Panika dvojročnej dcérky pri umývaní vlasov

dekys
20. apr 2015

Moja dcérka má dva roky. Od toho jedného roka ked jej idem umývať vlasy(teraz stačí uz len to ze len poviem Ideme umyť vlásky), proste obrovská hysteria ale naozaj velka a plac uplne sa trasie a chce vyskočiť z vane :( nezabera vobec nic ani ze ja si umyvam,ani kacicka ze si umyva vlásky.. Nakoniec musim k nej vliezt,dat si ju do náručia a nasilu jej ich opláchnuť (nie sprchou). Trha mi srdce pri tom mam pocit akoby som ju tyrala, tak place a trasie sa :( nikdy sa netopila.paparadoxne vodu ma rada,hlavne ked si ju moze cely den prelievat z poharioov misticiek atď. Dakujem za rady.prednaposledy sme ju drzali az traja :(

lilianka272
20. apr 2015

To presne robi aj moja mala

dekys
autor
20. apr 2015

@lilianka272 a ako umyvate vlásky

p_etrisha
20. apr 2015

Aj moja...A v poslednej dobe sa pridala panika z celeho kúpania..Nechapem, nic sa jej neudialo. Len dufam,ze ako prislo, tak odide ☹

lilianka272
20. apr 2015

@dekys s placom.oblievam jej vlasky poharikom

iffka2002
20. apr 2015

asi jej to vadi ked jej ide voda do oci a do usi. Predavaju taky šilt ktory sa da na hlavku aby voda netiekla kam nema.. napr tu na koniku sa da kupit https://www.modrykonik.sk/market/detska-kozmeti... alebo aj cez brendon.sk s obrazkami..

lilianka272
20. apr 2015

@iffka2002 hmm to si viem objednat za par centov.dufam ze to malej pomoze

henikav
20. apr 2015

@dekys tiez sme mali take obdobie, chvilku som jej umyvala len konceky vlasov co mala stale polepene od jedla, vrchhlavy som len tak trosku, aj ked neboli vlasky dobre umyte, bolo to skor preto, aby som jej ukazala ze nic zle sa nedeje a preslo nas to uz sa neboji, pekne zakloni hlavicku aby som jej vlasky oplachla. To iste bolo pri strihani nechtikov, tak sme obcas len akoze strihali, ostrihala som len 1-2 nechtiky a urobili sme ze bravooo a uz sa tesila ze je koniec a tiez si zvykla. Vsimla som si ze obcas ked sa niecoho boji a nutim ju do toho a priliz tlacim, boji sa este viac, tak to radsej trosicku "zanedbam", ze umyjeme len tak jemne napoly, alebo vlasky len vodickou a castejsie a potom sa mi lahsie necha, poviem neboj, ved vies ze to je dobre vlasky umyvat ci nechtiky strihat a uz suhlasi. Alebo sa kupeme spolu a oblievame si vlasy, konceky akoze hrou hrncekmi a poharikmi a obcas polejem trosku vyzsie a tak umyjem ze v zapale hry ani nezbada 😀

iffka2002
20. apr 2015

este ma napadlo, moja dvojrocna tiez neznasa umyvane vlasov, ale ked ju kupem so starsou sestrou, lepsie to predychava🙂 Navzajom sa spliechaju az su uplne mokre obe, aj vlasy. Keby sa vasa kupala s kamaratkou vo vani, alebo sesternicou, atd, mozno by si zvykla a osmelilo by ju to.. mozno🙂

grettka
20. apr 2015

a taky ten klubucik na umyvanie vlasov ste neskusali? ma to striesku, ale nema vrsok, daj do googlu "klobucik na umyvanie vlasov" a vyhodi ti obrazky

mimik79
20. apr 2015

u nas boli tiez take obdobia, teraz ma dva a pol rocka takmer a da si umyt pekne no boli obdobia ked z nicoho nic zacal pri tom velmi plakat a trvalo to par tyzdnov, potom to zas preslo a zas prislo a tak...zistila som ze nema rad ked mu ide voda na tvar, okolo oci, nebodaj do oci pri umyvani vlaskov tak teraz mam vzdy po ruke uteracik a ked mu zacne tiect tak si hned pyta a utiera a utiera tvar, ocka, mozno aj malej to vadi a ma to take zafixovane ze sa preto vzdy boji ked jej treba umyvat, inak nas je tiez taky vodnicek od narodenia a bola to aj moja nocna mora ked som si predstavila ako mu idem umyvat vlasky ked pri tom tak place

sardinka333
20. apr 2015

Moja dcera ked bola menšia tiež chudatko až sa nevedela nadychnuť ked jej išla voda do očí...všelijako sa mykala, metala, no len to zhoršovala. Potom som vymyslela, že si na oči dá poskladaný malý uteráčik, držala si ho na tvari sama (samozrejme aby mohla dýchať 😀 ) a pomohlo to. Voda jej nešla do očí a zlepšilo sa to.

mimik79
20. apr 2015

@p_etrisha to sme mali aj my take obdobie, cca 19 mesacny, z nicoho nic sme ho zo dna na den nemohli dostat do vane, pritom dovtedy, vzdy od narodenia kupanie miloval, trvalo to nejaky cas, potom sme ho nalakali na nejake nove hracky do vody a tak volako to postupne potom preslo....potom zas vlasky katastrofa umyvat, potom zas dobre potom zas ani za svet sprchovat a zas to preslo a tak dookola, stale nieco🙂

bonaqa2013
20. apr 2015

maminky to všetko prejde. Moje deti s tým mali tiež problémy a po čase to samé prešlo. .... Chce to len trpezlivosť.

dekys
autor
20. apr 2015

@iffka2002 @grettka
Ten silt mame to nechce ani vidiet.
@henikav jej vadi a hysterci aj ked jej len konceky namocim.s umvanim tvare nie je problem ale uz len jedna kvapka na vlasocch a uz je zle.
@iffka2002 sesternicu ani bratrancov este nema a kamaratky tiez nema lebo sa boji deti

martinka_g
20. apr 2015

aj my to máme,ako starší syn,tak aj mladšia dcéra,kriky ako o život pri umývaní,strihaní vlasov,či nechtov,zápas,boj...tiež mi to trhá srdce,ale čo iné môžme robiť? vždy tieto veci odkladám,pokial sa dá,ale raz za čas to treba urobiť...syna to držalo snád do 5 alebo 6 rokov

sednaja
21. apr 2015

@dekys Ako keby si hovorila o mojej dcére.....akurát, že ja ju nemusím držať. Ale plače odušu. Ja jej hlávku sprchujem normál hadicou a snažím sa, aby jej do očí išlo čo najmenej vody. pomaly začína chápať, že hlávku treba zakloniť a naposledy už iba trochu smrkala, nebol to taký rev. Ja to nejak neriešim, vidím , že sa to lepší, vyrastie z toho.

felycity
21. apr 2015

aj unás to bolo takto, pamätám si, že aj moji bratia sa báli a susedia nám klopali, že čo im robíme, keď tak hystericky plaču 😀 a to isté robil aj môj syn,.... ťažko radiť, lebo asi si už vyskúšala všetko, asi dookola opakovať a ukazovať, že nič sa nestane, možno sa sem tam navzájom obliať,,,, dať na tvár frotírku, aby netieklo do očí a čakať časom to snáď pominie 😉

bosoriak
21. apr 2015

@dekys Zazili sme, riesila som to tak, ze som jej "umyvala" vlasy len rukou namocenou vo vode. A ostrihali sme nakratko. KEd dorastli vlasy, stratil sa aj strach. Nasilu to nemalo zmysel, len sa to zhorsovalo.

natalym
21. apr 2015

Aj my sme to mali. Budete sa smiať, ale dávali sme malú umelú stoličku do vane, na tú si malá sadla, dala si na oči maličký uteráčik a sama si zakrývala oči. Takto sme umývali vlasy hádam aj do 5 rokov. 😀

gangulienka
21. apr 2015

aj my sme to mali u oboch dcerok ...niekedy sme aj 2 tyzdne vlasy neumyvali kvoli tomu .... potom som to riesila tak ze do vane som napustila malo vody aby si tam mohla lahnut a polozit aj hlavicku do vane....tak sa jej aspon namocili .... a po nejakom case sa dali aj takto umyt poleziacky 🙂

martina833
21. apr 2015

Dcerka si tiez nechcela zmyvat vlasy, pomohlo, ze som jej par krat zmyla tak, ze som jej mimo kupelne rozprasovacom namocila vlasy, nasamponovala, a potom v umyvadle zmyla, musel mi ju niekto drzrat.... potom uz sa nebala zmyvat pri kupani, vysvetlila som jej, ze sa musi pozerat dohora a nepojde jej voda a sampon do oci

majaxy
24. apr 2015

K nam chodila malinká a bála sa, vlasy sme umývali tak, že šamponovala sama, a vela vela rozhovorov o tom ked dobre zakloní hlávku nič sa nestane, potom postupné oplachovanie, chrbatik,končeky vlasov, kým sa nám podarilo ako tak oplachnuť, a spoločne sme sa tešili že vrd to nič nebolo. Chce to dosť veľku trpezlivosť a času na sprchovanie...