Dostali sa vaše deti do pol roka z intolerancie laktózy?

perla200
18. dec 2009

sú tu také mamičky? ako pokračovali v akých mliečkach????

erikasadek
18. dec 2009

perla, nechcem, ta salmata le intoleranci alaktozy je skor na cely zivot.. 😅 je to neschopnost geneticka, stiepit , cukor s mlieka, teda tak alicky..

a mlieko mozes davat , na trhu teraz najdes v pohode mlieko pre dospelych pre deti bez laktozy.. 😉

perla200
autor
18. dec 2009

nie erika....my sme ju mali teda nam ju zistili ked sme mali 4 týždne teraz sme boli na testoch a nemame ju.....

erikasadek
18. dec 2009

no perla tak neviem nechcem sa starat do niecoho o com vela neviem kedze nie som lekar, ja len viem tolko , rozdiel medze BKM, a intoleranciu laktozy ktora je casta u juzanoch.. 😉

pit normlane mlieko mozu len im je zle po nom.. takze len tolko viem.; a viem ze je to dane geneticky.. 😉
mozno sa najde niekto kto ti povie viac.. 🙂

perla200
autor
18. dec 2009

no tak nasa gastro asi vie...detom sa vyvíja to črievko do pol roka a môžu sa z toho dostat....teda výsledky sú výsledky

erikasadek
18. dec 2009

no perla ja som kvoli tebe zacala citat celkovo, a nikde som nenasla by s a stoho niekto dostal, ale su dve rozlicne teda u , skoro narodenych s ato stav casto, a je toine, vtedy sa moze, trvaici trakt s toho dostat ,a le inak, nie.. tymto jedincom chyba enzym lactasa a ten stiepy , mlieko a, a pokial ho jedinec nema, tak , bohuzial, su jedinci ktory, mozu pit viac mlieka a niektori menej...; zalezi , od jedinca bez nasledkov.. 😉

ale jasne ver svojej lekarke, al skus si precitat trochu viac o tom..

http://fr.wikipedia.org/wiki/Intolérance_au_lac...
daj si to do slovenciny. 😉 na nete najdes vela v angline..

perla200
autor
18. dec 2009

ja mam o tom dost nastudované erika....verím svojim doktorom a výsledom......jeden velmi uznávaný pediater na slovensku mi povedal že sa detičky z toho vyrastú a dostanú do jedného roka

erikasadek
18. dec 2009

perla nemusis sa zlostit, ja len vsade pisu ze s a stoho neda dostat len skor , byt menej citlivy a davky mlieka; 😉

mimochodom moj muz ako , cudzinec to ma zije s tym.. 😉

takze asi tak.. ja kedze tento probelm nemam ale s alergou, ti neveim povedat , vsade citam, neda s avyliecita ale , rastom sa telo prisposobia su na to aj specialne lieky, aby ak pijes mlieko normalne , telo stiepilo;.
ako hovorim nechcem s ahadat, nie je moj styl, len nikde kde vsade citam, nie je nikde napisane ze detis a s toho dostanu, vekom, 😅 takze asi tak, ak ti to povedal lekar ok.. 😉

dohovorila som...

babulina
18. dec 2009

intolerancia laktozy moze byt primarna a sekundarn,a primarna je vrodena a nie je mozne sa jej zbavit, sekundarna je dosledkom prekonania nejakeho ochorenia, zvacsa rotavirovej hnacky a tu je mozne liecit, resp dietou odstranit,
nasa ninka ma tiez sekundarnu, AL110 budeme brat cca 6- 12mesiacov, co bude potom zatial neriesim, lebo su to iba tri mesiace od toho co nam to zistili

erikasadek
18. dec 2009

babulina, tak ty si to pekne napisala, mne s ato zle preklada s franiny. 😀
ale asi tak to to pisu, , ak je geneticka, tak sa nezbavis, ak je, u nedonosenyh alebo ine pripady malych deti, je moznost.. 😉 ale ty si to napisla super.. 😉

perla200
autor
18. dec 2009

neboli sme nedonosení ani nič podobné.....neviem teda ako to je, ale doktorka nam dnes oznamila že výsledky sú ok a mala môže normalne fungovat..... dr nas upozornil na to, že ak to deti majú odnarodenia vedia sa s tým lepšie vysporiadat ako ked to zistia v neskorsom veku to si potom nesú celý život....asi tak....

babulina
18. dec 2009

ani my sme neni nedonosenci, ja som prenasala 8dni, len ako sme boli na dovolenke dostali sme nejakeho bacila, princenzna mala hnacky viac nez tyzdne, a hold dosledok toho celeho je sekundarna intolerancia,
pokial je sekundarna tak je potrebne aby sa vytvorili poriadne nanovo klky v tenkom creve a potom uz drobec moze fungovat lepsie, cim mensie dieta tym mensi usek treba obnovit a je to rychlejsie mam pocit ze nieco v takom zmysle som citala
perla, a diagnostikovala vam to pediatricka alebo gastroenterolog? resp ak sa mozem opytat ake testy vam robili?

perla200
autor
19. dec 2009

no ahoj babulina....diagnostikovali nam to v nemocnici detskí pediatri....boli viacerí a potom chodíme aj gastroeneterollogičke..... testy nam robili normalne vypila glukozu a trikrát ju pichali...teraz n am robili tak že vypila laktozu a trikrát ju pichali po pol hodine....

babulina
19. dec 2009

aha, ja som si to chcela len porovnat, nam zatial iba zobrali vzorku stolice na zbytky a tam sa nasiel cukor, ale o tej glukoze som tiez pocula, a o nejakom dychovom teste
vy ste z teda z toho vonku, dobre som to pochopila? no dufam ze aj my budeme coskoro, sice zatial nam to az take velke problemy nesposobuje, do varenia davam to bezlaktozove mliecko minus L, kase tiez jej z toho robim a vsetko ostatne ju moc netrapi, obcas sladkosti co maju ine deti ale zatial si to celkom da vysvetlit, majte sa pekne a drzte sa nech sa vam to najma nevrati 🙂

beruska113
19. dec 2009

Moj malý chytil hnačky keď mal 2,5mesiaca, na gastre testy nerobili žiadne, lebo vraj keď ho nebolelo bruško a neplakával pri tom, tak to intolerancia nebude. No ale už 2,5 mesiaca pijeme AL 110, prechod na nutrilon bol neuspešný, teraz sa Beba viac menej osvedčila, kkeď ju vypije tak v pohode, akurá sa mu už všetko mlieko asi sprotivilo tak, že ho poriadne ani nechce. Na gastre povedali, že to nechutenstvo nie je spôsobené bebou ale niečím iným. Ale nič iné mu nie je, zuby nevidím rásť, tak už som z nich jeleň. Ale už nechce pisť ani Al110 😒

perla200
autor
20. dec 2009

beruska...mame rovnako staré deti....no nasa AL110 chcela pit ale mala strasné koliky z neho.....tak sme presli na france lait bezlaktozové....je lahko strávitelné a kedže začíname príkrmy až od nového roku tak je vkuse hladná....aj teraz nespíme lebo bola hladná a nejak sa prebrala.... dúfam, že sa to príkrmami spraví a budeme lepsie spat.....

ani3012
20. dec 2009

perla a prečo začínate s príkrmami až po novom roku? Veď keď tvoja malá má UM ,tak s príkrmami sa začína po 4. mesiaci.
My tiež pijeme bezlaktózové mliečko ale s príkrmami sme začali až teraz,lebo Evka je o dva mesiace skôr narodená.Tak kázali v rizikovej poradni.
Inak by sme začali po tom štvrtom

perla200
autor
20. dec 2009

pre istotu začíname od nového roku lebo deti s IL by mali začat až od 5 mesiaca a doktorka nam to pre istotu odporučila...ved to je už len nejakých 8 dní a začíname.....

zuza.m
20. dec 2009

ahojte baby nemam čas čitat tak som to len v skratke kukla.
my sme tiež intolerantny.
inak erika aj mne doktorka povedala že sa toho do troch rokov može zbavit.alergia na BKM mu prešla a aj tieto hodnoty sa troška upravili.tiež pijeme all110.a pevne verim že to prejde.aky typ mame to nehovorila.ale si ymmslim že tieto alergie byvali aj v monulosti ked že deti často vracavali a plakavali od kolik.len sa to nevyšetrovalo a jednoducho z toho vyrastli.tak že erika neber iluzie 😉 😅.inak mam kamarata ktory z toho tiež nevyrastol ale asi jedineho.
perla nechodiš nahodou polomovej??

perla200
autor
20. dec 2009

chodím zuzi....aj vy???? nam AL nerobilo dobre....ale hovorila doktorka že v januári nam dá normalne mlieko teda laktozové....aby si začalo jej telíčko zvykat na laktozu.... kedže už by ho mala tolerovat....

erikasadek
20. dec 2009

zuzka, ahoj, neberiem iluzie, ale alergia BKM je ine, ako , intoleranica... na laktozu, dve rozlicne veci, aj my uz sme vonku s BKM..
inak aj ja som pocula len o dychovom teste. 😅

perla200
autor
20. dec 2009

dychový test je pre starsie detičky....lebo neviem si predstavit ako malé deti fúkajú do takej hrubsej rurky......

erikasadek
20. dec 2009

perla, no tu sa aj u malych robi dychovy. 😉 lenze tu je tu, ina krajina, geneticky tu je postihnutych skoro viac ako polovica populacie, a je to nieco normalne v tychto koncinach..

osobna skusensot ziadna okrem mojho muza, apodla toho co som si precitala na francuzskych lekarskych strankach..

inak nemam k teme co povedat.;
drzte sa, a coskoro nech uz ste zdravucky.. 😉

ani3012
20. dec 2009

ja si myslím,že 100 lekárov -100 názorov. Každý hovorí niečo iné..
Mne zase doktorka povedala,že to že ma intoleranciu laktózy neznamená,že nemôže začať prijímať stravu ako mrkvu,zemiaky a biele mäso.
Po MM sa jej nafukovalo bruško,mala zelenú stolicu a aj obsah žalúdka.Všetky testy vyšli negatívne.Aj to na laktózu.Ale keď jej dali bezlaktózové mlieko,tak jej začalo tráviť.MM zniesla len v malých dávkach(19ml).
Tiež počítam,že z toho vyrastie.Len neviem,do kedy budeme držať takúto diétu.Som si myslela,že už teraz nám gastroentrologička vyskúša aj mlieko s laktózou.
No nič,radšej ešte chvíľku počkám akoby som jej mala ublížiť.

ani3012
20. dec 2009

Z KRVI AJ DYCHU

Pri krvnom teste dieťa vypije mliečny cukor vo forme roztoku a lekár mu v polhodinových intervaloch odoberá z prsta krv. „Laktóza sa počas trávenia v tenkom čreve rozštiepi na glukózu a galaktózu. Glukóza sa cez steny čreva vstrebe do krvi. Keď jej hladina v krvi nestúpne, je to signál, že telo si s mliečnym cukrom nevie poradiť,“ vysvetľuje doktorka Čierna. „Nevýhodou tohto testu je, že dieťaťu treba viackrát odobrať krv, čo ho traumatizuje. Ak je malé alebo nespolupracuje, použijeme iný test, dychový.“ Aj pri ňom malý pacient vypije laktózu. V polhodinových intervaloch vydychuje vzduch do špeciálneho prístroja, ktorý meria množstvo vodíka. „Ak enzým laktáza nepracuje správne, v čreve sa nahromadí podstatne viac vodíka, ako je bežné. Cez steny čreva sa tento plyn dostane do ciev, potom do pľúc a von. Keď sa jeho hodnoty v priebehu troch, štyroch meraní zvýšia, znamená to, že laktáza pracuje nedostatočne.“ Dychový test má ešte jednu výhodu, lekár ho môže použiť aj u malého bábätka: „Namiesto trubičky s náustkom použijeme špeciálnu masku, priložíme ju na ústa dieťatka a bez problémov odmeriame množstvo vydýchnutého vodíka.“

perla200
autor
20. dec 2009

jasné ani....vidíš ale nam neponúkli tú masku....teda ja som volila radsej nech je 1,5 hodiny bez jedla + teda tri hodiny nalačno....ako 5,5 hodiny dokopy....lebo je hladná ako vlk po 2,5 hodine....tak som ju nechcela viacej traumatizovat.....

ani - vydrž...nasa je hladná ako vlk...spapa aj200ml každé tri hodiny chýbajú tie príkrmy ale vydržíme....ešte 8 dní radsej ako by som mala mat s nou zase nejaké problémy....a vstávame v noci každé tri hodiny a papame a to sme v 4 mesiacoch prespali celú noc...ale nevadí urobím vsetko aby to bolo dobré.....a som za to nech jej dajú už laktozové mlieko aby si jej telíčko zvykalo na to

ani3012
20. dec 2009

tak ti držím päste,nech to Simonka prekoná.Suseda ma malú s intoleranciou laktózy (3.ročná)ale prišli jej na to až v roku.Tak vďaka tomu má zápal dvanástornika a ešte neviem čo(by som sa musela opýtať)a intoleranciu bude mať pravdepodobne doživotne.Aj moja sestra má nejakú alergiu a aj jej malý.Keď si dajú mlieko,tak hnačkujú a malého bolí bruško.Okrem jogurtov ani iné mliečne nechce.(má dva roky)

zuza.m
20. dec 2009

erika ja viem že alergia na BKM je ina ako intolerancia.dokonca je aj alergia na laktozu a to je ta lahšia forma.ale aj napriek tomu mi doktorka povedala že väčšina deti z toho vyrastie a ja v tom dufam.inak muž tak tiež do troch rokov plakaval ,nikdy poriadne nejedol ,v roku mal 8800gr .takže si myslim ked že sa to nevyšetrovalo že to mal tiež a maly to podedel.len že mužovi už nič nieje.tak že z toho vyrastol.inak ak by z toho aj tak nevyrastli tak predavaju nejake tablety ktore vedia tu laktozu natravit.tak že myslim že budu moc jest čo len budu chcet.a som vdačna že nema ešte aj na BKM.lebo to by bolo fakt obmedzujuce.

perla ano chodim aj ja knej.maly mal aj alergiu na BKm tak že sme boli na uplne inom mliečku.takom horkom.ked mu to prešlo dala nam all110 a je to v pohode.kupujem mu už aj obyčajne mlieko bez laktozy a z toho mu varim alebo tvaroh a smotanu.je to super že už može jest take čo my.inak tie veci kupujem v jednote na namesti až budete moct aj vy papapt viac .velmi to pomože .hlavne na krupicovu kašu,puding a tak.tak sa majte kopu hodin.

babulina
21. dec 2009

mozem jednu otazocku na maminy co maju starsie deti, za kolko kupujete minus L bezlaktozove mlieko, lebo tie rozdiely ma niekedy uplne sokuju, ja som najlacnejsie nasla za cca 1,80eur

hathor1231
21. dec 2009

perla, nie je pravda,ze intolerancia lakrozy je na cely zivot!
ja sama som mala asi 3roky veeelmi silnu int.laktozy, bola to hruuuza,vkuse som sedela na zachode,aj z malinkej tablicky cokolady 😨 prosto ziadne mlieko,cokolada a laktoza je dokonca aj v kuracej sunke alebo v chipsoch... tak si to vies predstavit... este dokina mi hovorila,ze taku silnu este nevidela... a dostala som sa z toho,v tehu som pila pol litra mlieka denne popritom jogurty,cokoladu. prosto to preslo 😅 ale viem,ze je to rozdiel,ja som nemala par mesiacov 😉 len ta chcem povzbudit. mojej malej robili testy na kravsku bielkovinu a laktozu kvoli krvy v plienke,ale nema ju...

zuza.m
21. dec 2009

babulina ake mlieko mysliš,??kravske v krabici bez laktozy alebo kojenecku vyživu v prašku??ak v krabici tak ja kupujem minusL v malackach za 50sk ,v NZ za70sk to iste.ale v NZ maju aj mizo to je madarske za 40sk a ešte v bio obchode neviem aka značka za 50sk.tak že ceny su uplne ine a aj na tej istej značke je rozdiel aj 20sk..v krabici kupujem mliečko all100 a to my ešte preplaca poistovna.