6 ročné dieťa - všetko ju bolí

moni73
19. aug 2012

Poprosim Vas o radu... Mala sa stazovala, ze ju bolia ocka ("idu jej vypadnut"), vzdy to bolo len na vecer, jeden vecer uz plakala a plakala, ze boli, tak sme boli na pohotovosti na kramaroch, kde jej nic nezistili. Stale sa stazovala, nie sustavne a k tomu sa pridalo, ze ju picha v krku, boli ju za hrudnou kostou, boli ju ucho - striedali sa strany, raz jedna raz druha (vo vsetkom) a nakoniec sa jej osupali dlane. Bola som u detskej doktorky v pondelok, ktora povedala, ze je to sarlachova angina, spravila vyter a nasadila antibiotika. Rucicky sa jej supat prestali. Vysledky vyteru boli vo stvrtok a boli negativne. Doktorka nadalej trvala na sarlachu. Teplotu nemala, vysyp som nevidela. Dnes ma dojest antibiotika, ale vecer sa znova stazovala na vsetko a pridala k tomu, ze jej je na vracanie - nevracala a ze sa jej chce vracat castejsie. Rozhodla som sa, ze jej dam zajtra zobrat krv a zajdem k ocnej. Na stvrtok som sa objednala na detske kardio. Napada Vas nieco? Ja som uz z toho na prasky... a tusim ze skoncim v pezinku 😖 .
Na konci maja mala otras mozgu, lezali sme v nemocnici, robili jej ct-cko, vsetko bolo ok.
Poradte prosim, ked Vas nieco napada, lebo ja som uz v koncoch. Moze si to vymyslat? Ked bude vsetko negativne, tak planujem psychiatra. ja fakt neviem a som zufala... Dakujem

timona
19. aug 2012

Na zvracanie jej môže byť z tých antibiotík, malo by sa to zlepšiť po ich dobratí. Na očné by som šla, oči ju môžu boleť pri zhoršenom zraku a zvýšenom namáhaní očí. Možno bude potrebovať okuliare. No a to ucho a a hrdlo-možno naozaj nejaký infekt dýchacích ciest. Možno ešte skočiť na ORL pre istotu.

cerez
19. aug 2012

Aj keby krvné výsledky dopadli dobre, zotrvajte na ďalších vyšetreniach. Spýtajte sa na magnetickú rezonanciu. Ja si myslím, že vaša dcérka si to určite nevymýšľa. Uvidíte čo bude na kardii. Nech vám všetko dopadne dobre!

moni73
autor
19. aug 2012

Dakujem, zhorseny zrak to nie je, lebo na tej pohotovosti bolo vsetko ok, az na to, ze si nedala vyvratit viecko no a tam by vraj nieco mohla mat, len mi to nejde dokopy s tym, ze raz jedno, raz druhe. Mne to nejde dokopy s tym, ze cez den je v poriadku - viac-menej. No a teraz, ked mi povie, ze ju nieco boli, tak jej hovorim, ze nech mi povie aj ked to prestane a vsetko ju prestava boliet do minuty. Nemoze mi len hovorit vsetky pichnutia? Ale zase je zamerana len na toto, nepovedala, ze ju boli noha alebo ruka.

maznacik007
19. aug 2012

@moni73 ja by som skusila toho psychologa paralelne s cakanim na tie krvne testy naco zbytocne podstupovat dalsie a dalsie vysetrenia... ked pricina moze byt uplne inde....
to kardio uvidis... ale bolenie za hrudnou kostou no skor by mala ine priznaky ak by to bolo srdiecko, dychavicnost zvysena unava modranie pier.. selest predpokladam ze lekarka ju pocuva ked k nej ide...

tinki
19. aug 2012

@moni73 nepozerá zblízka televízor? Aj z toho môžu bolieť očká. Teplotu nemáva zvýšenú?

moni73
autor
19. aug 2012

ja Vam neviem, len co to ostatne... Oci som si aj ja povedala, ze su len z toho, ze pozera telku a do pc (len zrovna prvykrat ako to spomenula, sme boli cely den vonku, takze nebolo ani nic zapnute). Ten sarlach mni vyzeral ako zachrana, lebo na to sa dalo vsetko zvalit, len ked jej nevysiel a uz dobera aj ATB a stale je to rovnake...
ale fakt Vam dakujem, ze rozmyslate aj za mna.... 🙂 Mna uz napadlo kopec veci, ale nechcem velmi citat, lebo .... ved viete....

koniarova
19. aug 2012

@moni73 Nechcem ťa uraziť, ale si si istá, že si nevymýšľa? Nerobí to v rovnakých situáciách?Keď má nasledovať nejaká činnosť, ktorú robiť nechce? Alebo keď vidí, aký ste ustráchaní, keď sa na niečo sťažuje?

anjelicek26
19. aug 2012

@moni73 - oci zvyknu boliet aj pri unave, nemusi to byt len televizor... je mozne, ,ze teraz v lete chodi neskor spat a organizmus trpi celkovou unavou? To kadejake pobolievanie a popichovanie je tiez mozny vysledok vycerpania.

reanda
19. aug 2012

@moni73 ma sest rokov, ide teraz prvy raz do skoly? neboji sa? moze to byt psychosomatika... nemusi si "vymyslat"

moni73
autor
19. aug 2012

ved mna prve napadlo, ze si vymysla.... takze urcite sa neurazim. Ked ju boleli oci, tak tomu som verila, ale ked ju k tomu zacalo pobolievat kadeco, jasne ze aj mna napadlo, ze si vymysla. Jedine co bolo vidielne, boli tie dlane a tie sa jej fakt zosupali. Nema ani zvysenu teplotu ani nie je nejako unavena, spi 11-12 hodin, co je sice dost ale v norme, a potom cely den funguje normalne.
anjelicek26 - snad vycerapnie, ale teraz sme tyzden doma s liekmi a stale....
reanda - ide do skoly a je to mozne....
vyskusam este tu krv a kardio a uvidim......
dnes zatial nic, ale mne uz "vrie krv v zilach", ked ju pocujem "mamaaaaa" no a za tym nasleduje: oko, ucho, ......
Bojim, bojim a dufam, ze to nic nie je.
Dakujem Vam baby.

nanip
19. aug 2012

@moni73 Ahoj. Daj jej urcite zobrat tu krvicku a popros lekarku, ci by vam nemohla urobit aj vyter na kvasinky + aj z krvi nech da zistit, ci nema dcerka premnozene kvainky v tele. Mali sme pred vyse mesiacom podobny problem a dcera mala premnozene kvasinky v telicku. Po nich este dostala anginu, tak bolo "veselo". Ale trapili sme sa dlhoooooooo, no nastastie uz je o.k. Drzim palce, nech to skoro prejde.

maznacik007
19. aug 2012

@moni73 kludne to moze byt psychicke... a moze to mat uplne normalne somaticke priznaky..... niekedy fakt tazko povedat co sa detickam pomota v hlavke..... a niekedy ich mozu stresovat veci co nam ani nepridu.... ze nejake tazke a pod...
ja by som si mozno skusila aj zapisovat ze kedy sa stazuje.... a okolnosti a pod. a mozno najdes nejaku suvislost.... ja ked som bola dieta tak som odmietala chodit spat lebo babka povedala ze komu sa sniva o neveste tak umrie a mne ked som zavrela oci sa len nevesty zjavovali a tak som si vymyslala ze preco este nie ist spat a preco musim spat s rodicmi 😀

strapco13
20. aug 2012

@moni73 moze to byt nosna mnadla..pozri moj clanok o nosnej mandle ci nema ine priznaky, ak dieta nedycha dostatocne nosom, tak z toho moze boliet hlava, tym ze dycha ustami tak sa hrddlo moze vysusit a z toho mozu byt pocity ako pichanie v krku, bolesti
cize na ORL nech tam spravia vyter z nosa, z krcnych mandli, skontroluju nosnu mandlu, RTG prinosovych dutin
ak vyjde toto negativne..tak treba ist na ocne..na pohotovosti oci az tak nevysetria...moze mat poruchu zraku v zacinajucom stadiu...cize este vidi dobre, ale uz privelmi musi korigovat a dava na to vela sil, a z toho mozu byt bolesti
takisto krcnu chrbticu
vylucit ocghorena porenosne zo zvierat...toxoplazmoza, tularemia, borelioza
nemyslim si ze by to bolo psychicke...ale neda sa vylucit aj tato moznost..ale vidim to skor na nosnu mandlu..v clanku mas aj moznost ako ju zmensit neoperacne