Časté krvácanie z nosa. Môže to byť niečo vážne?

dadak
24. jún 2008

baby,
obraciam sa na vas s prosbou o radu. mojmu 4 roc. synovi tecie skoro kazde rano krv z nosa. teraz je to uz lepsie, nie tak casto, ale predsa sa mu este spusti len tak z nicoho nic. len chvilku, a hned to prestane. myslite si ze je to nebezpecne? modrinky ma tiez, ale furt sa niekde udrie. inac sa na nic nestazuje. treba ist na nejake vysetrenie? dakujem
Darina

nelika666
24. jún 2008

dadak u mna bolo caste krvacanie z nosa priznakom zacinajucej alergie - sennej nadchy.. nikto nevedel co mi je az nakoniec (mala som 7) mi na imunoalergologii povedali ze je to "ono"

nelika666
24. jún 2008

a tiez mi tieklo povacsine len rano alebo v noci.. 🤐

dadak
autor
24. jún 2008

ale inac nema ziadne problemy...a to zistili z krvi? uz som sa bala niecoho horsieho. na internete som sitoho precitala viac nez dost a dost ma i vystrasili....
dakujem nelika

nelika666
24. jún 2008

nie z krvi, robili mi kasika imunologicke vysetrenie na vsetko mozne... robi sa to mimo sezony a polopatisticky povedane - dali mi na predlaktie kvapku alergenu a pichli ihlou, podla reakcie (zarecvenanie, svrbenie) zistia ci si alebo nie si na danu vec alergicka... hned ako som zacala brat lieky na alergiu (zodac alebo claritine a pod.), krvacanie prestalo 😉

skus sa poradit s vasou lekarkou.. urcite by bodlo ORL vysetrenie a potom imunologicke 😉

junovka
24. jún 2008

...popripade aj vysetrenie na hematologii 😕

sicilia79
24. jún 2008

Náš Dávid takto krvácal vyše roka, na ORL a hematológii mu nič nezistili, takže ideme na imunoalerg. a uvidíme.
Ale medzičasom už krváca menej.
počula som od jednej lekárky aj vysvetlenie typu-on z toho vyrastie

nelika666
24. jún 2008

tak tej lekarke by som povedala 😠 😠 😠 svoje

anesim
24. jún 2008

Ja keď som bola malá, tiež mi často tiekla krv z nosa, hocikedy sa spustila, aj v noci, tuším 2 x mi to vypalovali, to už nepamätám 😝 , ale ja som z toho vyrástla, v puberte sa to sem tam zopakovalo, ale teraz v dospelosti, nevim čo j to tieť krv z nosa 🙂

ikke
24. jún 2008

ked je to len rano, moze to byt aj suchym vzduchom v spalni, hlavne ked sa kuri, teda teraz v lete by to malo ustat. skus sledovat, ci to nie je viac v zime.

dadak
autor
24. jún 2008

praveze nie, je to teraz pred letom...

doriaa
25. jún 2008

Moj syn mava tiez tento problem, detska lek.nas poslala na ORL a leptali mu cievku. Len teraz sa mu zase spusta z druhej dierky tak budeme musiet ist znova. Mava to vacsinou v takomto obdobi z alergie.

dadak
autor
25. jún 2008

a boli ho to ked mu to robili? a brali mu aj krv?
baby dik, za vsetky nazory a rady

sestri
26. jún 2008

mojej dcére krváca tiež pravidelne...je alergička...a tiež ráno.začala som jej nos vyplachovať morskou vodou a máme pokoj.boli sme aj vypylovať žilky v nose,ale moc to nepomohlo.tá morská voda je super.aj menej kýcha ako predtým.

sonoga
26. jún 2008

dadak, skus mu najprv podavat vzssie davky vitaminu C, resp. Ascorutin a uvidis, ci to prestane.