Acetónový dych 15 mesačného dieťaťa

bellusenka
7. apr 2013

Ahojte, moje dcere 15mesiacov. .je casto citit acetonovy dych z ust, lekar povedali, ze jej vysetri moc, mate s tym niekto skusenosti?

dazdovka
7. apr 2013

@bellusenka nie je nahodou dehydrovana, nema hnacku? Citit acetonovy dych u dietata, tak okamzite trvam na vysetreniach, su to ketolatky, moze ist aj o cukrovku.

saska.t
7. apr 2013

@bellusenka tak s tymto rozhodne sranda nie je,okamzite trvaj na testoch,väcsinou to indikuje problem s oblickami,alebo pecenou... 😕

anjelicek26
7. apr 2013

@bellusenka - nas mava taky dych pri zapale hrdla, teda pri angine :( A mava to dost casto, vzdy, ked sa mu uz zapaluje hrdielko, citit ten zapach. Uz ma vzdy hnis na mandliach, aj ked angina z toho nie vzdy je, len ten hnusny dych :( Oblicky, pecen, moc, vsetko ma v poriadku, u nas je to z mandli, rozmyslame ich dat von.

bellusenka
autor
7. apr 2013

Ved naposledy, ako som bola u lekara som mu to povedala a teraz mame ist znova v April ze jej robi vysetrenie mocu, hnacky mala teraz, suvisi to s tym, inak velmi dakujem za odpovede

dejka77
7. apr 2013

To mala dcera aj syn prve dni po narodeni. Zevraj to moze byt z dehydratacie.

srdiecko9
7. apr 2013

aj na cukrovku treba mysliet, ked citit aceton..rozhodne urobit testy co najskor!!

bellusenka
autor
7. apr 2013

Dehydracia to podla mna nebude,vypije vzdy flasu mlieka rano aj vecer a asi 3-4dcl vody denne. myslite ze je to malo?

bellusenka
autor
7. apr 2013

@srdiecko9 To mas pravdu, asi ja nebudem cakat na Termin, zavolam mu zajtra

karap
7. apr 2013

ja musim nahanat syna,lebo malo pije.Vtedy mu citim z dychu aceton.Aj pediatricka mi vravela,ze to ma z nedostatku tekutin.....

lauricka
7. apr 2013

citila som to u mojich deti, ked mali hnacky a vracali, nemali to ani nejake vazne a aj tak som to citila. Davala som im pit Kulíšek Forte (taka domaca infuzia 🙂 ) a ORS napoj od Hipp (info v lekarni alebo nete). Po par dnoch sa im stav upravil a aj dych prestal smrdiet. A pri tychto stavoch je dehydratacia casta, takze asi to bude tou dehydrataciou. Treba vela pit a sledovat to, ak by to stale trvalo, urcite by som lekarom nedala pokoj.

srdiecko9
7. apr 2013

@bellusenka radsej zavolaj a prines na vysetrenie hned aj moc..nechcem ta v ziadnom pripade strasit. Je mozne, ked nema ine priznaky, ze to nebude nic vazne, ale ja som toho nazoru, ze radsej cim skor vylucit vsetko vaznejsie, a tak predist zaroven aj moznym komplikaciam..

avion
7. apr 2013

aceton v moci, v pote a pod sa vyskytuje ked pecen vycerpava zasobu glykogenu. cize pri dietach, alebo nedostatku zivin, resp ked je organizmus dehydrovany.

demo
7. apr 2013

@bellusenka ked mala hnacky, mala asi aj nejaku dietu a vtedy je to caste. Hlad plus hoci aj mierna dehydratacia. Pri prechode na normalnu stravu by to hned malo prejs.

dukokatka
7. apr 2013

malo pije vody,,viac vody a bude dobre

bellusenka
autor
7. apr 2013

Nemala ziadnu dietu, ale ci dost pije, to neviem ci staci to co som pisala, ale zasa ona je velmi dobry papac a aj vela ovocia a zeleniny zje . Ked budem mat vysledky napisem, este mi dajte radu, ako a kedy jej zobrat moc 🙂

dukokatka
7. apr 2013

z nocnika odobrat moc

srdiecko9
7. apr 2013

@bellusenka tak ja beriem malej moc kazdeho stvrt roka. Musim jej ho davat kontrolovat, sme sledovany na nefrologii. No a robim to tak, ze rano jej dam vypit flasu s mliekom a este vela vody. My musime jednu skumavku odoberat sterilne a druha nemusi byt uplne sterilna. No z nocnika sa brat neodporuca, pretoze sa tam mozu nachadzat e-coli bakterie a moze povychadzat kadeco skreslene. Ja chytam moc rovno do skumavky. Je to strasne narocne, niekedy hlavne na cas. Ked som sama na to, tak ju mam rozbalenu na prebalovacom pulte a cakam, dcera popri tom pije vodu z flase..no ked sme na to dvaja, priatel ju drzi nad zachodom a ja mam uz v ruke skumavky pod nou a cakame. Takto to ide skor, pretoze je v sede a tym padom je to prirodzenejsie a lahsie sa spusti moc. Existuju v lekarni aj take zachytavacie sacky, ktore sa dievcatam nalepia a kludne moze byt zabalena aj v plienke. Ked sa vycika, v sacku by sa mal zachytit moc a len si ho prelejes do skumavky. Vela stastia...a inak, ak ma ten acetonovy dych casto, aj ked dost pije a vela papa, trvala by som aj na odberoch krvi.

mariamayi
7. apr 2013

Ahoj, moze to byt cukrovka, ale nemusi..mojmu synovi tiez bolo takto citit, vsetky vysledky boli ok, ale zistili mu reflux..podla Dr. len 1 stupna, cize lahky, ale po spanku bolo takto citit ...Preto mal aj ma casto infekty dychacich ciest, aj ked ma teraz vyvysenu polohu, ale acet.pach uz nie je.

bellusenka
autor
7. apr 2013

@srdiecko9 Prvy krat som jej to citila, asi pred 3 mesiacmi, ale nato mala teploty a bola chora, tak to lekara pripisal k tomu a potom to mala asi za 2 mesiace znova a teraz castejsie, aj dnes rano a teraz uz zasa nie.

bellusenka
autor
7. apr 2013

Inak dakujem vam vsetkym velmi, ze ste si nasli cas na odpisanie

stanislava2
7. apr 2013

moja dcerka mala tento problem ked bola dehydratovaná.Treba snou k lekárovi a vyšetrit ju odborne.

mima75
7. apr 2013

zanes zajtra moč lekárke ....vyšetrí to hned aj papierikom.....plus pošle do labáku.....opýtaj sa jej či netreba zobrať aj krvný odber.....ale podla mna ide o dehydratáciu.....nemá aj biely jazyk?