastove bolesti, alebo sa ti zda, ze sa to opakuje prilis casto chodte k lekarovi..... budes spokojnejsia ked ho vysetri odbornik a povie ti co a ako 😉

bernusca
23. jan 2017

@timotea244 ahoj co to mal tvoj syn s nozickami.Mame rovnaky problem :(