Ako na bolesť po pretiahnutí predkožky a čo robiť?

ivetkatka197808
20. júl 2012

Prosim o co najrychlejsiu radu, dnes sme boli u urologa s 18 mesacnym syncekom, ktory mu stiahol predkozku, kedze mu nesla stiahnut a kazal nam vecer po kupani, ju stiahnut a odstranit vsetku nahromadenu smegmu , co tam ma a vratit pekne spat., neveim preco to neurobil on, povedal, ze to nechce robit na sucho...a povedal, ze neosetrovat zo ziadnymi mastickami len kamilkove obklady...Teraz nam maly stale pri cikani vrieska a vyteka mu krv, a ja vobec neviem ako mu vecer dokazeme pretiahnut predkozku a odstranit tu smegmu, nie je na to nejaka masticka , ktoru mozem ist kupit do lekarne na nejake znecitlivenie , aby sme mu vecer dokazali pretiahnut predkozku a umyt tu smegmu, lebo vobec neviem ,ci sa nam to takto podari...prosim o co najrychlejsie rady diky...

elbe
20. júl 2012

@ivetkatka197808 ahoj, aj my to máme za sebou a bol to masaker. Jednoducho sa priprav, že budete musieť predkožku preťahovať aspoň raz denne, je to veľmi bolestivé a malý bude vyvádzať. Nám dal doktor mastičku, ktorou sme mu to po pretiahnutí a vyčistení natreli, aby sa to neprilepilo späť. Robil mu to známy, a tú mastičku nám dal po známosti, ani si nepamätám, ako sa volala. Pozor, ak sa na to vykašlete, predkožka sa môže prilepiť a budete musieť všetko absolvovať znovu. Inak pomôže, ked dáte malého vycikať do vane, vo vode to tak nebude bolieť. My sme sa trápili pár dní, potom sa to zahojilo. Ale to preťahovanie a čistenie je hrozné...nechcem na to ani myslieť....držím palce, aby ste to dobre zvládli.

katkas1
20. júl 2012

mozes mu dat akukolvek masticku, kalciovu, framykoin, proste hociaku.aspon tak to tvrdi moja dr, aj ocnu, proste aku mas doma, tam ide len o to premastovanie a vsetky tieto maste su aj na zapal

sashabb
20. júl 2012

@ivetkatka197808 veľká preveľká chyba, že si tam s ním išla. Ešte je veľmi malý! a to že mu "vyteká krv" je ešte horšie. Zbytočná trauma pre dieťa, a zbytočné problémy do budúcnosti, keďže mu to Dr. natrhol ! Teraz sa mu môžu robiť zrasty a len potom budu problémy so sťahovaním.
Odporúčam túto diskusiu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/problem-so-stahovanim-predkozky/ a rady hajanky

strawberry17
20. júl 2012

to sa nesmie nasilu pretahovat 😖 ja vzdy upozornujem lekarov dopredu ze si to nezelam, aby ich to ani nenapadlo 🙄 ale je pravda ze kazdy lekar ma na to iny nazor

svenka
20. júl 2012

@ivetkatka197808 my sme to malemu po pretiahnuti natierali framykoinom (tak nam to povedali v nemocke, kde mu to robili), a nechaj maleho vecer dlhsie vo vodicke, lepsie mu to pojde pretiahnut... ale priprav sa, ze to bude "boj"... u nas to trvalo dva tyzdne co nam maly nechcel dovolit co i len dotknut sa pipika, nie to este pretiahnut... a to mu pritom robili v celkovej narkoze, takze ho to nebolelo, ale doma to bolo narocne... drzim prsty 🙂

lutia
20. júl 2012

my sme boli tiez na tomto zakroku a on nam tu nahromadenu segmu dal prec a povedal a tak sme aj spravili - prvy vecer sme ho len kupali v repiku a potom 4-5 dni rano aj vecer sme robili kupele a pretahovali mu ho vo vode a potom este som mu to kremovala framykoin mastickou....a v 4den bolo uz vse oki, co sa tyka placu tak to bolo v ten prvy den strasne a druhy uz troska lepsie a ostatne dni uz pekne mohol cikat bez bolesti
co sa tyka krvy - on to mal len cele cervene, opuchnute ale krv nam netiekla
a teraz pri kupeli mu ho vo vode pretiahnem a je vse oki len dufam ze sa nam to neprilepi....

lutia
20. júl 2012

@sashabb preco pises ze prevelka chyba, toto rozhodnutie je na kazdom rodicovi, jedny sa rozhodnuti tak druhy onak, nikde nie je zarucene ze sa mu to nemoze zhorsit vekom alebo sa to len napravi...to nevie nik a preto nie je jasne a zretelne dane ze toto je spravne a takto to je...oni uz to spravili a potrebuje pomoc ako najlepsie pomoct synovi

sashabb
20. júl 2012

@lutia keby si mala o tom niečo naštudované tak budeš písať opak. No ako čítam, urobili ste to isté svojmu dieťaťu tak sa ani nečudujem, že takto reaguješ ... ako nič v zlom 🤐 nemienim sa s nikým hádať, ale na danú vec mám svôj názor - taktiež skusenosť ,písala som ho aj pár-krát do danej diskusie tak sa viac nebudem vyjadrovať....

ivetkatka197808
autor
20. júl 2012

Diky za rady,ja viem,kazdy ma iny nazor, ja som len velmi potrebovala poradit, pretoze maly vrieskal ked cikal a potom chcel byt na rukach , poobede som mu 2x urobila repikovy kupel a teraz vecer zas, a nechala som ho behat bez plienky, dala mu nurofen a bol pokojnejsi, no pretiahnut a precistit sme sa s mm neodvzili, nakolko aj 2 kamosky mi poradili pockat 2 dni kym sa ukludni, vsak ako mi mohol povedat dr, ze pretiahnut mam uz dnes vecer sa cudovali...Inak keby som si ja nastudovala tento clanok Nepriatelia obriezky a nasilneho pretiahnutia predkozky u chlapcov..., tak by som povedala svojej pediatricke ,ze stym nesuhlasim a nesla by som nikde...skoda ,ze som si to skor neprecitala, takto maly trpi...dam vediet ako sme to zvladli, dufam sa nam to podari dobojovat a ked mu po 2-3 dnoch pretiahne mm predkozku ,ze nebude zrastena...inak zatial dakujem...

lutia
22. júl 2012

@sashabb ano spravili a to len z dovodu ze nam to odporucil doktor po kontrole a ja som sa tiez len tazko rohodovala a ako som uz pisala nic neni iste a tu nie je jasne co je naj tak uz mame zatim...premyslala som nad tym ze co ak to bude horsie ked bude mat viac rokov...poznam dva pripady kedy to bolo len horsie ked sa to robilo v starsom veku...a radsej teraz ked si to maly neuvedomuje a uz ani nevie ze nieco sa udialo