Bolesť bruška okolo pupka u 9 ročnej dcéry

lienka113
15. mar 2012

Ahojte dievcence,maminy,
mam takyto problem..moja dcera(9) uz asi 2 roky sa v kuse stazuje na bolest bruska okolo pupka,strasne malo papava,doslova ju nutime jest..v skole obedy zostavaju tamer cele,doma neje a vecer by hadam ani nevecerala,keby sme ju nenutili..viackrat sme boli s malou u lekarky,no odbila nas,ze mala ma vahu podla tabulky,nie je chuda,ani tucna,je akurat a nemame ju nutit k jedlu,ked bude hladna sa naje....ma asi dve oblubene veci,ktore zje a ostatne ledva ochutna aj to musi byt niekto z nas rodicov pobliz a sledovat a nutit ju..ak si myslite,ze problem je v sladkostiach..tak aj tie nam nosi z desiatej domov a doma mame tiez zauzivany system,kedy sa smie sladkost..stane sa,ze zje aj desiatu aj obed,ale to musi byt jeden z tych zazracnych dni...pobehali sme chirurgiu-negat.,urol.negat,detsky gyn. potvrdil,ze cochvila bude menzes,ale podla mna to zase nema ziadnu suvislost s tym nechutenstvom a stalou bolestou v okoli pupka..okrem toho mame aj tmave kruhy pod ocami..teraz jej idu robit krvne testy ...moze to byt celiakia?(dnes idem do lekarne po test celiakia,uvidime),moze to byt zapal nejaky?helicobacter?budem rada za akykolvek prispevok,radu..budem rada ak mi napise nejaka mamina,ktora ma podobny pripad alebo sa s tym uz stretla..prosim poradte,pomozte,sme zufali...dakujeme

kvojtanikova
15. mar 2012

@lienka113 mne to na prvy pohlad evokuje nejake parazity - pasomnica/mrle/hlisty/skrkavka... viem ze tieto sa prejavuju aj inymi priznakmi ako je svrbenie, atd., ale mozu byt aj takto "schovane". Neviem ako sa to zistuje (okrem odberu stolice), mozno z krvi alebo co.

lienka113
autor
15. mar 2012

stolicu uz vysetrovali-negat.

gabiso
18. mar 2012

Ahoj, aj my máme ten istý problém, len s malými odlišnosťami. Moja dcéra má 10 a je obézna. Nič normálne nezje, myslím to čo by mala zeleninu, mäso, kapustu, atď. Ona je dosť múčne a to by nemala! Bola v nemocnici tiež jej robili všetky vyšetrenia a všetko negat. Dr. mi povedala aby som ju objednala ku psychologičke, že ona si myslí že je to psychické. A dnes mi kámoška povedala že takéto následky a príznaky môžu byť aj z premnožených parazitov. Aj moja dcéra ich mala negat. ale idem jej dať robiť viac vzoriek za sebou. Nie vždy su tie parzity v tých prvých troch čo robievajú, ževraj ich treba spraviť viac. Držím palce.

lubina
18. mar 2012

Bolest okolo pupka sposobuju mrle ale aj ine parazity. Ani nasa starsia dcera nechce normalne jest a nakoniec jej zistili mrle. Dr jej predpisala take tabletky, da sa jedna a o 4 tyzdne dalsia. Tak sa zabezpeci, ze sa zahubia aj uz tie zive mrle a aj tie co sa vyliahnu z vajicok. Ja by som urcite ziadala Dr. o taketo vysetrenie. Stolica sa tiez robi test viackrat, aby sa zistila ich pritomnost v tele dietata.

ivuska6
21. mar 2012

@lienka113 neviem ci by to mohlo byt aj u deti ale ja som mala bolesti nad pupkom presne a ked som sla na gastro tak mi zistili vred dvanastnikovy tam je dvanastnik nad pupkom a mala som aj helikobaktera.

richardcs
21. mar 2012

dobry den,chronická bolest brucha je dost zlozita na diferenciálnu diagnozu,naozaj mozu to byť aj parazity,gastritida sposobená H.pylori,celiakia,alergia potravinová,intolerancia niektorých potravín,ale aj chronický zápal appendixu-prívesku na slepom čreve,ale aj močové infekcie.Kedze bolesti rsp.nechutenstvo začali cca v 7 roku možu to byť aj psychy príčiny-po nástupe do školy
Doležité je dceru dať komplexne vyšetriť-najmä gastroent erologom/detským/,realizovať USG brucha,serologiu na celiakiu.stolicu by naozaj bolo dobre vyšetriť opakovane-na parazity

lienka113
autor
21. mar 2012

chodime so stolicou a so zlepmi kazdy den teraz,tak uvidimeako to dopadne a v piatok nas teda caka to gastro..bolo nam povedane,ze najskor sa spravia na gastre len krvne testy,tak dufam,ze teda teraz jej tu hadicu davat nebudu..mam z toho strach

richardcs
21. mar 2012

ak by prislo k eventuálnej gastrofibroskopií tak u takých detí sa to robí v uspatí-je to síce nepríjemné vyšetrenie,ale s velkou výpovednou hodnotou a pri uspatí si dieťa ani nebude pamatať na vyšetrenie.

lienka113
autor
30. mar 2012

parazity opät negat,sono negat,urol v poriadku,z chirur.hladiska tiez ok a teraz uz len cakame na vysedky z gastro-celiakia a Helicobacter pylori ..drzte nam palce,vysledky az niekedy v strede aprila...zatial nemame drzat ziadnu dietu pokial nebudu vysledky,odvtedy mala dcera iba raz bolesti bruska take intenzivne..a zabudla som,ze lekarka nam povedala,ze to moze byt uz aj v spojitosti s menzes tie bolesti bruska,ze sa malej uz hormony buria:D no bola by som tusim radcej ako za celiakiu

zabka88
30. mar 2012

@lienka113 ahoj, ja som niečo podobne mala v detstve, opisované príznaky úplne sedia.. nakoniec mi zistili že mám časť čreva ťažko priechodnú , proste zúžené črevo či čo a tým že som málo jedla tak to trávenie neprebiehalo ako by malo, proste sa to tam zasekávalo a z toho tie bolesti.. bola som kvôli tomu aj v nemocnici, držali ma na infuskach kym sa mi to tam neuvolnilo, prečistilo ma ako po črevnej sprche a bolo dobre.. odvtedy to ešte niekedy cítim, ale keď jem pravidelne tak je všetko oki 🙂

gangulienka
30. mar 2012

Ahojte ja mam 4 rocnu dcerku a tiez mava bolesti okolo pupka uz asi pol roka, casto riedku stolicu ale papat jej chuti. Viac krat sme odcervovali kedze u nas je moznost nakazy parazitmi vacsia ale bez efektu. teraz ideme o tyzden na testy na lepok laktozu a bielk. kravskeho mlieka tak tiez som zvedava 😖

lienka113
autor
10. apr 2012

ahojte,mame krvne vysledky vyzera to teda podla tych vysledkov na celiakiu o 2 t ideme na tu endoskopiu,drzte nam palce baby

katecameron
10. apr 2012

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=37926363...
az by si bola ochotna zistit prícinu proiblemov dietatka vyskusaj toto ja tam idem nabuduci tyzden z dcerou tak napísem

katecameron
10. apr 2012
veronika164
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
csina
10. máj 2012

@lienka113 ahoj, ako ste dopadli..? zaujíma ma to, lebo moja 9 ročná má podobné problémy, všetko čo si spomínala, len tie bolesti brucha nemá presne lokalizované na oblasť okolo pupka.. len sa často sťažuje na bolesti brucha, to nechutenstvo je šialené..a tiež neviem, čo si o tom mám myslieť.. zatiaľ sme to však nekonzultovali s dr.. mala iné zdrav, ťažkosti, vyberali jej nosné aj krčné mandle.. tak teraz je na rade toto..

lienka113
autor
10. máj 2012

@csina ahoj,mame celiakiu-marsh 3ab...takze prisna dieta bezlepkova

samantha223
27. nov 2012

@lienka113 moje tiez 9 rocna dcera to ma od malicka. tazko znasa stres, a je velmi citliva. ale zistila som ze ked ju poslem na velku potrebu, ulavi sa jej. aj som sa docitala ze je to u 10 percent deti nevysvetlitelne, ze je to zo stresu, maju to hlavne skolopovinne deti . ze nemusi byt stres ale kazdodenne povinnosti atd.

samantha223
27. nov 2012

@lienka113 a stolicu mala normalnu? lebo hovoria ze celiatici mavaju hnacky

oomimi
28. nov 2012

ahojte,vie mi niekto prosím poradiť?, mám 10 r.dcérku, máme ísť na endoskopiu kvôli celiakii, ale máme problém, lepšie povedané nezhltneme ani najmenšiu pirulku, chronický strach z lekárov, injekcií. povedali mi v ambulancii že by sme to mali zvládnuť v takom veku, ale ja viem že to nezvládneme. v žiadnom prípade si malá nenechá do seba niečo pchať, museli by ju priviazať,takže som zúfalá. povedali mi že je možnosť aby ju normálne uspali ale v Bratislave a že tam bude 3 dni.a do toho sa mi moc nechce aby bola tri dni hospitalizovaná a v celkovej anestézii.neviem čo mám robiť.poradíte? moc ďakujem

ewca
28. nov 2012

ja to tiez odhadujem na parazity... bohuzial tie nie je az take jednoduche odhalit... a klasickou medicinou detto...co su tie dve jedla ktore si spominala?
Kamoska mala 8 rokov pasomnicu, ktora dorastla do cca 10m a lekri na to neprisli

zuzi0911
28. nov 2012

@oomimi fuuha no neviem ale pokial ma velky strach ja by som dala radsej uspat. necela by som jej robit nejake soky a lekari by tiez s nou mali problem a mihli by jej viac doblizit. neviem ako by som sa rozhodla.

oomimi
28. nov 2012

ved ja si to ani neviem predstavit ze by jej to mali robit, ale ja som tu niekde cítala, ze niekde davaju nejaku kratku anestezu len na zakrok a hned sa potom zobudi. nemate niekto s tymto skusenosti? vcera som cely den preplakala, nechcem aby mala tu celiakiu, ale je to asi iste.

renab
28. nov 2012

@oomimi u nás v MT to robia deťom len v celkovej anestéze. aj vo veku tvojej dcérky. hospitalizácia trvá najmenej 24 hodín, nikdy však nie tri dni. je to krátky zákrok a dieťa sa zobudí zväčša do 10-15 minút po dovezení z operačky.

inak to vyšetrenie nie je vôbec bolestivé, len je nepríjemné. viem aj o mladších deťoch, ktorým to robili ambulantne a zvládli to bez problémov. keďže ty však poznáš dcérku najlepšie, vieš, čo zvládne a čo nie. ak to nezvládne ambulantne, potom už len tá hospitalizácia - zo všetkým, čo to obnáša (vyšetrenia v prijímovej ambulancii, vyšetrenia krvi...)

a kvôli celiakii naozaj nemusíš plakať. sú oveľa horšie diagnózy. s touto sa v dnešnej dobe dá naozaj plnohodnotne žiť, len si treba zvyknúť. ide len o to, že dieta stojí viac peňazí, ale na trhu už je kopu výrobkov. keby si plakala pred 20-timi rokmi, keď sme všetko objednávali v Prahe, bolo to nechutné a drahé, tak by som sa ti nečudovala. hlavu hore, deti to zvládnu lepšie, ako rodičia.

oomimi
28. nov 2012

ja viem ze su horsie veci na svete,ale asi kazda mama na svete veri ze jej sa to nemoze stat, ved sa predsa príkladne stara, dava domacu stravu,ale...vsetko je mozne.aj tak Vam moc dakujem za podporu. moje dieta je- ja hovorim ,, z marsu" 🙂 preto vravim ze to urcite nezvladne, nedovoli to urobit.asi sa s nimi pobije 😒

aurolea
28. nov 2012

@lienka113
Skuste biorezonancne vysetrenie. Tam by vam mohli urcit pricinu. V nasom centre pracujeme s teamom spickovych lekarov , ktori sa zaoberaju mitochondrialnou medicinou a ti vam po diagnoze aj vypracuju cielenu liecbu. Pre viac informacii sme tu pre vas aj na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/

bibistec
29. nov 2012

no to bude podla mna urcite nejaka choroba inac aj ja som bola ten pripad, a teraz v dospelosti som sa aspon ciastocne dozvedela ze co, malo zeleza, intolerancia laktozy ale kludne aj ta celiakia moze byt a najlepsie ze vobec nemusi v testoch vyst a ma ju. to je na dlhe trate. na test radsej u gastro ako ten domaci. inac pred testom musi zjest min. 2 krajce chleba lepku. ale urcite to nie je normalne. a este je histaminova alergia to vlastne nie je alergia ale bolesti su v bruchu lebo tam sa tvor histamin. ak zje nieco co ho ma vela alebo viac veci co obsahuje vela histaminu moze mat aj alergicke prejavy. ale tie bolesti brucha tiez. no drzim palce ale nenechaj sa odbit ked radsej obehni viac lekarov a nenechaj ju trapit.

bibistec
29. nov 2012

@bibistec jaj este moze jej chybat nejaky vitamin alebo mineral aj to moze byt to nechutenstvo

verads
2. dec 2012

Zdravím Vás, ale ved lienka113 vyššie napísala , že akú dg zistili jej dcérke , ma celiakiu.
my máme tento problém tiež, mám takmer 6 ročnú vnučku a stále ju pichá ( nie bolí ale pichá ) v okoli pupka a v hrudniku, v okoli slepeho čreva alebo ako su vaječníky , nevieme čo to môže byt, teraz som požiadal lekárku nech jej spravia vyštrenie na parazity ,. tak neviem na aké sa to robí. museli sme vziat v dvoch flaštičkách stolicu a na skličko po tri dni vzorku z okolia konečnika , zajtra sa berie posledná vzorka a vraj tie predošle boli v poriadku. Musím podotknut , že mala je velmi nervozna , stále kriči a neposlucha ,jedla by stale sladkosti a stravu nechce jest ale ju picha aj šušurke , v pošve , neviem ako si to mám vysvetlit čo to môže byt , od augusta velmi sá zmenila naša malička nie je celkom v poriadku ani psychicky niekedy ma take divne to správanie. Neviem či si budem vediet prečitat ak náhodou niekto zareaguje lebo sa sem asi nebudem vediet vratit lebo neviem ako to mám vyhladat ...

verads
2. dec 2012

a ešte by som rada vedela , že či ozaj je pri celiake riedka stolica ? alebo aké su hlavne priznaky