Nadmerná detská onánia

zufal
24. mar 2013

Dobry den, hladam rodicov, pedagogov, lekarov, ..., kohokolvek, kto ma skusenosti s nadmernou detskou onaniou. Problemy zacali uz vo veku necelych 7. mesiacov, dnes ma dcera 7 rokov a pretrvavaju, dokonca v sucasnom obdobi su este intenzivnejsie. Absolvovali sme uz gynekologicke vysetrenie, urologicke, psychologicke, vsetko je v poriadku. Skusali sme nejake alternativne terapie, no zatial bezvysledne. Pravidelne 2 x do roka sa cyklicky problemy opakuju. Doma ju viem ustrazit a zamestnat, no v skole na to nemam dosah. Zije v harmonickej rodine. Neustale analyzujem, v com moze byt problem. Prosim, ak ma niekto s tymto skusenosti, budem velmi vdacna. A este poprosim neposielat komentare typu "normalne objavovanie vlastneho tela", hovorim o nadmernej cinnosti. Dakujem.

billam
24. mar 2013

@zufal co znamena nadmerne?

katren
24. mar 2013

@zufal
@billam a od NECELYCH 7 mesiacov????? no nejak mi to rozum nebere.... 😕

zufal
autor
24. mar 2013

Nadmerna znamena aj cele hodiny. A bohuzial, necelych 7 mesiacov, ale poprosim k veci.

vladuska99
24. mar 2013

a co ako robi?

billam
24. mar 2013

@zufal ???? Cele hodiny??? To snáď ani nie je mozne.

anjelicek26
24. mar 2013

@zufal - skusali ste aj hypnozu, ked pises o alternativnych terapiach? Uz je dost velka, aby vedela spolupracovat. Pouziva sa casto aj pri poruchach sexualneho spravania. Doma ju "striehnut" je kontraproduktivne... radsej nech to robi tam ako by malo dochadzat k trapnym incidentom v skole. Toto casom urcite pochopi aj dcerka.

lubkam
24. mar 2013

@zufal ak ste pochodili toľkých odborníkov ako píšeš, tak tu ti sotva niekto poradí.

abbie
24. mar 2013

a u psychologa ste boli iba raz, ci chodite pravidelne?

billam
24. mar 2013

@zufal to znamena, že ked nema co robit zacne onanovat? Alebo sa len obchytavat?..lebo to sú dve rozdielne veci....a robi to aj vo vašej pritomnosti?

zufal
autor
24. mar 2013

Uf, to je otazok. Hypnozu sme neskusali uvazovala som o nej. Anjelicek, myslis, ze keby som ju doma nechala, v skole by necitila potrebu? Ak by som ju ale nechala, zblaznila by som sa z toho. Jej nestaci 5 minut ani 30 a ktora mama vie spokojne robit nieco ine ked vidi dieta v "nepritomnom krci". Odbornici aj doporucuju odputavat pozornost, lebo inak sa spravanie fixuje. No u nas je uz aj tak fixovane, napriek mojmu enormnemu usiliu. Ja som jej ale vysvetlovala, ze je to nevhodne, takze teraz sa snazi skryvat, ale niekedy pozorujem, ze to nutkanie je u nej neodolatelne.
U psychologa sme boli iba raz, ale nic podozrive nezstil. Sme objednany k inemu, ale az o mesiac.

zufal
autor
24. mar 2013

Kto robi hypnozu, aj psycholog? Moze zistit pricinu, alebo je to terapia?

anjelicek26
24. mar 2013

@zufal - podla mna treba za kazdu cenu zabranit, aby si to v skole vsimli a urobili z nej terc nejakych posmeskov, to si ziadne male dievcatko nezasluzi... ak tu potrebu skutocne ma a za 7 rokov odputavania, zakazovania, vysvetlovania nepomohlo, asi treba povolit... ono ak tak odburava stres ci nejaky vnutorny tlak od uplneho babatka, asi to ani inak nevie... verim ti, ze ti to neuveritelne pije nervicky, lebo taketo nutkanie je az chorobne, ale ty ako jej mamina ju musis podrzat, nikomu neublizuje, v podstate nic zle nerobi, len sa vymyka priemeru. Ak to robi v izbe, pri telke, nikomu fakt neskodi... vonku a v skole sa to nepatri, patri to domov, tam sa moze spravat uvollnene.

A tu hypnozu skutocne skuste, viem, ze sa vyuziva pri terapiach roznych sexualnych problemov, ci uz nadmernej onanie, alebo naopak asexuality, pomaha to odstranit vybudovane bloky v mysli. A pokial viem treba tam viacej sedeni, urcite nie len jedno, treba sa dostat do hlbky problemu, co ona ani sama urcite nevie definovat. A najst za to nahradu.. Robia to specializovani psychologovia, nie vsetci.

zufal
autor
24. mar 2013

Anjelicek, dakujem za nazor. Asi je to ako pises, ze je to ventil, ale nechapem coho. Vymyslela som uz milion teorii, ale za tie roky sa ziadna nepotvrdila. Kde mam ziadat o tu hypnozu?

abbie
24. mar 2013

@zufal ak ste z BA, tak by som ti odporucila psychologicku, ktora sa venuje tejto teme ...

anjelicek26
24. mar 2013

@zufal - no u nas by mi detska lekarka odporucila psychologa, co robi aj hypnozu, na slovensku fakt neviem 😖 A ventil to moze byt uplne primarny, z babatkovskeho veku, ona to urcite ani nevie definovat...ale to neznamena, ze sa to neda odburat. Vela ludom hypnoza pomohla, za pokus to stoji.

Skus zavolat do zdravotnej poistovne, oni spolupracuju a maju zoznam predsa vsetkych odbornych lekarov, urcite ti poradia.

zufal
autor
24. mar 2013

Anjelicek si aniel 😉 . Dakujem. A dobru noc.

zufal
autor
24. mar 2013

@abbie
Nie sme, ale mozes.

abbie
24. mar 2013

@zufal napisem ti do IP

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
24. mar 2013

@ada12345 to je formou kineziologie - svalovych testov. Odporucam vyskusat @zufal

zufal
autor
25. mar 2013

Dievcata dakujem, aj za IP, popozeram, vecer sa ozvem.

siuzi
25. mar 2013

presne tento problém má moja kamarátka so svojou 7r.dcérou,je z troho na nervy,už ju upozornila aj triedna v škole.ak má niekto skúsenosti,píšte

lucka_220809
25. mar 2013

@zufal
Ako reaguje dcerka, ked sa s nou rozpravas? Vie pomenovat, co pocituje? Preco ma potrebu stale sa dotykat..? Asi nic nove neprinesiem,ked vravis, ze ste boli u odbornikov, vratane gynekologa... viem,ze je jedna porucha, kedy akoby dochadzalo k neustalym orgazmom, nejaka predrazdenost, kedysi davno som to citala.. uz si nepamatam presnejsie, dospele zeny sa s tym dokazu naucit zit, no musia to naozaj prakticky cely zivot ignorovat, co u dietata nie je ani myslitelne. V 7 rokoch by si uz mala uvedomovat svoje okolie, to, ci je nieco extremne neprijatelne - ako napr. taketo spravanie v skole, vacsinou byvaju deti v tomto smere pomerne dost konformne, zvlast dievcata... ak sa tomu nevie ubranit ani v skole, ani pred ludmi (u vas doma), nie je predsalen mozne, ze v tom je nieco fyziologicke? nejaka funkcna porucha,...
Prepac, asi si tymto vsetkym uz presla v procese snahy riesenia problemu. Sama som psycholog, preto sa pytam..

zufal
autor
25. mar 2013

@lucka_220809
Nevie pomenovat co pocituje, ked sa pytam preco to robi, nevie, pritom je velmi rozumna a vyspela. Naposledy si aspon dala povedat a po upozorneni v skole prestala, no teraz je to velmi zle. Potrebovala by som okamzitu konzultaciu, no terminy u psychologov su nabite. O poruche ktoru popisujes som zatial necitala ale kedze napr. momentalne je problem len v skole, doma je v pohode, nepredpokladam, ze by slo o tento pripad. Ak by to malo mat nejaky organicky povod, asi by sa to nevyskytovalo len takto izolovane, iba ze by spustacom bol stres v nejakej forme.
Zatial sa mi ako najvhodnejsie riesenie zda byt hypnoza. Uvitam referencie na kvalitnych terapeutov.

unavenasom
25. mar 2013

@zufal pokial to ma vyslovene periodicke obdobia, tak moze byt spustacom stres, ale moze mat aj nevhodnu spodnu bielizen a ta ju moze drazdit a ma potom taketo pocity
plus daj pozor na stravu, cukor zvysuje nervovu drazdivost, plus moze menit pH v tele ..toto som zazial, zmenila som znacku intimneho gelu a cely den som mala chut sa dole vrtat, co ma vsetko svrbelo :p

monika9694
12. júl 2014

@zufal AHOJ PROSIM TA AKO SI POCHODILA S DCEROU? jA MAM 3 ROCNU A UZ PAR MESIACOU MASTURBUJE ... NEKRICIM NA NU SNAZIM SA JU ZABAVAT ,ALE ONA VZDY SI NAJDE CHVILKU NIEKOLKO KRAT DO DNA A JE SPOTENA NA NITKU.... A JEJ NEVADI CI JE SAMA ALEBO SU PRI NEJ BRATRANEC CI SESTERNICA LAHNE SI A JUPIII....

gromkaver
12. júl 2014

@zufal ahoj, zaujal ma tvoj problem, pretoze som tiez pred nedavnom citala o istej americanke, ktora mala od detstva problemy a iba bolo pisane, ze istymi terapiami (akymi neviem), sa dokaze ovladat. ako ste teda dopadli? skusali ste aj hypnozu? drzim aj nadalej palce

zita19
12. júl 2014

@gromkaver @monika9694 obavam sa, ze vam zufal neodpise. Uz je neaktivna.

gromkaver
12. júl 2014

@zita19 vidis, to som ani nepozrela, nevadi, chcel asom vediet, ako sa postupuje, co pomohlo ...