Náušnice a ranka na ušku

miskaatinka
17. mar 2012

Potrebujem poradiť 🙂 Nášmu dievčatku sme už pred tromi mes. dali prepichnúť ušká. Doteraz bolo všetko v poriadku len sa mi zdalo že jedna dierka bola o čosi väčšia asi pohybom tej náušnice. Pred dvoma dňami sa jej však tá dierka trošku zmenila urobil sa jej tam taký akoby pupienok akoby to chcelo zrásť.....náušnice sme vybrali včera.....jednak sme ich chceli aj prečistiť aj prečistiť dierky na uškách. Nechali sme jej to tak voľne asi cca 3 hod. Potom sa nám už naspäť podarilo dať len jednu. Samozrejme že problém je s tou ktorá vyzerala inak. Mohla jej tá ranka tak rýchlo zrásť. Vyzerá to tak akoby jej tam narástla nová koža....vidno aj dierku len to nejde prepichnúť......neviem mal niekto pod. skúsenosť? Teraz neviem či ju nechať úplne zarásť alebo s tým ísť v pondelok k Dr....... no myslím, že do pondelka zrastie úplne.Za každý postreh som povďačná 🙂

asfodelka
17. mar 2012

ahoj @miskaatinka mne obcas tiez nechce vojst jedna nausnica co mam vyssie nad klasickymi ale je to tym ze je kus sikmejsie nastrelena a tazko je to trafit. ak jej reaguje usko na nausnice a su zlate skus dezinfikovat, ak nie su zlate tak daj zlate. ale napr. mam kamosku co je alergicka na zlato... ak sa poradis s dr. nic nepokazis. (mojej sesterke zahnisali usi 3 krat, dvakrat si nechala zarast a uz je to ok)

miskaatinka
autor
17. mar 2012

@asfodelka no jej prepichovala ušká doktorka a zdá sa mi že túto dierku možno trocha do kriva....ťažko povedať.....náušnice sú zlaté ....boli vydezinfikované ......tak neviem :( ono to ani nehnisá len je to tam také divné ....akoby jej to zrastalo ...taká nová koža ......mohlo to zrásť za tak krátku dobu?

asfodelka
17. mar 2012

@miskaatinka tazko povedat, dakomu zrasta skor ale na to by potrebovala aspon par dni nie hodin. ja by som asi skusila ist za dr. co povie. ale keby som ja mala dievcatko asi by som nausnice riesila tak okolo 3rokov. babatku je upne fuk ci nejake ma alebo nie a nastrelovanie neboli. ja som nemala nausnice do 19tich rokov a prezila som. dala som si nastrelit 3 naraz.

timuss
17. mar 2012

@miskaatinka ja si myslím, že za 3 h nemohla tá dierka zarásť...skôr ak to trošku mokvá, tak sa to len zlepilo, skús čistou vodou umyť, vydezinfikovať a znova dať tú náušnicu...lebo ak to pracuje tak osobne si myslím, že do pondelka by to mohlo zarásť a znovu by bolo treba prepichovať...ale ak tam bude náušnička, nezarastie...moja malá tiež má náušnice, jedna dierka sa jej niekoľko týždňov po prepichnutí trochu zapálila (má reflux a navracala si do ucha 😅 ), bolo tam aj trochu hnisu, ktorý som vytlačila, uško vydezinfikovala (dezinfikovala som jej ich 3x denne niekoľko týždňov, kým sa úplne neupokojili ranky), ale náušničku som jej nechala..a pekne sa to zahojilo...tak ak sa podarí skús jej ju vrátiť aj ty 🙂

aurum_8
17. mar 2012

@miskaatinka Ahoj 🙂 ja som si dala prepichnut uši až v 13-tich, tiež som mala rovnaký problém, ze som si vybrala nausnicu ze ju idem vyčistit, no spat som ju nevedela dat. Začala som panikarit, lebo ta dierka úplne akoby zmizla, no keď som si ucho natiahla, tak som tam nausnicu horko tazko dostala, no bolelo to veľmi .. Od vtedy som si ju vybrala len vtedy, keď som mala uši zahojené úplne. Kebyže jej ju tam nevieš dat, tak počkaj ešte nejaký čas a daj jej nastreliť dalsiu 😉

miskaatinka
autor
17. mar 2012

@timuss no podarilo sa ....ale nezaobišlo sa to bez trochu krvi.....náušnica bola cez noc namočená v liehu aj uško sme jej vyčistili .....tak len dúfam, že s ňou už nebude mať celoživotný problém 🙂 moje chúďatko :(
hlavne mi sme mali z toho viac nervy ako ona......

lubina
17. mar 2012

my sme mali nieco podobne. starsej dcere sa zacalo takto hnisat usko a len potom prisli problemy. Nechcem ta ale strasit, mozno to u vas bude ine. Nasej sme ale po navsteve na chirurgii museli nausnicku vybrat a usko cistit Betadine roztokom, kym sa nezahoji. Lenze to trvalo par mesiacov a ucho sa jej za ten cas zarastlo.Ked som jej usko chytila stale som tam citila tu hnisavu hrcku. Nausnicu sme nastrelovali potom po nieco vyse roku znovu a aj to sa nam hnisalo, nastastie sme vyliecili bez toho, aby sme museli nausnicku vybrat z ucha. Dcera ma dotera nervy,ked jej niekto povie, ze jej kupi nove nausnicky, na vymenu. To sa asi nestane, strasne sa boji dat nausnicku z ucha vonku. A to sme jej dali nausnice az ked ich sama chcela vo veku skoro 4 rocikov. Preto nasa mladsia, co ma teraz 3 este nausnice ani nema.Nemam to srdce ju trapit, pockame kym podrastie a az potom.

blanblan
17. mar 2012

@lubina takze vy ste dali znovu nastrelit nausnice ked sa ucho zarastlo? ja som myslela ze ked raz hnisa uz bude hnisat navzdy, tiez mala mala nausnicky ale jedno ucho jej pocas pol roka asi 3x hnisalo, tak som ich dala von. ta hnisajuca dierka zarastla rychlo a doteraz tam ma akoby taku hrcku. Druha dierka tam stale je a to uz su 3 roky. Takze teoreticky ak by si niekedy chcela dat znova prepichnut usi, moze to skusit?

natalinka98
17. mar 2012

Moja dcérka má 19 mesiacov. Ušká sme jej dali prepichnúť, keď mala mesiac. Vtedy jej trošičku hnisali, ale nič strašné. Všetko bolo OK, až teraz asi pred troma mesiacmi sa jej ušká zapálili. Čistím jej to liehom, zahojí sa to, ale po pár dňoch sa to znova vráti. Teraz má jedno uško pekné a druhé zapálené. Bojím sa jej náušničky vytiahnuť, aby jej ušká nezarástli. Náušničky jej trošku očierneli, dúfam, že nebude mať alergiu na zlato. Neviete čo to mohlo zapríčiniť? Nestretli ste sa s tým niektorá?

karmelka77
18. mar 2012

@natalinka98
@lubina
@miskaatinka Baby ja som tymto trpela tiez odkedy mi daliprepichnut usi a mala som ich uz niekolkokrat v zivote prepichovane...stale hnisanie, a ked som potrebovala vyliecit dierky tak po vytiahnuti nausnic sa mi tiez hned vytvorila taka blanka a pod nou hrcka...veeelmi dobre to poznam...ja som mala dokonca jednu dierku aj roztrhnutu, lebo ako mala som stala v skole na chodbe a jeden chlapec bezal okolo mna a neviem ako ale zachytil sa o moju nausniu svetrom a bezal dalej:((( blee chapem...no ale k veci🙂) ta blanka ktora sa vytvori to treba jednoducha nausnicou prepichnut a premyvat liehom aby sa to zahojilo...ale jedna dolezita vec - to hnisanie a mokvanie moze sposobovat alergia na nikel...urcite mate pre male zlate nausnicky - zlato obsahuje nikel a ten moze robit taketo problemy...treba kupit nausnicky s chirurgickej ocele, pripadne ak zlate tak s uspravou bez niklu...naozaj to skuste a uvidite ze to pomoze...u mna to zacalo takto a teraz v dospelosti sa to prejavilo este viac...🙂)) tak drzim palce..

lubina
18. mar 2012

@blanblan ano mi sme dali nausnicku nastrelit nieco po vyse roku ako sa ucho hnisalo.Stale som jej natierala tym Betadine, to je dezinfekciu, ale super, vyliecilo sa jej to.A nakoniec sme zistili, ze ma alergiu na zlato a dali sme jej nastrelit tie z chirurgickej ocele druhu a teraz uz ma klasicke, len strieborne. Nastrelit sa da znovu, to nie je problem, dokonca do tej istej dierky, kde bola taka bodocka, aby boli nausnicky rovnako.

lubina
18. mar 2012

@karmelka77 presne ako pises, nasa ma alergiu na zlato, tak teraz ma krasne streiborne nausnicky a ziadny problem 🙂

blanblan
19. mar 2012

@lubina tak super, nadej do buducna 🙂 ja jej uz urcite prepichovat nic nebudem, doteraz si to vycitam ze naco som vymyslala, potrapila som ju, vyhodila peniaze a nic z toho. Skoda, lebo je to samozrejme pekne,no ale co uz, mozno raz sa ona sama rozhodne ze to skusi znova.
A to ze mate alergiu na zlato, to vam zistil nejaky doktor, ci to si len myslis na zaklade skusenosti?

lubina
19. mar 2012

@blanblan O tej alergii, to mi povedali na chirurgii, ked som tam s nou isla.Bala som sa ze jej tu hrcku hnisu budu musiet prepichnut alebo prerezat,aby vysiel hnis.Ale nakoniec nerobili nic, dali mi to Betadine.Islo to sice pomaly ale zahojilo sa bez chirurgickeho zasahu nastastie. Dcera sama chcela nausnice, tak sme dali nastrelit.Tiez by som malickemu babatku nedala, aj ked na SR davaju uz miminkam.Podla mna to nie je potrebne. Mladsia dcera ma uz tiez 3 roky a zatial nausnice nema, aj ked uz zacina hovorit, ze aj ona by chcela (samozrejme vsetko co ma aj starsia sestra chce aj mensia 🙂 ).Uvidime, ked bude ozaj chciet, tak dame. Ale netreba sa ponahlat. Starsej hnisalo nastastie len jedno ucho, ale natrapili sme sa dost aj s tym. Preto hovorim, ze sa niet kam ponahlat.To ze nema nausnice neznamena, ze je nieco menej ako dievcatko, aj ked tu sa hned kazdy pyta, ze preco nema nausnice 😠 .

blanblan
19. mar 2012

@lubina no vidis, iny kraj iny mrav, tu zas je skor rarita ked maju male dievcatka/babtka nausnice, mala som niekedy aj pocit ze na mna pozerju ako na tyranku ze som takej malinkej dala nausnice....ale som myslela ze je to lepsie ked si to este neuvedomuje, lebo napr. ja by som sa urcite neodhodlala sama si dat prepichnut usi keby mi ich nedala mama prepichnut ako malej. tie tvoje dcerky su veru odvazne baby 🙂

lubina
19. mar 2012

@blanblan vies mi to mame podobne. Starsia sa narodila v Holandsku a tam tiez detickom nedavaju nausnice ako babatkam. Manzel je Holandan a tiez nechcel, aby sme malicku trapili nausnicami, Ale ked sme sa prestahovali na SR a ona zacala chodit do skolky, tak aj sama prisla na to, ze dievcatka maju nausnice a ona nie, takze tak sme sa dostali ku tomu, ze ich sama chcela mat. Pri prvom nastreleni aj plakala, ale ked sme isli nastrelovat tu jednu uz druhy raz, tak ani neplakala. Ono to az tak neboli povedala, ale prvy raz sa zlakla 😠 . Takze asi tak. Myslim, ze toto leto uz bude chciet aj ta druha lebo uz vravela pred Vianocami, ze tiez chce, ale presvedcila som ju, ze v zime to nie je dobre, ze nosi ciapku 😉 .No uvidime

bosacka
1. aug 2012

Ahojte, neviete nahodou, po akom case po nastreleni nausniciek mozme ist plavat? chodievame na plavanie a zabudla som sa spytat 😔 dcerka ma 15 mesiacov

12smile12
30. sep 2012

Ahojte , potrebujem surne radu ... mame 14 mesačnu dcérku , náušničky ma od troch týždňov , nikdy nebol žiaden problém až teraz. Zapalilo sa jej uško okolo náušice , má to asi tri dni , ale teraz jej to hnisá a ma aj za uškom ako keby taký ekzem ... Može to byť od zapalu a čím jej to mam čistit? či treba sa radšej obratit na lekara?? Dakujem ..

zuzana75
28. dec 2012

ahojte, dali sme nastrelit malickej nausnicky a kazala mi doktorka kupit dettol na sezinfekciu, ale teraz citam pribalovy letak, ze sa to nema davat deto mladsim ako 1 rok. Neviete mi poradit, aky pripravok teda mam pouzit? Nemate niekto viac skusenosti ako ja ? Dakujem a prajem este krasne sviatky a vsetko dobre do Noveho roku.. 😉

irriss
28. dec 2012

@zuzana75

Ahojky!

Nekdo z lekaru pri psani receptu tvrdi a radi.."necist pribalove letaky" 😉

Ja nepomuzu s konkretni mastickou...jen tim, jak jsem to resila kdysi ja..
moje 3 devcata mely nausnice uz jako par tydnove...nekdy bylo potreba dirku obnovit..a to jsme resili nastrelenim 😉
VZDY pri komplikacich nebo zarudnutich jsem pouzila Framykoin.. 😉
a ousko prelepila.. 😉

🙂 Prejeme i MY...vsetko najlepsie do Noveho roku.. 🙂 🙂 🙂

zuzana75
29. dec 2012

@irriss Ahoj dakujem.. zatial nemame ziadne problemy, tak dufam, ze to bude Ok.. pa

melkina
12. aug 2015

@bosacka ahoj prosim ta davno si sa tu pytala,ci niekto nevie,po akom case po nastreleni nausniciek, moze ist babo plavat....?ako to bolo s vami? Dakujem 🙂

bosacka
12. aug 2015

@melkina mrzí ma to, ale vôbec si nepamätám...

skarli
28. nov 2019

@karmelka77 ja som si dal prestreliť ucho dal mi tam náušnicu z chirurgickej ocele. Mal som to nosiť 2 týždne ale po týždni aj 2 dňoch som si to musel vybrať lebo mi to napuchlo a zhnisalo. Natieram si to alpou a sem tam skúšam si tam dať tú náušnicu ale neviem či si mám kúpiť radšej normálnu... Urobila sa mi tam taka hrčka ale neviem či si to mam nechať zarasť a to mi samé zmizne alebo si to stále natierať a mierne prepichovať aby sa mi to nezarastlo...??? Neviem prečo keď je to z chirurgickej ocele tak mi to mokva a urobila sa mi tam hrčka. A ešte jedna otázka ako sa mam naučiť tam dať tú náušnicu keď mi to prestrelil nakryvo a keď si to chcem dať tak mi ide iba štvrťka lebo ma to boli keď si to dám hlbšie...?🙏🏻🙏🏻🙏🏻

judar
28. nov 2019

@skarli 2 tyzdne je priemer...najlepsie je kol mesiaca aj 2 ....chirurgicka ocel je lepsia jak normalna bizuterna lebo z bizuternej sa viac prejavi infekcia popripade alergia ...to ze ta dierka naapuchla a zhnisala je celkom v pohode len netreba tu nausnicu furt vytahovat radsej prelievat alpou ale nevytahovat lebo pri vytiahnuti a cisteni alpou plus pohyb laloku urobi svoje - stiahne sa dierka a tazko sa nausnica dostane do ucha lebo vnutorne "maso" v laloku zmenilo trosku polohu...a ten opuch je nic predpokladam ze je zozadu ucha - bezna reakcia na vychodovy prestrel