Kožné problémy 10 mesačného synčeka

maribell
7. jún 2013

ahojte .. Alexikovi ( 10mes. ) sa vyhodili taketo vyrazky ..uz to mal pred 2 mesiacmi (vtedy to mal na brusku ale nije tak vela) ale doktorka mu predpisala oilatum do kupela a excipial u lipolotio ako mlieko po kupani .. to mlieko som mu nedava lebo sa mu to z toho rozdrazdilo ..ale po case to zmizlo...teraz to tu mame opat (aj na brusku tak ako minule ale teraz aj na chrbatiku..) ...nedavala som mu nic nove jest ani pit..vsetko uplne prirodzene veci k jeho veku .. poradte ak viete
..muselo sa mu to vyhodit dneska lebo vcera ked som ho kupala to este nemal ..

janinah
7. jún 2013

čumím,ale nevidím dobre,lepšie by bolo foto zblízka

trasko
7. jún 2013

@maribellmy sme mali toto iste.tiez maly tak reagoval ako pises.nam to zmizlo po vybrati jednej flasky kolostra.najkvalitnejsie je od LR.viem ze je drahe ale je to zazrak ozaj.

maribell
autor
7. jún 2013

z blizka sa mi to neda lebo s bleskom to je cele biele a bez blesku ked sa Alex hybe tak je to rozmazane ..

jana121212
7. jún 2013

@maribell skus to dat s bleskom a na makro, vtedy to nebude biele. makro vacsinou byva oznacene takou kvetinkou. ale mne to pride ako alergia. niektore alergie na jedlo sa prejavia hlavne pri pobyte na slnku. kamoskina dcera mala alergiu na pomarancovy dzus, ale vyhodilo sa jej to len ked boli vonku a svietilo slnko (stacilo trochu)

mummy01
7. jún 2013

@maribell je to drsne na dotyk? Podla mna ekzem to je...

xlucia
7. jún 2013

@maribell natri to infadolanom a dobre votri

janinah
7. jún 2013

@trasko kolostrum v našom prípade boli vyhodené peniaze /netýkalo sa to kože,ale niečoho,na čo vraj malo pôsobiť ako zázračný liek/

janka273
7. jún 2013

@maribell a nie je to atopický ekzém?

dada97
7. jún 2013

ja robim s LR a zatial ako pise trasko ludia ktori potrebovali pomoct pomohlo, tak ako mojej rodine, aj im... mam k dispozicii aj lekara na telefone a vzdy sme problem vyriesili
svrbi ho to? alebo ked chces ozvi sa mi v IP
janinah co sa tyka kolosta, nie je kolostrum ako kolostrum, venujem sa oblasti zdravia studujem spolupracujem s lekarmi a velmi sa mi otvorili oci, doviedli ma k tomu moje osobne zdravotne problemy, uz si viem poradit, a najdolezitejsie, nepotrebujem antibiotika a mam k dispozicii odbornu pomoc, ked potrebujem, ... teraz viem, ze ani v lekarnach nie je vsetko s kostolnym poriadkom,... kocky, kludne sa na mna obratte s akymkolvek problemom, ked to nevyriesim ja, viem to posunut k odbornikom

usiko
7. jún 2013

@maribell pocuvaj, my sme mali podobne ale male.....a bola to reakcia na jahody...jahody sme jedli od jedneho roka ale problemy zacali robit az o polroka neskor......ked dam jahodu, vyhodi sa to...potom zoschne a zmizne...zase jahoda, zase sa vyhodi...a vzdu inde....mozno aj u vas ide na reakciu po nejakej potravine...

zaneta123
7. jún 2013

@maribell aj my s niečím podobným (možno s tým istým) bojujeme cca 1 a pol roka, nesvrbivé, akokeby zapálené, tiež nám doktorka dala na to presne to čo vám, a tiež nepomáhalo, skúšala som tiež všeličo, naviac sa nám osvedčil ovsený kúpeľ, ktorý hydratoval pokožku a potom na premasťovanie ato bioderma (ale pozor tá nesadne každému), zistila som, že koža takto zreaguje u nás pred nejakou chorobou, vždy cca 2-3 dni pred chorobou a počas nej. Teraz sme v štádiu (po roku), že prestal znášať biodermu (normálne vrieskal keď som ho natierala) a tak sme prešli na klasickú modrú indulónu a tá zatiaľ funguje. Bolo nám povedané, že s najväčšou pravdepodobnosťou to súvisí s ešte nedovyvíjaným imunitným systémom a je asi to aj bude pravda, lebo doktorka nám predpísala lieky na posilnenie imunity a problém s kožou sa opakuje menej často.

feb13
7. jún 2013

Moj mensi syn ma diagnostikovany atopicky ekzem od 4m a prejavuje sa to u nho presne takto. Mava to od potravin - mliecne bielkoviny, vajecne bielko, orechovite plody, ribezlovite plody, jahody, maliny, paradajky, hovadzie maso, kakao, med, udeniny atd... a kedze ho stale dojcim, toto vsetko nesmiem ani ja (teda prevazne ja pretoze do roka by som mu taketo veci aj tak nedavala)... nam ziadne natieranie nejak extra nepomaha, len prisna dieta.

lll100
7. jún 2013

Dobry vecer, moj syn sa s ekzemom trapi od 3 mesiacov. Presne taketo zapalene cervene flaky mal po nozickach a rucickach. Jemu sa to zlepsilo homeopatickou liecbou a teraz mu davam uz 3 flasku bio kolostra. Aby som nezabudla vynechat co najviac sladkosti a cukru. Natieram kys.mliecnou (zarabana mast od koznej) ale ked je to zapalene pokozke to nerobi dobre este viac scervenia. Ak je to cervene zabera mu z a-dermy krem zo zinkom a medom je to v takej mensej tube, upokoji pokozku. Este som mu robievala kupel z orechovych listov, ten neublizi, stare dobre babske recepty 🙂. Excipial u lipolotio malemu nerobil dobre obsahuje ureu a nie kazda pokozka to dobre znasa. Dufam, ze som trosku pomohla, drzim palce

saskia70
7. jún 2013

Dobrý večer, môjmu synčekovi sa ekzém na tele vyhodil, keď mal asi 4 mesiace. Veľmi nám pomohlo tekuté colostrum. Je to naozaj zázrak( tuším nemecká značka, v takej žltej krabičke). Boli sme aj u kožnej, predpísala nám masť na premasťovanie. Keď maličkého kúpem, vždy mu dám Qillatum. Najmenej 3krát denne treba natierať masťou. Aj krvné testy mu robili, nepotvrdila sa alergia na nič. Teraz má pokožku čistú, ani by ste nezbadali, že mal niekedy ekzém. Treba mastiť, tie deti bývajú podráždené, celé telo ich svrbí.

trasko
8. jún 2013

janinah ja nie som odbornik ale na TOTO kolostrum URCITE pomoze!nam v 5tich mesiacoch zistili IBKM je to autoimun.ochorenie a kolostrum je to prve co cicavce piju a bez toho nepreziju urcite druhy len par hodin.nastartuje brzlik a tym podpori obranyschopnost-imunitu.ja len tolko.je to na kazdej mamine ako sa rozhodne co poda dietatku.starsi syn ma infekc.mononukleozu a kupila som aj jemu.verim,ze mu to pomoze.

dada97
8. jún 2013

colostrum je prve materske mliecko, obsahuje vela iminoglobulinov a rastovych faktorov je to najuzasnejsia vec, ved cim kojite svoje deturence, je osvedcene pri roznych ochoreniach, poradim vam, keby ste potrebovali 🙂 pekny dnik

dada97
8. jún 2013

a malickemu by som odporucila lokalne aj sprej prvej pomoci , obsahuje 83% aloe vera, harmancek, propolis a dalsie bylinky, jeho vyuzitie je tiez vsestranne, pokial tu budem, kludne sa mamicky pytajte, rada pomozem 🙂

zuzka9449
8. jún 2013

@dada97 Ahoj, my mame rovnaky problem. Malemu sa to objavilo prvy krat v 8.mesiacoch a potom to vymizlo. No opat sa to objavilo, myslela som, ze to bude olejcekom a tak som to zmenila na Mitiu s Bio extraktom z aloe vera( kedze ziadnu novu potrevinu sme nedavali). Myslim, ze to trosku zmiernilo, tie suche a mierne zacervenane miesta sa trosku zjemnili a nie su take vyrazne, no akoby sa to prenasalo z pazi na chrbatik i brusko :( pomoze na toto kolostrum? ako vybrat spravne? Dakujem

dada97
8. jún 2013

zuzka, kolko rokov ma maly

ejuska79
8. jún 2013

@dada97 ahoj...moj syncek ma 15 mesiacov, asi pred 3 tyzdnami sa mu vysypali nozickami-pod kolienkami, z vnutornej strany kolienok, take male cervene vyrazky... a zrejme ho to svrbi, lebo ked ho natiram vravi "pá" ako páli, neviem, ale asi nieco citi, co mu nie je prijemne.. prvy tyzden som to nechala tak, a kedze to nemizlo sla som k detskej dr.,dala mu nejaku zarabanu masticku, nazov neviem, no o tyzden uz mal vyhadzane aj rucicky, cele predlaktia z vnutornej strany, tak sme sli koznej, ta mu dala oilatum, ze sa v tom ma kupat, potom masticku beloderm zarabanu (asi preto, ze z rodinnej anamnezy, kt. zistovala zistila, ze moja mama trpi psoriazou) a taky antialergicky sirup aerius... vraj to moze byt aj nejaky alergia, lebo od januara ma nonstop sopliky, najskor ob tyzden a teraz prakticky stale... vobec sa mu to nelepsi, ak ho necham v tricku, tak si tie rucicky tak doskriabe, ze az..viete mi prosim poradit? v jednom bio obchode mi radili rakytnikovy olej....stale je kojeny, a velmi casto, za den aj 8 krat, v noci az ani neratam.. papa v podstate vsetko, len pomenej, kedze je taky ciciak..

dada97
8. jún 2013

kedze sa venujem oblasti zdravia, dost som sledovala produkty s, alebo z aloe vera tak ako ani kolostrum nie je kazde rovnake, vsetko suvisi s chovom kraviciek, resp, kde boli chovane a ako, kedze sa to odraza na kvalite mlieka, pokial ide o tekute kolostrum malo by byt spracovane za studena a taktiez najkvalitnejsie je odoberane co najskor do 72hodin, cim dlhsie potom je menej ucinne a samozrejme pocula som, ze je aj vseliako riedene a to sa potom odzrkadluje aj na cene a ucinkoch... malemu by som skor odporucila umyvaciu emulziu, ktora bola vyvinuta pre babatka v nemecku a sprej prvej pomoci, pripadne vitaaktiv, je to sirupcek, ktory obsahuje vitaminy z 21 druhov ovocia a zeleniny z nasich zem, sirok, takze sa eliminuje reakcia na exoticke ovocie, pripradne 2-3x 5-7ml colostra , pokial ma viac ako 3 rocky, kludne aj gel aloe vera, obsahuje aj vit C a je dobry ci uz na imunitu, tak aj na zubky,... ale to by sme museli porozpravat

carrie4
8. jún 2013

@maribell podobné sme mali aj my, ale na hrudi a v oblasti kolien a lýtka a líčkach. my máme diagnostikovaný ekzém a potravinovú alergiu. ak je to červené, ohraničené a draplavé bude to ekzém. vidím, že máme deťušiky v rovnakom veku, takže teraz skúšame veľa nových potravín, byť tebou zapisujem si čo malý papá a či náhodou to nespôsobuje nejaká potravina. dnes už máme občas chytené len líčka, ako sa vyvíja imunita dieťaťa, začína tolerovať potraviny, ktoré ekzém spôsobovali, tak verím, že z toho čoskoro vyrastú 🙂

dada97
8. jún 2013

kocky, pokial mate k dispozicii lekarske spravy, kde je aj rodinna anamneza, vysetrenia drobcov pripadne foto, kludne sa mi ozvite v IP, mam k dispozicii primara dermatologa, viem mu veci odmailovat, pripadne sa s nim spojit cez konferencny hovor a vyriesime to, viem Vam pomoct aspon takym sposobom, a verim, ze pomozem 🙂

zuuzika
8. jún 2013

@dada97 Posielam tu foto,pisali sme cez IP. Bol nam doporuceny aloe vera gel,teraz to ma trochu zlepsene. Vyzera to na AE? Nikto v rodine nema ziadnu alergiu...

milek
8. jún 2013

@zuuzika To máte také isté ako my, atopický ekzém .U nás sa vyskytuje tiež takto flakato 😠 a hlavne takto na jar to začína ked vsetko začína kvitnút a začína sa kosit tráva, zlepšenie u nás prichádza ked sa zozimí.Skús ho okúpat v kupeli zo slezu nebadaného, my sme ho najskor zacali používat na pindura 😉 ale ten sa moc nezmenil super mu vsak posobi na pokožku a natieram bieli mlikeom z Dm bez parfémov.

zuuzika
8. jún 2013

@milek Ale on ma iba 5mesiacov a zacalo to v 3mesiacoch ,niekedy v marci. Kozna tvrdi ze to nie je AE, ze genetika nepusti....Mam ho premastovat a kupat v hypermangane. Ale akosi nezabera 😠

dada97
8. jún 2013

zuuzika poslala som Ti IP, verim, ze najdeme sposob ako malemu pomoct

zuuzika
8. jún 2013

@dada97 Dakujem poslala som mail s podrobnostami. S takou ochotou sa clovek v dnesnej dobe len tak nestretne... Este raz dakujem.

charllotte
8. jún 2013

podla mna je to tiez atopicky ekzem, synator sa mi vyhadzal po celom telicku aj na lickach ked mal 2 mes, boli to cervene suche flaky, u nas v rodine tiez nie je nikto alergik, v lete sme boli v kociku len v pamperske, aby sa to vetralo, kupali sme sa v hypermangane, mali sme Oillatum na vodnu kupel, kupali sme sa aj vo vyvare z ovsenych vlociek, vyskusali sme snad vsetko, premastovali sme Holtovym kremom, cece bojovali sme dlho, asi 2 roky, ale postupne to vymizlo a dnes ma synator 6 rokov a mame pokoj, drzim palce...

dada97
8. jún 2013

@zuuzika idem sa pozriet na mail, zajtra vecer ho preposlem do Kosic a potom uvidime, co na pan primar povie a viem ako to je, ked je clovek doslova zufaly a hlada pomoc, mala som zdravotne problemy a preto, ked viem, rada pomozem, ked mam moznost ;)