Červené škrvny na brušku a chrbte. Čo to môže byť?

carrie4
3. jún 2011

Ahojte, malej sa včera objavilo na brušku a prsiach také jemné podráždenie, myslela som že z kúpeľa. Dnes ráno sa mi to zdalo rovnaké, ale teraz ked som ju pozerala a to sčervenie je intenzívnejšie a začína sa to objavovať aj na chrbátiku, sú to také červené hrbolčeky, zatial ani suché ani mokvavé. Nechápem z čoho to môže byť, nejedli sme nič nové, možno len dva dni dozadu pomaranč po dlhej dobe, ale doteraz s ním nebol problém. Ak sa to nezlepší samo, pôjdeme k dr., ale celkom ma chytá panika. Nestretli ste sa s tým? Čo to môže byť?

annaopialova
3. jún 2011

ahoj to moze mat reakciu na jedlo aj jahody su alergen moj syn mal nico take z jahodoveho mliecka ked som to zistila a viac som mu to nnedala tak to samo zmizloved uvidis ako sa to bude vyvijat

kaja73
3. jún 2011

Moze to byt reakcia na jedlo,ale aj obycajne potničky.Skus to natriet zinkovym kremom-napr sudokremom,bubchenom,alebo niveou s 20% zinku.Su to kremy na zapareniny a velmi dobre zaberaju aj na potničky,či hociake červene vyražky.Hlavne to nemasti-na cerven mast nepatri.

lolitkamtc
3. jún 2011

Ahoj,moze to byt aj takzvana 6ta choroba,nema horucku.My sme ich tiez mali bez horucky...tak ako prisli tak aj odysli.Len by si nemala byt v kontakte s detmi ....

k_atka
7. jún 2011

Ahoj, aj my - dcera , sa pred tyzdnom cela vyhadzala. Zacalo to pod pazuchou, ale do rana uz bola cela, okolo pupku, rucky, nozky. Mala take cervene mapky aj ako stipance. Najprv som jej to natierala, ale nepomohlo, tak som volala lekarke. Ta nam povedala, ze je to pravdepodobne alergia na nieco - praci prasok, oblecenie, kombinacia jedal, aj takych, ktore jej pred tym nevasili, ale teraz jej nieco nesadlo. A ze asi ani nezistime, co to vyvolalo. Takze nam povedala, ze natieranie nepomoze, kym ju to nesvrbi - a nesvrbi, ale mam jej dat Fenistilove kvapky - podla vahy. Takze som ich zohnala a mala po nich krasne "zbledla". Flaky aj vsetko zmizlo. Avsak, akonahle som jej ich nedala, napr. rano, ked som videla, ze nic nema, flaky sa zase objavili. Takto to trvalo asi tyzden, ale uz jej kvapky nedavam a malilinke vyrazky mala len na rucke. Cize alergen sa z tela vyplavil a je dobre...aspon ducham. Este mi lekarka povedala, ze ju nemam kupat, pretoze tepla voda jej rozprudi krv v pokozke, a tym sa zacervenanie este viac objavi...
Dufam, ze som pomohla...

maykaaa1122
9. jan 2017

Moze to byt reakcia na jedlo,ale aj obycajne potničky, skuste to natriet bepanthen.

karamelka007
9. jan 2017

moze to byt aj zihlavka, pomoze fenistil mast alebo kvapky....moze aj nemusi to svrbiet.