Febrilné kŕče a následky

klara9
16. okt 2012

Chcela by som sa opytat maminiek deticiek, ktore mali febrilne krce, ci sa u nich prejavilo nieco take, ze dieta po prekonani tychto krcov, stratilo nejaku zrucnost, alebo zabudlo nieco co predtym vedelo. Ak ano ako ste to riesili (okrem vysetrenia EEg). Poprosim aby pisali maminky co s tym maju skusenost, aj v rodine, nemusi byt priama na ich dietatku. Dakujem.

lenusiatko
16. okt 2012

Ahoj Klara,
moj syn prekonal febrilny kolaps, nepredchadzali mu ziadne krce, o to to bolo horsie.
Vysetrila ho neurogologicka (velmi zbezne) a povedala mi, ze takmer ziadne dieta nema nasledky,
vraj to nezanechava ziadne stopy na mozgu. Neviem, ci je to pravda, tiez by ma to zaujimalo.
Ja na nom nebadam nic, mas s tym nejaku osobnu skusenost?

sakura77
16. okt 2012

@klara9 my sme mali dvakrat ,aj s bezvedomim,treti krat uz ako epi krce....berieme lieky,lebo malinka skolabovala uz pri 37,4....tak nechcu riskovat ze sa to bude opakovat...zatial nevidim nejake nasledky,ona si to nepamatala vobec ze sa nieco stalo...inak eeg,magneticku rezonanciu,zatazove testy,vsetko ok.nikde nic...

cairka
16. okt 2012

@klara9 , moja mala po febrilnom kŕči silný epileptický záchvat, bola vyše hodiny v hlbokom bezvedomí a následky mala a asi aj má...ale po bežnom febrilnom kŕči by nemali byť následky 🙂

tara
3. nov 2012

@lenusiatko nas alexko tiez prekonal tuto stredu febrilny kolaps. predchadzal tomu len hlasny vykrik, a potom bezvedommie. ☹ uz sme aj doma z nemocnice, ale strasne sa bojim, aby sa to neopakovalo. zatial mu nerobili eeg, ani ho nevysetril neurolog...ale zda sa byt uplne ok. skolaboval tiez pri nizkej teplote, okolo 37,5. Vraj sa to moze opakovat pri kazdom infekte, ale mne sa to nezda. skor sa mi zdalo, ze telicko bolo unavene striedanim teploty pocas dna - raz vyskocila, raz klesla, nic ho nebavilo, nechcel jest, troska pil, den predtym prespal 4h cez obed.....keby clovek aspon vedel, preco k tomu doslo.

klara9
autor
5. nov 2012

@tara presne o tom to je, ze mozog nevie rychlo spracovat rychle zmeny teploty. Nebojte sa vsetko bude ok, len majte Diazepam po ruke, pre ukludnenie, pripadne aj cipok. Kedze ste to uz zazili viete co a ako, najhorsie je to 1x, aj ked my sme to mali uz 2x a prvy krat to bolo v relativne pohode, az pri druhych krcoch sme volali zahranku ☹ . Nastastie vsetko dopadlo ok. Ja verim, ze z toho vyrastie, EEG mame v poriadku. Drzte sa.

plegomazin
5. nov 2012

A ako sa tie febrilné kŕče prejavujú?

plegomazin
5. nov 2012

@klara9
a ako sa tie febrilne krce prejavuju?

dadulka19
5. nov 2012

moja dcéra mala febrilné kŕče 2x behom 10minút,mala vtedy necelých 5 rokov.Robili jej vyšetrenia neurologické aj kardiologické a aj na očnom sme boli.Zo začiatku boli kontroli na neurológi a kardio každé 3 mesiace,potom sa doba predlžovala.Teraz má 11r.na neuro už nechodíme vobec,srdiečko jej kontrolujú raz za 2 roky.Inak následky nemá a verím,že sa už ani neprejavia.A kŕče mala vlastne vďaka milej pani na záchranke,ktorá mi nechcela poslať sanitku,že šak má len teplotu.A keď už bolo vlastne po febrilných,tak tu sanitka bola do 5 minút a to bola polnoc.A teda krásne som sa zodpovednej pani poďakovala 😝

dadulka19
5. nov 2012

@plegomazin je to kŕč celého tela vrátane tváre,hrozný pohľad,ruky neprirodzene stočené....jaj,ani sa mi nechce na to myslieť.Mala som vtedy tendenciu jej rúčku rovnať\to sa ale nemá\,ale potom som ju len tuho držala a čakala,kedy to odznie.

tara
6. nov 2012

@klara9 dakujem, caka nas EEG a EKG, aj neurologia, tak uvidime, verim, ze to bude ok a je to len nezrelostou detskeho organizmu. v nemocnici nas sklamali, nevedia tam poriadne nic, desat doktorov a kazdy iny nazor. drzte sa aj Vy a vsetko dobre prajem.

klara9
autor
6. nov 2012

@tara drzte sa my sme mali 2x EEg -cko, a dostalio sme Magne B6, do 5 rokov uzivat. V nemocniciach je to bohuzial tak, vstetko si musis zistit sama ☹ .

tara
7. nov 2012

@klara9 je to jedna katastrofa, bola som max. sklamana z ich pristupu. ale ako citam, tak je to tak vsade. zatial sa majte, pa

kaatarinkaa
7. jan 2014

ja som to nasla len teraz.. moj bracek ked mal asi 2-3 roky prekonal tieto krce, aj upadol do bezvedomia. nasledky boli tie iste co spominate, prestal papat, rozpravat.. teraz ma 8 rokov a stale ma problem s jedenim a s komunikaciou. Lekari najprv povedali ze to bude asi nejaka forma autizmu, ten potom vylucili. Je to smutne.. :(

xpetkox
14. jan 2014

za toto vsetko moze povinne ockovanie po ktorom to prezila aj moja malinka aj s bezvedomim. http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=19&t=61... alebo http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

xpetkox
14. jan 2014

a tu sa dozviete viac o ockovacich vakcinach a preto niektory lekari mlcia - http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

evkafifko
22. nov 2014

Dobrý deň chcem sa vás opísať aj mi sme mali febrilne kŕče 1 krát a chcem sa vás opýtať že potom polo po nich 3 mesiace a teraz máme niečo také ako triaška a pohľad do predu už sa nám toto stálo dva krát alebo dieťa čulé všetko ako ma byť behá a zrazu zastavi a spadne dni čoho nič poraďte mi čo mám robiť som už z toho zúfalá

ivanocka83
23. nov 2014

@evkafifko Ahoj urcite by som isla na neurologiu

adacica77
3. mar 2015

Mamičky...my sme dostali už druhé febrilné krče minulý týžden v stredu poobede........4r.dcérke Nicolke vystúpila teplota na 38.9..a do 5 minút sa dostala do bezvedomia..ale len na chvílku...manžel našťastie bol doma...rýchlo volal záchranku....u nás doma boli do 10 mit.velmi rýchlo......Velmi milý doktor...aj sanotári...ohladuplný...postarali sa nám o dcérku ale aj omna...lebo som kolabovala....Tieto krče boli omnoho silnejšie než tie prvé spred 2 rokov......rýchlo som jej podala rektálny diazepan...a ostala taká malátna..dezorientovaná až nás previezli na JIsku do nemocnice..tam bola 3 dni...po 4 dnoch ju prepustili domov...
Čakajú nás kardiologické-neurologické vyšetrenia teraz.....a máme ísť aj na čiapku čo bude sledovať mozog...Nakolko má od narodenia malú cistu v hlavičke a začína sa obávať či sa nezvečšuje.....
No začíname si všímať že je moc skoro unavená...čo ona chodievala spinkávať okolo 20hod..teraz sa už pýta spinkať o 18hod.Posledné dve noci má lahký spánok...neustále sa budí....Je to normálne?
Ďakujem za prečítanie si môjho príspevku

inull5
4. mar 2015

@adacica77 ked som bola s malým pred pár mesiacmi na JIske tak tiež tam bolo dievčatko ktoré takto "krcovalo"..robili jej aj tu čiapku a vraj to nie je nič strašne hlavne u takýchto väčších deticiek ktoré spolupracujú..poznám chlapčeka ktorý tiež takto mal febrilne kŕče no uňho zistili epilepsii a ma niektore bunky v hlavke poškodené od zbabraneho pôrodu.odkedy máva takúto únavu?nechodí na nejaký náročný krúžok?

adacica77
4. mar 2015

@inull5
ďAKUJEM ZA ODPOVED...DCéRKA Má LEN 4 RôčKY A 2 MES.CHODí DO šKôLKY...UNAVU SME SI VšIMLI KED SA VRáTILA Z NEMOCNICE..NEVIEM MOžNO A to zmení časom uvidíme...na čiapocku ideme budúci týžden

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leon69
21. feb 2016

Náš malý to dostal lezime v nemocnici mal 40 ciatku krvi by sa mi nikto nedorezal hrozné mne to prišlo ako epileptycky záchvat ale pokiaľ prišla záchranka povedali mi aby som ho dala do vane obleceneho a pustila vlaznu sprchu hneď to zabralo a začal hneď reagovať čiže necakat pokym to samé prejde ale sprcha pomôže

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leon69
21. feb 2016

Dzjanetta ďakujem pekne zistili ešte zlatého streptokoka v nose och joj ja som sice prísna ale uvedomomila som si veľa veľa vecí som psychicky k.o a budem to mať stále pred očami dúfam že to už nikdy nezazije nikto znas

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leon69
22. feb 2016

Dzjanetta ďakujem za podporu áno zlatého v nosteku zatiaľ nevedia či to je na antibiotiká veď naše zdravotníctvo....takže ešte že existuje internet a človek si všetko nastuduje ešte sa tvárili na pohotovosti ako by som im ja ublizila na prepravu s jednej budovy do druhej sme na sanitku čakali 50 min som im povedala ze kebyze mu viem pomôcť tak určite sem neprídem tie pohľady stáli za všetko ale zas musím pochváliť infekčné na kramároch super sestry malému doniesli hračky dvd prehrávač mali sme tam všetko dokonca aj ja posteľ lebo keď sme ležali na chyrurgii tak do 7.00 som musela posteľ odovzdať a najskôr o 17.09 vziať posteľ bola záhradné lehatko ktoré bolo do poľky polámané hrozné naše zdravotníctvo je na zaplakanie tak ešte raz ďakujem ps povedali nám ze sa to môže vrátiť aj v dospelosti

somavi
4. okt 2016

Ahojte, moja mala febrilne kŕče v july, teraz nas este dr. poslal na kontrolu k neurologicke pred očkovaním mmr vakcínou . Nemali ste žiadne problémy po očkovani ?? Toho sa teraz obávam

kukanda123
4. okt 2016

ahojte moja dostala krce ked mala 1apol roka .Pekne mi chodila na WC a potom bum -bud sa pokakala alebo mala zapchy .Na čiapke vyslo hranicna epilepsia ,berie lieky a pri každej chorobe ,,mavam nočne,,čo sa bojim aby sa to nezopakovalo.

leon69
5. okt 2016

somavi nie nemali teda aspoň mi nie toto očkovanie najlepšie zvládol ale mi sme dali očkovať po dvoch rokoch treba ísť vtedy keď je dieťa bez soplov a dala som mu pred očkovaním zobrať crp aby som sa uistila že je naozaj ok

somavi
5. okt 2016

@leon69 da sa ockovat aj vtedy ? Lebo som čítala , ze len v 15 mesiacoch