Nočné desy u 3 ročnej dcérky

sloto
12. jún 2012

ahojte baby... mam problem s dcerkou, dlhsiu dobu trpi nocnymi desmi... mava ich skoro kazdu noc, resp. teraz posledne obdobie ich ma aj kazdu noc, cca po hodine spanku...meta sa, kope a trieska okolo seba, strasne krici, place, reve... ale pri tom nevnima ked na nu rozpravam a resp. ked na nu hovorim, tak je to este horsie... po cca 10-15 minutach to prejde a mala precitne, vypne sa a zaspi... rada by som to nejako vyriesila, ale zatial nam nic nepomohlo. dostala i homeopatika, ktore zabrali na par dni a potom nic.... bojim sa ako to bude, ked sa narodia aj dvojicky, ved ona ked zascne takto kricat, tak sa na to zobudia i ony a ako utisim 3 deti naraz sama? manzela mam totiz na tyzdnovkach :(( poradte, ak mate s tym niektora skusenosti

jezibosorka
12. jún 2012

@sloto no neviem, ale mne pride,ze mala ziarli na dvojicky, asi by si jej mala vysvetlit,ze tvoj vztah k nej ostane rovnky a, a bude velka sestra coskoro,,, nocne desy su zo stresu, a kedze si tehotna,tak to asi dievcatko podvedome vnima neako,ze sa coskoro vas zivot zmeni,,,, urcite by som ju nedopovala niakou chemiou, snad neaka dalsia fytoterapia, ale hlavne si s nou vyrozpravat, a venovat sa jej viacej neboj prejde to, vyrastie,,,, a drzim palce s dvojickami....

lubik78
12. jún 2012

my to mame tiez,neriesim to.necham ju vyvrieskat a potom je dobre.ma to tak raz do mesiaca.s tym nic zevraj nenarobis,iba vyckat. 😒 ked som bola mala,mavala som to aj ja.a vyrastla som z toho 😉 a tiez moja mama nic nezrobila.

sloto
autor
12. jún 2012

@jezibosorka dvojickami to urcite nie je, ma to uz skoro rok... a na dvojicky sa ona strasne tesi, vobec neziarli, ona je ten typ, co by sa uz teraz rozdala 🙂 ked sme v obchode tak mysli najskor na babatka az potom na seba... toto nema spolocne nic s tehu, lebo vravim, uz to ma vyse roka

sloto
autor
12. jún 2012

@lubik78 my to uz mame velmi dlho, skoro rok asi... ja musim pri tom davat vyslovene pozor, aby si neublizila

lubik78
12. jún 2012

@sloto moja mala v marci 3 roky a okolo1.5 roka to ma urcite.musia z toho vyrast.aj nasa sa bucha,mece,nohami o stenu bucha a tak pod.... ☹ neviem ,co by som ti poradila,ked sama neviem.ale ako som uz pisala,ja to uz neriesim,vyrastie z toho tak ako aj ja,dufam 🙂

sloto
autor
12. jún 2012

@lubik78 tiez tak dlho? :( je to hrozne ze? podla mna je to i dedicne... ja som to mala az do puberty, brala na to tazke lieky.... preto sa bojim aby to tak nebolo i u malej :(

lubik78
13. jún 2012

@sloto aj podla mna je to dedicne. ☹
a kedze si brala na to lieky,tak ti museli urcit aj diagnozu,nie???
a vy to mavate casto?

mata2
13. jún 2012

ahoj,
odporucam navstivit detskeho psychiatra..ak ma desy skoro kazdu noc a trva to uz rok,tak je najvyssi cas...niekedy z toho deti same nevyrastu..
moj jakub mal desy od 3r,psychologicka mi tvrdila ze z toho vyrastie,ale nevyrastol..trapili sme sa s tym 3r,potom som isla k psychiatricke,par mesiacov bral lieky,a uz 2r des nemal 😉

tigerca10
13. jún 2012

skus eeg-biofeedback, ten je uplne super na nocne desy, porad sa o tom so psychologom.

tigerca10
13. jún 2012

@mata2 nie je psycholog ako psycholog....

sloto
autor
13. jún 2012

@lubik78
@mata2
@tigerca10
ano diagnoza bola nocne desy...brala som diazepam, to bol tazky oblbovak, mne uz potom nepomahalo ani to. ale ja som to mala vraj v ovela tazsej forme, podla toho ako to videli a porovnavali moji rodicia, ktori s tym mali dennodenne skusenosti so mnou. u nas, doktorka zhodnotila, ze to na lieky vraj nie je. ja neviem... tiez by som nerada do nej tie lieky pchala.
nocne desy neni mrnkanie zo sna, ako ked sa niekomu nieco zle sniva. toto je stav, pri ktorom dieta vypada akoby bolo pri vedomi, ma otvorene oci, napriklad chodi alebo beha po byte, alebo zostane v posteli, ale pritom ma pomaly az agresivne prejavy, hadze sa, kope, dupe, beha, rozhadzuje rukami. nevnima nic naokolo, ani hlasy, ani svetlo, proste nic, resp. s inymi vzruchmi sa to este zhorsuje - to pre vysvetlenie tym, co to nepoznaju... dieta je spotene, nasa je doslova obliata studenym potom, vzdy ju prezliekam ked sa z toho dostane..
ked precitne, nevie vobec ze sa nieco dialo, niekedy sa ma normalne uz pokojnym hlasom opyta - co je maminka? preco som v obyvacke.... alebo proste prestane plakat a nieco mi povie a zaspi... chcela som hlavne vediet teda, ci ma niekto skusenost s chodenim k psychologovi s tak malym dietatom, alebo ci neexistuje nejaky prirodny liek - nieco ako to homeopatikum....

ivuska6
13. jún 2012

pripada mi to ako by bola namesacna a ako by mala nie zly sen ale ako by ju niekto ovladal ktomu neskusali ste postel prehodit alebo ked si to mala ty nepamatas si ze by si niekoho tak podvedomi tvojom videla nieco ti kazal zleho na nieco zle ta navadzal ? byvas stale v tom byte kde si byvala ako dieta ?

lubik78
13. jún 2012

@ivuska6 premiestnit postel nestaci 😖 nasa ma uz od jula postel 3 krat na inom mieste 😀

@sloto my nemame skusenost so psychologmi a ani ja som nechodila.take stadium ako mate vy nepoznam 😔
mozno ine maminky pomozu 😉

sloto
autor
13. jún 2012

@ivuska6 toto je ine ako namesacnost, alebo nocne mory...toto je stav, pri ktorom, ked nocny des pominie clovek si nic nepamata, vobec nevie ze tie desy mal.... prakticky ja som to mala do puberty, a viem o tom len z rozpravania rodicov, co si so mnou vytrpeli, lebo inak ja ani neviem ze som to mala.... proste clovek o sebe vtedy nevie, ked sa zobudi tak nevie ze to mal.... tazko sa to vysvetluje

sloto
autor
13. jún 2012

@lubik78 tam postel premiestnit nepomaha, nepomaha ani lezat pri nej, proste to vzdy pride... uz viac krat som ostala pri nej lezat, mala sa zacne z nicoho nic potit, rychlo dychat, kmitaju jej oci pod vieckami... skusala som ju tesne pred tym z toho zobudit ale ani to neslo, proste sa to spusti... a ked som ju aj nezobudila tak sa uplne s krikom postavi na posteli, zacne hrozne kricat, plakat, rozhadzovat rukami, bit okolo seba, kopat.....

lubik78
13. jún 2012

@sloto ja viem ☹

ivuska6
13. jún 2012

@sloto akurat som si to dala do googlu a precitala otom .

macocha
13. jún 2012

My máme niečo podobné, začalo to čosi po tretích narodeninách. Ja som musela ísť k psychiatričke, lebo susedia už chceli sociálku volať, čo malá pri tom tak strašne kričí.
Lieky som odmietla, zatiaľ nie sú IMO nevyhnutné. Tak mi odporučila večer medovkový čaj. Moja poznámka k tomu je - nie tesne pred spaním, lebo medovka je mierne močopudná a mám odpozorované, že tie nočné hysáky s plným močovým mechúrom nejako súvisia. U mňa je toto aj riešením - keď malú konečne presvedčím, že sa má vycikať, tak v zápätí zaspí. Ale teda to cikanie, umývanie rúk a prejdenie do postele je s riadnym krikom. 😔

No a aj keď u mojej sú pravým dôvodom zlé životné skúsenosti, spúšťačom, či skôr urýchľovčom bola škôlka. Nezačala aj Tvoja malá chodiť do škôlky? Mala nejaký zlý zážitok? Je taká citlivejšia povaha, prípadne bojazlivá? Toto tiež treba paralelne riešiť. Ja som dostala dôrazné odporúčanie malú nechať v škôlke len na 4 hodky a po čase to fakt pomohlo. Aj keď teraz, po roku už musela ostať v škôlke aj na poobedie - ale nepomôžem si, ja musím pracovať.

Takže zhrnuté:
a) čaj na dobrý spánok, prípadne medovka, 100 - 150 ml asi 2 hod pred spaním
b) keď sa v noci zobudí, skús, či ju nepresvedčíš, aby išla na WC
c) a samozrejme upevňovať váš vzájomný vzťah, zameriavať sa na pohodu (len pre úplnosť, to určite už robíš 🙂 )

Pevné nervy želám.

meliska
13. jún 2012

@sloto moja mala to ma asi od 7 mesiacov, cize sme si paradne uzili, kedysi skoro kazdu noc... postupne sa to vytraca... ale tak minimalen 1-2x do mesiaca to este mava. Su to stavy hrozy, nic sme s tym zatial nerobili, len detska Dr. nam vravela, ze ak chceme mozme ist na neurologiu, ale ze z toho sa musi vraj vyrast, lebo by bola skoda do nej pchat lieky. Mala je velky senzibil od narodenia. Vnimat zacala strasne skoro ako 1,5 mesacna sa otacala, 4 mesacna sedela, 5 mesacna sa plazila a 6 - 7 mesacna stvornozkovala. Dr. ma teoriu, ze u takychto deti je mozog velmi "vzrusivy" a nestiha oddychovat a cistit nevhodne spojenia (to je na dlhsiu debatu), potom sa to v noci prejavuje.
My to riesime tak, ze akekolvek akcie musime "davkovat" aby nebola preaktivovana. V praxi to znamena, ze jedna akcia 😀 a potom oddych aspon jeden den od novych impulzov. Nech to nejako stravi. Ale mame to stastie, ze v poslednej dobe je to s desmi lepsie a fakt je toho menej. Dufam, ze to nezakriknem 🤐

mata2
13. jún 2012

@macocha aj my sme skusali medovkovy caj, ale Bubovi nejak zvlast nepomohol 😒
ale pijeme ho nadalej vsetci,lebo je fakt chutny 😅
a to vycikanie je dobry napad,par krat to kubka prebralo,ale len vo velmi skorom stadiu desu..neskor nam pomohlo pevne zabalit dieta do deky s rucickami pri tele,hojdat pevne v naruci a sepkat nieco na upokojenie..
dieta pocas desu sice nereaguje na nic,ale dost pomaha ked citi vônu mamy,a ma pocit bezpecia..v tej deke - ako napr. babo v perinke

mata2
13. jún 2012

homeopatika sme skusali aj my,ale nezabrali vôbec..
a lieky bez predpisu na to nie su.. 😒

olajcova
13. jún 2012

Prešli sme si tým istým a mali sme podozrenie na mrle, malá behala po izbe kopala a kričala a potom sa to vždy skončilo jedným prdnutím, den čo den . Neviem fakt čo to mohlo byť 😠 ale mala vtom období silnejšiu stolicu a vyštípaný zadok, takže všetko to prestalo po kremovaní na noc IMAZOLOM 😀

sloto
autor
13. jún 2012

dakujem baby.... vidim ze to mate viacere, aj ked asi nie v takej forme ako my :( asi fakt skusim najst nejakeho detskeho psychologa....

meliska
13. jún 2012

@sloto urcite by som to riesila psychologickou tiez, ale momentalne sa nam to po 2 rokoch opakuje menej a menej, ale skutocne viem o com pises, toto sme mali kazdu noc. Kazdy vecer sme si lihali spat s malou dusickou, kedy to zas pride a ci nam nezacnu susedia buchat. 😒

sloto
autor
13. jún 2012

@meliska ja uz tiez cakam kto na mna zavola socialku, lebo musi to zniet hrozne :(

betina1984
13. jún 2012

@sloto moja ma nieco podobne. Nie je to kazdu noc, proste sa rozplace, ako keby zo sna, potom ju nejako zobudim a zaspi. Niekedy aj 2-3x za noc.

sendy182
13. jún 2012

ahoj ak môžem poradiť daj malej vyšetriť nosnú mandľu, veľa detí čo ju majú zväčšenú, tak detičky prežívajú nočný des.......alebo taká angína ...............ja som to prežila s mojím starším synom mal okolo 2-3 rokov, v noci sa zobudil metal nožičkami a plakal, nereagoval , ja som ho privinula dekou, ako keby bol v perinke a vzala opatrne na ruky, pokolísala som ho jemne som sa mu prihovárala, trocha sa upokojil, väčšinou sa zobudil a zaspal, samozrejme ráno si nič nepamätal, opakovalo sa to sporadicky , podotýkam synček nebol skoro vôbec chorý a na trojročnej prehliadke mal zväčšené aj krčné aj nosohltanovúé mandle! Poradila som sa s detskou lekárkou a šli sme na to spomínané vyšetrenie, a potvrdilo sa to. Dala nám Promethazin na ukľudnenie ale asi bol imúnny voči utišujúcim prostriedkom 😀 , desy odišli rýchlejšie ako prišli 😲 Podotýkam ,že dieťa máva nočné desy aj so stresujúceho zážitku napr. ušné vyšetrenie, keď treba vybrať úšný maz, t.z.preplachovanie a následná bolesť.....to si vie zapamätať aj dvojročné dieťa.......................takže ukľudniť, a žiadne vystrájanie /nahánačky atď/ pred spaním 😀 😀 😀

lenka_b
13. jún 2012

Necitala som vsetky prispevky, ale v tvojom pripade by som si ju na par noci zobrala k sebe do postele a zaspavala s nou pre pocit istoty. A urcite by som navstivila obvodneho lekara / detskeho lekara a ten by ti uz vedel odporucit, za kym mas ist... Neviem, ci lieky su na nieco take dobre...Ja by som sa liekov stranila, lebo by som sa bala, ze to budu nejake ''oblbovaky'' a dieta bude ''na drogach''... Vela stastia, musi ta to tiez desit...

dusika11
13. jún 2012

dakujem za temu mam dvojicky a jeden chalan ma nocne desy ale len raz za mesiac..skusim to stym zavinutim nieco na tom moze byt on chcel byt v perinke este ako osemmesacny len mu trcali rucicky nozicky von...tiez ho neviem prebrat ked to pride nepomsha vzbratie s postielky ani prihovaranie..pozera sa na mna amam pocit ze sa pozera cezomna ako keby som bola priesvitna..a nevidi ma nereaguej