Dlhotrvajúce uzliny na krku

fialocka84
8. nov 2012

Mamičky nema daktora zvas stým skusenosti? Malý je často chorý a pani doktorka mi povedala že uzliny sa robia vtedy ked je dieta chore, lenže on to ma asi stale ale len ja jednej strane pod uškom na krku.Mže to byt od toho že je casto chorý???

ematko29
8. nov 2012

@fialocka84 môže,ja som mala stým problém soboma dcerami sme sa nabehali po lekároch,chvalabohu bolo všetko v poriadkua alekár sa vyjadril,že pri večšom infekte tie uzliny môžu narást avelmi pomaly sa zmenšujú.amá pravdu velmi pomaly sa zmenšujú.aja mám tiež takú uzlinu ktorá ked som chorá sa mierne zväčší ,ináč je zväčšená od 22rokov.vysledky sú tiež v norme aeste chodím na hematologiu na kontroly.u detí to ukoncili stym,že ak by sa zväčšili tak opäť na hematologiu

fialocka84
autor
8. nov 2012

takže asi musime aj my navstivit doktora? 😢

nicky07
8. nov 2012

Ahoj @fialocka84 moj malý mal od dvoch mesiacov zväčšené uzlinky za uškami. Keď som ich našla tak som sa teda riadne vyľakala a hneď som bežala k doktorke. Tá ma ale upokojila že to sa bábätkám robí keď tak ako on maju atopický ekzem a to telo bojuje. tie uzlinky mal v postate raz menšie raz vacsie a ma to tak doteraz. Dokonca aj moj 2mesačný chlapček ich už ma zväčšené a kedže už začína mať suchu kožu tak viem čo možem čakať. Dcéra mala zväčšené na krku - ale brutálne. Tak sme boli za dr a tam jej zistili že prekonala infekčnu mononukleozu. Boli sme aj v nemocnici lebo mala aj vysoke ASLO zaroven. Odvtedy sme v kontrole hematologie.No pred asi rokom sa jej zrazu urobili obrovske uzliny všade - slabiny, na krku pod pazuchami, znova k dr no naša nerobila tak ju zastupovala ina dr a ta ma s malou poslala na onko že či nemá rakovinu.preplakala som cely den. mali sme sa objednat na usg uzlin - tam nám dali termin o 3 mesiace !!! tak som sla na sukromnú polikliniku a tak sice za poplatok ale vzali nas hned. a dr na onko nám povedala že ked už raz dieťa zareaguje velkymi uzlinami tak to tak bude už skoro stale že ma to nemá tak vystresovať, urobila nam rozbor krvi a znova to bolo len to ASLO. Hovorim "len" lebo v porovnanim s nejakym onkologickym ochorenim som to brala ako malinu... Myslím že každú zväčšenu uzlinku by mal vidieť lekár, veľakrát ani nevieš aké ochorenie tvoje detičky prekonajú. takže určite chod.

lentuska
8. nov 2012

@fialocka84
Mate doma hafana? Ono to moze byt aj psi alebo macaci bacil, ten sa tiez prejavuje zdurenim uzlin za usami. Co by som ti ja odporucila je vysetrenie biorezonanciou, kde vam zistia presne vsetko ,co a preco sa to malemu deje. Ja chodim k doktorke Tomovej. to vysetrenie je neskodne a stoji iba 15€ a usetri ti to kopec casu a na jednom mieste zistite presne vas zdravotny problem v priebehu 40min. nemusis chodit od doktora k doktorovi. Ak chces poslem ti cislo, kde sa mozes objednat.

fialocka84
autor
8. nov 2012

on to ma akože pod uskom na krku nie za uskom.ale pojdem snim asi pondelok nech sa na to pozru.

oliviajn
14. nov 2012

odporúčam kvapky homeopatiká: Lymfomyosoft 2 balenia. Nech to berie aj 3 mesiace v kuse. Mandle netreba vyberať hneď. Môže mať zväčšené mandle na jednej strane, to ešte neznamená, že druhá mandľa je v poriadku. Nám doktorka hovorila, že môže mať angínu aj 8 krát do roka a na budúci rok nemusí mať ani jednu angínu. Tiež tri mesiace v kuse mal zväčšené mandle. Zájdite aj na imunoalergológiu, nech mu predpíšu lieky na imunitu, napr. isoprinosine.

domko
4. jan 2013

ahojte chcem sa spýtať malý má niečo za uškom ani nie ako hrčka ( už som s toho hotová ☹ ) len neviem, či to také má mať alebo nie, manžel mi povedal vraj tam nič nemá to má takú kostičku aby som si nedomýšľala hlúposti, malého to neboli ani to nemá červené nič, ja neviem, či si domýšľam alebo mám ísť sním k lekárovi. Majú to deti za uškom všetky hladké ?

samantha223
4. jan 2013

ja mam uz cez 30 ale uzliny mam od detstva, prekonala som toxoplazmozu- z macky, nie priamo ale asi nakakala do nasho pieskoviska, ale nastastie som sa z toho dostala bez liecby, ale hrcky ostali navzdy. mojim detom sa zvacsili po ockovani. uzliny filtruju choroby, treba hladat pricinu

samantha223
4. jan 2013

@domko kosticku tam mame, taka vypuklina, ale ak chcete mat kludnejsiu dusu, na dalsej poradni spomente lekarke 🙂

samantha223
4. jan 2013

@domko treba pozriet ci ma aj na druhej strane rovnomerne 🙂

gergi7
4. jan 2013

Ja a moja malá máme prekonanú inf.mononukleozu. Dcerka ma od vtedy zvacsenu uzlinu pod uskom. tiez sme sa velmi vylakali. no vtedy nas doktorka uistovala, ze je to ok a maju to aj zdravi ludi... No az po vysetreniach sa prislo na to, ze ma prebiehajucu mononukleozu. Ja som ju prekonala v roku 2007 a od tej doby mam zvacsene uzliny. Pravidelne 1-2x do rana ju mam aktivnu a vtedy je to hroza. mam uzliny velke ako golfove lopticky 😒 . Nahodia mi atb, a takto je to dokala. malej sa zvykne hrcka zvacsovat pri oslabenej imunite. Stale jej to sledujem a nerastie to dalej

gergi7
4. jan 2013

@domko , maly ma tiez vypuklu kosticku. od narodenia ich mal na oboch stranach, no ako nam rastie, tak kosticka ostala uz len na jednej strane. tiez to od narodenia sledujem .

domko
4. jan 2013

búva , tak som mu to tak opatrne skúsila na druhej strane sa mi nezdá, že by to mal ale on to nemá ako hrčku ale teraz som čítala vraj to vznikne deťom ktoré mali šupinky v hlave a to sme my mali až moc a niekedy sa mu ešte suchá kožička na hlavičke spraví

domko
4. jan 2013

@gergi7
tiež si to všímam už dlhšie ale má to stále také istý myslím si, manžel ma ukľudňuje stým vraj tam nič nemá a on to isté

domko
4. jan 2013

doteraz čo som našla o tom diskusie tak, vraj to nič není ale asi zbehnem najbližšie k lekárovi, keď mi malý nebýva ani chvalabohu chorý 🙂 a teploty si musím zaklopať moc nemáva

ive56
12. aug 2020

@fialocka84 ako ste dobadli z uzlinami