Čo je biela hrudka pod predkožkou u 4 ročného?

tanja61
23. sep 2011

ahojte baby neviem ci budete mat skusenosti ale moj 4rocny syn ma pod predkozkou bielu hrudku v tvare fazule,neboli ho to boli sme s tym u lekara ale ona povedala ze tam nic nevidi a kym cika tak je vsetko ok ☹ ale zda sa mi ze sa to zvacsilo neboli ho to a predkozku neviem stiahnut a nechcem na silu ☹ moze to byt smegma?dakujem za kazdu radu som vystrasena ☹

iwanna
23. sep 2011

ahoj, my sme to mali asi pred pol rokom. Tiez som sa vystrasila, ale doktorka povedala, ze ked normalne cika, je to ok, vyjde to same ako cervicek cez predkozku. Tiez nam nesla este uplne stiahnut. A tak sa aj asi po dvoch tyzdnoch stalo. Myslim, ze to tam maleho zacalo svrbiet a tolko si driapal a natahoval pipika, ze som rano uz nasla len zaspinene pyzamko.... 🙂

babul83
23. sep 2011

Ahoj, my sme s tým boli u urológa a povedal nám, že to sa mu tam len maz nahromadil a samé to zmizne, kamoške sa tak podarila stiahnuť predkožka a maz vyšiel. My sme dali predkožku stiahnuť, takže nám to dal von dr. ukázal nám to, že je to len maz. Ale nedávali sme kvôli tomu sťahovať, tak žiadny strach. 😉

strapco13
23. sep 2011

@tanja61
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/stretli-ste-sa-niekto-s-tukovym-vankusikom-na-pipiku-2/
skopcim moj prispevok z tej temy
je to nahromadenie smegmy medzi 2 vrstvami predkozky. kym je to uzatvorene, tak je to sterilne, takze sa nemusis bat zapalu...cize nie je to tukovy vankusik /tam sa nema ako spravit, tuku vela na tom organe nie je /
Pomalicky jemne pretashuj predkozku, iba potial pokial to pusti, nie nasilu a ono sa to uvolni. Niekedy naraz, niekedy po troskach. Nemusis nicim natierat, ani nejak preplachovat, len vodickou umyjes z vrchu.
My sme to tiez mali

hajanka
23. sep 2011

@tanja61 ahoj, viac o tomto sa docitas v tejto diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/problem-so-stahovanim-predkozky/ v tomto clanku https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

K otazke. Ide o nahromadenu smegmu, nie je nebezpecna, netreba kvoli nej rezat ani nasilne pretahovat predkozku. Smegma sa normalne vylucuju a vyplachuje pri moceni sterilnym mocom, ked dietatko piska, ani si to nevsimneme. Moze sa stat, ze sa smegma na niektorom mieste uvolnenej predkozky nahromadi a nejde von, pomoze "sulat a masirovat" to miesto smerom dole k zaludu aby sa uvolnila, niekedy to sa uvolni sama, naraz aj vacsie mnozstvo, netreba sa toho bat, je to prirodzene. Mozes skusit aj zacat so strecingom predkozky, jemne potahovat pokial pojde, nie nasilu a za kazdu cenu, aby si mu ju nenatrhla a neublizila mu.

tanja61
autor
23. sep 2011

@strapco13 neviem co to je ale nevyzera to dobre 😒 on si totiz ked bol na prazdninach u babky v july stiahol predkozku na silu babka sa nesmela ani pozriet lebo ho to bolelo a ked prisiel domov tak som si to vsimla ale predkozka dole nesla nebolo to velke ale teraz je to vacsie tak som sa prelakla ako stahovat tu predkozku?nemoze to byt nieco ine aby som nieco nezanedbala ?☹

tanja61
autor
23. sep 2011

@iwanna no maly sa v kuse obtiera niekde a chyta za pipik moze to byt tymto sposobene?

tanja61
autor
23. sep 2011

@hajanka zaujimavy clanok a urcite pravdive preto to nasilu nestahujem ked sme boli asi pred 3rokmi na sk tam nam to stiahla lekarka bez opytania sa ma ale ja som to nechala tak vykupala som ho v harmanceku a bolo to a teraz nedavno si to stiahol cele sam ale vzhladom na to ze ho to bolelo nikto sa nesmel dotknut ☹

strapco13
23. sep 2011

@tanja61 no skus to odfotit ak chces a posli mi to na mail /poslem ti potom v IP moju adresu ak suhlasis..nie som sice urolog,m ale krciarka, ale boli sme spojeny s urologiou tak co to o tom viem
su moznosti..bud je to to co pisem, alebo sa mu vytvoril zrast ako si to strhol /chuda, sam s to spravil to muselo boliet/
dovoli ti dotknut sa toho?skus ci je to pohyblive..ak je to to co som pisla povodne, tak by to malo byt pohyblive a nemalo by to boliet, to ze sa to zvacsuje, tak sa tam hromadi ta smegma
pokial je to stale bolestive, tak skoc k urologovi...nech sa na to pozrie, nech ale nepretahuje nasilu predkozku...keby bol problem, ze je to zrast, daj mu to spravit v celkovej narkoze

tanja61
autor
24. sep 2011

@strapco13 skusim to odfotit a poslem ti to ak mozem....no je to pohyblive a vobec na dotyk ho to neboli skusala som to viackrat...a ak je to ta smegma a hromadi sa jej stale viac ako s nou vonku?dneska som masirovala a natahovala no uvidime 🙂 jednoznacne dakujem co sa tyka urologov tu tak nieje mozne sa k nim dostat hocikedy to musi byt ale nejaky problem ale v oktobri by sme mali mat operaciu lebo jeden semennik mame stale hore tak by som sa nato spytala len to je este mesiac 😒 lekarka tu nam povedala ze to mam nechat tak a pokial cika tak je to ok nerozumiem sa 😉

hajanka
24. sep 2011

@tanja61 uz si spominam, uz sme to spolu preberali v teme o stahovani predkozky.
Skus to pravidlne rozmasirovat, ak to nepojde takto, robia sa aj vyplachy, cez tenku hadicku v otvore predkozky.

iwanna
24. sep 2011

a jeho boli ta hrcka, alebo predkozka? hrcka nebolela ani nas...

tanja61
autor
25. sep 2011

@iwanna nie neboli ho vobec zacal si to sam masirovat 😀

kathy232
25. feb 2014

Žienky jedná otázočka ktorá ste mala problém s vaším synčekom pri preťahované predkožky ? nám ide pekne stiahnúť predkožku len to že keď mu to stiahnem veľmi plače a včera som si všimla že mali tam má takú bielu bozuľku mäkkú ? takže ako tak čítam tak to bude ta smegma ??? volala som lekárovi tak zajtra máme prísť malého som dnes dala sanúť do teplej vody s harmančekom mám mu to natahovať aby to prasklo ???

viktorria
27. júl 2015

@tanja61 aj ja som dnes nasla malemu bielu hrudku ako fazulka pod kozou pipika. Tiez ho to neboli a som z toho vystrasena. Preto by som sa rada opytala ako to u vas dopadlo?

Dakujem

viktorria
27. júl 2015

@tanja61 maly bude mat 3 roky v septembri.

viktorria
3. aug 2015

@strapco13 chcela by som sa opytat ci nevies ako to dopadlo u tanja61? tato diskusia je starsia a nie je tu nijaky update.. ako som pisala mame podobny problem..

matkovazuzka
25. nov 2015

máme ten istý problém, biele dve hrčkz na spodnej strane pipíka, jedna väčšia, jedna menšia, hýbu sa obe, nebolí ho to pravdepodobne lebo nereaguje, drobec má 14 m, skúsim masírovať ak budeme mať niečo nové ozvem sa...

viktorria
25. nov 2015

no tak ja som sa na to opytala detskej lekarky ked som bola naposledy. vraj si nemame robit starosti. je to normalne a je to maz, ktory sa hromadi pod predkozkou. casom to pukne a vytecie. no davala som mu na to olivovy olej na noc do plienky par tyzdnov hlavne po teplom kupeli, ale obcas aj len tak. a ono sa to samo posunulo do predu a aj to puklo.. kym to puklo mal to citlive, nedovolil mi stahovat pipika tak som stiahla kym dovolil a potom dala olivac. ani neviem kedy to puklo pravdepodobne v noci v plienke. mal tam potom taku malu ranku, davala som mu dalej olivac a uz je vsetko v poriadku :D. takze odporucam olivovy olej 🙂 a nestresovat 🙂

materina
13. máj 2016

@matkovazuzka nášmu malemu som dnes objavila to iste.. ako si to poriešia so synčekom ty? moj ma dva roky a predkožka mu ide stiahnuť len do jednej tretiny. a zo spodnej strany pipika pod kožou ktorá nejde stiahnuť ma tieto dve biele fazuľky.

matkovazuzka
14. máj 2016

@materina pre istotu sme boli u pediatra, poslal nás k urológovi, ten povedal že je to smegma, že stým nemáme nič robiť, ono to praskne samo a tak aj bolo, keď som mu po kupkani preťahovala predkožku všimla som si take biele hrudky a hrčky už neboli takže to prasklo. Čistila som mu to vždy po kúpkaní až kým to úplne nezmizlo, textilnou plienkou namočenou v detskom olejčeku aviril (taký modrý). Tam kde boli tie dve fazuľky sa mu začal pekne aj predkožka oddeľovať.

materina
14. máj 2016

@matkovazuzka ďakujem za odpoved. takze ta segma vlastne bude postupovať smerom von. Staci len sťahovať len predkozku alebo aj tie hrcky segmy nejako masírovať?

matkovazuzka
15. máj 2016

@materina ano malo by to ist smerom von, no ja niesom lekar, ale ja som to malemu jemne pomasirovala s olejcekom ked nechal bol na to haklivy, urolog povedal ze nemame stahovat ze to mame nechat na prirodu,my sme ale stahovali jemne kolko slo.

materina
15. máj 2016

@matkovazuzka robím tak isto snáď to bude v poriadku. Ak je segma naozaj náznak toho ze sa tam predkožka potom uvoľní tak jupi 😀

mamickatanicka
31. jan 2017

Dobrý deň,pravdepodobne máme ten istý problém...Synček mal 2 roky a na pipikovi sa mu objavila biela hrčka...Chcem sa spýtať,ktoré ste sa s tým stretli,či je tá smegma na dotyk taká tvrdšia a dá sa nahmatat cez kožu pipika(bez pretahovania).
Dakujem

materina
1. feb 2017

@mamickatanicka pokial to nieje zapálene tak je to ok.
Syn tam kde mal tu hrcku (ako opisujete) pekne postupne sa to dalo ku kraju a jedného dňa mu to vyšlo von a áno predkožka sa tam aj uvoľnila

mamickatanicka
4. feb 2017

Ďakujem za odpoved,a koľko to asi trvalo kým mu to vyšlo von?

materina
5. feb 2017

@mamickatanicka dosť dlho...aj pól roka a ešte tam aj má ďalšie ložisko 😂
a aj napriek tomu sa mu predkožka odliepa len na ľavej strane 🙄

brunetka231
24. okt 2017

Ahojte baby.Je to uz stara tema ale skusim ci mi niekto poradi.Mojmu 3rocnemu synovi sa urobila na pipiku pod predkozkou akoby hrca bielej farby.Predkozka mu este nejde uplne pretiahnut.Lekarka na prehliadke mi hovorila aby som nasilu nestahovala,ze to povoli same.Pretahujeme kazdy den a pod sprchou umyvame.Ale v poslednej dobe je na to dost citlivy.Vravi ze ho stipe pipik ked cika.Potom zase,ze nie.Cervene to nema.Cika normalne.Ani napuchnute to nieje.Je to akoby lozisko...objavilo sa hadam zo dna na den..bojim sa ist k urologovi kvoli nasilnemu pretiahnutiu:(Dost sme si vytrpeli s operaciou vajicka a teraz toto.Nechapem.Hygiena kazdodenna.Davam si na to sakramensky pozor.Som s toho nervozna.Akoby som mu to mohla uvolnit.Dakujem za rady🙂

matkovazuzka
24. okt 2017

@brunetka231 ak je to smegma, ja som to drobcovi trosku akoby pomasirovala po kupani a len sme cakali kedy to vyjde same von, ale nemali sme zase problem so stioanim ani cikanim, nech vam to dobre dopadne 😉

brunetka231
25. okt 2017

Dak