Ľadové ručičky a nožičky u bábätka. Je to normálne?

sara333
30. aug 2008

Ahojte, mam taky problem- Moj 3-mesacny syncek ma stale ladove rucky a nozky.Najprv som si myslela, ze mu je asi zima, no aj ked som ho naobliekala i tak zostali studene.Je to uz od narodenia tak.Aj ked je niekedy spoteny, ze mu je teplo, rucky zostanu studene.Teple ich ma len ked spinka.Niekde som citala, ze vraj ladove rucky a nozky znamenaju, ze dietatu velmi rychlo stupa teplota a ze to moze viest az ku kolapsu.No nasmu malemu teplota nestupa.Doteraz este ani teplotu nema, hoci mu uz pomalycky idu zubky.Mate s tym niektora skusenosti?Je to moje prve babatko, preto neviem ci je to ok alebo nie.Dakujem

kacka.va
31. aug 2008

saro: to jestli je mimču zima nikdy nesmíš brát podle ručiček, ale dáhnout mu na hrudník. My taky měli pořád ledové ruce.

vieruna
31. aug 2008

Co ja viem, tak detom sa v zadu na krku skusa, ci im nie je teplo alebo zima. Ked ma tam teple, a rucky, nozky studene, tak by som mu len dala dalsie ponozky, pripadne aj rukavicky. Mozno to s tym nic nema, moj syn chory este nebol, ale viem,ze ked sa miminku zraza teplota zabalmi, tak sa nemaju davat na ruky a nohy, lebo cez ne najskor dietatko straca teplo a mohlo by u tak maleho cloveka prist az k podchladeniu. A hlavne, ked je malinky spokojny, tak by to malo byt OK 😉

dzej
31. aug 2008

ahoj, my máme docela často taky studené ručičky a nožičky. I teď v létě máme teplý ponožky. Dr. se na to dívala a říkala, že to vypadá, že má málo vitamínu D. Tak jak jí dávám každý den kapičku Vigantonu, tak 1x týdně dávám 2 a zdá se to být lepší. Večer jí nožky vždycky promasíruju aby se dobře prokrvily

vieruna
31. aug 2008

dzej neviem, ako u vas, ale tu sa kazdemu dietatu do dvoch rokov podava vigantol. Teda aspon co ja viem, tak kazdemu dietatku naordinuje doktorka hned pri narodeni 2 kvapky denne

kacka.va
31. aug 2008

dzej: u nás se taky automaticky dává Déčko, jedna kapka denně.

dnada
31. aug 2008

dzej u nás taky DR.automaticky ordinuje Vigantol kapku denně a do konce třetího měsíce jednu kapku Kanavitu týdně... malej má studený ručky jen když s nima máchá a nožky má teploučký

babulik22
31. aug 2008

mala od narodenia mavala obcas studene rucky a nozky.tak som ju viac obliekla.predsa take miminka sa,este,tak nepohybuju a bol november.ale aj teraz zvykne mat nozky studene aj napriek tomu,ze je teplo.pytala som sa dokiny,ze to nic treba jej dat ponozky aj ked je teplo.a co sa tyka vigantolu do 2 rokov mame davat denne 2 kvapky.

martina46
31. aug 2008

My sme mali tiež ako bábätko - teda menšie - studené ručičky a nožičky, ale pokiaľ boli iba studené a nie ľadové, tak som to neriešila. Ak je po mne, ja mám večne studené ruky a nohy, aj v lete- nohy - a to sa potím.

cartmanko
31. aug 2008

my mame tiez casto studene rucicky a vigantol davame tiez. nozicky mame teplucke. ale nem je stale zima. drkocu nam dasenka, lebo nemame zubky.

kitty68
31. aug 2008

sahni miminku za krk podle toho poznas jak je studeny tak je mu zima

zulok
31. aug 2008

ahoojte, ja som pocula, ze babatka maju studene nozickya rucicky kvoli tomu, ze krvny obeh este nie je taky, aky by mal byt..

avanka
1. sep 2008

my sa smejeme, ze Lukasko zdedil studene nozicky po manzelovi 😀 😀 ten aj v 30 st. horucavach ma studene nohy a oziabe ho

motylek
1. sep 2008

Pan profesor Švejcar ve svých knihách píše, že je to naprosto normální. Že jsou děti, které mají ručičky a nožičky studené. Nic to neznamená, jen není dobré tyto děti nabalovat a přehřívat, že lepší, když se otužují a prý ani moc nemají rádi teplo. Náš prcek je přesně ten případ, od narození má ručky i nožky studené, ale jakmile ho zabalím do deky začne plakat a snaží se z ní dostat, takže klid, kdyby jim byla zima, tak mají třeba fialovou pusinku, jinak bych se tím moc nestresovala. O špatnej krevní oběh nejde.

ivka144
1. sep 2008

No, aj my mame doma takeho. Nas ma niekdy tie rucky a nozky tak akoby vlhkoxtudene. Doktorka povedalal, ze to byva typicke u "oblickovych deti", comu by som vedela verit, lebo mame aj ekzema to s oblickami uplne suvisi.

sara333
autor
2. sep 2008

ivka144 u nas je to rovnake-vlhkostudene a tiez ma maly prave ekzem ☹ dakujem vsetkym za odpoved..cloveka to trochu ukludni ked citam, ze nas drobec neni jediny co ma studene nozky a rucky..

dzej
2. sep 2008

holky ano, kapičku Vigantonu denně a jednou týdně dávám 2kapičky. Kanavit teď už dáváme 1x za měsíc. Právě dr. říkala, že možná je to málo ta kapička, tak mi řekla ať dám jednou za týden dvě 😉

danu
2. sep 2008

moze to byt aj vrodene, moj partner ma odjakziva studene nohy a nepomaha mu nic. 😉

danu
4. jan 2010

diana221 • 1d, snž • Dnes o 22:38
Ahoj babenky nenašla som tu takú temu ale neviem si už rady a neviem ani do akej temy to mam zapojiť.. chcela by som sa opytať mam 9,5 mesačného synčeka a teraz v tomto období ma stale studené nôžky a rúčky, už neviem ako ho mam obliekať.. viem že nie je dobre prehrievať babatko ani velmi mat vysoku teplotu v izbe. Neviem či to nasvedčuje nejakej chorobe alebo niečomu inemu.. ak ma nejaka maminka s tym skusenosti prosím poradte mi dakujem

icejane
5. jan 2010

danu a to ma take studene nôžky a ručky aj cez den alebo len v noci?

icejane
5. jan 2010

teda diana 😵

diana221
5. jan 2010

len cez den

icejane
5. jan 2010

nas maly maval studene rucicky v noci .. tak som mu zacala davat na nozicky teplucke ponozky a teplejsie vrchne oblecenie...aj teraz ma niekedy nozicky cez den studene tak mu ich teplejsie obleciem

diana221
5. jan 2010

no tak isto sme to mali aj v noci lebo nechcel byt zakrity ale davam ho na noc do spacieho vaku a teraz len cez den mame ten problem davam mu cez den aj pancusky aj ponozky ale sta ma ich studene tak uz neviem co mu mam dat

icejane
5. jan 2010

nas ma tiez studene nozicky..teraz v zime mu davam normalne upletene hrube ponozky..rucky ma teple ale myslim, ze to nieje nic vazne...v noci len zakryvam a spi pri mne takze mu perinku vyhrievam 😀

diana221
5. jan 2010

no to aj my mame s tym spanim taky problem.. lebo som ho naucila spat pri mne a teraz nechce spat v postielke tak musime zabojovat aj s tym... no aj ja mu vyhrievam perinku ale nechce byt pod nou neviem koli comu mozno z neho bude taky maly ladovy medvedik 🙂))

helkaj
5. jan 2010

ahojte maminky, moja dcérka má vždy chladnejšiu len jednu ruku-ľavú. nebýva to pravidelne, celý deň, ale často. ak jej chytím obe ruky, pravú má teplú a ľavú studenú. nožičky má pritom teplé. už som to spomínala aj doktorke, vraj pôjdeme na nejaké vyšetrenia, tak som trochu zľaknutá......máte podobné skúsenosti? ďakujem

mojkamirka
6. jan 2010

ahojte, môj drobček, tiež ked bol takýto malinký mal studené nôžky a rúčky. Prestala som tomu pripisovať nejakú chorobu, ked som sa kdesi dočítala, ze je to nedokonalým prekrvením končatín. U takých malých detí je to uplne normálne. Tiež som skusala, či mu je teplo tak že som mu dala ruku na chrbatik. Ja mám tento problém odkedy som mala zápal pluc v 14 tich. Celkovo mi nie je chladno ale nohy a ruky mám ako ľad. 😀 Snád som vám dáko pomohla

martinka17
7. jan 2010

danu
aj malý má studené ruky a nohy, a to už od narodenia....ozaj to súvisí s krvným obehom, konkrétne signalizuje to nedostatok železa...väčšinou 😀 Lieči sa už asi 3 mesiace, teraz konečne je to lepšie, uvidíme, ako dopadnú krvné testy.
A ja mám tento problém doteraz. Stále mám ruky ako žaba a o nohách ani nevravím, aj keď železa mám dosť...ale mám zlý krvný obeh, mne je aj stále zima. Ale ak má bábo teplo za krkom, tka je to OK🙂

hejkaj
Mali sme podobný problém, ale to mal krpček 38-39 teploty a vtedy mal ľavú ruku príšerne ľadovú, pravá bola relatívne v pohode, potom sa to zase stratilo. LEkárka na to nereagovala, tak neviem, ale boli sme už raz na kardiu, mal vtedy asi 2 mesiace, tak asi to nie je nič vážne, neboj 🙂 Lekár vtedy skontroloval všetko, aj krčné tepny 😨 😵

sasika6
8. jan 2014

@ivka144 ahoj Ivka, mohla by si mi prosim ta napisat viac- o vasom probleme, studene rucicky- lebo mi s tym mame tiez problem..dakujem