Ako liečiť kašeľ u detí?

nikusssik
23. mar 2015

Ahojte,dcerka ma 2roky a uz 10 dni kašle.Prvé tri dni suchý kašel,potom sa zmenil na vlhký.Samozrejme u kekárky sme boli,dýchanie čiste,soplik a teploty nemá.Skušali sme mucosolvan,teraz solmucol.Kašel je makky,vlhky ale neviem dokedy to s tym solmucolom skusat. Vytery mala negativne,takze atb asi nic nevyriesia.Ako dlho u vas kasel trva? dcerku to chyta aj v noci.Uz neviem co vyskusat,aj cibulovy sirup som prvy tyzden vkuse robila.Poradte nieco.Dakujem 🙂

ruthike
23. mar 2015

Cau, moja mala mava kasel casto ja jej davam -ak je suchy - domaci cibulovy sirup - robim cerstvy kazde dva dni, to rozpusta hlieny. V noci jej davam teply obklad z olivoveho oleja, ale aj mast husacia funguje. Uz ked vykasliava hlieny tak to uz nechavam na prirodu. Este jej davam pit vela repikoveho caju, aj caj z bazy ciernej je dobry. Ja ich osladim medom, maju prijemnu chut. Zvysujem aj davky vitaminu C. Zijem v zahranici a tu ti doktor ziadne sirupy nepredpise, aj v lekarni ti pre deti sirupy nechcu dat velmi, tak to liecim podomacki a zatial okey. Ono to niekedy trva aj tri tyzdne, cibulovy sirup kasel nelieci, len rozpusta hlieny a zvysuje imunitu @nikussik

ruthike
23. mar 2015

Ten zabal na hrudnik z oleja nam velmi dobre zabera, menej ju drazdi na kasel a aj ked sa rozkasle uprostred noci, tak to len prihrejem a sup naspat

nikusssik
autor
23. mar 2015

@ruthike si zlatá, ďakujem...ja s malou chodím aj normálne von, je mi ľúto ju nechať doma, keď kašle vlhko a v postate nie často...tu je pekné počasie...prvé dni sme boli doma, ale už je to desiaty deň, neviem či sa dá dvoj ročné dieťa držať doma toľké dni, keď nemá horúčky...ach dúfam, že keď je kašel vlhký, tak to už pôjde von čoskoro...Ďakujem

spirit16
23. mar 2015

Ked dieta kasle, moze to znamenat vselico. Moze to byt aj reflux, ktory sposobi tiez hlieny, ktore je treba vykaslat. Pokial doktor na nic nevie prist, tak Ti nezostava nic ine, len kasel podporit, aby dieta hlieny vykaslalo.
Dobre su domace cibulove "sirupy" na nete najdes recepty.
Potom su dobre aj caje ktore rozpustaju hlieny a podporuju vykasliavanie.
Pripadne mozes siahnut po kremoch, ktore pomahaju uvolnovat hlieny ako napriklad Tymianovy od Justu. Ked malej natries chrbatik a trosku hrudnik ( nie na srdce) tak Ti bude cela izba voniat do rana a bude sa vam aj lepsie dychat.
A na ten kasel je vyborny Smrekovy sirup - tannen sirup
http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/sirupy...
Na buduci rok si ho mozes urobit aj sama (na nete su recepty), aj ked ten domaci nie je az taky ucinny ako tento.

vroni
23. mar 2015

ja doma robim aj tymianovy sirup (tymian dostat cely rok), tiez pomaha rychlo.

@spirit16, dobra stranka. Ten jedlovy sirup zo smreka u mna vyvolal celkom slusny chechot (ja le dufam, ze produkty danej firmy su kvalitnejsie ako zufalo mizerny preklad)

spirit16
23. mar 2015

@vroni

a coze je na tom take smiesne?

natinecka
23. mar 2015

moj syn kašlal vyše týždňa a vyskúšala som asi 3 druhy kvapiek a sirup...nakoniec som si našla na nete odporúčania na sirup STOP kAŠEĽ a každé hodnotenie bolo kladné, tak s malou dušičkou som ho kúpila a naozaj už po prvom užití som počula že už nekašle v takych intervaloch...je z 5 bylín a posilňuje imunitu...naozaj odporúčam.

spirit16
23. mar 2015

@vroni

Fakt by ma zaujimalo, co Ta tak pobavilo a co je podla Teba ten mizerny preklad.

nikusssik
autor
23. mar 2015

@natinecka
@natinecka pomaha aj na vlhky kasel?lebo mala kasle vlhko,pocut jej v hrdle ze ma hlien a potrebuje to vykaslat...

vroni
23. mar 2015

@spirit16, ze "tannensirup" je sirup z vyhonkov z JEDLE a nie zo smreku.

miruskabubo
23. mar 2015

@nikusssik Ahoj, odkial si? Podla mna je najlepsie kolostrum, hlavne treba zohnat BIO. Poznam firmu ktora ma najkvalitnejsie BIO kolostrum (info o kolostre na http://sk.wikipedia.org/wiki/Mledzivo) Kludne mi napis na miruskabubo@gmail.com

natinecka
24. mar 2015

je to na suchý aj vlhký kašel...

natinecka
24. mar 2015

@nikusssik je to na všetky druhy kašla a plus je na posilnenie imunity...je vhodný pre alergikov, celiatikov a diabetikov a pre tehotné a dojčiace ženy

spirit16
24. mar 2015

@vroni
haha, no ano mas pravdu, tato cast je zabavna a tiez tomu moc nerozumiem. V kazdom pripade sirup proti kaslu sa da robit aj z jedle aj zo smreku 🙂
Napriek tejto nezrovnalosti, su produkty ozaj dobre. Just a Nahrin su na trhu desatrocia ma tradiciu a historiu.
Dostala som sa k nim cez sestru, ktora ma tri deti a zopar rokov kupovala od kolegyne Just na riesenie "prevadzkovych problemov" svojich deti. Kedze sestra vobec nie je na taketo veci, tak ma to zaujalo, lebo produkty stale ospevovala.
Nakoniec som sa do nich zblaznila aj ja a kedze sestra sa zaregistrovat nechcela, tak som to urobila ja. A zblaznena som do nich stale.
Do ich nadhernej vone a do toho, co sa s nimi da riesit 🙂

vroni
24. mar 2015

@spirit16, o smrekovom sirupe som este nepocula a to svokra robievala nie len jedlovy sirup proti kaslu ale aj jedlovy med (mnam!!!) - bol vynikajuci proti kaslu aj proti horucke. Recept mam, chybaju mi jedle...
Pobavilo ma len, ze firma, ktora si evidentne zaklada na vysokej kvalite svojich vyrobkov si neustrazi preklad, ale to je moj tik, ze ma zle preklady vytacaju...

spirit16
24. mar 2015

@vroni
Nasa mama robila ten sirup zo smreku (jedine, ze by to bola jedla a nepoznala to haha)
No v kazdom pripade bol vyborny.

spirit16
27. mar 2015

Inspiracia 🙂
Sirup si mozete kupit, alebo aj vyrobit doma

http://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada...

katka1981
27. mar 2015

@nikusssik, u nas dobre zabera skorocelovy sirup

spirit16
27. mar 2015

Ano skorocelovy od Mullera vie tiez dobre zabrat, da sa zacat tym a ked nepomoze, tak vyskusat ine.