Aká je normálna váha dieťaťa v rôznych mesiacoch?

violetka1
15. apr 2008

Viete mi maminy poradiť, ak máte nejaké rastové tabuľky, koľko by malo vážiť dieťa v konkrétnom mesiaci/roku? Dcéra sa narodila ako 3800g/52cm, teraz má začatý 17.mes. a váhu 10- 10,5 kg. Je veľmi živé dieťa, stále v pohybe, no mne sa zdá jej váha nízka. Veď sa píše, že dieťa má v roku svoju pôrodnú váhu strojnásobiť. Stravu má primeranú 5 x denne (raňajky, ovocnú desiatu, mäskovy obed, mliecnu desiatu, veceru, mlieko..).

violetka1
autor
16. apr 2008

ale no- dobreho malo byva..najnovsia miss ma 185 cm- to su uz poriadne výšky bábiky🙂

prasiatko30
16. apr 2008

😎 😀

violetka1
autor
16. apr 2008

premyslam , co jej dat na veceru 😅

xxmargaretka
16. apr 2008

ahojky..anka ma 17,5mes cca a nejakych 10kg a 80cm..takze ako tak citam tak sme taky normalny priemer..

violetka1
autor
17. apr 2008

xxmargaretka- tak to sú tie naše detičky váhou rovnaké- akurát moja je vyššia. Somrada, že som našla takmer navlas rovnakú rovesníčku😀.

xxmargaretka
17. apr 2008

😀 anna je tiez take zive striebro neobsedi ani 5min..

violetka1
autor
17. apr 2008

Mi hovor!! To je dakedy až na prášky..a ked ju to naozaj pochyti, lieta o sto sest, dupe, cvala, vykrikuje pri tom, aby dostala tu energiu zo seba von 😅

tamia
17. jún 2008

ahoj,
nie sú niekde na nete také tabulky, že napr. vek a k tomu váha. nie tie grafové, lebo v tom sa nejako nevyznám. Na stránke mama a ja to bolo ale od kedy majú nový dizajn už to tam neni. Tak som si zadala vek dieťaťa a či je to dievča alebo chlapec a to mi ukázalo výšku, váhu a aj obvod hlavičky.

janka196
17. jún 2008

tamia presne aj ja som to minule hladala z na stranke mama a ja ale uz to tam neviem najst 😖

emogeon
17. jún 2008

violetka je to uplne v poriadku ,1a pol rocne babo ma vazit 8,9 kg,tie tabulky to je priemer,lebo
vacsina deti je zbytocne prekrmovane a lekari potom myslia ze to je nizka hmotnost ako aj v nasom pripade...

lenocka6
17. jún 2008

Ahojte,
ja mam dcerku, ktora ma 3,5 roka a vazi 15,5 kg a mam syna, ktory ma 11-mesiacov a ma 10 kg. Tak mi povedzte, ci dcera malo papa a moc beha, alebo syn vela papa a moc nebeha. Podla mna kazde dietatko je ine. Ja mam obidve sidla, syn sa lubi napapat, ale aj dcera, ale ona je predsa dievcatko, stihla. Synator je typicky chlapisko. A to sa narodili v podstate s rovnakou vahou. Takze naozaj sa to neda zatabulkovat. 🙂

kojzarik
2. sep 2008

mne ma mali 11mesiacou a vazi10kg svagrine ma mali 2.4 roka a vazi 12kg,ale po roku dieta uz tak moc nepribera

marorlinko
2. sep 2008

a ako meriate svoje deti? s krajcirskym metrom sa ma meriat ked dieta stoji oprete, nie ked lezi,lebo to da dietatu viac cm nie je tvrdy ten meter, maly ma taky na stenu co sa dava dreveny a tam mu znacim.

tamarka
3. sep 2008

naša Tamarka má 2 a pol roka a váži 12 kg, je síce taký drobček, ale lepšie ako by mala byť prekŕmená. Emka má 5 rokov a váži 19 kg. Obidve sú chudučké, ale pri ich pohybe... inak to asi ani nebude.

tamia
3. sep 2008

emogeon,
nepomýlila si sa náhodou? 1,5 ročné a 8,9kg podla mňa to nie je dobre...to aj moja malá predčasne narodená mala viac....

erikasadek
3. sep 2008

aj ja sa pridavam 8,9 pre 1,5rocne to je uz podvaha, anie normal podla mojich tabuliek dietata, aj na prvy pohlad to je cudne, nie?

zuzu13
4. sep 2008

neter je prváčka v škole a má 14 kg...a je v pohode...niektoré deti nepriberajú ako ich rovesníci...dcerka bude mať 22 mes. váži 12,5 a 92 cm... 😀

marika80
4. sep 2008

no a moja mala ma 2 roky a konecne 10kg 😉 .

erikasadek
4. sep 2008

http://www.123boutchou.com/courbe_poids_bebe.html

tuto mate tabulku , nie je v slovencine , ale vaha a vek sa da citat , do troch rokov, podotykam , ze tu sa deti rodia mensie a lahsie, takze dieta narodene z 4 kilami , je vzacnost, pre nich je to uz velke tazke dieta.
tych 8,9, je limit, ale zmesti sa tam, niektore lahko nepriberaju.

evaka
5. sep 2008

Moja mala tesne pred rokom a pol 8,8 kg - co podla mna dost malo, ale podla mojej dr. uplne ok, malá vyzerá fajn, vobec nie vychudnuto, aj faldiky na stehienkach 😀. Dr. tvrdi, ze je to uplne normalka, z malej je hotova, lebo teraz ma same deticky s nadvahou. A co sa nestalo? Z nicoho nic za mesiac pribrala a uz mame 9,5 kg, takze ja sa taaak vytsujem, ze sme konecne preskocili tu nestastnu deviatku.

marorlinko
7. sep 2008

ja ked som m bola mala bola som chuducka jak prutik a vysoka a pritom som vela jedla, lenze ja vkuse som musela byt v pohybe,takze ak sa dieta vela hybe co je dobre ,tak nepribera az tak vela. ako aj moj syn neviem kolko ma teraz naposledy mal 13,5kg ale je vysoky a chudy vkuse sa hybe nikdy neposedi, takze ak je dieta zdrave naco sa stresovat a mat nejake depresie,

dai
19. sep 2008

no, my mame 8,9 kg - nevieme prejst tu devinku - pritom kazdy hovori aka je mala baculka - lebo ma licka po mne 🙂 ma pritom 79cm, podla poslednej poradni, papa o 106 ale pohybuje sa este viac - ako mala strela 🙂

misiak20
30. okt 2008

Ahoj , mám 3,5 ročnú dcéru a váži 13,5 kg. S jedením mala od narodenia problém.

marika80
30. okt 2008

My mame 2 roky a 11kg-aj to len preto, ze sa vazila uz v zimnych veciach 😉

danulka2
31. okt 2008

ahoj, nas maly ma 2roky a 4mesiace a vazi asi 12kg.Vysku neviem presne, ale kupujem mu velkost 98.

susika
31. okt 2008

tak to ste ma tu upokojili. malá je rpedčasne narodená a každý jej hovorí, aká je chudá,. má 15 mesaicov a meria 76 cm a vážI 7760 g presne.akosi sa k tým osmim neviem dopracovať. no a to ked sa narodila nemala ani kilo a ani 40 cm. nosí vešlkosť od 74 až 86 podla strihu. a to som včeraq stretla jej "velkých" narodených rovesníkov a nepoznal sa rozdiel.tiež mali len neičo málo cez 8 kíl. 🙂

jahodka11
31. okt 2008

susika, nas maly ma kg a 78cm....podla mna ste uplne v poriadku 🙂 a vacsina dievcatiek co poznam, je "mensia" a tak to ma byt, nie....velki maju byt chlapi a dievcatka malicke milucke 🙂

danu
5. nov 2008

my mame teraz v 16 mesiacoch 11200g a 86cm, dokina nas pochvalila ze sme az moc vysoki comu som ja len rada 😵

shela
5. nov 2008

nasa mala sa narodila s 49cm a 3500g...na rocnej prehliadke mala 87cm a skoro 14 kil...teraz uz ma okolo 14,5 kila..

miinka
5. nov 2008

Ahoj Shela!!!! a kolko ste mali v skorších mesiacoch? kedy najviac tvoja malá priberala? ako papala? my máme necelé 4 mesiace a vážime 8930g. nie je ako michelin, má len široký chrbát, hrud, zadok, no fešák je to 😎 a je pevný, zdvíha hlavičku, pekne s pomocou sedí, len tá váha 9 kg.... pôrodná váha: 3930g, dlžka: 54cm.