Bolesti bruška u mesačného dieťatka

ewka0012
26. feb 2012

ahojte maminy,nas maly ma necely mesiac,nekojim,davame mliecko babylove 1,lebo nutrilon nerobil dobre,neviem ako mam rozoznat ci ma maly koliky alebo reflux?ako to zistim?ani neviem aky je mszi tym rozdiel.na poradni sme este neboli,ideme buduci tyzden.od narodenia casto poprdkava,niekedy bez problemov,ale vacsinou pri tom place a cely ocervenie,aj ked spinka,prdne si a zobudi ho to.potom ho dlho ukludnujeme....skusam mu skrcat nozicky,masirovat brusko.kupila som aj kvapky Espumisan ale neviem ci mu ich mozem davat kazdy den.skusala som aj feniklovy caj ale nechce ho,iba ak ho zarobim s mliekom,ako to mam riesit?

meg9
26. feb 2012

Podla mna mozes kludne dávať mliecko zarobené s feniklovým čajikom, ešte by som dávala probiotiká. A ak by bruško bolelo vyskušala by som či je spokojnejší s Espumisanom, ak ano davala by som ten. Nezabudni ho nechať dobre ogrgnuť. Reflux spoznaš okrem toho ze sa mu vracia mliečko podla toho že casto vyplazuje jazycek ako by bol hladný, ak hadik, bude sa rad nosiť, teda ked je zvislo a bude spokojnejší ked bude trošku šikmo (ked mu podloziš madracik v postielke) 🙂

majdom
26. feb 2012

Ak ma mali koliku tak napina a krci nozicky, po papani zvycajne place (ten moj po kazdom krmeni plakal 2 hodiny). Nam zacali koliky ked sme mali 1,5 mesiaca. Mliecko mozes bez problemov zarabat vo feniklovom caji. Ja som ale nekupovala feniklovy caj ale normalne v potravinach fenikel a davala som cca 5 zrniecok feniklu 2-3 zrniecka rasce zaliala vriacou vodou 100ml nechala tak 5min vymocit a potom som zarobila mliecko, 1-2x denne nie do kazdeho mliecka, mali sa vyprdel a bol spokojny. Espumisan L - sme davali davkovanie 3xdenne 10 kvapiek (na odporucanie lekarky) od 1,5 mesiaca do 3,5 m kazdy den niesu navikove a mozu sa uzivat dlhodobo. Ked sme z UM presli na kravske mliecko a prikrmi skoncila aj kolika

bosoriak
27. feb 2012

@ewka0012 Espumisan je myslim tiez len ochuteny simetikon ako vsetky tieto lieky. Simetikon sa nevstrebava do tela, takze je ho mozne uzivat dlhodobo.
Moja starsia brala asi do pol roka pred kazdym kojenim Sab Simplex, akurat neskor to prestavalo ucinkovat, takze sme to potom chvilu museli pretrpiet.
Drzim palce, aby to rychlo preslo 🙂

maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sparocka
28. feb 2012

@ewka0012 My sme mali tiež prvé dni koliku a malého bolelo brusko a začala som mu dávať do mliecka probiotika kvapky sab simplex po 15 kvapiek a po nich mu bolo vždy dobre.Dáva sa to pri každom papani.

ewka0012
autor
29. feb 2012

dakujem baby za rady,vcera sme boli na poradni,doktora kazal davat espumisan do kazdeho papania po 25kvapiek,tak to od vcera robim a v noci krasne spal aj cez den je kludnucky aj ked je hore,akurat su tie kvapky drahe,stoja okolo 6e,takze to vyjde dost ked mam davat do kazdeho jedla.ked nebude pomahat vyskusam nieco z vasich rad.inak stalo sa nam ze nekakal vyse jedneho dna,az dnes take huste,je to normalne?doktorka tvrdila ze kakat nemusi kazdy den,ze staci ked poprdkava,a to robi casto,akurat po tych kvapkach pri prdoch neplace 😀

ewka0012
autor
1. mar 2012

ahojte baby,tak dnes sme mali zase horsiu noc cca od druhej sme boli hore az nad ranom zasa zaspal,trapilo nas brusko asi,lebo cely ocervenel,zblnkalo mu v crevach a ked si prdol hrozne nariekal,a to davam do mlieka vzdy po 25kvapiek Espumisanu,aj pri jedeni aj po plakal az slzicky ronil,myslite ze mam uvazovat o zmene mlieka alebo to je len horsi den?aj dnes rano to robi,placka ked prdi,

baschmil
1. mar 2012

my mame 5 tyzdnov a taktiez nas trapi kolika odkedy sme prisli z nemocnice. malinky nam place az modrie a neda sa na to pozerat , vyskusali sme uz espumisan, sab simplex, babycalm, cajik, masirovanie, davanie na brusko, nosime ho nonstop a nic...uz nas poslala Dr. aj na gastro tak uvidime co tam.... malo spinka len place, kojim ho a asi sa napapa vela vzduchu a potom to narobi sarapatu v brusku.. neda sa ani ukludnit je to hrozne chudatko male ako sa musi trapit, kazdy mi len vravi ze to treba vydrzat a mat pevne nervy ☹

silvia74
1. mar 2012

@maji9 ja by som mala zaujem o tie clanky, ak by si mi poslala, dakujem 🙂

ewka0012
autor
1. mar 2012

@baschmil to robieva aj nam sem tam ze tak place az zmodrie a nedycha,tiez sme skusali masirovanie,teply zapal na brusko,ten sem tam pomoze,a tie kvapky,ale aj tak sa to tak 2x denne deje,najma vecer,ja som to pediatricke hovorila ale nejako to neriesila,iba ze tie kvapky mame davat,nam ale spinka dobre,len ked prdne ho to zaboli a zacne vrestat,chudatko,ty ked kojis nemas na vyber,ale mozno je alergicky na nieco z tvojho mlieka,alebo ho nezasycuje,taky problem sme mali aj my tak som po troch tyzdnoch kojit prestala,vyskusaj ho najaprv nakojit a potom este dat nato umele mlieko,ked ho to zasyti a zaspi uvidis kde je problem,aj my sme to tak robili,ked som mu dala umele prespal hned aj tri hodky,tak som vedela ze bol hladny a moje mlieko nestacilo,az sme prestali kojit uplne,vyskusaj

maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maji9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kralicica
1. mar 2012

skus mliecko HIPP Bio 1. jednoznacne najlepsie, malokomu robim problem. kupis v DM za cca 5 eur (400g)

lucinta21
2. mar 2012

reflux je ked babatko vsetko co vypije vyvracia... spozobuje to nezrelý traviaci trakt a zvycajne sa to do pol roka upraví..
oficialne definicia koliky je pokial dieta place aspon 3 hodiny denne, minimalne 3 dni v týždni a minilane jeden týžden..
cize ked babatko ma bolave bruško, zdirenéé, nafuknuité. pripadne problemy s kakanim...
pri refluxe sa odporica zahustene mlieko napriklad nutrilon AR
a pokial su to naozaj koliky je dobre dat mliecko anticolics specialne upravene prave pri kolikach alebo comfort... možeš pouzžit aj kvapky ako espumisan, bio gaia atd ale tie nemaju velku účinnost.. a hlavne pokial zmeniš mlieko, zostan na nom minimalne dva - tri týždne, zazaraky sa zo dna na den nedeju a babatko a jeho traviaci trakt potrebuje cas aby zareagovalo na zmenu .. drž sa