Ochorenie štítnej žľazy u detí

liuska77
6. sep 2012

Dobrý deň. Mám 1 ročnú dcérku Lianku a hneď po narodení jej diagnostikovali ochorenie štítnej žľazy. Malej vôbec nepracuje, musíme pravidelne chodiť na kontroly do Banskej Bystrice, kde jej upravujú dávky hormónov. Berie Euthyrox.. žiaľ stále jej dávku len zvyšujú 😢 Som z toho veľmi nešťastná a veľmi ma to trápi..Chcela by som poprosiť všetky maminy, ktoré majú skúsenosti s týmto ochorením, alebo sami majú dieťa s touto diagnózou, aby sa so mnou podelili o svoje skúsenosti.
Ďakujem

vanda123
12. jan 2013

dobrý večer .Pred 19 rokmi mojej dcére diagnostikovali kongenitálnu hypotyreózu narodila sa bez štitnej žlazy .Hned po narodeni ju previezli do nemocnice Košice SNP1 Samozrejme som bola snou lebo som ju kojila lezala tam 2 tyždne
bola som stoho velmi nešťastna , nevedela som nic o tej chorobe tak som si kupila knihu a som to preštudovala po prepusteni jej predpisali tabletky euthyrrox chodila som snou kazdy mesiac na kontroly podla vysledkov jej upravovali davku hormonov (Euthyrox) takže nemajte obavy dieta rastie a podla toho kolko to potrebuje tak mu musia upravit davku a hlavne tu davku treba davať pravidelne a nevinechať ja to už robim 19 rokov teras berie euthyrox100 a chvala panu bohu moja dcerka nema problemi teras navstevuje Obchodnu akadémiu a v Marci bude maturovať a aj dobre vyrastla a vysledky v škole ma vinikajuce

wiwi_luky17
2. aug 2018

Dobrý deň,

wiwi_luky17
2. aug 2018

A detičky su úplne v poriadku? Môjmu malému tiež určili kongenitalnu hypotyreózu stým, že on štítnu žľazu ma ale nepracuje mu. Ma 8 mesiacov je nastavený na liečbu ale neprejde deň keď nato nemyslím ci bude v poriadku.

eee30
5. jan 2019

Ahojte, moja dcéra narodená v júni ma kongenitalnu hypotyreozu, ja sama mám autoimunitnú hypotyreozu.. Štítku ma dobre vyvinutú, len nefunkčnú. Berie euthyrox 37,5 denne, cca od 10. dňa života. Je tu nejaká mamina, ktorá ma dieťatko s podobným problémom?
Veľmi by mi pomohlo pre kľudný spánok keby som mala viac "potvrdení", že aj takéto detičky sa vyvíjali počas rokov fyzicky aj mentálne úplne normálne.....
Teraz má niečo cez 6 mesiacov, všetko sa zdá byť úplne ok, len ten psycho vývoj sa zatiaľ nedá úplne dobre posúdiť...
Resp. má niekto skúsenosti s tým, že Eurthyrox pol postupne úplne vysadený?
Ďakujem za odpovede, môže byť aj na mail - evka.mihalik@gmail.com

wiwi_luky17
8. jan 2019

@eee30 dobrý deň, tiež mam syna, čo ma vrodenú kongentilnu hypotyreózu ma 13 mesiac a chodíme cvičiť vojtovku. Do 7 mesiacov išlo všetko dobre potom už zaostával teda tak nám na neurológii povedali, ale lekárka zas že to vôbec nemusí byť tým keďže mu hormóny udržuju v norme že je lenivý no plazit začal v 9 mesiaci, sedet v 10 mesiaci a teraz ma 13 mesiacov a stvornozkuje a začína sa stavať na nohy. Tiež by som rada vedela ako to bude ďalej ci bude ôk. Odkiaľ ste vy? My sme z ba

wiwi_luky17
8. jan 2019

@vanda123 veľmi ste ma upokojili, ja stále musím nadtym rozmýšľať 🙄

wiwi_luky17
8. jan 2019

@eee30 a tiež malý ma štítnu žľazu akurát teda mu nepracuje a zaujímalo, by ma ci je možné žeby zrazu začala fungovať.

eee30
8. jan 2019

@wiwi_luky17 Tak uvidíme ako to pôjde.... Teraz v 7. mesiaci je tiež všetko kvazi ok.... Dr. mi povedala, ze po 3. roku sa v niektorých prípadoch môže skúsiť vysadiť euthyrox pokusne, a niekedy tá štítka nabehne. Ale tiež nemôžem povedať, že by bola fyzicky hyperaktívna 🙂 a mentálny vývoj je doteraz vporiadku? My sme z BB.

misinka99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wiwi_luky17
13. jan 2019

@eee30 vyzerá, že všetko je ôk aj po mentálnej stránke. Ja keď som sa pýtala na endokrinológii tak mi povedali, že keď bude brat lieky tak bude všetko v poriadku a ze kebyže 5 deti dám vedľa seba tak by nikto nevedel povedať ze ktoré ma problém so štítnou zlazou

eee30
13. jan 2019

@wiwi_luky17 tak snad to bude ok 🙂 ja sama mam absolutnu hypotyreozu uz cca 15 rokov a pri dobrom nastaveni euthyroxu som uplne ok (aspon sa mi zda :D )

wiwi_luky17
14. jan 2019

@eee30 mňa ubezpecovala doktorka, že bude ôk dnes sme boli na poradni a ze všetko ôk, že nezaostáva,nevadí ze ešte nechodí už sa stavia to je dobre. Ja som sa veľa pýtala endokrinologicky a ta na všetko odpovedala ak bude brat tabletky bude ôk, ale teda furt sa bojím 😏