5 ročný syn má ploché nohy 2. stupňa

jamesinka
12. feb 2015

Ahojte! Syn (5r) ma ploche nohy 2. stupna, predpisali mu vlozky do topanok, ma nosit ortopedicke sandalky a chodit cvicit na Teslovu. Ja mam ploche nohy odmala, neviem ale stupen plochosti. Nosila som ortopedicku obuv, zlepsenie ziadne. Ake mate skusenosti Vy? S tym druhym stupnom a s tou Teslovou?

ellca123
12. feb 2015

no ked bude nosit tie vlozky/cely zivot/ nebudu ho boliet nozky a chrbtica
dcerka ma ten problem po manzelovi,cvicime a davame ortop. vlozky lebo ma ploche nohy
nezlepsuje sa ,hlavne nech sa nezhorsi este viac

zdena12345
12. feb 2015

ja som mala tiez ploche nohy ale neviem to moc posudit kedze som chodila este do skolky ked to riesili. chodila som na cvicenia na ploche nohy a cvicila som aj doma. ziadnu spec. obuv som nemala a teraz je to ok

elienka69
12. feb 2015

dolezite je, ci mu predpisal ortoped spravne vlozky. ja mam velmi dobru skusenost s podologickou Denisou Mertl z Bratislavy. Je to jedina certifikovana podologicka na Slovensku. bola som u nej pred rokom s mojim dietatom na vysetreni, tiez ploche nochy. na mieru mi vytvorila vlozky do topanok. Uz po pol roku som videla zlepsenie. mozno by si to mohla s nou skonzultovat, ci ma tvoje dieta dobre vlozky.

malamargaretka
12. feb 2015

u nas sa nohy zlepsili nosenim barefoot obuvy...

jamesinka
autor
12. feb 2015

@malamargaretka a mali ste tiez plochu nohu 2. stupna? Lebo ja som trosku zaskocena tym 2.stupnom a nechapem, do akej miery je to vazne...

malamargaretka
12. feb 2015

@jamesinka my sme konkretne nemali akeho stupna, alebo nam to aspon doktor tak nepovedal, ale mal uplne vpadnute clenky, hlavne na jednej nozke a upravuje sa mu to a to sme na barefoot obuvi ani necely rok. Kamaratka @lovi14 ma synceka, ktoremu sa- od juna- vdaka barefoot obuvi zlepsili ploche nohy 4.teho stupna🙂 tak smelo do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/4501/detail/ a tam sa uz docitac clanky a tiez ti ochotne maminky odporucia aj vhodnu obuv🙂

lovi14
12. feb 2015

Dakujem za oznacenie Katik. Ano moj syn mal 4.stupen plochu nohu. Na predpis sme mali vlozky aj sandalky. Nerad to nosil. Tlacilo ho to a sandalky boli take uzke, ze mu stlacali prsteky k sebe a sposobovali vboceny palec. Pritom volny pohyb prstov a hlavne palca je pri naprave plochej nohy velmi dolezity.
Pol roka som ho trapila a vysedok ziadny. Potom sme presli na tvz.bose obuvanie- barefoot. Vela chodit naboso a spravne naboso obuvat. Viac je v tej skupine ako ti ju napisala malamargaretka.
Ja ti prilozim link odtlackov noh mojho syna. Ten prvy je, ked mal ten 4.st.plochonozie a ten druhy je zo vcera.
Sama budes vidiet ako sa mu klenba pekne zdvihla, a ze ortop.obuvou u viac uskodis ako pomozes. A tie sandalky su ako lyziarky. Skus si dat a zistis ako sa dieta citi v takych zverakoch. Mam take doma, tak vie o com hovorim.
https://www.modrykonik.sk/group/4501/odtlacok_d...

lovi14
12. feb 2015

@jamesinka
A ten druhy obrazok
https://www.modrykonik.sk/group/4501/odtlacok_d...
Pripajam aj clanok o nozkach mojho syna na ceskej stranke
http://www.nohynaboso.cz/cekani-na-klenbu-nozni...

amaca
30. mar 2015

Ahojte, aj moj 5rocny syn ma ploche nohy, zatial sme neboli u ortopeda, povedal nam to pediater na 5rocnej prehliadke. Chcem sa spytat, pokial budeme nosit specialne vlozky, musim kupovat o to vacsie topanky?

katkaajurko
14. máj 2016

@lovi14 ahoj, potrebovala by som poradit,co obuvat synovi 5rocny, velkost obuvi uz 28 , ploche nohy, mame vlozky,ktore par mesiacov nosil v zimnej topanke,bez vysledku minully rok, teraz uz som nezohnala kde by saa vobec ta vlozka zmestila ,takze ich nenosil...celkovo mam problem zohnat makke topanky pre tekeho velkeho uz, doma bosy,non-stop - sandalky orotopedicke mi nechce nosit . ale rovne podlahy su doma...

lovi14
14. máj 2016

Ahoj. Naskor by som zmerala dlzku a sirku nohy. Udaj, ze nosi 28 o nicom nenapoveda. Moj syn ma 5 r. A nosi 33jky. Od znacky vivobarefoot. Velkost nohy ma 20cm, topanka ma 21.5cm. Pri barefoof je dolezity nadmerok min.12mm, pretoze noha sa pri chodzi posuva prave o tych 12mm. Ak je topanka rovnaka ako noha prsty narazaju na predok topanky a deformuju sa.
Obuvat teraz napr.samsalky ultra od vivobarefoot. Dalej su feelmax napr.
Pridaj sa do skupiny bose nozku. Tam vpravo na liste su znacky. Neviem dlzku nohy a sirky, tak poradit komkretnu.
Rovne podlahy doma si mozete upravit kobercekom stimulacnym a setu radi prechadzaju aj po legu. Skakat na posteli. To vsetko stimuluje nozicky☺

katkaajurko
14. máj 2016

@lovi14 dlzku ma 17,5cm - cize ked som priratala 1,2 vacsinou to vychadza na cislo 28

uz mi odporucilli napriklad Tikky

nasla som tieto ,ale tam to vychadza ze mam objednat dokonca cislo 30 😲
http://www.barefootky.sk/kategoria/tikki-shoes/...

lovi14
14. máj 2016

Jasne. Mozes aj tie.
Vsak sa neriad tym cislom 28, ale vnut.dlxkou topanky. Tikki sme mali aj my. Su fajn.

celasapremenim
14. máj 2016

@jamesinka jasne, ze sa ti tie nohy nezlepsili, lebo vlozky do topanok nestacia
musis cvicit, to je zaklad, ked s nim nebudes cvicit, bude captat tak ako aj ty

jamesinka
autor
14. máj 2016

@celasapremenim ahoj, uz presiel viac ako rok, ked mi radis a mam prekvapko. Nielen ze mojmu synovi, ale aj mne sa zdvihla klenba. Presli sme z protetiky na barefoot obuv. Uz ziadne vlozky, ziadne tvrde topanky. Len ohybne, lahke, tenucke. Mas pravdu - cvicenie pomaha. Vdaka bf obuvi cvicime vsade 🙂

katkaajurko
15. máj 2016

@jamesinka a ake topanky mas pre syna teraz na toto obdobie -jar leto? ja chcem objednat tieto
http://www.barefootky.sk/kategoria/tikki-shoes/...

ale neviem,ci nebude teraz od spodu este chladno a zas v lete moc teplo, nic lepsie som ale momentalne nenasla

jamesinka
autor
15. máj 2016

Mojim tikki nesedia, maju vysoky nart. Mladsi ma ultra a vivo rooty, starsi campery a vivo trail freaky. A prechladnutia sa nebojim. Od 20 st aj tak behaju co najviac bosi 🙂

celasapremenim
15. máj 2016

@jamesinka to si ma super potesila, lebo najmladsiemu som presla na takuto obuv a aj deti teraz ako dotiahnu, co maju, tak obujem, aj ja tak chodim
ja mam zase znizene klenby, nemam rovno ploche nohy, ale syn mal nabeh na ploche a pomahalo mu najviac v lete na boso po vonku behat a cviky na chodidla.....

celasapremenim
15. máj 2016

@katkaajurko my sme mali jesenne tikky a super su, velmi som spokojna pre maleho s nimi..teraz ma kidofitky take na sposob tenisky, tiez paraa

katkaajurko
15. máj 2016

@celasapremenim teraz som objednala podobne tikky ale vyslovene sandalkove s otvormi,tak som tie objednala na cele leto..tak som zvedava 🙂

celasapremenim
15. máj 2016

@katkaajurko tie sme tiez mali, tam je inak sita cast nad patou a to nam nevyhovovalo.....mam dilemu co so sandalkami teraz dost vyraznu tiez ...mali sme take so psikmi, tusim zelene boli, kraasne :D

katkaajurko
15. máj 2016

@celasapremenim ozaj? som myslela,ze to bude uplne rovnake ako cele

celasapremenim
15. máj 2016

@katkaajurko no to nad patou je tam akoby stiahnute a na tych jesennych to bolo uplne inak usite
mozno vam to bude ja neviem, uvidis

katkaajurko
15. máj 2016

@celasapremenim no som zvedava,dufam,ze to sadne ☹

sandri
21. sep 2016

@jamesinka ahoj, prave sme prisli od ortopeda, maly ma 3 roky a ploche nohy 2. stupna. Jasne, ze sme hned dostali predpis na sandale aj vlozky. Ja ale nechcem ani jedno, snazim sa maleho od narodenia obuvat do bf. Co ma najviac zarazilo bol nazor ortopeda, ze cvicenie nepomoze a maly z toho musi vyrast a dovtedy ma nosit tie strasne topanky. Pritom najvacsi gol je, ze v papieroch ma maly uvedene, ze citujem: v pasivnej polohe sa klenba solidne modeluje". Takze klenba je, ale ked maly nohu zatazi, tak nedrzi. Mne z toho vychadza prave to cvicenie. Ake cviky ste cvicili s nozkami?

jamesinka
autor
21. sep 2016

Sme nonstop naboso, alebo v bf. A z cviceni: Prenasali gulocky z jednej misky do druhej alebo kreslili nohami. Musis sa pridat aj Ty, je to potom zabava a dieta ani nevie, ze cvici. Teraz bude mat syn pomaly 7r, podla mna ma peknu klenbu a padnute clenky sa zdvihli. Bf je cesta. Kopyta nie. V tych som vyrastla ja s tzv dedicnou plochou nohou a ahaho, po prechode n bf v 30ke zrazu klenba.
Len vytrvaj, robis dobre. Maly ma len 3r, vsak to je krpatko. Moj 2,5r nonstop bf nema po klenbe este ani stopy 🙂

sandri
21. sep 2016

@jamesinka dakujem za povzbudenie! Ja som malemu spravila aj otlacok a ahaho! Cely problem su tie clenky, ktore opticky vyzeraju, ze nie je klenba. Budeme teda kreslit a prenasat veci 🙂 a kupujeme malemu trampolinu, nech sa mu spevnia svaly.

jamesinka
autor
22. sep 2016

@sandri super, drzte sa.

02veronika
8. aug 2018

Dobrý deň, nosíte topánky aj značka od ddstep? Pomáhajú na ploche nožičky

sandri
8. aug 2018

@02veronika dd step nie su prave bf topanky. Su makke, ale podrazka je dost hruba. Syn ich nosi v zime. Mne sa celkom osvedcili froddo, ale zalezi od typu nohy. Syn bude mat teraz 5rokov a klenbu uz ma peknu. Clenky mu ale stale trosku idu dovnutra, je to vsak ovela lepsie, ako to mal. Ortopedikcku obuv nemal na nohach ani raz. Vela skakal na trampoline a chodi bosy vzdy ked sa da.