Hlavička z kliešťa

alena16
20. jún 2012

Mám taký problém, včera sme malému našli kliešťa, snažila som sa ho vybrať, ale zostala mu tam hlavička. Tak sme dnes išli k detskej, ktorá mu vypísala lístok na chirurgiu s tým, že sa mám ísť pozrieť, či chirurg ordinuje a ak nie, tak mám v lekárni kúpť Camphor ichtiol a s tým mu to natierať. Že vlastne tá masť urobí to isté, že tá hlava vyhnisá von. Máte s tým niekto skúsenosť? Chirurg je tam samozrejme až od poobedia, tak som mu to natrela masťou a poslala ho do školy...

traktor
20. jún 2012

@alena16 nepoznam to..ale ja by som urcite este skocila za tym chirurgom, nech sa na to pozrie, nenechala by som to tak 😉

isabellaa
20. jún 2012

@alena16 to iste sa stalo mne s manzelom, zlakla som sa, ze ostala hlavicka, mama mala totizto boreliozu a vtomto netreba nic podcenovAT, tak som ho poslala na chirurgiu a tam mu to vybrali. odporucam aj malemu, aby ste s nim isli na chirurgiu

sakura77
20. jún 2012

nam sa toto iste stalo minuly tyzden,isli sme na chirurgiu,tak sa mu v tom povrtali a vytiahli,vydezinfikovali a mame sledovat ...inak vyberali to ihlou,normalne ako triesku,takze v podstate by som to aj ja zvladla,ale tak som s bala,aby som mu neublizila

maznacik007
20. jún 2012

@alena16 dobre ti poradili ano ta mast tomu pomoze pekne to vyhnisa... alebo vysterilizuj si ihlu ejako dezinfekciou a vyber mu to sama... to ci je nakazeny alebo nie ten kliest uz neovplyvnis... len sledovat potom ine ti neporadia...
ja som mala vela krat kliesta aj mi viac krat tam hlavicka ostala... a tiez som to bud riesila ze som sama vybrala alebo ak bolo na zlom mieste tak ta mast...
chirurg ine neurobi...
ja by som mu to pozrela ked dojde zo skoly a mozno sa ti to uz bude dat vybrat ze to bude vyhnisane... v takomto teple ist s tym cakat ku chirurgovi by som nesla a poradila si sama...

domka22
1. mar 2013

smiem sa spytat za kolko to vyhnisalo aj mala to teraz ma a tiez nam dala tu masticku
@alena16
@maznacik007

alena16
autor
1. mar 2013

@domka22 Uz si presne nepamatam, par dni som to natierala...

domka22
2. mar 2013

@alena16 a nemate ziadne nasledky boleriozu alebo take neco ze?lebo malej teraz ostal a v slabine pri stehienku a neste si nic s tym dat urobit tak natieram natieram uz druhy den

alena16
autor
2. mar 2013

@domka22 Nie, ziadne nasledky, tak ale hned to nezmizne, musis byt este par dni trpezliva. Drzim palce, nech to co najskor vyhnisa.

adasia
5. júl 2013

prosim vas, je vidiet, ze mi tam ta hlavicka ostala? mala som kliesta min. vikend, vytiahla, ale nemal hlavicku, len take "rozky". ale ranku som mala peknu, cistu a teraz ma hrozne svrbi:(

wewericka22
26. apr 2014

ahojte a co mam robit ked chirug synovy hlavicku nevybral

eugenie11
9. máj 2014

bud pockat pokial sa z rany dostane prirodzene,alebo ist znova k doktorovi

kocastratene
31. júl 2015

@adasia ahoj mala si tam tu hlavicku? Ja som sa vcera pri sprchovani poskrabala vzadu kde si nevidim a za nechtom som ho mala a tiez som nevidela hlavu iba taku palicku..teraz to pozeram lebo som si nato spomenula ked ma to neuveritelne svrbi a nemozem spat..inak ta mast ked si nevidim na to miesto ako budem vediet dokedy natierat? Dakujem

bumbajka
4. jún 2016

@kocastratene ahoj ja som dala prad chvilov synovi vybrt kliesta kamoske sestricke. No vytiahla ho potom my ja som tam vydela tu PALICKU...AJ JU STALE VIDIM. A ona mi povedala ze ju nevydi...a ze je slepa ako patron... mna skoro kleplo.😂 prosim ta co to bolo mala si stim problem. Dakujem

kocastratene
4. jún 2016

@bumbajka ešte žijem, neviem či vyšla tá hlavička...v lekárni som kúpila masť -1,19€ stála..aj malej natieram po kliešťovi...to je aj na dezinfekciu..modriny..a všetko možné..🙂 pozor!!! na oblečenie je to ako blato a farbí 🙂 .

kocastratene
4. jún 2016

@bumbajka a vlastne ani neviem či tam ostala tá hlavička...ale na ňom som ju nevidela..ale istota je istota 🙂

andrejta
4. jún 2016

Ludkovia, chodte za veterinarom a kupte si vecicku na vyberanie kliestov a nebudete sa trapit urvatymi kliestovymi hlavami. Stoji to fakt par supiek a cista robota.

bumbajka
4. jún 2016

@kocastratene dakujem za rychle odpisanie. No nedalo mi to, tak som zbehla na pohotovost a tam my povedala dokrtorka, ze sa to stava ze tam niekedy ostane kus z tela, ale ak sa vytiahne do 24hod.tak je dobre a nemusim sa niak obavat. Len sa to musi sledovat a natierat to mam framikoinom. Tak uvidim. Dufam ze bude dodre. Dakujem.

bumbajka
4. jún 2016

@andrejta vecicku na vyberanie kliestov? To mysliš pinzetu?

bumbajka
4. jún 2016

@andrejta ci ten hacik? A vytahne to aj take malinke?

andrejta
4. jún 2016

@bumbajka moze byt aj pinzeta, ale taka na klieste. S obycajnou mi hlava zostala vnutri bo som ho presekla. Ale najlepsie su take haciky ako podberak a su dve velkosti, takze aj na minihajzlikov aj na vacsie hovada. Pohladam obrazok a ti to sem supnem

andrejta
4. jún 2016

@bumbajka existuje to aj v tvare karty, ze sa to da zavesit na kluce a mas to poruke furt

andrejta
4. jún 2016

@bumbajka po vybrati treba miesto poriadne vydezinfikovat a par dni natierat trikrat denne framykoinom a malo by to byt oka

bumbajka
5. jún 2016

@andrejta Dakujem za radu. Urcite si to zaopstaram. 👍

limetka69
20. jún 2016

Kliesta treba vytahovat olejom, alebo mydlom. Natriet a on vyjde, pretoze nemoze dychat. 🙂

andrejta
20. jún 2016

@limetka69 a takto sa najrychlejsie nakazit dajakou pliagou, co klieste prenasaju 😉

reklamka
20. jún 2016

@alena16 - mne sa to raz stalo ked mi manzel vytahoval. hlavicku mi na chirurgii skalpelom vybrali. sekundova zalezitost. 🙂

limetka69
20. jún 2016

@andrejta vobec nerozumiem, ked sa raz zahryzne tak uz ta nakazi. A viac je clovel ohrozeny ked mu tam ostane hlavicka ako ked vyjde sam. Ale to je len moj nazor.

susminka
20. jún 2016

Ako pise @andrejta. treba kupit taky podberak na vytahovanie kliesta. Ja som kupila u veterinara, da sa urcite aj v lekarni. Lacne, ale veeelmi efektivne.
Tiez si myslim, ze borelioza nezavisi od toho, ci ostane hlavicka, alebo nie.. Nasa mala v 2 rokoch diagnostikovanu boreliozu, ani kliesta som nenasla. Na infekcnom vravel, ze to moze byt postipanie aj ineho hmyzu..Ja teda neviem akeho..

reklamka
20. jún 2016

@susminka - male musky a pod. ☹ tie tiez prenasaju boreliozu.