Afektívny záchvat dvojtýždňového synčeka

ajik24
23. apr 2014

baby vcera som sa strasne prelakla...maly (2 tyzdne) bol vcera k veceru placlivy, tak sme ho chceli rychlo okupkat, dat papat a nech ide spinkat. Pocas kupania spustil este vacsi rev (to robi stale) a ked sme ho uz obliekali a olejcekovali zrazu stichol, nepritomny pohlad, zacal sa triast - nohy, ruky, ja v soku, po chvili to prestalo a on bol tak cudne kludny. Moze ist o zachvat? Strasne som sa zlakla, nechcem aby sa to opakovalo :(

stefka33
23. apr 2014

@ajik24 A to si nebola dnes s ním u lekára? Však to môže byť dačo vážne.

polyana
23. apr 2014

Pri takom malinkom bábätku, by som hned štartovala a išla k lekárovi. Radšej nech povie, že to nič nie je, ako doma trpnuť, čo s tým.

dobromila1111
23. apr 2014

@ajik24
neznie to veru dobre.Zasla by som k dr,alebo aspon zavolala sestricke a poradila sa..
Tym ta nechcem vyplasit,no budes aj ty kludnejsia.

mirkamirko0809
23. apr 2014

Podla tvojho opisu to mohol byt epilepticky zachvat ☹ bez s nim radsej hned k dr.

katka.l
23. apr 2014

Stalo sa to včera večer a ty to riesis až dnes po obede??? Čo si robila doteraz??? Prečo to riešis tu? Nato sú lekári!

jatamido
23. apr 2014

preboha 😲 ...ja by som nečakala ani sekundu a bežala na pohotovosť...

babulina
23. apr 2014

smer pediater pripadne neurolog, obdobne sme mali aj my, uzavrete ako predspankovy tras, pre rodinnu anamnezu - epilepsia bol maly sledovany do roka, nebrala by som to na lahku vahu

fotoarch
23. apr 2014

@ajik24 Afektivne zachvaty byvaju vyrazne - zmodrenie pokozky, prevratenie oci..az tak po roku, male deticky to maju take slabsie ako keby sa nevedeli len nachvilu nadychnut pri placi .... Tvoj to mal teda poriadne, tiez by som na tvojom mieste isla vylucit epilepsiu a ine.....
A keby aj nic nezistili - myslim ze sa mozes pripravit na to , ze maly moze mat v buducnosti slabsiu nerv.sustavu, alebo nejake light odklony od spolocenskej normy - ADHD, aspergerov syndrom, alebo aspon silny introvert ci ine....nic vazne,ale pre mna ako matku by to uz bol symptom do buducna, mozno si na to spomenies ked ti ako 3 rocny odmietne obliest saty v kabinke v obchode, ci podat ruku mikulasovi, pozdravit, zaspat..jaj staaate by som mohla pisat..
drzte sa a nech je zdravy!

belasy_motylik
23. apr 2014

Neurologický záchvat, epi záchvat, kadečo to mohlo byť. Určite sa pýtaj na neurol. vyš.