Aká strava pre dieťa s kvasinkami v stolici?

andreah25
8. apr 2012

Ahojte, potrebujem pomôcť od tých mamičiek, ktoré majú podobný problém. Malému zistili v stolici kvasinky, lekárkou bolo odporučené nejesť sladké. Lenže našla som si info na nete, že to nie je len o nejedení sladkého, ale škodí aj biela múka, biela ryža, dokonca banány a mnoho iných potravín. Potrebujem teda ak viete, napísať mi, aké potraviny sú vhodné. T.j. čo je dobré dávať (lebo toho čo nie, je veľa a chcem mať lepší prehľad a utvoriť si tak zoznam). Taktiež ak viete niektorá poradiť nejaké dobré recepty na kvasinkovú diétu, tak prosím sem s nimi, prípadne do IP. Dala som to formou otázky, aby sa tu náhodou nerozbehla nejaká hádka. Takže prosím, prispejte len tie, čo presne viete, čo také dieťa môže jesť. Ďakujem za každú cennú radu 😀

zvedavamt
8. apr 2012

Ano, je to tak cukor je hlavnou potravou kvasiniek.
Silným antikvasinkovým zázrakom je cesnak, vďaka svojej látke alicín. Konzumáciou jedného posekaného strúčika denne možno kvasinkovú infekciu úplne potlačiť. Vitamín C nesmieme obísť takmer pri žiadnom ochorení. Potrebujeme ho najmä pri prevencii pred chrípkou a následne k rýchlemu uzdraveniu. Aj pri kvasinkovej infekcii, keďže je občas spôsobená oslabenou imunitou, je tento vitamín prepotrebný a nemal by teda chýbať v žiadnom zdravom tele.

Stravu zamerajte na konzumáciu zeleniny, zemiakov, špenátu, rýb, sóje, strukovín, vajec, citrusových plodov - iked aj v nich je cukor. Pozor aj na med, sladke pecivo, všetko ovocie a džusy.
Dobré je celkovo znížiť prekyslenie organizmu - lebo prave v kyslom prostredi sa kvasinky množia najviac.
Pomaha čaj /olej,kvapky/ z Oregana / dobra mysel/ tu mozu aj deti, je len trošku silnejšia od materinej dušky.
Nam vyrazne pomahaju zelene potraviny od GW, dcerka sa občas precukruje , tak preventivne papa zelene kazdy den a po sladkom viac.
Biela muka sa dá nahradit tmavou-celozrnnou, len pozor na prifarbene pecivo.
Celkovo plati vždy zjesť denne viac zeleniny ako ovocia, potom nehrozi prekyslenie zo stravy.
Namiesto cukru su dobre a velmi vhodne pre deti rôzne slady- my mame ryžovy a kukuričny - aj na dosladenie čajiku. A hlavne pit dost tekutin. Nie je nič horšie ako ked vidim u 3r deti kyslu hustu krv s kvasinkami a odpadom.
Doporučujem navštiviť predajňu zdravej vyživy, tam určite ochotne poradia nahrady bežnej stravy.

xlucia
8. nov 2012

na toto velmi dobre pomaha caj La pacho. ten cisti od kvasiniek cely organizmus. a mozu ho aj deti v rozumnom mnozstve

snehurka30
9. sep 2014

Mamicky ako ste sa popasovali stou stravou zabralo to aj tie caje co tu pisete dnes mojmu malemu tiez nasli v stolici kvasinky ☹

nutrimas
10. sep 2014

@snehurka30 - Ako pise andreah25 v uvodnom prispevku, protikvasinkova dieta nespociva len v obmedzeni sladkosti a bieleho cukru. Rozmnnozovanie kvasiniek podporuje aj konzumacia mlieka, mliecnych vyrobkov a bielej muky. Najidealnejsie by bolo ich uplne vysadit. Ako alernativu namiesto mlieka odporucame rastlinne mlieka (ryzove, pohankove, kokosove, makove, atd.), ktr. si mozete urobit aj doma z orechov, semien a pod.
Ak sa obavate nedostatku vapnika, tak Vas upokojime - ovela viac vapnika ako v mlieku je ho napr. v maku, mandliach. Koncentr. forma je makovy alebo mandlovy olej, doporucuje sa uzivat dlhodobo, mozu ho bez obav aj deti - 1KL rano a vecer, u deti 1/2 davky.
Vybornou nahradou cukru je stevia alebo brezovy cukor, ktr. ma nizky GI7, je vhodny aj pre deti, tehotne mamicky a diabetikov. Dolezite je, ze NEPREKYSLUJE organizmus, teda netvori zivnu podu pre kvasinky. Odporuca sa vseobecne konzumovat prave pri problemoch s mykozami, kandidozami. Nereaguje s kvasinkami, teda ho nemozno pouzit do kysnuteho cesta, inac ho mozete bezne pouzivat ako klasicky cukor.
Ostatne aj ohladom stravy uz bolo spomenute vyssie - dolezita zasada je, aby v jedalnicku bola prevaha viac zasaditej stravy.
Do pozornosti by sme dali taktiez na podporu ocisty, najmä pecene - bodliakovy olej, zo zelenych potravin chlorellu, ktr. mozete kominovat so zelenym jacmenom - pomozu ocistit telo od nanosov toxinov a nastartuju metabolizmus, upravia pH vnutorneho prostredia.
V pripade zaujmu o viac info nas nevahajte kontaktovat, profesionalne sa venujeme aj vyzivovemu poradenstvu, v nasej ponuke na eshope najdete okrem spominaneho aj pestry vyber zdravej vyzivy, jej doplnkov, prirodnej a bio kozmetiky, ekodrogerie. Budeme radi, ak Vam mozeme akymkolvek sposobom pomoct.

blue99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januus
9. jan 2015

baby, vlastna skusenost - ja som mala zistene kvasinky v stolici, dr. mi dala antb. Fungalon 2x8tbl balenie. mala som to na 16 dní + probiotiká nejaké, ale nie hociaké, no musí to všetko predpísať dr. + upravená strava = 2-3dni po dobratí antibiotík som dala opäť vzorku stolice na rozbor a dnes mám výsledky = sú negatívne! žiadne zlé kvasinky už nemám 🙂 dr. mi dala papierik s potravinami ktoré musím vylúčiť úplne. síce na intternete som potom pozerala, a ľudia a články ma tu vystrašili, že nesmiem ani ovocie, dokonca som našla že ani mäso, ani celozrné pečino.. ale držala som sa stravy podla mojej doktorky, že veď uvidíme. a zabralo to, takže rada sa s vami podelím o info., ale baby, vážne to dodržiavať, nie že "veď kúsok ma nezabije..", je tisíc ďalších jedál, ktoré jesť môžete, tak na tie sa treba zamerať a nie fňukať, že "a čo mám jesť?! nič nemožem jesť.."
takže tu sú potraviny, ktoré treba ÚPLNE vylúčiť:
-pivo, alkohol, káva, víno
-ocot
-plesňové syry, Niva, huby
- zavarániny (kompóty), nakladaná zelenina (napr. nakladaná kapusta atď)
- biele pečivo a žiadne výrobky, ktoré obsahuje droždie (čítať na obaloch, príp. každý dobrý obchod má pri pečive niekde vyvesený zoznam zložiek daného pečiva, alebo sa treba pýtať predavačky)
-"bielu" cestovinu, "biele" špagety, rezanky, halušky (všetko vymeńte za celozrné)
-zákusky, koláče, keksy a pod.
-údeniny
- syntetické vitamíny (tzn. napr. vitamín C v tablete, ako je Celaskon, Cetebe, nejakí hlúpi Marťakovia, ako ich moja dr. nazvala.. verte či nie, aj bez umelých vitamínov neochoriete ;) trošku viac zeleninky a ste zdraví ako ryba..a chorobe sa neuchránite aj keby zjete 10tbl denne C, raz-2x do roka proste človek musí ochorieť..)
-mlieko (mliečne výrobky ako jogurty, tvaroh, cottage, acidko, kefir a podobne, všetky môžete)
-oriešky, arašidové maslo
-sladené vody
-olivy
-sójová omáčka (ani tú "kvapku" do mäska, "veď to len kvapka" - nie!!)
-umelé rastlinné tuky (napr. šľahačka!) a nevedela som čo všetko tam patrí, tak som obmedzila tie bežné masla, ako je Veto, Flora, Rama alebo neviem aké jete
-->tzn. polievky bez záprašky (ani nespoznáte rozdiel), omáčky s múkou a maslom tiež nepotrebujete, zemiakovú kašu s kvalitným živočíšnym maslom, a tak 🙂
avšak aj keď už dnes mám výsledky na kvasinky dobré, v tejto strave mi dr. odporúčila pokračovať 3 týždne a potom postupne môžem pridávať aj tieto "zakázané" potraviny... to že nemám kvasinky dnes, neznamená, že sa nemôžu vrátiť ak hneď vypijem pohár mlieka, dám si hrsť orieškov, na raňajky biely rožok, na desiatu croissant a na obed knedľu 😉 pekne postupne, žalúdok by to nezvládol - moja druhá skúenosť,
"nevydržala" som to a už keď som odovzdala vzorku na rozbor, tak po 2a pol týždni som si povedala, že veď môžem si dať keks - rovno Snickers som zožrala!! - celé zle, tak ma rozbolelo brucho, že som si myslela, že odpadnem a prosila som Boha, nech to prejde a sľúbila som, že už to nikdy nesparvím (nezjem niečo čo viem že mi uškodí)... dostala som hnačku a zvíjala som sa od bolesti.. žalúdok to ešte nezvládol.. takže preto treba v tom vytrvať, a ísť na to teraz postupne.. ja už to nechcem zažiť znova, takže som plne odhodlaná pokračovať 😉

kika0123viv
13. feb 2016

Zdravím prosím vás moja 18mesačná dcerka ma pleseň v črevach viete mi niekto pomôcť? Je tí niečo vážne koľko trvá liečba? Pretože by sme sa chceli vrátiť do zahraničia kde mam prácu dik.

katrin21
13. feb 2016

na taketo nieco je skvely OREGANOVY OLEJ, ale treba si kupit tobolky v lekarni, nemaju v kazdej, treba pohladat a do toho nakvapkat a prehltnut, aby sa nedrazdila sliznica pažeraka, lebo oreg. olej stipe...
je to velmi ucinne, ale samozrejme, treba aj prisnu BEZSACHARIDOVU dietu este k tomu.. cize len zelenina, vyvary, bielkoviny .. ziadne muky, cukry, zemiaky a ryza na nejaky cas... da sa to chvilu vydržať...
No a samozrejme, pridat probiotika, alebo kvasinky sa premnozia jednak pri zlej strave, ale aj preto, lebo tie spravne bakterie chybaju.. a narusi sa rovnovaha..

mona1981
12. sep 2016

@nutrimas ahoj...my máme problémy už vyše roka kvasinky na črevách máme uzliny ..a slezina ktorá sa zväčšuje..teraz má 9 cm..malého mám stále chorého..soplik,kasel..boli sme alergický na kravsku bielkovinu tak sme dodržiavali dietu...teraz znovu máme problémy..Lekárka nerobí nič a už neviem čo mám dalej robiť.

larina2
1. apr 2017

@januus
Dobry den mojej dcerke 3,5 rok nasli plesen v stolicy a ma sa stravovat tak ako pise aj vy. Chcem sa spitat ze ake maslo jej mam kupit ked memoze tote co ste pisali vy. A este jednu otasku mam ci moze mliecne veci? Napriklad smotanu na slahanie jej mozem dat do omacky? Prosim vas poradte mi dakujem

mona1981
1. apr 2017

Dobrý deň,
Ja som maslo kupovala L mínus a všetky výrobky bez laktózy ešte tak isto mlieko mandľové, ryžové na striedačku...Sójové nie...Vynechala som všetko čo obsahuje droždie a nahradila kvaskovy chlebom..Jogurty bez cukru biele ...Žiadna čokoláda žiadne cukríky,sladkosti...Cukor stevia,xylitol...Čokoláda ktorá obsahuje stéviu a je hôrka...Smotanu som nepouzivala iba mlieko a zahustila som čirokovou múkou...Múku som používala ryzovu,pohánkovú,špaldovú...Na pitie čistá voda a župane čaje ovocné bez cukru

martuska2
18. jún 2019

Uff dcerka 2,5 rocna na premnozenu candidu v syolici, citam co treba vylucit ale ona umrie..ajvtak malo zje zachrana su cestoviny a pecivo. Mlieja pije hodne na zaspanie. Neviem co mam robit , ona ine nepapa. Gastro dr vravela kym nema problemy nemam riesit, len by som jej chcela pomoct. Sama som mala dlho problem s vag.infekciou a ta strava bola pre mna nemozna kedze ja zeleninu nejem. A dcera pijecriedene dzusy s vodou..

avlv
7. feb 2020

@martuska2 Prosím vás stará téma ale zaujímalo by ma ako ste dopadli? Moja 5 ročná má tiež premnožené kvasinky v stolici. Dosť ťažko sa jej vysvetľuje,že nemôže hocičo jesť. Doma sa to ešte dá ustriehnuť ale v škôlke musí jesť to čo ostatní.
Zbavili ste sa kvasiniek?

zabka1000
1. dec 2020

@avlv ahoj,aj mojej malej ,tiež 5 rocnej práve zistili kvasinky v stolici, prosím,ak máš nejaké rady,napíš mi Ip,lebo tu sa asi nedá pridať viac príspevkov ☹️ nám dr. len odporučila menej sladkého a biele jogurty a zakysanky...a to mi nemá rada

maajuska
29. jan 2021

Zdravím vás,viem,že je to už veľmi dávno,ale ako ste sa vysporiadali s tými kvasinkami,čo vám zabralo a nevrátilo sa vám to?
Ďakujem za odpoveď.

martina8995
30. máj 2023

@andreah25 pekny den. Preslo dost rokov ale mozno budete pamatat na rady 🙂 prosiiiim pekbe som zufala dcerka 2,5 roka kvasinky v stoluci vo vyteroch jej to zacalo po ockovani a UM ....zistila sa mierna alergia na mlieko vajce dodrzujeme a kvasiky ma stale dokonca aj ekzem. Ake pecivo chlueb prosim ste davali vtedy Vasmu dietatku?

martina8995
30. máj 2023

@zvedavamt prosim pekne moze tmavu celozrnnu muku- psenicnu ci spaldu? aj 2,5 rocne dieta s kvasinkami? A mam skusit z toho piecť chlieb s drozdim? Kvaskovat mi nejde ☹ ake pecivo mohla Vasa dcerka? Dobru mysel moze od 2,5 roka cajik?

martina8995
30. máj 2023

@mona1981 Prosim vas a ten kvaskovy chlebik bol a napriek zakazu bielej muky psenicnorazny? Klasicky? Alebo kvaskovy iba spaldovy musela papat? Dom zufala este aj ekzem neviem kvaskovy z akej muky

martina8995
1. sep 2023

@kika0123viv pekny vecer upravili sa Vasej dcerke tie kvasinky vtedy alebo ako je na tom dnes prosim riesim to iste s dcerkou

zvedavamt
16. nov 2023

@martina8995 momentálne po prečítaní knihy Život bez pšenice (na ulozto v pdf) uprednostňujem chlieb ražny, Marusja.
Deťom na trávenie radšej čaj zo sladkého drievka no slabý,alebo materina dúška, oregano je dosť silné. Určite umeocot, pit vo vode, naj do polievky, na čerstvý šalát, do pomazánky ... stiahne chuť na sladké a znižuje kvasne procesy v tele.