Ako vyliečiť zápal močových ciest u deti?

kristinka123
21. dec 2011

Baby prosim o radu. S malou sme boli pred mesiacom v nemocnici s vysokymi horuckami a krvavymi hnackami, tie jej hned druhy den ustupili a po 4 dnoch jej z mocu zistili zapal mocovych ciest. Uz nemala nijake priznaky, nikdy ju nepalilo ked cikala.......dali nam Biseptol, poctivo sme ho vybrali, moc nosime do nemocky na kontrolu 2x tyzdenne a stale je tam pozitivny nalez. Nalievam ju brusnicovym dzusom, pije vela vela tekutin, stale je uplne bez priznakov, beha, hra sa, pekne cika, papa, nema horucky....
Doktorka nam nasadzuje dalsie antibiotika.
Mate nejake rady co by mohlo zabrat, popri liekoch? Nejake babske recepty...... za kazdu odpoved velmi velmi dakujem 😉

miroslava2207
21. dec 2011

Ahoj, my sme boli v nemocnici, keď mala malá 3 mesiace, užívali sme 10 dní Zinnat a potom ešte 10 dní biseptol, za 8 mesiacov sme mali zápal znova, preliečené Zinnatom. Odvtedy zatiaľ nič, ale nález (e-coli) sme tiež mali vždy pri každej návšteve nefrologičky, ale krv ani hnis nebol, tak sa to neliečilo. Pred 3 mesiacmi jej doktorka nasadila Uro-waxom - užíva sa 10 dní a 20 dní je pauza a opakuje sa to ešte 2x, no a zrazu nález ukážkový a ťuk ťuk, zatiaľ sme ok. Týmito tabletkami by si mala vytvoriť imunitu voči tým baktériám...tak skúste toto 🙂

kristinka123
autor
23. dec 2011

@miroslava2207 my sme uz tiez lezali ked mala Kika mesiac, vtedy to bolo tiez bez horuciek, hnaciek, ale mala krv v moci, absolutne nezistili z coho, vsetko bolo v poriadku, tak to uzavreli ako podozrenie na zapal moc. ciest, preliecili antibiotikami a sli sme domov, teraz sa to zopakovalo, zase nevedia ci to bol naozaj ten zapal.
Na nefrologiu chodime pravidelne, okrem toho ze sa narodila s rozsirenym jednym kanalikom do neviem coho (uz som aj zabudla) co sa do troch mesiacov ako rastla upravilo, bolo vsetko v poriadku. Mna najviac hneva, ze sa zase objavila ta krv - sice tentoraz v stolici, co mohlo byt aj z hnaciek, no bola tam. A zase nevedia stanovit presnu diagnozu, stale pocuvam len mozno, mozno.
Teraz mame aj my Zinnat uvidim ci to zaberie, dufam, ze sa to zase nevrati.

sartira
14. apr 2012

pokial su to zapaly mocovych ciest,tak su najlepsie brusnice, hygiena, pozor prechladnutia, ziadne bazeny - slana voda je v poriadku, oblicky zatazuje sol, kravske mlieko, tvaroh... vraj by sa to nemalo,ak boli zapalene horne moc.cesty, skuste uroval sirup, vhodny pre deti uz od 6m

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamazem
29. apr 2013

Ak by ste hľadali ešte ďalšiu alernatívu, odporúčam produkty zostavené na základe čínskej tradičnej medicíny.

RENOL vnútorne, môžu deti od 3 rokov: Pôsobí preventívne a liečebne pri zápaloch močového mechúra a močových ciest, pri ťažkostiach s močením, ochorení obličiek, pri tvorbe obličkových kameňov a niektorých chronických gynekologických problémov (zápal krčka maternice a pošvy). V detstve pôsobí okrem iného proti nočnému pomočovaniu.

ARTRIN krém zvonku potierať oblasť panvy (okolo močového mechúra a zozadu v mieste obličiek): pozitívne pôsobí pri problémoch s obličkami aj močovým mechúrom.

V ponuke máme aj tinktúru z brusníc: Púčiková tinktúra BRUSNICA priaznivo pomáha pri zápaloch močového systému, znižuje bolesť a pôsobí protizápalovo. Je vhodné užívať ju aj preventívne pri chronických zápaloch močových ciest. Pozitívne pôsobí pri ľahkej inkontinencii.
Pri použití pre malé deti a tehotné treba nakvapkať príslušnú dávku do teplej vody alebo čaju, aby sa vyparil alkohol. Následne môžu užívať.

Nájdete na webe mamazem.
Skoré uzdravenie.
Viera

ivon_kiki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lmalnasiova
31. máj 2013

my mame momentalne zapal mocovych ciest a obliciek, beriem antibiotika unasyn, ktomu urinal sirup..mame vysoke horucky ale treti den nam už ustupuju,moc sa zlepsuje, pijeme urologicky caj a ostali sme doma neboli sme hospitalizovany.. takze takto sa liecime my

balintova1
21. feb 2014

Dobry den poprosila by som o radu moja cera ked mala 2 mesiace dostala vysoke horucky a zapal mocovych ciest liecili sme sa v nemocnici boli sme na infuzioch a na antibiotikach.Doma sme brali biseptol zinat suprax uroval sirup kupila som je dezifekcne detske mydlo nic nepomaha stale lezime v nemocnici uz to bude 2 roky a kezdy mesiac sa nam to opakuje iz neviem co mam z nou robit a kde z nou mam ist a aj v presove sme boli na cistografii a nic jej nezostili dakujem

laskamoja123
21. feb 2014

ahojte najlepsia je prevencia moja maala hned ked pociti dme aloe a thermocaj je po probleme, varim jej ho aj preventivne a mame pokoj, kto ma záujem poradim

lidka06
27. mar 2014

zeny dlhodobo moja dcera ma imc davame D manosu a ja vam vravim s manosou mate po probleme s ecolli !!!!!! Je to super vec a naviac priprodny produkt aj na uzivanie dlhodobo.A to rovnako pre dieta ako aj pre vas zeny, Ak niekto chce viac napiste ja s imc bojujem u dcerky dlho jedine co pomohlo je d manosa samozrejme boli sme aj na rozsireni uretry.

kubikmatulik
29. mar 2014

@lidka06 dobry vecer a co je to ta manosa a maly ste casto infekty moj ma 9 a jednu oblicku az do minuleho roka bez infek ty u m.c . Ale teraz to mal po pol roku zas cize druhy krat tiez by som chcela radu aka prevencia je dobra dakujem 😢

lidka06
29. mar 2014

@kubikmatulik moja dcera ma trvalo ecolli takze ma bakteriuriu 10/6 a preto neustale zapaly mocoveho mechura my sme zapal obliciek nemali nikdy nastastie ona ma oblickovy reflux v poriadku D manosa je cisty prirodny cukor a posobi tak ze zabranuje uchytavaniu ecolli na steny v mocovom mechuri a preto nesposobuju zapal ale odchadzaju s mocom samozrejme pitny rezim musi byt aspon 1 l vody denne. My sme mali v sedimente stabilne leukocyty a zapal mechura. Potom som sa dostala k tomuto vyrobku a my sme uz trvalo na D manoze rok denne bere jednu tabletu s obsahom aspon 400 mg manosy a hoci ma ecolli nadalej v moci nesposobuju jej zapali a odchadzaju pretoze sa jej neuchytavaju na sliznicu mechura len vdaka manoze. Manosa je jedinecna v tomto a nic ine vlkastne na to ani neni. Brusnice tie mozme my zahodit do kosa. Uroval manosa je vlastne brusnica s manosou lenze uroval je vyrobeny tak ze jedna tableta obsahuje 100 mg manosy a to je strasne malo my sme ich museli zjest denne 5 tabliet a to sa mi nepacilo tolko tabliet denne ( ale hlavne kolko penayi som za to dala to bola hroza ) hladala som preto iny vyrobok a nasla som D MANOZU s propolisom je vynikajuca a mozem povedat ze ju len malo ludi pozna. D manoza s propolisom ma obsah manosy v jednej tablete 400 mg tak mame kazdy den iba jednu a staci to, nevyliecila lenze iba vdaka nej nemame zapaly. Moja dcera ma 7 rokov a chceli ju dat TRVALO NA ANTIBIOTIKA !!!! Pomohlo a odporucam kazdemu za pokus to stoji ale treba brat denne a dlhodobo. Pridavam link ako to vyzera. V lekarnach to inak malokde poznaju pre informaciu, ja som si to musela objednat a objednavam doteraz. Najnovsie som kupila D MANOSU 450 mg od firmy NOW z USA ta je cista bez akehokolvek pridavku. Pridavam link na I Herb na obrazku je ale 500 mg manosa. - http://www.iherb.com/Now-Foods-D-Mannose-500-mg...
Tu s propolisom v nasich lekarnach
http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy...

darzneba
30. mar 2014

@lidka06 dskujem za prispevok, mama ma opakovane e coli uz roky, nikto jej nic nezistil, vzdy dostane antibiotika, ale ked sa postavi k rure varit a rura je tepla ( vlastne ked je teplesie) vzdy sa jej asi rozmnozia znova, lebo jej to stale zacne znovu. Uz je zufala , nevioe co stym ma robit. Dakujem za informacie, pokusim sa jej toto poradit

kubikmatulik
31. mar 2014

@lidka06 a môžu to aj obličky ked ma jednu a čo je to ta ecoly to je tá baktéria čo spôsobuje zapal dakujem , inak som rada lekary nič neporadia len dajte pozor aby toto aby tamto ale ustrazte ho ked je v škole. A vaša malá neuziva atb. Len tu manosu ?

lidka06
31. mar 2014

Môže aj s jednou oblickou a moja dcéra vyše roka v kuse atb zúfalá som bola, obrovske problémy boli kým nenabehla na tento malý zázrak už má iba manosu, práve s problémom ako máte vy sa to užíva aj ženy s častými zapalmi imc máme odskúšane celá rodina hlavne zeny a dokonca aj s žena u nás s cukrovkou manosa nezvyšuje hladinu cukru a je absolútne bezpečná je super jediná dobrá vec na trhu všetkým doporučujem pomáha a je možné ju stále denne užívať je bezpečná.
@kubikmatulik

kubikmatulik
31. mar 2014

@lidka06 a este otázku na tom liku na tu manosu z Ameriky tusim ste sa ako dostala ste nekakou zástupkyňou tejto firmi či vam niekto odporučil mate ju overenu ? Myslím tak u svojej lekrky čo vám na to povedala určite by som si jj kupila len dufam ze to je kvalitne ked to je z takej krajiny dalekej. A ta davka stačí nie je to veľa na dieťa ? Dakujem

emma_932
31. mar 2014

@kristinka123 ja som mala minuly rok zapal mocovych ciest 11 x, bola som prakticky nonstop na antibiotikach. pomohli mi kvapky citricidal, no neviem, ci to mozu brat aj male deticky... + poznamka: ja to objednavam z CR, u nas dostat len nejaku slabu riedenu formu...
potom homeopatia... najlepsie je poradit sa s homeopatom alebo v homeo lekarni /ak ste z BA, skus vicky wall na riazanskej/ ale na zapal moc. ciest su tieto homeopaika:
Cantharis 5 alebo 9 CH /5 guliciek 4 - 5 x denne/
Equisetum hiemale 5 alebo 9 CH /5 guliciek po kazdom moceni/
este mozete skusit aloe vera gel s brusnicami od forever living..

emma_932
31. mar 2014

@kristinka123 takze citricidal kvapky mozu aj deticky, mne osobne tie kvapky pomohli najviac, okdedy ich beriem mam pokoj /klop-klop/
este ma napadlo, pri castych zapaloch zvyknu robit uretrotomiu, je to neprijemne, ale vacsinou to zaberie.....

lidka06
31. mar 2014

My citricidal nemôžme máme alergiu na citrusy takže manosa je IN! Manosa je však len a priamo na INC. Doporučujem stále.

lidka06
31. mar 2014

@kubikmatulik manosu z USA berieme už dlhšie je lepšia ako manosa s propolisom pretože je čistá presne tu na ktorú som dala link a bez problémov môžete aj 500 mg tabletu my bereme tak. V akútnom stave kľudne jednu ráno a jednu večer opakujem neukladá sa v tele odchádza mocom inak s citricidalom treba u deti opatrnejšie ak máte možnosť určite si kúpte tu z USA je výborná a čistá, áno konzultujem s jednou z najlepších nefrologiciek na slovensku práve ona ma uistila v manoze a naviac mám v rodine výbornú biochemicku ktorá rovnako s týmto produktom pracovala a skúmali ho v labaku neni o čom skutočne nebyť tohto produktu ja neviem kde sa dostaneme.

kubikmatulik
31. mar 2014

@lidka06 ste zlata dakujem pekne urcite si ju ojednam dufam ze to neako prelozim teraz ju nemajú ak som to spravne preložila a este odporúčajú aj výťažok s kapucinky ta je na oblicky tak to skusim skombinovať vela zdravia celej rodinke a aj požehnania treba nám všetko este raz ďakujem

lidka06
31. mar 2014

Áno aj kapucinku máme pomáha!
@kubikmatulik

0silvia0
31. mar 2014

@kristinka123 môjmu synovi pri zápale močových ciest pomohlo spávať na ovčom rúne, veľmi sa mu polepšilo 🙂

22betka22
31. máj 2014

Zrovna včera sme sa rozprávali náš babský krúžok o rôznych chorobách a problémoch. Prišla reč aj na zápal a jedna známa hovorila, že malému podávala uroval megabrusinkový sirup. Vraj jej dosť pomáhal pri liečbe. Máte s ním niekto skúsenosti? Pretože bola len jedna, tak by sa zišlo určite viac referencii a skúseností 🙂

betka999
30. jún 2014

ja som mavala zapaly casto.najprv som skusala rozne pripravky ale stale sa mi to vracalo. nakoniec som vela o tom citala viem ze su vyborne na to brusnice.. len nie su lahko zohnatelne.. ako nahradu mi lekar sam odporucil cranberry vulm.. musim si zaklopat velmi rychlo mi to pomohlo a stav sa mi zlepsil.. chvallabohu od vtedy sa mi zapal uz ani nevratil..moja dcerka mala tiez ako mala zapaly. ale vtedy sa to riesilo skor roznymi cajmi. obkladmi..

kubikmatulik
2. júl 2014

a kde kupuješ cranbery vulm

ukulela
2. júl 2014

my zavarame brusnicovy kompot. brusnicovemu dzusu z obchodu neverim, tam je asi viac jablk ako brusnic. kompot mam isty - a ked zacitim problem, lup ho maly poharik do seba a vecer je po probleme ... overene po x kurach, atb a navstevach lekara, nic ine mi nezabera.

mous
6. aug 2014

dobry den.moja 5roč.dcerka mava opakovane zapaly moč.ciest.boli sme aj na sone obličiek a tam povedali ze to bude močovej rure.davam jej aj preventivne urinal aj všetko čo obsahuje brusnice no aj tak sa nam to vracia.pije aj vela tekutin.nepoznate niekto este niečo čo by mohlo zabrat dakujem
Včera o 14:15 • Odpovedz • Pošli IP •

trgypadl
6. aug 2014

@mous skuste urovaxomale je na predpis