Bolesť bruška okolo pupka u 9 ročnej dcéry

lienka113
15. mar 2012

Ahojte dievcence,maminy,
mam takyto problem..moja dcera(9) uz asi 2 roky sa v kuse stazuje na bolest bruska okolo pupka,strasne malo papava,doslova ju nutime jest..v skole obedy zostavaju tamer cele,doma neje a vecer by hadam ani nevecerala,keby sme ju nenutili..viackrat sme boli s malou u lekarky,no odbila nas,ze mala ma vahu podla tabulky,nie je chuda,ani tucna,je akurat a nemame ju nutit k jedlu,ked bude hladna sa naje....ma asi dve oblubene veci,ktore zje a ostatne ledva ochutna aj to musi byt niekto z nas rodicov pobliz a sledovat a nutit ju..ak si myslite,ze problem je v sladkostiach..tak aj tie nam nosi z desiatej domov a doma mame tiez zauzivany system,kedy sa smie sladkost..stane sa,ze zje aj desiatu aj obed,ale to musi byt jeden z tych zazracnych dni...pobehali sme chirurgiu-negat.,urol.negat,detsky gyn. potvrdil,ze cochvila bude menzes,ale podla mna to zase nema ziadnu suvislost s tym nechutenstvom a stalou bolestou v okoli pupka..okrem toho mame aj tmave kruhy pod ocami..teraz jej idu robit krvne testy ...moze to byt celiakia?(dnes idem do lekarne po test celiakia,uvidime),moze to byt zapal nejaky?helicobacter?budem rada za akykolvek prispevok,radu..budem rada ak mi napise nejaka mamina,ktora ma podobny pripad alebo sa s tym uz stretla..prosim poradte,pomozte,sme zufali...dakujeme

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka113
autor
17. júl 2013

@jaruska12345 čo potrebuješ? dúfam,že nie si zasa jedna z tých,ktoré ponúkajú zázračné produkty ako herbalife a podobne :D vyše roka má dcéra stanovenú túto diagnózu a z hodnôt 220 sme klesli za vyše roka na 24!!!teraz v auguste ideme na ďaľšie odbery,malá dodržiava stravu,odvtedy nemá žiadne ťažkosti a všetko sa polepšilo! 🙂 🙂 🙂

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
obustek
11. okt 2013

@ivuska6 hrozne ma bolieva brucho prosim poradte mi bolesti su okolo pupka dlhodobo bez stolice a bez grcania ☹

kasokri
19. nov 2013

@lienka113 Mame uplne to iste. Dcera by tiez najradsej nejedla. Ma sedem, ale nezjedla by paradajku, uhorku, papriku , hrozno atd. ani za svet. Tiez ju boli pri pupku , no nic nam nezistili. Vsetko negat. Teraz bola nedavno chora mala crp 130 , co je dost vysoka hodnota. A predstav si, nic jej nezistili. Aj helikobakter negat. Ja uz tiez neviem. Som zufala. 😖

beatrix13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svaab
16. jan 2014

ahojte. moja dcera ma podobny problem. kruhy pod ocami, bleda tvar a bolest bruska. predchadzali tomu aj teploty a boles na hrudi /vytery a dychanie bolo ok/. v poslednej dobe som citala vela o parazitoch /v tomto pripade skrkavky a hlisty/ a zda sa mi, ze tie budu problemom. podla toho co som sa docitala, celiakia, chudokrvnost, hnacky aj zapchy su len priznakom toho, ze su v tele dlhodobo parazity. len som sa nikde nevedela docitat ako mam deti odparazitovat. lekarka man zobrala stolicu /3 dni za sebou/ ale este nemame vsetky vysledky. parazity sa vraj dobre maskuju a tazko sa zistuju. lekari ich malo diagnostikuju. a malokedy su ochotny robit testy, pokial priamo neobjavite "cervicka" nepripisuju ine priznaky parazitom. obavam sa, ze vela deti ich ma. /a nie len deti. aj nas dospelych/ neviete niekto daky zaruceny recept /dietu, kuru/, ktoru by zvladli aj deti? ja som sa ku volnepredajnym liekom nedopracovala.

sesa
20. jan 2014

Babenky prosím nemáte skúsenosť?Mám 12 ročnú dcéru a v poslednej dobe mi začala stresovať kôli písomkám a skúšaniu v škole.Keď sa blíži večer tak sa roztrasie a s triaškou histrerický plač ako sa bojí a ani v noci nespáva musím spávať pri nej v noci skričí mami prípona je pred slovom či za slovom a rozplače sa a teraz ako sa blíži polrok je to už týždeň v kuse neviem čo mám s ňou robiť poradte mi prosím.Díííky

mata003
22. jan 2014

ahojte aj my už riešime problem z bolesťami okolo pupka dnes sme boli na krv,zajtra zanesiem stolicu a čakat na výsledky sono bolo v poriadku...dúfam že aj to ostatné bude OK...

t1nka
23. júl 2014

ahojte,mozno to pomoze niekomu. mojho syna bolelo okolo pupku a ziadne ine priznaky a diagnoza je lymphadenitis mesenterialis - zvacsene lymfaticke uzliny v brusku.

bonaqa2013
23. júl 2014

zrovna v čera sme boli s 8 roč. dcérou u lekára, pretože deň predtým sa dcéra veľmi sťažovala na bolesti okolo pupku. Dcéra nie je ani tučná, ani chudá taký stred. 140/33kg. Lekár povedal, že to bude hrubé črevo. Žiadne problémy okrem bolesti neboli. Odporúčil ľahšiu stravu

zuziru
9. aug 2014

@t1nka dobrý večer, prosím Vás aj my máme bolesti bruška trvá to už vyše dvoch týždňov aj s prestávkami bolo dobre zasa je zle bolí bruško teplota je tiež ako Vám zistili tie lynfatické uzlinky v brušku? sonom alebo ako? nám brali výter z konečníka mal tam dáku bakteriu kandelu či čo teraz nám brali opakovaný výter výsledky budu v stredu ale teraz máme zasa bolesti okolo pupka a teploty v pondelok ideme znova k dr. nech nás pošle aspon na sono aelbo ja neivem lebo ja už tiež paniku chytám

t1nka
10. aug 2014

@zuziru ano,zistili to sonom,vraj je dôsledok prekonanej infekcie.ale moj nemal teplotu,a vsetky vysetrenia z krvi a stolice boli v poriadku

verads
21. aug 2014

@svaab a ked daju proti tám hnusným parazitam nejek tabletky tak to pomôže ?

laskamoja123
22. aug 2014

pre vsetkých kto ma bolesti v brusku, problem so stolicou, skrite zapaly, streptokok, bacil na vsetko pomoze aloe koncentrát z bunkovej výzivy. Krasne výsledky u deticiek aj dospelých. Ja som mala take bolesti ze som sa valala po zemi a nikto mi nič nezistil az na doporucenie som to skusila a odvtedy neviem čo je to. Ide o prirodný produkt, super vec. Kto ma záujem vediet viac nech mi napise.

bejanka14
23. aug 2014

Ahojte..9.ročný syn máva tiež také bolesti okolo pupka ,s jedením bieda a pár hospitalizácii máme tiež za sebou . Stoluca bola normálna ,ale len každé 2-3 dni. A z krvi nám tieź potvrdili celiakiu a budúci štvrtok ideme na biopsiu.
Na jednej strane som si už porevala , že prečo práve môj syn ,ale na strane druhej som rada,že sme prišli na to prečo ho bolieva bruško.
Je tu nejaká skupina pre mamičky celiatikov ? Uvítala by som rady ohľadom stravovania.

sajka1980
25. aug 2014

Ahojte mamičky...čítam vaše reakcie....a pokúšam sa sklbit vaše skúsenosti s mojím problémom. Aj moja dcérka (bude mat 9 rokov) sa mi dost často sťažuje na bolesť bruška. Ona je zas celkom dobrým papkáčom, je taká akurát. Keď však niečo zje, napr. na večeru chlebík s maslom, zeleninu k tomu...hned mi povie že ju bolí bruško. Začala som jej dávať Biopron forte. Dnes som s nou chcela ist k lekárovi,,,no ako na potvoru má dovolenku. Myslím si že to je zlým trávením, nakoľko, ked som jej dala ten Biopron, asi po pol hodinke, sa jej začalo grgať a poprdkala si....myslíte že treba íst k tomu lekárovi, ale mám zmeniť stravu? Ďakujem krásne 🙂

stefi805
27. okt 2014

@obustek a ja to mam a si po sekcii

lenka905
31. okt 2014

@veronika164 veronika, môžeš prosím napísať liečbu aj mne? môjho syna bolesti okolo pupka trápia cca 6 mesiacov...Ďakujem. Lenka.

bababababa
23. dec 2014

ahojte baby mam 8rocneho chlapca bolieva ho pod pruskom bol minuli rok visetreni na gastro ze ci nema chronovu chorobu lebo ja ju mam ale zvraj su vysledky z krvi poriadku aj na parazity plakal mi v noci ze ho tam boli vikakal sa a bolo poriadku ale na to za dva tyzdne znova aj na parazity bol visetreni bolo to poriadku chcela bi som nejaku radu dakujem

atair
4. mar 2015

Ahojte prečítala som si všetky príspevky a tiež si idem k Vám po radu mám syna 9r a už 2 mesiace sa sťažuje na bolesti bruška , buď je to okolo pupku ale aj v boku proste celé bruško, Boli sme u lekárky a tá mi povedala že je to normálne že sa mu naťahujú obaly v tele a prispôsobujú orgánom 😲 Vyžiadala som si vyšetrenie na helicobakter a parazity 1 odber ale nič nenašli , na USG brucha mi Dr. povedala že má preplnené črevá pretože trpí zápchou , Vždy keď sa naje chlieb, rožky tak do 1/2 hod. ho bruško bolí tak sme mu v lekárni dali robiť test na celiakiu ale vyšla negatívne, Už neviem čo mám robiť bruško ho bolí stále častejšie

eri323ka
16. mar 2015

@lienka113
Ahoj lienka113, my tento problém riešime tiež pekne dlho so 6r.synom, vyskúšali sme všeličo, všetko negatívne a tak som sa rozhodla pre diagnostiku biorezonanciou.Vyšiel mu adenovirus.No tých je veľmi veľa druhov, ale podľa príznakov je to asi ono.Začína to dýchacími cestami-občas hrdlo, kašel,...no pozri si na nete niečo viac o tom.Možno ťa to nasmeruje.Moc som tomu neverila, ale ja to mám tiež a dosť tá liečba so mnou pohla.Keby si chcela niečo viac, napíš mi na mail,na túto stránku som pozrela dnes len náhodou.ahoj.

majinka1985
11. jan 2016

@t1nka ahoj chcela by som sa opýtať ako ste teraz na tom s tými lymfatickými uzlinami v brušku. My sme dnes boli na gastre a povedali nám že máme zväčšené uzliny v brušku. Zobrali krv a ešte musím odniesť stolicu malého.Môj malý sa mi stále po jedle sťažuje na bolesť bruška. Teplotu nemáme. Stolica je fajn.Veľmi by si mi pomohla keby si mi napísala aký bol u vás postup liečby...

monusha
20. jan 2016

Ahojky. Aj moja 5r dcerka ma bolesti v okoli pupka. Predtym mavala bolesti v spodnej casti bruska, zistili jej alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, na laktozu a psenicu. No toto uz dlho obmedzujeme a teraz je to bolest okolo pupka. Trva to cca tri mesiace, s tym ze nejske dva tyzdne ju nebolelo, teraz opat. Ma zisteny aj reflux, boli sme na sone bruska, to je negat. Parazity negat. Tak uz neviem 😞

mishka9999
15. mar 2016

Ahojte. My sme mali asi podobny pripad cez wekend mala nepila ani nejedla. Skoncili sme v nemocnici na infuziach. Poslali nas na sono ale nic nezistili. V moci len zvysene cervene krvinky. V krvi nic nezistili teraz nam robia testy zo stolice, stery a moc zas a tiez nas boli v okoli pupka. Sme na diete

darka2001
25. jún 2016

Akurát som všetko docitala a u mojej 3 ročnej dcerky,tiež začali bolesti v okoly pupka,trvá to asi 3 t,boli sme u dr,na chir,moc,najskôr,ze viroza lebo mala aj teplotu a zvracala,ale ti oreslo a hnacky a bolesti pokracuju,tak v pondelok znova k dr,len mna začína chytst panika a mm ma zrusi,ze len prehanam ach...

tomasko27
25. jún 2016

@darka2001 Ahoj ked dceru zvyklo boliet v okoli pupka,tak mala mrle.Skus pozriet ked bude kakat.

darka2001
25. jún 2016

@tomasko27 stolicu sledujem,zatiaľ žiadne parazity,ale od tej virozy je ta stolica dosť nenatravena

buci
31. aug 2016

Dobrý deň, tiež mám problém s 8 ročnou dcérkou. Približne už 9 mesiacov trpí bolesťami bruška v okolí pupku. Niekedy sú boleti až kŕčovité a plače od bolesti. Ale bolesti ako nastúpia, tak aj odídu. Netrvajú ani dlho. Nemá to každý deň. Ale trápi nás to. Boli sme na gastro-vyšetrení - tam je všetko ok. (Celiakiu ani intoleranciu nemá) Aj krv je OK. Parazity nemá. Zápal nemá. Hnačky alebo zápchy nemá. Stolica je pravidelná a zdravá. Zvracanie nemá. Strava normálna. Chuť do jedla dobrá. Myslela som si, že to je od nervov - no skôr nie ako ano. Takže som tiež úplne bezradná a zúfalá. ☹ A lekár je už tiež bezradný. Rozmýšľala som nad vyšetrením v ImunoVital Centrum alebo Darkfield. Neviem či sa to oplatí. Čo pomohlo vašim deťom? Ďakujem za každé povzbudivé slovo a radu.

luci5
31. aug 2016

fuu, pozerám že je nás tu takých viac. Aj moju skoro 7 ročnú dcérku často bolieva bruško a tiež nevieme z čoho. No ako čítam, čaká nás asi vela vyšetrení, len najhoršie asi bude ked nám nič nezistia 🙂