Hypotrofický novorodenec

bumbajko
9. aug 2011

ahojte mamicky,tatickovia.Mate aj vy,babatko s nizkou porodnou vahou?Rada by som popisala.

pia22
9. aug 2011

@bumbajko ahoj🙂, my sme sa narodili silne hypotroficky.

ada11
10. aug 2011

@bumbajko tvoja kristínka sa narodila v ten istý deň ako moja Maťka len o 8 rokov neskôr 😉 moja Martinka sa narodila tiež hypotrofická, v 33.t.t. mala 1100 g a 38 cm 😝 teraz je už z nej slečna 😉 nebudem ti klamať, bolo to ťažké, lebo sme cvičili vojtovu metódu, ale vydržali smke a teraz sa z nej veľmi tešíme 😉

bumbajko
autor
11. aug 2011

Ahoj ada11,tak gratulujem tvojej dcerke k narodeninkam.Uvedomujem si,ze nas cakaju este tazke casy,Ale musime to zvladnut,aby sme sa mohli tesit zo zdravej a krasnej slecny, ako mate vy.Bodaj by sme uz mali tych 1100g.

ada11
11. aug 2011

@bumbajko akú mala Kristínka pôr. hmotnosť a v koľkom t.t. sa narodila? ak chceš napíš, ak nie tak sa nič nedeje 😉

provoke
16. aug 2011

Ahojte, aj my sme mali (máme) doma malého hypotrofika. Dcérka sa narodila v 37 tt s váhou 1960 g a 43 cm. Dnes má 8 mes. a váhovo dobehla ostatné detičky, len je trocha nižšia, takže vyzerá ako riadna baculka :D

svetlana30
16. aug 2011

ahojte. nas Ondrejko sa narodil v 33tt a mal 1260g. teraz bude mat 7.mesiacov a ma 6kg. akurat bojujeme s prikrmami🙂 myslim, ze nema ziadny problem. akurat ja mam ten problem, ze nevie byt sekundu sam. vobec sa nevie sam pohrat alebo zabavit napr. v postielke alebo kociku, aj ked som nablizku. neviete poradit, co s tym? 🙂

lenkaa222
16. aug 2011

ahoojte... aj ja sa k vám pridávam ... Jakubko sa nám narodil pred dvoma týždnami v 32 tt s vahou 1750g a 45 cm... drobček začal už konečne priberať má 2080g,...

adnrea
7. feb 2012

Ahojte. ja som Marka porodila v 39tt a mal 2160g.... teraz mame mesiac a jeden tyzden a uz vazi 3570g tak sa z neho velmi tesiiime 🙂

juana21
7. feb 2012

ahojte.ja som mala starsieho v 38tt mal 1900g a 48 cm.teraz uz chodi do skolky a je s neho riadny chlap.v podstate svojich rovesnikov predbehol vahou uz v 4 mesiacov.a bol velmi sikovny.stvornozkoval uz v pol roku a v 9 mesiacoch sme mali uz za sebou prve kroky.zato druhy krpec sa narodil s peknou vahou a je strasne lenivy.ma 9 mesiacov a este nesedi ani nelozi.....

bubo1104
7. feb 2012

ahoj : môj Adamko sa nám narodil v 25 týždni tehotanstva , čiže asi v polovici 6 mesiaca . A vážil len 0,990g , také malé kilo cukru .Bol v inkubátore skoro 3 mesiace a nebolo to vôbec šťastné obdobie . Každý deň sme bojovali o život . Prešli sme kus cesty , kým sa s toho všetkého dostal . Tiež som s ním cvičila Vojtovkou 2 roky poctivo každý deň ráno , na obed aj večer . Krmenie bolo cez kanilku , odsávanie , zmrazovanie mliečka bolo na dennom poriadku . Už keď mal dva a pol mesiaca , tak sme leteli helikoptérou z Martina do Bratislavy na Kramáre na operácie . V 3 rokoch má za sebou 4 operácie a v CA (celkovej anestéze ) bol 9 krát . Takže my sme si toho domáceho prostredia moc neužili . Samé operácie , polikliniky , rehabilitácie a pod. Mal 9 diagnóz z ktorých mu ostali 2 a tie sa nám darí stabilizovať . No a teraz som rada , že sme doma a zdravý , živý , chodiaci , počujúci a vidiaci . Každý deň ďakujem Bohu , že ho mám a , že sa s toho dostal . Držím palce , nech všetko dobre dopadne - Jarmila

nonika91
14. jan 2013

@svetlana30 ahoj chcem sa spytat ci ti porod vyvolavali alebo to prislo same na teba.....ja mam tiez prve dietatko hypotrofika tyzden som ju prenasala,...a teraz cakame druhe, tak sa toho troska obavam!

nonika91
14. jan 2013

Ahoj chcem sa spytat kto ma skusenost....ked sa vam prve dietatko narodilo ako hypotrofik.,,,,ake bolo to druhe?? dakujem

gubcikova
14. jan 2013

aj my sme hypotrofický.v 38tt 2450g

regina24
27. mar 2013

Aj my sme hypotroficky 37 tyzdni sa narosila a vazila 1750g 40cm . a bolo mesiac v inkubatore . vy ste mali jaky Apgar skoru deti ?

ansovi
20. jan 2014

ahojte,ja som mala dve obe deti hypotroficke..prva dcera 38 t,1980g,druha dcerka 36t,vaha 1640,ale bohozial nezvladla to,nakolko sa koli tazkej hypotrofii vyskytli vyvojove chyby,najma pluc,napriek vpichovania kortikoidov a 3 mesacnom lezani na oddeleni. Teraz som tehotna zas a mam neskutocny strach,aby som nepochovala dalsie dieta. ☹

sovarka
20. jan 2014

ahojte, nasa terezka sa narodila kvoly mojim problemom s tlakom v 32 tt a mala 37 cm a vahu 1120 g. nastastie vsetko dobre dopadlo a rodila som uz v poslednej chvili. v inkubatore bola skoro 2 mesiace. teraz uz ma 4 mesiace a je to nase male zlaticko, ma uz skoro 4,5 kila a je z nej pekna baculka. moje krasne slniecko 🙂 zdravotne je zatial v poriadku ale to sa uvidi asi az po case ci to nebude mat nejake nasledky a problemy s rastom. vsetkym drzim palce a baby hlavy hore 😎

bosorka0312
9. aug 2015

Ahojte maminy,naš maly vrabček sa tiež narodil hypotroficky 37tt,1690g a 41cm,nikto mi zatial nevie povedat s dr.kolko budeme este v inkubatori,resp.kolko v nemocnici...mala ste niektora take miery miminka s rovnakym problemom,ze kolko tu budeme?

latarina
7. mar 2018

@ada11 ahpj. Prosim ta a kedy ti zacala chodit a v pihode zacala aj rozpravat??Prajeme

latarina
7. mar 2018

@juana21 nas tiez ked mal 10mes zacal plazit a sediet. Ma to nieco spolocne ze je hypotroficky ze bude mat problemy s recou??

xcx
8. mar 2020

@sovarka Dobrý večer chcem sa opýtať ako sa ma dcérka mi mame podobný problém. Už prešlo 6ročkou je vidieť niečo na výške? Tie detičky vraj dorastu svojich rovesníkov. Ďakujem pekne za odpoveď