Ako pomôcť bábätku, keď má štikútku?

freeda
13. jún 2012

Prosim vas o dobru radu 🙂

aknaj
13. jún 2012

@freeda
Ahoj, moje deti mali štikútku vačšinou vtedy, keď im bolo zima. Takže som ich len dobre zabalila, obliekla a za chvíľu to prešlo.

klincek
13. jún 2012

moje ju mali z prejedenia..nepomohlo nic, len dat napit trosku vody /aj to niekedy nechceli/ a pockat, preslo to o chvilu samo.

abbie
14. jún 2012

Tak so stikutkou sme sa mi veru natrapili az az ... maly ju mal aj 5x denne ☹ , vobec nepomohlo ani ked sme mu dali vodu, proste ho nieco casto drazdilo ...

evka4
14. jún 2012

nasa stikutala vela uz v brusku, ked uz bola na svete, tak stikutala strasne vela a casto. nebolo to ani od prejedenia, ani od zimy, jednoducho stikutala... treba to vydrzat, postupne sa to zredukuje. (nasa mava doteraz tie stikutajuce dni). babatku pomoze, ak ho drzis vo zvislej polohe, ked stikuta, aspon sa mu nevracia hore obsah zaludka.

euka210
14. jún 2012

nas tiez dost stikutal ked bol malicky, ale citala som, ze detom to nevadi ako dospelym, tak sme to neriesili, kedze nepomohlo ani pitie ci teplo. Ako prislo tak aj odislo, maly cloviecik ma este nevyvinute organy. teraz stikuta uz len ked mu je zima.

simsalabim
14. jún 2012

Ja som stikutku nikdy neriesila, ale svokra mi stale hovorila, nech im dam lyzicku citronovej stavy. Tomu som vzdrovovala, kym boli babatka, ale cca od 1,5 roka? som to vyskusala, ked bolo vidno, ze ich ta stikutka obtazuje a trva dlho. Toto funguje okamzite. FAkt som neverila, ale je to tak. Obe deti si doteraz citronovu stavu pri stikutke davaju. starsia - 13rocna si ju dava sama, 6 rocna si ju chodi pytat.
SVokra hovorila, ze tu stavu davala uplne svojim uplne malym babatkam, ale takym drobcom by som to asi nedavala....

henulienka
14. jún 2012

moje deti to trápilo len prvé dva-tri mesiace pravidelne, potom už len sporadicky. Nepomáhalo nič, ani napiť, tak som to neriešila a prešlo to vždy samé

vieruna
14. jún 2012

Tiez viem tak, ze deti maju stikutku, ked im je zima. Cize obliect 🙂

sharlotta
14. jún 2012

Ak dojcis, tak pomaha dojcenie. Nasa tiez stikutala, aj v brusku, no vraj netreba nejak extra riesit...vraj to prejde, a vlastne u nas aj preslo tak do tych 3 mesiacov. 😉

inffinity
14. jún 2012

aj naše malinká často škytala ještě v bříšku a nemyslím si že ji tam byla zima 😀 škytá často i ted ale nepomáhá napít , neřešíme to ale určitě vyzkouším "recept" od @simsalabim díky 😉

ajca123
14. jún 2012

Naše deti maju skitku po tatkovi 🙂)), a u nas len pomáha prsnik 🙂

alicka7
14. jún 2012

Mozno trosku drasticke, nasa mala ked neprestala ani po 20 minutach nosenia čkat, tak som uz nevladala a vlozila som ju do postielky. Ked sa rozplakala, tak ckanie prestalo. Takze nechat rozplakat 😉 .

anjelaa
14. jún 2012

nasa malá to má tiež dosť často, momentálne pomáha, keď jej dám zapiť mliečko, hneď prestane. Tiež si nemyslím, že by to bolo zo zimy, keďže ju často čkalo aj v brušku. ale pozdáva sa mi aj nápad od @simsalabim keď bude staršia vyskúšame, resp. vyskúšam aj na sebe 🙂

fomarik
14. jún 2012

Aj moja velmi často čikutka. Už ked bola v brušku, tak každý den aj 5x čkala. Trvá to doteraz. Ja sa jej dám napiť, alebo teraz, ked je väčšia niečo prehryznuť jej dám...aby urobila velký hlt, to je doležité.

stanislavao
14. jún 2012

stikutka prejde sama od seba.

kris557
14. jún 2012

napiť sa, ale prejde to aj samé 🙂

katarina104
14. jún 2012

vraví sa že to svedčí o zdraví bábätka 😉 ono to prejde veď aj v brušku sa štikútkalo 🙂

hajajanka
14. jún 2012

U nas pomaha, ked jej dam napit, prejde to za chvilocku.

zuzkalenka
14. jún 2012

mojej malej keď sa začne stikutať tak hneď chce piť. Poriadne si dá a hneď jej to prejde 🙂