Aká je normálna váha dieťaťa v rôznych mesiacoch?

violetka1
15. apr 2008

Viete mi maminy poradiť, ak máte nejaké rastové tabuľky, koľko by malo vážiť dieťa v konkrétnom mesiaci/roku? Dcéra sa narodila ako 3800g/52cm, teraz má začatý 17.mes. a váhu 10- 10,5 kg. Je veľmi živé dieťa, stále v pohybe, no mne sa zdá jej váha nízka. Veď sa píše, že dieťa má v roku svoju pôrodnú váhu strojnásobiť. Stravu má primeranú 5 x denne (raňajky, ovocnú desiatu, mäskovy obed, mliecnu desiatu, veceru, mlieko..).

marorlinko
15. apr 2008

vies ja tym tabylkam neverim, kazde dieta jeine, moj sa narodil v 34tt, vazil 2580g a mal 38cm, dnes ma 15mesiacov a vzi 12kil 500g a ma 86cm, je valibuk, takze ak by sa mala ta vaha strojnasobit v roku, tak to by mal maly v roku7740g, co mal ovela viac okolo 10kil, je dost aktivny, rad papa.
nesmies sa az tak velmi riadit tabulkami, ak vidis,ze je v poriadku tvoje dieta, ze papa a nevidis ziadne komlikacie, tak sa nestrachuj, ja poznam 17mesacne dvojicky, narodene v termine a su nizsie od mojho o hlavu a vazia ovela menej, mam dojem,ze ani 10kil a pritom su zdrave a zive, takze neporovnavaj.

adetka
15. apr 2008

violet... Mirka je od Kristinky mladsia iba o dva tyzdne... a nevazi viac ako 9,3 kg... je jednoducho stihlejsie dietatko... a narodlai sa 3120/47 cm...

dankaa
15. apr 2008

violetka pokial je Kristinka zdrave dieta,je pokojne a robi vam radost,tak nemas mat obavy 😉Každe dieta je indivindi 😎

marorlinko
15. apr 2008

pomylila som sa v cm, maly mal 48cm

atevi
15. apr 2008

Moj syn sa narodil tiez po 34tt, vazil 2400g. V roku mal len 8500g, teraz v 2r má 10500g. Je drobnejsi, ale stale v norme. U dievcat su hranice posunute nizsie, lebo su prirodzene nizsie ako chlapci. Tvoje dieta je v norme.
Ide o to, aby bolo dieta hrave, aktivne, spokojne. Niekto vazi viac, niekto menej, dolezite je zdravie dietata. Ja som kedysi porovnavala svojho syna s detmi o hlavu vyssimi a v duchu som sa zamyslala nad tym, preco aj moje dieta nie je velke, ale uz to nerobim. Som spokojna, ked je aj maly spokojny.

violetka1
autor
15. apr 2008

Marorlinko- gratulujem k šikovnému synovi- vidieť, že sa úžasne drží! 🙂 Je úžasné, ako dokázal nabrať váhu a tak. Vraj sa aj herec Jožko Vajda narodil predčasne ako 1200g a aký je z neho chlapisko..
Baby ja sa moc nestresujem kvôli jej váhe, Kristínka je silná a veľmi pohyblivá, ale to viete, každú mamu občas niečo trápi, hoci sa to ostatným môže zdať ako blbina..

albireo
15. apr 2008

violetka1: kukni na link, tam su percentilove rastove grafy pre cz populaciu( sk deti nie su moc odlisne)
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/ostatni_obory/r...

expertka8
15. apr 2008
prasiatko30
15. apr 2008

ja som sa teraz pozerala na percentil v ktorom je moja dcera a mna by tiez zaujimalo aku maju vahu vase deti v 18m - dcera ma 11,150kg a je v percentil 59 - a uz ma to zacina trochu skriet lebo vsetci mi hovoria ze pribera strasne vela a strasne rychlo - ked bola na kontrole pri 14m tam mala okolo 10,8kg - a to bola v percentile 50 - do kelu tiez nepribrala az tolko ale vybehla v percentiloch zase dost vela - normalne sa zacinam bat ci ju neprekrmujeme 😖 😕 - co vy na to ?

bubatko
15. apr 2008

no prasiatko, ked to budes brat na percentily, tak sa zblaznis, preboha, ved dieta nie je nejake chovne zviera, ze kontrolujes prirastky 😎

ked je dievka zdrava a na pohlad nie je nejaky tucko, tak preco by si ju prekrmovala? kilo hore-dolu...

prasiatko30
15. apr 2008

no to mas pravdu ale niekedy ma podpichne starostlivy a uzkostlivy otecko - moj drahy mangel - ze ci nie je prilis gulatucka - sice na postavu - nie je omnoho baculatejsia ako jej vrstovnici - tak ako vsetky deti hadam v jej veku velke brusku a gulatucku tvaricku. ale ked ona je schopna spucovat aj 2 taniere sosovice 😲 kebyze ju nechame 😲

violetka1
autor
16. apr 2008

Prasiatko, tak to ma dobry aperit🙂 Asi jej velmi chuti, co navaris! a aku čočku varis co ti tak zje- polievku, ci privarok?? a nema vetry poriadne? Lebo sa musim smiat- akurat sa mi na sporaku vari sosov. polievka a 1x jus kusim dat aj malej.

prasiatko30
16. apr 2008

nie vetriky nema az take strasne ale ja sa ju najprv - teda ak mam cas - prevarit zlejem prvu vodu a az tak ju potom pripravujem. inaksie je dost lahka nie je bohvieako mastna ani tazka, vacsinou osmazim na oleji - ja pouzivam olivovy- cibulku pridam trochu pokrajanej papriky zelenej alebo cervenej, mrkvicky, zemiacky a ak mam tak trochu klobasky - tak jedna mala - ak nie tak nie 😀 no a pridam tu prevarenu sosovicu a zavriem to vsetko do kuchty a za 5-6min mame sosovicku uvarenu - a vcelku to chuti aj muzovi aj malej. fakt sol pridava kazdy osobitne podla chuti 😉

akvi
16. apr 2008

No ja ak by som sa mala drzat nejakych tabuliek, tak syna necham od 6 mesiacov hladovat. 6mesacny mal 9 kg a to bol vylucne kojeny. Trapilo ma to, ale dr. ma vzdy ukludnila, ze ked ho kojim, tak to je v pohode. Teraz ma 3 roky a uctihodnych 18 kg 😀 . Je to ale taka stavba tela, vobec nevyzera nejaky tucny, aj ked ta vaha je dost vysoka. Tak sa netrap, ze sa tvoje dieta nezmesti do nejakych tabuliek, to by sme sa asi zblaznili, keby sme na to mali pozerat.

prasiatko30
16. apr 2008

akvi - mna ani tak neserka ta jej vaha ako to ze obcas ma tak priklincuju ludia ze aka ju tucnucka - 😠 a ja pritom si nemyslim ze je az taka gulata, preto som chcela ja tiez asi tak vediet kolko vazia deticky v 18m lebo podla mna 11kg nie zase az tak moc 😖

akvi
16. apr 2008

prasiatko - to urcite nie je vela, neviem, kolko mal syn v 18 mesiacoch, ale v roku mal 13kg. Ja som na blbe otazky odpovedala s usmevom, ze "Viete, ked on ma tak rad slaninku a klobasku.." Jasne, ze som to myslela zo srandy, ale niektori nepochopili.. 😀 Dodnes mam z toho zabavu...

prasiatko30
16. apr 2008

tak to fakt je asi najlepsie na sproste otazky sproste odpovede 😀 😀

milhaus
16. apr 2008

lucka ma 12 kg teraz

violetka1
autor
16. apr 2008

moja má asi 10,5 kg..17mes. začatých. Prasiatko 12kg na 18mes. je primerané asi..Teda určite nie tučné ,dieťa. Možno je bacuľaté v tvári a tak sa to babkám tak zda na ulici. Neviem, preco nemas fotecku?🙂

milhaus
16. apr 2008

ja si o svojej myslim že je taka akurat, ani chuda ani tlsta a to ma teraz 12 kg

milhaus
16. apr 2008

a nik mi nepovedal že je baculka

violetka1
autor
16. apr 2008

A kolko asi meria milhaus? Ja som teraz svoju merala 🙂 Mi to nedalo pokoja🙂

prasiatko30
16. apr 2008

no fotky - ja som proste technicky antitalent takze to nezvladam - ale dcera je viac menej ako vase deturence co som pozerala u mojej malej to spajaju strasne s tym ze vcelku dobre je - je ako taky maly kontajner vsetko v nej mizne - a tak ked ju vidia jest tak hned ze aka je tucnucka 😠

milhaus
16. apr 2008

79 cm podla krajčirskeho metra

milhaus
16. apr 2008

ale nosime trička od 80 - 98 a nohavice od 86 - 92 a boty papučky 22 ale botasky ma 28 ale to vyrobca už trocha prehana

prasiatko30
16. apr 2008

my mame 80cm a 21nozicka - cize si myslim ze sme asi taky normalny priemer 🙂

violetka1
autor
16. apr 2008

Tak v niečom vás predsa tromfneme- keď už nie v tej váhe🙂 😀 na tú sa nechytáme..Som zvedavá po poradni, koľko navážia. Kristínka má 83cm..

prasiatko30
16. apr 2008

violetka1 - tvoja pojde za modelku - riadne je uz vysoka kocka jedna 🙂

violetka1
autor
16. apr 2008

ALe jednej kamky dievka tiež takto meria..asi zalezi, ako vysoký su rodicia..My sme taký priemer 170 a 182cm

prasiatko30
16. apr 2008

ja som trochu nizsia a sice aj ked muzicek ma nieco cez 180 ale u nich v rodine su skor pomensi takze budem rada ak to zmakneme na takych 165cm v dospelosti - pri nasej hviezde - musim ju uz zacat tahat za usi a do vysky 😀