Hnačka pri užívaní antibiotík. Čo zaberie?

kvetinka511
12. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti ako zvládnuť hnačku pri užívaní ATB. Mám 2-mes. chlapčeka a včera sme začali užívať ATB. Malý normálne káka 1x denne a dnes kakal min. 7x. Dávam mu aj probiotiká, ale nezaberajú. Treba ATB zmeniť popr. úplne vysadiť? Bojím sa aby nebol dehydrovaný. Kojím každé 2 hodiny, ale mám pocit, že má málo mokrých plienok. Vodu mi piť nechce. Čo robiť, veď ATB musí užívať min. 8 dní. Ďakujem za rady.

erikasadek
12. júl 2008

no moja na tvojom mieste idem okamzite do nemocnice po prve s velkou pravdepodobnostou lma to antibiotik a po druhe bude zdehydrovany a ako vidim na slovensku je horuce takze okamzite volaj lekara necakaj u takychto deti sa dehydruju neskutocne rychlo a ked nechce ani pit tak na nic necakaj ver mi to ti hovorim z vlastnej skusenosti .

PS. na letaciku s antibiotik by si mala mat napisane ze v pripade vyrasky alebo hnaciek alebo vracania pri podani antibiotik treba vyhladat lekara a ktomu tvoje dieta ma len 2 mesiace to je kriticky vek.

daj vediet co urobis aco je s dietatkom ahoj

kvetinka511
autor
12. júl 2008

Hnačku má určite z ATB. Viem, že malé deti mávajú často hnačky z liekov, preto som ešte kľudná a čakám, že sa to upraví ☹ Myslíš, že by sa mohol z tých riedkych stolíc dehydrovať?Pred ATB mal stolicu niečo medzi riadkou a hustou 🙂 a teraz je riedka a mám pocit, že páchne ako pokazené vajíčko 😝

erikasadek
12. júl 2008

v jeho veku ano na tvojom mieste by som isla okamzite do nemocnice nemas co stratit v tomto veku to ide rychlo prinajhorsom mu daju infuziu na hydrataciu a vymenia mu hned antibiotika urob mi radost zavolaj hned teraz ja neviem ci mate na slovensku neaku tel. linku kde ti poradia alebo zavolaj na pohotovost a ty ti povedia co mas hned spravit mne sa tro stalo na pohotovosti mi povadali aby som okamzite prisl atakze to nenechavaj prosim Ta a daj mi vediet co a ako

maca793
12. júl 2008

ak probio nezaberá, tak choď k lekárovi.

kvetinka511
autor
13. júl 2008

Ahojte, tak chvalabohu malý dnes kakal len 2x. Probiotiká Infants dophilus asi zabrali, ale bruško malého stále bolí. Dúfam, že už nebudeme hnačkovať 😢 Tie ATB sú riadne hnusoby, ale čo už keď na pneumokoka nič iné nezaberá 😠

erikasadek
14. júl 2008

som rada ze ma to za sebov

digysa
15. júl 2008

Baby a co hovorite na to,ked uziva antibiotika matka? Mam zapal mocovych ciest a musim ich uzivat, mozem pri tom kojit? Dostala som 2 rozdielne nazory od 2-och lekarov....ANO aj NIE. ☹

erikasadek
15. júl 2008

pokial kojis alebo si tehotna tak beries len antibiotika ktore su v sulade s tvojim stavom takze vsetko zalezi na tom ake antibiotika beries