Je normálne, keď kojené dieťa nekaká 9 dní?

03anett09
1. jan 2012

Chcela by som sa dozvedieť či je úplne normálne, keď kojené dieťa nekaká 9 dní. Odborníci tvrdia ,že kojené deti nemusia kakať 9 dní a na ten 10 deň sa to má riešiť.Tak by som chcela poznať skúsenosti druhých matiek.

larosa
1. jan 2012

mne deti kakali raz za 6-7 dní, mladšia raz nekakala 9dní- to sme šli k Dr.- 10dní je vraj veľa a mali sme prísť na druhý deň na klistír, našťastie sa to podarilo, dala som je glukózu-kázala Dr.- kúpila som v lekárni- myslím, že je to tá čo na ten glukózový test- dala som trocha do čaju myslím a asi to pomohlo, ale to kakanie bolo hrozné a bolestivé- len samé bobky, nakoniec nám Dr. predpísala Dufalac- na zmäkčenie stolice, ale tiež nič moc...Saška mala vtedy asi dva mesiace a problémy s kakaním mala do štyroch rokov 😒

krenkova
1. jan 2012

Áno, u kojených detí je to normálne, môžu kakať viackrát za deň alebo naopak nemusia aj 2 týždne. Aj mojej malej sa to raz za čas stane, nekaká 5-6 dní a potom si to vynahradí. Dvakrát sa nám tiež stalo, že 10 dní nekakala, tak som cvičila s nôžkami, šúchala jej bruško. Počkali by sme ešte 4 dni a keby nič, doktorka by jej niečo predpísala, poradila mi však najprv klasický recept - slivkový kompót a veru ten vždy u nás zaberie, zjem aj celý pohár, len nech sa malej uľaví 😉 Dúfam, že som trošku pomohla.

ruthke
1. jan 2012

Vraj su aj pripady, ked zdrave kojene dieta nekakalo aj 15 dni. Materske mliecko je super stravitelne a je mozne, ze niet proste co kakat. Ale zas ked je to pre dane babatko netypicke, poradila by som sa s lekarom. Zalezi aj na tom, ci je inak babatko v pohode, ci sa nezda ze ho nieco trapi. Zodpovednejsie Ti poradi pediater alebo laktacna poradkyna.

lenka311
1. jan 2012

Je to normálne - materské mlieko je výborne stráviteľné, ale ak by si videla, že ho bolí bruško, tak mu urob masáž v smere hodinových ručičiek okolo pupka, výborné je na to ešte použiť masť pupík... Potom cvičenie nožičkami - k brušku, natiahnuť, znova k brušku, natiahnuť...
Ja som mala s malou rekord 11dní...

heni79
2. jan 2012

Nezažila som, ale vraj je to ok. Naša dr. vravela, že mali rekord 15 dní.
Však ak si na pochybách, tak minimálne zavolaj.

evitka82
2. jan 2012

kamoskyne nakakalo 16 dni a bolo uplne v poriadku.pokial nie je nervozne,neplacka,nevystiera sa,nespina tak je to uuplne v poriadku.znamena to ze co spapka tak aj stravi tak nema co vykakuškať.Malá ma zjavne perfektne travneie 😉 😎

bobula8
5. jan 2012

Moja 4 mesačná dcéra sa vykakala na 25.deň 🙂 .Predtým kakala raz za 7 dní a potom to prišlo.Ked to bolo 12 dní sme boli u doktorky a tá povedala že je to normálne.Malej nič nebolo ,bola spokojná,bruško mäkké,rovnako papala,spala ,nič ju nebolelo.Len my sme boli v strese a jediné čo nás zaujímalo bolo či malá už kakala 😒 .nakoniec som na nete vyčítala že jej možem dať 1/8 z glycerínového čípku a kedže naša doktorka mala v tom čase dovolenku a mne už došli nervy tak som to skúsila.Malá sa do pol hodiny vykakala.Ale mám pocit že mne sa ulavilo viac ako jej,malá je rovnako spokojná ako predtým 😀 .Takže je pravdepodobné že nemala potrebu kakať a že jej tak dobre trávi, aj ked 25 dní je neuveriťelne dlho.Týmto chcem všetky mamičky upokojiť že 9-10 dní naozaj nie je žiadne tragédia ,pokial deti neplačú a nemajú tvrdé brušká

asimon
23. jan 2012

ahojte, ja mam 4 mesacnu dcerku a kakáva tak na 7.-8. den...ale niekedy aj na 14...tiez nam bolo od dr. povedané, ze ked je kojená, tak je normálne, ze sa kaka aj takto...vsetko sa vstrebe...dolezite je, aby cikala... 😉

heln
23. jan 2012

teoreticky áno, materské mlieko je také stráviteľné, že sa môže úplne vstrebať.
treba len sledovať, či prdká, či nemá tvrdé bruško, či ju ho to nebolí, ak je všetko v poriadku, tak je to v poriadku 🙂

mirka
4. sep 2012

aj moja dcérka bola na tom tak isto a bolo to v poriadku 🙂 horšie to už bolo, keď mala po 1,5 roku, keď už nebola kojená, bývala zapečená, kakanie ju bolelo, sme sa vtedy natrápili

askimbibi
9. máj 2014

Baby mali je na nutrilon comfort stvrty den a od vcera nekakal je to v pohode? V sobotu bude mat mesiac.

adulla2
9. máj 2014

Aj moja Emka nekakala 21 dní, bola len kojená a nemala žiadne problémy, neplakala, nebolelo ju bruško a bolo to v poriadku. Ale tiež som sa s tým u mojich starších dievčat nestretla 🙂

katielee
11. jún 2014

Ani nam maly nekaka, dnes je to uz 6 den, ale je spokojny, prdi ako stary dedo, smejeme sa z toho, a inak vela papa, a je asi aj smadny tak mu davam aj castejsie prsko ked je takto teplo. Neskor vyskusam tie slivky alebo cipok, keby to trvalo dlho alebo bol nespokojny. Riad sa podla dietata ono ti da najavo vsetko. 😉

simona115
5. sep 2014

baby , a ten slivkový kompot ako tu pišete to jej mam dať kolko spapať ? len tak na obliznutie ci ? poradte mi

hruveop
2. okt 2014

@heln malú kojím, ale aj prikrmujem Bebou. V sobotu bude mať 6 týždňov a nekakala 3 dni. prdká veselo, občas ale tlačí, ako chcela kakať ale nič. Nie je však nervózna, ani bruško nemá tvrdé.... myslíte že mám počkať ešte, alebo sa poradiť s doktorkou? predtým kakala každý deň, potom len v noci a to buď každú, alebo každú druhú..

@simona115 ja si myslím že ten slivkový kompót máš zjesť ty a nie dať ho malej 🙂 ona ho dostane od teba z mlieka 😉

lucia24101982
8. okt 2014

Ahojte dievcence,citam tu Vase nazory a zasnem.Vobec nieje v poriadku,ze dieta nechodi pravidelnekazdy den na stolicu,minimalne aspon 1krat.A je jedno,ci je kojene,alebo nie.A doktorovi,co toto tvrdi,by som zobrala TITUL.

evittam
9. okt 2014

Ahojte, tak vôbec to nie je katastrofa, keď pekne papá, prdká a nebolí ho bruško 🙂 .Mne malá nekakala 7 dní a všetko je v poriadku a nič sa jej nestalo. A prečo brať lekárovi titul?! Mne pediatrička povedala, že mala bábätko čo nekakalo omnoho viac a nič sa nestalo...Veď pije mliečko, ktoré strávi a využije. 🙂

magic08
9. okt 2014

Moja starsia kakavala kazdy 10-ty den 🙂 bola vylucne dojcena.

profil
11. okt 2014

DETI BI MALI KAKAT PRAVIDELNE KAZDY DEN TO JE SPRAVNA STOLICA DIETATKA ALE JE TO NORMALNE TREBA NA 10 DEN KLISTIR ALEBO SI DAT RUKAVICKU A STRCIT PRSTEK ABY ZACALA KAKAT

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

moj syn sa nevedel vykakat v obdobi koliky.. to boli boje.. potom nam velmi pomohli kvapky Coliprev a malemu sa brusko troska upravilo. uz neboli take place.. krce.. a uz sa mu darilo aj vykakat.. skus sa popozerat po tychto kvapkach...

gabuska7
11. okt 2023

@lucia24101982 mozem sa opytat,preco ste tohto nazoru?dakujem