Dvojročnému synovi sa stále vracia horúčka

katuska825
4. apr 2013

Ahojte.Chcem sa opitat,či niektora mamina zažila u dietata horučku bez inych príznakov.Mám malého 2ročného syna,nekašle,nesopli a horučka sa mu vracia každe dva tÿždne a trva asi dva,tri dni.Prvy krát sa mu objavila po dobratï antibiotïk a zmizla po dvoch dńoch,teraz ju ma druhykrát a neviem kolko bude trvat,ale nestazuje sa mi na nijake bolesti.Je len ospali,som s toho zufala pretože sa onho bojím ☹

katuska825
autor
4. apr 2013

lekarka mi povedala,ze dietatu nemusi byt nic a z horuckami musi dieta obcas bojovat ak ma napr. znizenu imunitu

drobcek26l
4. apr 2013

@katuska825 nedali by sa malému urobiť nejaké odbery napr.krv a moč či nemá v tele nejaký zápal??? Ja by som sa tiež veľmi bála.

jaduska
4. apr 2013

@katuska825 to isté má naša dcérka, mala 3 dni vysoké teploty bez akýchkoľvek iných príznakov choroby, potom týždeň nič a od včera má zase vyše 38....zajtra ju ale berieme k dr., že čo to je....

paela
4. apr 2013

ahoj, nejdú mu nejaké zúbky? aj naša dcérka to tak mala asi pred dvoma mesiacmi. dva dni teploty, bez iných príznakov (ako píšeš), potom zasa nič, potom opäť teploty. napadlo nás pozrieť do pusinky a išli jej zadné stoličky. držím palce, nech ste rýchlo v poriadku.

svatava74
4. apr 2013

@katuska825 prazdne reci pediatrov, horucka znamena vacsinou zapal v tele.....trval aby som na odbere mocu a krvicku.....horucky su nebezpecne hlavne pri oblickach, srdiecko....bez a pros, pytaj, vyhrazaj sa 🙂
radsej preverit vsetko ako zanedbat nieco co moze mat nasledky.....a snad nasi lekari zistia co to je a bude to len najeka hluposticka...drzim palce 🙂

sendy182
4. apr 2013

@katuska825 odbery krvy, výtery súhlasim s
@drobcek26l

katuska825
autor
4. apr 2013

odbery mal a ma všetko v poriadku.cez den mu aj jest chuti,pride vecer a bum-horučka

svatava74
4. apr 2013

@katuska825 odber bol robeny v case horucky, alebo v case bez nej????

katuska825
autor
4. apr 2013

@paela tak zadne zubky to možu byt,ale zatial tam nic nevidim a ani citlive to nema

katuska825
autor
4. apr 2013

@svatava74 aj v case horucky,lebo sme boli v nemocnici z laringytidou a po dobrati antibiotyk nastali tie horučky tak som sa vratila naspät do nemocnice a potom z vysledkom k pediatricke,ktora mi povedala ze to nic nieje a vysledky su v poriadku

paela
4. apr 2013

ja som si to u dcérky všimla na dennom svetle, nemala to ani začervenané, ale už sa pod ďasnom beleli, veď bodaj by ste to mali zúbky. chudáčik maličký sa trápi a ty s ním. ja som mala to isté. ešte ma napadlo, že dávala do pusinky všetko možné, čo u nej nebolo zvykom. u maličkého si to nespozorovala?

katuska825
autor
4. apr 2013

@paela tak on len prsty okusuje,ale to len sem-tam 😒

paela
4. apr 2013

@katuska825 možno tá laryngitída robí šarapatu, ak to má synček chronické.

viktorian
4. apr 2013

My sme mali nieco podobne, ale nam teplota nemizla, len sa znizila na 37 na par dni a opat hore v nejakych inervaloch. Inak ziadne priznaky choroby, len teplota, zo zaciatku az ku 40tke. Robili odbery krvy, mocu ci nema nejaky zapal. CRP mal zvysene, ale nic hrozne. Dostal ATB, na ktore zareagoval koznou reakciou (pri infekcnej mononukleoze, ak sa podaju ATB na baze penicilinu, nastane reakcia). Po tejto reakci a ked teplota neustupovala, doktorka navrhla odber krvy zo zily. Uz mala podozrenie, ktore sa nam aj potvrdilo ☹ infekcna mononukleoza...
Mozno su to ozaj len zubky, neviem ake stare mas dieta. Ale pri dlhotrvajucej teplote by som uz patrala. My sme to schytali presne pred rokom na jar, maly mal 4r 8m.
Nechcem tu nikoho strasit ani vyvolavat paniku, len podavam dalej informaciu pre ostrazitost...Viem, co som si prezila.
drzim palce

katuska825
autor
4. apr 2013

@paela praveže ju mal prvy krat aj to ho začalo dusit v noci,tak som volala RZP aj to prekonal bez horučok az ked sme prisli domov,tak dostal a ked sme sa vratili naspät do nemocnice,tak nam povedali ze to nieje z laryngitidy

katuska825
autor
4. apr 2013

@viktorian a to je preboha co?

viktorian
4. apr 2013

3-6 tyzdnov teploty, nechutenstvo, moze to sadnut na pecen, vacsinou sa ide rovno na infekcne. Co nastastie nebol nas pripad. Vedeli sme zrazat teploty a pecenove testy boli OK, tak sme ostali doma. Liecba nieje, len sa zrazaju teploty a caka sa kedy odidu ....Potom hematologia kontrola krvy, lebo to uplne rozhadze krvny obraz a 6 mesiacov beztukova dieta (ziadne maslo, tuky, olej.....) a ziadna fyzicka namaha (ani bicykel, iba male prechadzky). Maly schudol 5 kil, bol uplne vysileny z tych teplot a ze v podstate nemol jest nic normalne. Parene jedlo mi po troch dnoch zacal odmietat ☹

katuska825
autor
4. apr 2013

@viktorian 😢 tak to ti ozaj nezavidim,musis byt silna lebo ja by som dostala panicky strach a aj ja by som schudla.preto teraz tak neskoro pisem lebo nedokazem zaspat ak ma horucky,dala som mu cipku a trosku sa znizila,uvidime do rana