Čo na vysoké horúčky pre 3,5-ročné dieťa?

malinovcata
23. nov 2008

Maminky prosim Vas poradte mi,neviem co mam robit...Moja dcerka (3,5 roka) ma od piatku vecera vysoke horucky (nad 39,5 dneska dokonca 40).V piatok a vcera som jej davala v 6-hodinovych intervaloch sirup brufen,na ten cas zabralo no po 6 hodinach sa horucka znova vratila.Od dneska jej davam cipky panadol (2x po 2 ks) a teraz po 4 hodinach som musela dat nurofenovy cipok lebo panadol sa da az po 6 hodinach a uz zase mala nad 39.Okrem toho robim alpove zabaly na kotniky a zapastia a namacam vo vlaznej vode ale to vzdy dopadne zvysovanim teploty namiesto klesania (najhorsie je to cez obed)...Pomozu nam na pohotovosti alebo mam pockat na jej pediatra ktory ale ordinuje zajtra az poobede?

junovka
23. nov 2008

ja by som sla hned na pohotovost, ak sa nedari zrazit teplotu. 😒

maruschka
23. nov 2008

malinovcata,určite bež na pohotovosť!!!Ak potrebuje antibiotiká, nech ich začne brať, čo najskôr!My chodíme skoro vždy na pohotovosť, lebo naša doktorka tu je len 3x do týždňa a vysoké horúčky nás zákonite chytia, keď tu na druhý deň nie je..Takže neváhaj..Keď má dieťa nad 38,5 je vždy dôvod ísť na pohotovosť. 😕

magdalenka3301
23. nov 2008

No moja malá tiež odvčera teplotuje presne tak ako tvoja, striedame brufen a panadol po 6 hodinách, ale vždy to pomôže len na chvíľu, plus ešte ju bolí v krku, hlava, zimnica a napínalo ju na vracanie... Tak som sa dnes poobede vybrala na pohotovosť, hneď sme dostali ATB, že silná angína, vraj nás tam dnes bolo viac s týmito problémami 😖

alika54
23. nov 2008

malinovcata,,,urcite na pohotovost,,,,uz by som tam bola v sobotu vecer ked ma tak vysoke teploty 😒

jaduska
23. nov 2008

nedávno mala naša mladšia tiež takéto vysoké teploty - nekašlala, nesoplila, iba teplotovala. V noci mala 39,2. Trvalo to asi 4 dni. Dávala som Nurofen sirup, vlažný kúpeľ, surové zemiačky na zápästie a členky, v noci som otvorila okno v izbe a nosila ju na rukách, iba tak spinkala. Pohotovosť u nás nie je, auto nemáme, tak sme to museli zvládnuť takto... Inak aj na tých sirupoch píšu, že ak sa teplota nezrazí po 3 dňoch, treba vyhľadať lekára....

asitka
23. nov 2008

ja buď tebou idem na pohotovosť...my sme u syna nedávno nevedeli zraziť teploty 39tky....tak sme po dni šli na pohotovosť....a tam mu zistila angínu...a dr nás upozornila, že tie teploty môže mať ešte dva, 3 dni...takže ja by som šla...nevieš, čo sa v tom malom telíčku deje....skoré uzdravenie prajem... 😕

lekno
23. nov 2008

Určite na pohotovosť. Takéto vysoké teploty a ete asj takto dlho, to vôbec nieje dobré! Ja, keď som bola malá, mávala som časté angíny a teploty vždy nad 39°C. Tiež som bola často na antibiotikách. Viem, nieje to ktoviečo, ale počula som, že keď sa choroba správne nelieči, dosť to poškodzuje srdiečko. Takže tvoja maličká určite potrebuje lieky.

roasha
23. nov 2008

tiez by som to tipovala na anginu. 😔

veronikahel
23. nov 2008

určite pohotovosť...

malinovcata
autor
23. nov 2008

Maminky velmi pekne Vam vsetkym dakujem za rady.
Utekali sme na pohotovost na Kramare-zapal priedusiek (len ju popocuvala,pozrela hrdielko,bez odberu krvi),ale ze to nemusi byt konecna diagnoza a ak sa stav do utorka nezmeni mame ist pediatrovi).Dostali sme atb Amoksiklav,no problem nastal pri vyberani v lekarni-dr nam predpisala 2,5ml kazdych 12hod a pri zarabani v lekarni (v tej lekarni mame velmi dobru znamu) nam povedali ze treba davat 4ml kazdych 12hod...Nemate prosim niekto s tymito atb skusenosti?Dcerka ma 3,5 roka a cca 14-15kg

asitka
23. nov 2008

a v príbalovom letáku je ako napísané???? a dr.možno podľa váhy, alebo veku dieťaťa určila dávkovanie....nie? neodôvodnila to nejak?

malinovcata
autor
23. nov 2008

V pribalovom letaku su 2 moznosti:
-pri ...,infekcii dolnych dychacich ciest (co je nas pripad zapalu priedusiek) a inych tazkych infekciach je zvycajna davka 45 mg/kg/den vlastne to co nam povedali v lekarni
-pri stredne tazkych infekciach je denna davka 25mg/kg a toto nam povedala dr na pohotovosti
A teraz neviem na co sa mam spolahnut...

asitka
23. nov 2008

no ja buď tebou...tak dávam, ako dr.predpísala....aspoň ja by som sa držala toho...a ráno zavolaj svojej pediatričke...a spýtaj sa jej....s tým, že ste boli na pohotovosti...a aké bolo naordinované dávkovanie....

bambusko
23. nov 2008

malinovcata, dala by som tu vyssiu davku, pri takych vysokych teplotach ide najskor o tazku infekciu. mam znamu vo farmafirme a ta mi raz hovorila, ze niekedy atb nezaberu kvoli zlemu davkovaniu, lekari davaju skor na dolnej hranici a potom treba zmenit liek. daj 4ml a zajtra by som zavolala vasej dr. nech povie co dalej, davkovanie sa moze po niekolkych davkach znizit. drzite sa 🙂

filipa
23. nov 2008

na margo tych teplot, urcite by som tak dlho nacakala, ked neklesaju...treba ist na pohotovost, hned ked zistime, ze nezaberaju nasadene antipyretika, nakolko mozu nastupit aj febrilne krce a tie su nebezpecne...
takze takato pliaga kruzi v/okolo BA?... 😠

malinovcata
autor
23. nov 2008

normalne by som tak dlho necakala ale stale som sa spoliehala ze preckame do pondelka a nebudem musiet na pohotost,bala som hospitalizacie...mam dvojicky a absolvovanie pohotovosti s nimi (cez vikend som bola na ne sama bohuzial) je "zazitok" a neviem si pedstavit situaciu ze by tu jednu chceli hospitalizovat!!uz som to zazila v januari v Nr a ten vystup ktory mi ta druha urobila neprajem fakt nikomu zazit a nechat v nemocnici v takom stave tu choru len tak samu to tiez nie...

bambusko
23. nov 2008

mlinovcata, ja to chapem, tiez idem k dr. az ked teplota trva dlhsie ako 2 dni a pohotovosti sa snazim vyhnut, to je diagnostika naslepo, kedze dr. dieta vobec nepozna. nerob si vycitky. do roka je to ine, s malym babom by som letela hned, ale vecsie deti uz predsa len poznas, nieco ste uz poliecili 😉 na vysoke teploty je este dobry lipovy a bazovy caj, ale nie horuci

malinovcata
autor
23. nov 2008

bambusko dakujem za radu.skusim.davala som jej vcera,dneska bazovy sirup ale to je asi nieco uplne ine.pojdem sa spytat do cajovne

capy
23. nov 2008

ahoj malinovcata. len nech vela pije aby nebola dehydrovana a pozoruj ci sa to zlepsuje alebo nie.

ja mam skusenost podobnu. maly mal 2 roky a teploty az 42 a nic nezaberalo ani zabali ani sprchy ani panadol a brufen a tak sme sli na kramare na pohotovost. tam nam povedali ze to je chripka ze je chripkove obdobie. dali nam antibiotika a posllali domov. ale nezaberali a tak sme sli na druhy den znova na pohotovost. a zasa to iste a dali nam ine ant. a poslali zasa domov. lenze syn uz odmietal aj pit a bala som sa ze mi odpadne z dehydratacie a tak sme sli znova na pohotovost. chceli nas znova poslat domov s tym ze je to chripka. tak som tam nakricala ze ci je to normalne..... az nas nakoniec hospitalizovali na detskom a dali mu infuzie. po tyzdni mu zistili ze ma pneumokoka a zapalene obydve uska, tak mu ich prepichli a o dva dni nas poslali domov(to bol piatok) a ze v pondelok mame prist na kontrolu. ale v nedelu zasa zacali teploty a v pondelok ked sme sli na kontrolu tak si nas tam znovu nechali tentokrat na usno-nosno-krcnom.kde mu nasadili antibiotika priamo do zili takze sme boli cely cas napichnuty. a tie uska mu operovali pod narkozou. vlozili mu do nich ventilacne trubicky. po mesiaci a pol sme mohli ist konecne domov. trubicky sme tam mali este pol roka a teraz je uz vsetko ok. dali sme ho uz aj zaockovat.

tak ti drzim palce. a dufam ze mate spravnu diagnozu.

a este som zabudla povedat ze nam tymi antibiotikami a panadolmi a brufenmi posrali pecen. dokina povedala ze ju ma ako neaka babka. nastastie sa detska pecen rychlo regeneruje a uz je v poriadku. a na to nam zistili anemiu. ale aj to je uz ok.

dufam ze to co sme prezili mi tak nikto nezazie.

nastenka27
23. nov 2008

Ahoj malinovcata, my sme mali tieto atb tiez, syn ma 1,5 roka a vazi 14,5 kila a davali sme 4 ml ako ti odporucili v lekarni A to sme nemali zapal priedusiek ale len zapalene hrdlo.

3558
23. nov 2008

capy hrozneeeee
dufam ze sa mi nic take nestane, lebo ja neviem ako sa davaju obklady,alebo sprchy. och boze co ma este cakaaa

malinovcata
autor
23. nov 2008

capy,tak to je hrozne len citat a nie to este zazit!!a potom sa spolahni na dr...drzim palce aby sa Vam to uz nezopakovalo a vsetko bolo uz v poriadku

Ja som sa rozhodla dat tu vyssiu davku a zajtra hned budem utekat k pediatrovi a budem trvat aj na krvnom odbere.Bohuzial je tam az poobede,takze odbery budu asi az v utorok.

Este raz Vam vsetkym moc moc dakujem

capy
23. nov 2008

zuzana, neboj aj ked sa ti nieco take prihodi tak budes vediet ako dat obklady a podobne. neboj 😉

capy
23. nov 2008

malinovcata ver mi bolo to hrozne byt tam zavreta vyse mesiaca a pozerat sa na svoje dieta ako trpi ☹ ☹ ☹

maruschka
23. nov 2008

malinovcata,neboj, malá sa z toho vylieči.Deti sú už raz také.Ja to poznám, pretože každý rok sme asi tak 3 x na pohotovosti.Už nám hrozila aj nemocnica.Rtg máme pobehané už všetky v okolí, keďže staršia dcéra vystrája ako nenormálna, a tak sú úrazy u nás na bežnom programe-zašívané ruky-normálka, televízor, ktorý jej padol na nohy-aj to sme už zažili..Horúčky-najskôr to vyzerá beznádejne a keď prejdu také tri dni, tak už je omnoho lepšie.

A k tým atb...magistra v lekárni presne vie, akú dávku treba dať.Majú na to školu a tam im fakt neodpustia žiadny omyl, takže to dávkovanie, ktoré ti dala, je určite správne. 😉 😉 😉 Ak by sa ti niečo nepozdávalo, tak môžeš zbehnúť svojej detskej lekárke a predebatovať to s ňou, po prípade zmeniť dávkovanie. 😉

bejbypd
23. nov 2008

hlavne nech dcerka vela vela pije hocico mliecko vodu cajik co chce len nech ma tekutiny a urcite na pohotovost...a mala dcerka uz siestu chorobu?lebo do styroch rokov ju moze dostat nasa mala j prekonala v oktobri a bolo to hrozne tiez tri dni styridsiatky druhy den nic nezaberalo tak sme sli na pohotovost a dali nam antibiotika ...este ma napadlo oblec ju len tak nalahko otvor okno alebo s nou chod na chvilu na balkon naozaj to pomaha my sme vtdy spali pri otvorenom balkone a nezakryte...mala sa na stvrty den vyhadzala a bolo po horuckach a antibiotika boli zbytocne tak ale urcite odporucam tu pohotovost

malinovcata
autor
23. nov 2008

Tomu verim.Ja hystecim uz ked vidim na teplomeri vyssiu teplotu ako 39...My sme boli v nemocnici 3 dni a bolo to hrozne,ale byt tam tak dlho ako Vy to si neviem ani predstavit!!Najhorsie je pozerat sa na vlastne dieta ako trpi a nevediet mu pomoct a ked sa spolahnes na ludi ktori by tu mali byt k tomu aby pomohli tak to dokaslu ☹

bejbypd
23. nov 2008

pre mna to boli tridni strachu ale neskutocneho uplne horela nepomohol ani cipok ani spracha ani zabal no hrozne vtedy je to len o trpezlivosti mi povedal moj mudry doktor chcem vidiet aky by bol on trpezlivy a len tak cakal kym to prejde

capy
23. nov 2008

malinovcata bolo to dost na psychiku. ale som rada ze uz je vsetko ok a ze nic podobne nas uz necaka.

uz jej to zabralo?

malinovcata
autor
23. nov 2008

capy,nezabralo,prave som za nou utekala lebo zacala hystericky vrieskat zo sna...zase bola horuca,ani som jej nemerala teplotu,iba som ju ukludnila a rychlo dala cipky.rano jej dam dalsiu davku atb tak dufam ze potom sa to zacne zlepsovat...najhorsie je ze uz dve noci som sa poriadne nevyspala,tato noc vyzera ze nebude ina a zajtra zacinam tahat nocne...najhorsia je ale ta bezmocnost ☹