Môže byť intolerancia laktózy dedičná?

zuza.m
22. aug 2011

maly mal od narodenia alergiu na bkm s intoleranciou na laktozu,teras nam ostala už len intolerancia ktora sa nam vratila po roku čo sme prešli na bežnu stravu. teras čakam druhe dietatko a tak ma zaujimalo či by som to nejako vedela ovplyvnit alebo je to proste dedične.pravda je taka že som vobec neni mliečny typ ,nejem,syry , jogurty ,pudingy nepijem mlieko tak ma napadlo že či som tomu neni aj ja tak troška na vine že sa do plodu cez krv nedostavali všetky tie tažšie stravitelne veci a vlastne si tie črievka nezvykli a nevedia tak dobre travit.či to ovplyvnim tym že budem viac konzumovat mliečne veci ??preto by mi pomohlo keby ste mi tu napisali ako ste konzumovali mliečne veci počas tehu pravidelne ,občas ,velke množstva alebo naopak malo ....,jasna vec že sa jedna o mamičky ktore maju detičky s alergiou na bkm alebo int.laktozy.dakujem.

pitik
22. aug 2011

Moj stredny syn ma intoleranciu laktozy, uz v lahsej forme, co-to stoleruje. Prislo sa na to cca v 1,5 roku, zacal mi odmietat UM. Ja mlieko nepijem, ako dieta som pijavala denne teple a nejako sa mi sprotivilo, ale jem denne jogurt na ranajky a tak 2-3 krat do tyzdna syry, prip. maslo, sem-tam nejaku mliecnu ryzu, acidko, ale to skor prilezitostne. Dcera je v tomto smere uplne v poriadku a stravovala som sa tak isto, ked som ju cakala. U najmensieho zatial netusim, ale trapime sa s kolikami, neviem, ci to moze byt nejaka "predzvest"

zuza.m
autor
23. aug 2011

my sme mali alergiu od malička ako pišeš ty že mate koliky.my sme si tym tiež prešli ,on pravidelne hodinu po jedla strašne plakaval mal zastavene vetry,trebalo ho rozbalit pomasirovat bruško strčit rek.rurku a bolo lepšie.ale to bolo niekolko krat denne ,čo bol hore to bol plač,nie plač rev . pred tretim mesiacom zistili presnu pričinu kolik a bol pokoj.ale mlieko nemusi dodnes

tinki
23. aug 2011

@zuza.m ahoj, tak ja som veľa jedla jogurtov a pudingy a krupice, to som si počas tehotenstva dopriala vždy, keď som mala chuť a teraz mojej staršej dcére zistili, že má intoleranciu bielkoviny. Vraj to nie je alergia a nie je to ani intolerancia laktozy. Je to proste intolerancia mliečnej bielkoviny. A tá mladšia má 6 mesiacov a tiež ju stále bolí bruško, tiež ju chcem otestovať, či to nie je z mlieka. A vidíš, ja mám zasa takú dilemu, či to dievčatá nemajú preto, že som jedla veľa tých mliečnych výrobkov. Ale čo som si zisťovala, nie je to dedičné, ani sa to nedá ovplyvniť. Ale ktovie...možno len na to ešte neprišli..držím palce, aby ste boli ok.. 😉

zuza.m
autor
24. aug 2011

tak ja už potom neviem .som sa tomu chcela vyhnut a teda jest viac toho mliečneho ale ked to ani neovplvynim 😒